Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Ni še dva evra. 

 

Ni si prav napisal, takole moraš:

 

Ni še dva evra - hvala vlada.

 

 

🤪

  • Všeč 1
  • Haha 4

33112_1.png

Napisano

Mol Ajdovščina - dizel 1.735

 

Petrol Ajdovščina - dizel - 1.67

 

Zgleda bo treba tankati na Petrolu :)

Napisano
pred 22 minutami je Hixxy napisal:

Mol Ajdovščina - dizel 1.735

 

Petrol Ajdovščina - dizel - 1.67

 

Zgleda bo treba tankati na Petrolu :)

 

Samo kaj, ko imajo najslabši dizel. 🤔

 

 

Napisano

v IT je že krepko čez 2€, ponekod 2,40€.....na OMV na Ravbarkomandi pa dizel premium tudi že pri nas nad 2€.....

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Napisano

Včeraj malo za Benetkami na AC. Sva zelo preračunala,koliko natankati, da bo ravno dovolj  do SLO.

IMG20220312143312_00.jpg

Napisano

Ja, praktično po celi Evropi se bo treba odvaditi tankati na avtocestah. "Premije" so tam res premijske. Pač pogledaš na zemljevid, kje je kaka bencinska kmalu za izvozom in tako izgubiš kvečjemu 5 minut.

Napisano
pred 38 minutami je dvorjan napisal:

Ja, praktično po celi Evropi se bo treba odvaditi tankati na avtocestah. "Premije" so tam res premijske. Pač pogledaš na zemljevid, kje je kaka bencinska kmalu za izvozom in tako izgubiš kvečjemu 5 minut.

Izven AC je bilo 7centov ceneje. Sva raje počakala na lučko za rezervo in tankala na AC za toliko,da je bilo do meje :)

 

je pa tole res svinjsko drago. Škoda da nisem nikjer videl koliko je LPG v Italiji .

Napisano

Je pa nekaj zanimivo... Ko so cene nafte poskočile tam nekje sredi leta 2008 tudi na preko 140$ za sod smo zaradi reguliranihe cene goriv imeli goriva pod 1,5€/liter. Kakšen dan nazaj pa je cena na borzi bila max 126$ na sod, ampak cene goriv na pumpi pa so bile v bližini 1,7€/liter.

 

Upam, da vsi tisti, ki ste mislili da se bo z deregulacijo gorivo pocenilo in ste navijali za debilozne vladne odločitve, se zdaj vsaj malo trkate po čelu.

 

Bomo pa videli kaj bo, ker v petek je bil en drop za 10$ na sod. A bo tak trend zdržal? Če pa ne bo pa pričakujem v začetku aprila predvolilni bombonček ravno teh, ki so nam, zaradi idiotskih odločitev, podražili ceno goriv danes vsaj za 20 do 25 centov na liter, kot če bi bila cena regulirana.

 

Ta predvolilni bombonček bo vseboval začasno regulacijo, začasni odpis trošarin in s tem tudi manjši DDV izplen in s tem nižjo ceno goriva, da bodo zadovoljili ovce, ki bodo nesle glasek v volilno skrinjico.

 

Zapomnite si tale stavek, ga bomo ponovno predebatirali v začetku aprila. 🙄

33112_1.png

Napisano

Koliko je resnice v tem?

 

rusija_se_vedno_izvaza_nafto_-_Search_Results___Facebook.png.605999fe52c582323771184f5b094438.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Lansko leto smo točili po 1€/liter. Sedaj je čas da se vrne trojno državni blagajni. Žal. 

 

 

 

 

 

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 34 minutami je Jest napisal:

Koliko je resnice v tem?

 

rusija_se_vedno_izvaza_nafto_-_Search_Results___Facebook.png.605999fe52c582323771184f5b094438.png

 

Saj tud proizvodnji stroški elektrike niso šli gor pa se je enormno podražila... teoretiki zarot so točno na to opozarjali, ovce so se jim pa takrat smejale. Upam, da jim zdaj ni več smešno.

