Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Bolj je zaradi Romunov, Bolgarov, Ukrajincev in podobnih, ki s kombiji dirkajo gor in dol in pred mejo natočijo poln rezervoar pa še 3 kante po 20 - 25 litrov, ki jih imajo kar v kabini na desni strani, pokrite s kakšno bundo ali jopico... Ja, pa Slovenci, ki špekulirajo, da bo nafta po 3 evre za liter (in to po tistem, ko minister izjavi, da vlada ne bo dovolila, da bi cene eksplodirale) pa naredijo doma enoletno zalogo...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahaha… znano je da so Italijani najbolj posteni zemljani ;) …. Aja… ali sem se zmotil… a ni neka besedna zveza… recimo “italijanska mafija” … zelo znana? Tako kot so pri nas taki “cigani”, so tudi tam… pa se kje drugje tudi… In cudno, da samo na obmejnih podrocjih omejujejo tocenje goriva. V nasih koncih tega se nisem opazil… Ce torej niso italijani taki “cigani” so to po tvoji logiki torej primorci?

 

Sicer pa… kriza s temim cisternami na prikolicah je bila samo en dan… takrat, ko se je potem naslednji dan podrazilo… Sedaj tega ni vec opaziti… edino kogoce v vasih koncih ob meji z Italijo?

 

 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri nas je enako… Navadni ljudje se “bojimo” varuhov zakona… nekaterim se pa ni treba, ker se jih varuhi zakona bojijo… ;)

  • Všeč 3
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha… torej si ti eden izmed tistih, ki vozijo cisterne cez mejo, ce se ne bojis varuhov reda? 😂 Jaz si kaj takega ne upam narediti… 😇

  • Všeč 2
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz si tudi kaj takega ne upam narediti ampak zaradi italijanskih finančnikov. 

Pri njih je problem že, če pozabiš lopato v prtljažniku in jim je ne prijaviš, če te zaustavijo. Kolega, ki je prevažal čike za tobačno, je pred leti pozabil, da vozi cel kombi tobačnih izdelkov. In se je odločil, da bo šel po italijanski strani od Nove Gorice na obalo. In pri cestninski postaji  ga je zaustavila finančna policija. Kaj se je zgodilo z cigareti in kombijem si lahko kar predstavljate. In tudi to, če kolega še vozi pri tej firmi. 🙄

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol ti samo natankas in peljes do meje… saj nasih organov pravice pravis, da se ne bojis… Potem pa na meji prevzame italijanska mafija? ;) 
 

Grozni so tile italijani… po eni strani so vsimposteni ko anglecki…. Zakaj potem sploh rabijo organe pregona? ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Jest napisal:

Hahaha… znano je da so Italijani najbolj posteni zemljani ;) …. Aja… ali sem se zmotil… a ni neka besedna zveza… recimo “italijanska mafija” … zelo znana? Tako kot so pri nas taki “cigani”, so tudi tam… pa se kje drugje tudi… In cudno, da samo na obmejnih podrocjih omejujejo tocenje goriva. V nasih koncih tega se nisem opazil… Ce torej niso italijani taki “cigani” so to po tvoji logiki torej primorci?

 

Sicer pa… kriza s temim cisternami na prikolicah je bila samo en dan… takrat, ko se je potem naslednji dan podrazilo… Sedaj tega ni vec opaziti… edino kogoce v vasih koncih ob meji z Italijo?

 

Hvala, tole sem mu že hotel napisat pa si me prehitel. Zakaj je torej samo na Primorskem omejitev točenja, če ne zarad Italijanov?

pred 1 minuto je Jest napisal:

Pol ti samo natankas in peljes do meje… saj nasih organov pravice pravis, da se ne bojis… Potem pa na meji prevzame italijanska mafija? ;) 

Nimaš kej eni še vedno naivno verjamejo, da je v Italiji red in da so mafijo in korupcijo že davno izkoreninili. Tako poveličevanje Italijanov, kot ga izvaja Alex res redko vidiš. Mogoče samo še trenutna vlada pa cepivo imata višjo veljavo pri njemu.

