Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Pravkar je Nejc1986 napisal:

Ja ,itak :) pa itak po prehitevalnem pasu ,da sem lahko malo v zavetrju od sredinske ograje .

:bravo: hehe, sem vedel, da imaš trikov še na zalogi. Ampak ena resna... dejansko kolk je sploh realna poraba pri določenih pogojih. Seveda bolj, kot je avto kapelca kot tvoj al pa kravavan s sankami na strehi, kot moj je veliko več razlike kot pa kaka aerodinamična limuzina.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

 

 

A si videl, Twito je naredil točno to kar sem napisal še predno je bilo objavljeno? Se pravi očitno imam nekaj pojma o ekonomiji in kaj je potrebno naredit, ko se ne moreš več zanesti na to, da bo trg samoreguliral sebe. Trenutno žal so vsi zbezlali in to je vojno dobičkarstvo v polnem sijaju - žal teorija prostega trga ne predvideva takega nebrzdanega pohlepa, ki je samo čakali, kdaj bodo zavili podražitve v posledico nekega drugega dogajanja in v vsej tej zmešnjavi ravbali kolikor je le mogoče.

 

Pa to je normalno, da so to naredili, za razliko od drugih držav, kjer tega niso in je gorivo šlo v nebo. . Še dobro, da ni tišler v vladi. Bi imeli sedaj gorivo po 3€/liter.😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

:bravo: hehe, sem vedel, da imaš trikov še na zalogi. Ampak ena resna... dejansko kolk je sploh realna poraba pri določenih pogojih. Seveda bolj, kot je avto kapelca kot tvoj al pa kravavan s sankami na strehi, kot moj je veliko več razlike kot pa kaka aerodinamična limuzina.

Huh,meni potovalni računalnik ne kaže točno,ker je avto na LPG in je računalnik čist zmeden :). 

 

Tudi če računam porabo  ,ne pridem do točnega rezultata ,ker se nikoli ne natoči iste količine plina (odvisno od pumpe do pumpe, odvisno od vremena-temperature ...). Ampak če se recimo vozim po AC 150kmh je poraba na tank tudi dobrih 10l, če pa se vozim 125-130kmh pa ga spravim na 9l. Govorim o plinu. Porabo bencina na izzivu sem pa imel malo nad 7l ,pa sem se vozil zelo umirjeno.

 

No,s sestrično sva šla v Francijo... 2.0tdi Passat 140konjev , star 10let, 2osebi,poln prtljažnik , brez prtljažnika na strehi, ampak s sankami . Tempomat na 135kmh,6prestav: na koncu je tja grede  nanesla poraba na AC 5,6l. Ko sva nazaj grede vozila preko prelaza in po regionalni cesti je bila poraba 4,2.  

 

Me je presenetilo ,da je navkljub 6i prestavi (2100obratov pri 135kmh) Passat bolj požrešen na AC,kot na regionalni cesti kjer je bilo veliko sprememb hitrosti .

 

Xsaro pa zjebe velika čelna površina in samo 5brzin.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Alex napisal:

 

Pa to je normalno, da so to naredili, za razliko od drugih držav, kjer tega niso in je gorivo šlo v nebo. . Še dobro, da ni tišler v vladi. Bi imeli sedaj gorivo po 3€/liter.😊


In sedaj se bo verjetno zacelo dogajat tako, kot na Madzarskem, kjer je ob meji omejitev, koliko lahko tankas, ker je nabavna cena za voriva visja od prodajne… oz. prodajalci goriv bodo z vsakim prodanim litrom delali izgubo … sploh ko bodo lahi navalili na crpalke…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem zadnjic na nemski TV gledal nek prispevek, kjer je bilo govora o tem, kako se lahko privarcuje pri gorivih… in je nek “strokovnjak” suvereno izjavil, da je recimo razlika v porabi na AC  pri hitrostih 120 km/h ali 160 km/h 50% 🤣… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Jest napisal:


In sedaj se bo verjetno zacelo dogajat tako, kot na Madzarskem, kjer je ob meji omejitev, koliko lahko tankas, ker je nabavna cena za voriva visja od prodajne… oz. prodajalci goriv bodo z vsakim prodanim litrom delali izgubo … sploh ko bodo lahi navalili na crpalke…

 

V minus ne bodo šli, ker so si zdajle odrezali bogat kos pogače pri maržah - z njimi mašijo luknjo, ko se jim je drastično zmanjšala prodaja drugih artiklov kupcem brez PCT pogoja - ta trenda ostaja naprej, ker so se kupci navadili in nimajo potrebe sploh več zavit v notranjost bencinskega servisa in plačujejo le gorivo preko aplikacije.