33112_1.png

Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

Je pa nekaj zanimivo... Ko so cene nafte poskočile tam nekje sredi leta 2008 tudi na preko 140$ za sod smo zaradi reguliranihe cene goriv imeli goriva pod 1,5€/liter. Kakšen dan nazaj pa je cena na borzi bila max 126$ na sod, ampak cene goriv na pumpi pa so bile v bližini 1,7€/liter.

 

Upam, da vsi tisti, ki ste mislili da se bo z deregulacijo gorivo pocenilo in ste navijali za debilozne vladne odločitve, se zdaj vsaj malo trkate po čelu.

 

Bomo pa videli kaj bo, ker v petek je bil en drop za 10$ na sod. A bo tak trend zdržal? Če pa ne bo pa pričakujem v začetku aprila predvolilni bombonček ravno teh, ki so nam, zaradi idiotskih odločitev, podražili ceno goriv danes vsaj za 20 do 25 centov na liter, kot če bi bila cena regulirana.

 

Ta predvolilni bombonček bo vseboval začasno regulacijo, začasni odpis trošarin in s tem tudi manjši DDV izplen in s tem nižjo ceno goriva, da bodo zadovoljili ovce, ki bodo nesle glasek v volilno skrinjico.

 

Zapomnite si tale stavek, ga bomo ponovno predebatirali v začetku aprila. 🙄

2008 si z 1 eur kupil 1.4 $

danes z 1 eur kupiš 1.09 $

 

Naredimo še premo sorazmerni račun za nafto? .... 

Napisano

Nas vse... v Braziliji je recimo cena bioetanola šla zelo gor pa so itak samooskrbni in ta zadeva nima sploh nobene veze z naftnimi derivati. Umazano dobičkarstvo na vseh koncih - to je pomoje downfall kapitalističnega sistema in prvo kar se bo moralo zgodit je očitno uvedba regulacij, ker če ne smo samo še korak nazaj v kameno dobo.

33112_1.png

Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

Nas vse... v Braziliji je recimo cena bioetanola šla zelo gor pa so itak samooskrbni in ta zadeva nima sploh nobene veze z naftnimi derivati. Umazano dobičkarstvo na vseh koncih - to je pomoje downfall kapitalističnega sistema in prvo kar se bo moralo zgodit je očitno uvedba regulacij, ker če ne smo samo še korak nazaj v kameno dobo.

Glej, jaz ti utemeljujem da tvoje napihovanje "ooo nategujejo nas vsi po spisku" ne pije vode, ker je cena obratno sorazmerna z pretvornim tečajem eur/dolar. Če imaš koga za krivit za podražitev ni naša vlada, ampak svetovni trg, da vrednost valut pada...

Napisano
pred 19 minutami je SpEkTr napisal:

Pomoje tudi če vračunaš tečaj EUR/DOLAR je pomoje še vedno kar nekaj razlike?

Seveda, ker se je vmes spremenila tudi cena biodizla, ki se dodaja nafti, in pa cena aditivov.....

 

Mislm tle ni nobene teorije zarote, a štekaš. Tko pač je, kokr da bi mi šou zdej solit pamet zakaj je barila omaka iz paradižnika v trgovini šla iz 2 eura na 2,8 eura... inflacija in duh tega, da se vse draža, sta naredili svoje.

Napisano
pred 5 minutami je NevLado napisal:

Seveda, ker se je vmes spremenila tudi cena biodizla, ki se dodaja nafti, in pa cena aditivov.....

 

Mislm tle ni nobene teorije zarote, a štekaš. Tko pač je, kokr da bi mi šou zdej solit pamet zakaj je barila omaka iz paradižnika v trgovini šla iz 2 eura na 2,8 eura... inflacija in duh tega, da se vse draža, sta naredili svoje.

Ne moreš tega razlagati našim "ekonomistom" tu na forumu. 😉😊

 

 

Napisano

Namesto, da pišeš kar pišeš, bi lahko podprl tole debato s konkretnim izračunom :) Sicer si v istem košu s forumskimi ekonomisti :)

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 51 minutami je NevLado napisal:

Vidite, kako vlada skrbi, da bomo imeli gorivo med cenejšimi v Evropi. 👍

https://www.amzs.si/na-poti/cene-goriv-po-evropi

 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.