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce Alex tako rece, potem ze mora tako biti… Kako si sploh upas podvomiti v njegove besede… On pa ja vse ve… no skoraj vse… o OBD vmesniku je enkrat davno celo priznal, da ne ve cisto vsega… 😁

  • Všeč 1
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Jest napisal:

Ce Alex tako rece, potem ze mora tako biti… Kako si sploh upas podvomiti v njegove besede… On pa ja vse ve… no skoraj vse… o OBD vmesniku je enkrat davno celo priznal, da ne ve cisto vsega… 😁

Ah tisto je bilo lapsus lingua oziroma lapsua calami, glede na to da je šlo za napisano izjavo. Nas je pa tako ali tako lepo podučil, da on vedno sprejema drugačno mnenje, ampak samo takrat, ko se sklada z njegovim. 🥴

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem, da, zaključimo. Ta omejitev je zaradi naših slovenceljnov. Saj tudi moko in olje vozijo domov s prikolicami.

Pa naj bodo navadne ali Češke. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej smo prisli do zakljucka, da je najvec “slovenceljnev” na primorskem… oz.   v blizini meje z Italijo ;) … Ker drugje nisem zasledil, da bi bile omejitve prodaje kolicine goriva… 

 

To, da vozijo moko in olje domov s prikolicami je pa zraslo na tvojem zelniku ane? Ker tega pa nisem zasledil niti v najbolj rumenih medijih ;) niti na fejstbuku ;)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Slivka napisal:

Lahko pa zaslediš na blagajnah, kjer je list, da naenkrat lahko kupiš 2 litra olja in 2 kg moke...

 

Res je. Samo kaj, ko nekateri ne hodijo v trgovine ampak vse, kar rabijo naročijo prek fejsbuka. Ali pa vse novice črpajo iz mladine. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to, da pri blagajni pise, se ne pomeni, da ljudje vozijo moko in olje s prikolicami domov… Res so nekateri ocitno pretiravali… in nabavljali vecje kolicine kot ponavadi… Ni mi pa jasno, zakaj trgovci take nakupe omejujejo… ce vlada in trgovci pravijo, da je zalog dovolj… A ni to v korist trgovca, da folk pokupi cimvec? In v korist drzave, da pobere vec davkov? Ali pa vsi skupaj lazejo in zalog le ni dovolj… ;)
 

Sicer smo pa spet zasli s teme… Kdo je ze tisti, ki je privleke moko in olje v temo o gorivih? 😂

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Jest napisal:

Ampak to, da pri blagajni pise, se ne pomeni, da ljudje vozijo moko in olje s prikolicami domov… Res so nekateri ocitno pretiravali… in nabavljali vecje kolicine kot ponavadi… Ni mi pa jasno, zakaj trgovci take nakupe omejujejo… ce vlada in trgovci pravijo, da je zalog dovolj… A ni to v korist trgovca, da folk pokupi cimvec? In v korist drzave, da pobere vec davkov? Ali pa vsi skupaj lazejo in zalog le ni dovolj… ;)
 

Sicer smo pa spet zasli s teme… Kdo je ze tisti, ki je privleke moko in olje v temo o gorivih? 😂

Čudno. Tudi v službi vedno zaidemo s teme na sestankih. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To s prikolico je na mene letelo... 

Ja, Alex, prikolica ni češka, ampak slovenska. Če je tebe sram prikolico peljati z golfom 2 generacije rdeče barve, mene ni z mojo mazdo. Vidim pa, da ti res ni pomoči, da ne moreš brez žaljenja. 

Ups...sem ponižal cvajerja... 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se kar oddahnil, ker moja BTjka naredi več kilometrov s pripeto prikolico kot pa brez. Včasih ima pripeti kar dve prikolici hkrati, od tega je ena Poljske izdelave. Zato sem mislil, da je to namenjeno meni.

Sem si vzel trenutek za pripravo obrambe, a se je rešilo kar samo od sebe. Kar se mana tiče, še boljše. Torej, kaj je naslov? Sprememba cene goriv. Hja, upam, da se še dolgo ne spremeni. Jutri moram pa v Italijo in moram malo preračunat, kje tankat in koliko še v kantah vzet s seboj, da bo dovolj še za nazaj😛. Ker v Italiji je preko 2 evra za liter...😯

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.