 

Tako pa bodo morali zmanjšat marže, država zniža trošarine in ko vse skupaj sešteješ je še posledično DDV nižji in cena je na nivoju kot bi morala biti, ko so bile cene regulirane še pred sprostitvijo in divjo veselico disributerjev.

 

Še enkrat - gola cena goriva brez vseh dajatev je cca 10 evro centov različna danes kot leta 2008. Pri končni pa je razlika astronomskih 40 centov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

in plačujejo le gorivo preko aplikacije


Kolikor sem opazil, jih dokaj malo placuje z aplikacijo… Vec se jih je posluzevalo “zunanjega okenca” takrat, ko je bil se obvezen PCT… Enkrat se mi je zgodilo, ko sem zakljucil s tankanjem (seveda placal preko aplikacije) in se vsedel v avto, mi en tip potrka po sipi, odprem… in pravi, da sem pozabil it placat 🤣 …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Jest napisal:

Sem zadnjic na nemski TV gledal nek prispevek, kjer je bilo govora o tem, kako se lahko privarcuje pri gorivih… in je nek “strokovnjak” suvereno izjavil, da je recimo razlika v porabi na AC  pri hitrostih 120 km/h ali 160 km/h 50% 🤣… 

 

Čeprav, pri avtu, ki pri 120kmh kuri 5,5l na 100km zna bit nekje 7,8l/100km pri 160kmh kar je dobrih 40% razlike. Ta procent razlike pada bolj kot je avto neekonomičen, tako da je v bistvu težko procente uporabt za merilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Boss napisal:

Še enkrat - gola cena goriva brez vseh dajatev je cca 10 evro centov različna danes kot leta 2008. Pri končni pa je razlika astronomskih 40 centov.


Ampak trgovci bodo pomoje bolj prikrajsani, kot drzava… ki pobere razne takse in DDV…. Dolocili so samo najvisjo ceno, po kateri lahko prodajajo goriva… dvomim, da se je drzava popolnoma odpovedala svojemu delu pogace…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:


Kolikor sem opazil, jih dokaj malo placuje z aplikacijo… Vec se jih je posluzevalo “zunanjega okenca” takrat, ko je bil se obvezen PCT… Enkrat se mi je zgodilo, ko sem zakljucil s tankanjem (seveda placal preko aplikacije) in se vsedel v avto, mi en tip potrka po sipi, odprem… in pravi, da sem pozabil it placat 🤣 …

 

🤪

 

Jaz sem pa ogromno prihranil s to aplikacijo - pred tem sem vedno še kako bedastočo fliknil zraven in če vemo, da je recimo piksna Monsterja v štacuni 1,34€ na pumpi pa 2,5€ je lahko hitro jasno, da so prihranki kar lepi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sicer na crpalki redkokdaj kaj kupujem… mi je ravno zato aplikacija odlicna, ker ni treba it placevat na blagajno… kjer je velikokrat vrsta… sploh ko se nekdo na kaksni manjsi crpalki z eno blagajno spravi se placevat loto ali pa poloznice ;) …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Jest napisal:


Ampak trgovci bodo pomoje bolj prikrajsani, kot drzava… ki pobere razne takse in DDV…. Dolocili so samo najvisjo ceno, po kateri lahko prodajajo goriva… dvomim, da se je drzava popolnoma odpovedala svojemu delu pogace…

 

Če so pijavke grozile s podražitvijo na preko 1,8€, kljub padcu cen na svetovnem trgu. To delajo brez sramu, ker mislijo, da bomo vsi krivili Putina in ne njihovo vojnodobičkarstvo. Je pa tako, da recimo država zniža trošarine za 10 centov, trgovci maržo za 10 centov in še 22% DDV zmanjša ceno še za 4,4 cente in je skupaj slabih 25 centov, kar je potem ta cena, ki bo zdaj regulirana.

 

Je pa največji drek in manipulacija to, da pri reguliranih cenah smo točno vedeli vse deleže pri strukturi cene, danes je pa to skrito pod rubriko "poslovna skrivnost".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se en, ki je nekaj prihranil z aplikacijo Na poti 🙋‍♂️

 

Prej vedno ko sem sel notr a je bla ledena kava / red bull / sok / mogoc kaka cokoladica. Zdej pa lepo natocim in odpeljem. Pa se za zdravje je bols :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Jest napisal:


Kolikor sem opazil, jih dokaj malo placuje z aplikacijo… Vec se jih je posluzevalo “zunanjega okenca” takrat, ko je bil se obvezen PCT… Enkrat se mi je zgodilo, ko sem zakljucil s tankanjem (seveda placal preko aplikacije) in se vsedel v avto, mi en tip potrka po sipi, odprem… in pravi, da sem pozabil it placat 🤣 …

In ti si mu odgovoril, da je vsak deseti račun gratis... Da mu vidiš faco... :aaaaa:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

 

V minus ne bodo šli, ker so si zdajle odrezali bogat kos pogače pri maržah - z njimi mašijo luknjo, ko se jim je drastično zmanjšala prodaja drugih artiklov kupcem brez PCT pogoja - ta trenda ostaja naprej, ker so se kupci navadili in nimajo potrebe sploh več zavit v notranjost bencinskega servisa in plačujejo le gorivo preko aplikacije.

 

Tako pa bodo morali zmanjšat marže, država zniža trošarine in ko vse skupaj sešteješ je še posledično DDV nižji in cena je na nivoju kot bi morala biti, ko so bile cene regulirane še pred sprostitvijo in divjo veselico disributerjev.

 

Še enkrat - gola cena goriva brez vseh dajatev je cca 10 evro centov različna danes kot leta 2008. Pri končni pa je razlika astronomskih 40 centov.

 

Pa tebi res ni jasno, da je šlo vse gor. 😊

Po tvojih izračunih bi morali stati avti enako kot leta 2008.😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Jest napisal:


In sedaj se bo verjetno zacelo dogajat tako, kot na Madzarskem, kjer je ob meji omejitev, koliko lahko tankas, ker je nabavna cena za voriva visja od prodajne… oz. prodajalci goriv bodo z vsakim prodanim litrom delali izgubo … sploh ko bodo lahi navalili na crpalke…

Prav bi bilo, da, tudi pri nas omejijo, koliko  goriva lahko kupiš.Da ga  ne bodo zopet slovenceljni tankali v plastične cisterne za vodo. 😊

Potem ga bodo pa zopet vozili nazaj kot ga bodo sedaj, ko so se zafrknili.

Najbrž bodo, podobno kot združenje frank, zahtevali od države razliko v ceni, ker so jih nepošteni črpslkarji nagovorili, da kupijo takšne  količine.😉

pred 6 urami je Boss napisal:

 

Če so pijavke grozile s podražitvijo na preko 1,8€, kljub padcu cen na svetovnem trgu. To delajo brez sramu, ker mislijo, da bomo vsi krivili Putina in ne njihovo vojnodobičkarstvo. Je pa tako, da recimo država zniža trošarine za 10 centov, trgovci maržo za 10 centov in še 22% DDV zmanjša ceno še za 4,4 cente in je skupaj slabih 25 centov, kar je potem ta cena, ki bo zdaj regulirana.

 

Je pa največji drek in manipulacija to, da pri reguliranih cenah smo točno vedeli vse deleže pri strukturi cene, danes je pa to skrito pod rubriko "poslovna skrivnost".

 

A vam še ni jasno, da je gorivo tržna dobrina?V vseh državah se prodaja enako kot vsa druga roba. Pustimo razne levice, ki bi se šle nek socializem ki v realnosti ne more funkcionirati. 

Pač, če potegnemo črto, naša vlada je šla naproti malemu človeku in prevoznikom s tem, da je trenutno regulirala ceno. Pa ji tega ne bi rabilo narediti. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa od kod tebi ideja, da se gorivo vozi nazaj… ze v drugem prispevku to to omenjas… 😝 … 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Jest napisal:

Sem zadnjic na nemski TV gledal nek prispevek, kjer je bilo govora o tem, kako se lahko privarcuje pri gorivih… in je nek “strokovnjak” suvereno izjavil, da je recimo razlika v porabi na AC  pri hitrostih 120 km/h ali 160 km/h 50% 🤣… 

Top :lol::lol::lol:

 

Ampak ja, pri meni (in tudi tebi verjetno) je če grem mojo vsakodnevno traso prevozit z 130kmh poraba povprečno 8,5, če grem pa 170kmh pa 9,8 ...

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak merilnik ne pokaze taksne razlike… Kot je napisal @NevLado, je razlika precej manjsa… Sicer govorim bolj na pamet, ker nisem sel tocno merit… sem pa preprican, da pri 120 km/h in 160 km/h ni taksne razlike… mogoce je 20 ali najvec 30% visja poraba pri enakomerni voznji po ravnini s 160 km/h v primerjavi z voznjo s 120 km/h…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kurilc pa ni reguliran… in se je podrazil za skoraj 25%

 

https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/kurilno-olje-se-je-podrazilo-za-skoraj-25-odstotkov.html
 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.