Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

?e tole mal spra?ujem naokoli...

 

Romunija cena vgradnje avtoplina za V4 = 480?

Mad?arska 350?

Poljska 400?

Italija 550?

 

.

.

.

 

 

Kaj nas dela tako posebne?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Govorim, o tem da gre za marketing, ki izkori??a naivnost ljudi. naredimo tako kot v italiji, kjer je samo zgornja cena benza dolo?ena, na dol ja pa odprto in tisti, ki ima najve? jajc v konkurenci lahko najve? pridobi!

 

 

eee :blink: pa sej mamo to?no takole zdej urejeno oziroma je tako urejeno ?e kar nekaj ?asa. Ablast dolo?a zgornjo ceno goriv navzdol pa ni ovir in ?e se komu izzide lahko prodaja gorivo tud po 1? ali ?e manj.

 

Zavedat pa se je treba, da ve? kot pol cene goriva so zdaj tro?arine in DDV tako, da na koncu trgovcu ostane nekaj centov dobi?ka in edino teh nekaj centov se lahko odpoveduje - drugega ni al pa da najdejo dobavitelja, ki ti proda gorivo mimo borz oziroma mimo sredozemske borze po precej ni?ji ceni, kar je utopija saj so lobiji in kvazi "regulatorji" takoj v luftu.

 

Kaj nas dela tako posebne?

 

naivnost folka, ki je pripravljen pla?at tako ceno - samo da se var?uje pa naj stane kolkor ho?e. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eee :blink: pa sej mamo to?no takole zdej urejeno oziroma je tako urejeno ?e kar nekaj ?asa. Ablast dolo?a zgornjo ceno goriv navzdol pa ni ovir in ?e se komu izzide lahko prodaja gorivo tud po 1? ali ?e manj.

 

Zavedat pa se je treba, da ve? kot pol cene goriva so zdaj tro?arine in DDV tako, da na koncu trgovcu ostane nekaj centov dobi?ka in edino teh nekaj centov se lahko odpoveduje - drugega ni al pa da najdejo dobavitelja, ki ti proda gorivo mimo borz oziroma mimo sredozemske borze po precej ni?ji ceni, kar je utopija saj so lobiji in kvazi "regulatorji" takoj v luftu.

 

Ni ravno tako, tro?arino pla?ujejo ljudje, ne dobavitelji - ampak mar?o dobaviteljem dolo?a vlada!! Skratka vse 3 postavke, nabavna cena, mar?a in tro?arina so v naprej dolo?ene, ni prostora za fleksibilnost, kot v tujini, kjer ima vsaka pumpa svoj cenik, pogosto celo ista znamka (Agip) razli?ne cene po krajih - vse se prilagaja mre?i stro?kom, povpra?evanju, porabi (mondena letovi??a itd)....

 

Pa se ti ne zdi, da bi z ni?jo ceno pol evra pridobil tako kupno mo?, da bi promet in mar?a bila bolj?a + izpogaja? si lahko bolj?e nabane cene.

ampak trg je kontroliran - to ho?em povedat, Petrol, OMV.....whatever...v ozadju je politika

 

lepo napisano

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ravno tako, tro?arino pla?ujejo ljudje, ne dobavitelji - ampak mar?o dobaviteljem dolo?a vlada!! Skratka vse 3 postavke, nabavna cena, mar?a in tro?arina so v naprej dolo?ene, ni prostora za fleksibilnost, kot v tujini, kjer ima vsaka pumpa svoj cenik, pogosto celo ista znamka (Agip) razli?ne cene po krajih - vse se prilagaja mre?i stro?kom, povpra?evanju, porabi (mondena letovi??a itd)....

 

Pa se ti ne zdi, da bi z ni?jo ceno pol evra pridobil tako kupno mo?, da bi promet in mar?a bila bolj?a + izpogaja? si lahko bolj?e nabane cene.

ampak trg je kontroliran - to ho?em povedat, Petrol, OMV.....whatever...v ozadju je politika

 

lepo napisano

 

In kaj je tukaj tako lepo napisanega? Pustmo, da avtor ne ve kako se dolo?a struktura cene goriva in da tanka pri nekem izmi?ljenem ponudniku OMW (verjetno je mislil OMV).

 

 

Ampak dajmo ?e enkrat:

 

Cena goriva (benz 95) je sestavljena takole:

- prodajna cena brez dajatev: 0,69675?

- tro?arina: 0,50242?

- DDV (se obra?una na vse - na osnovno ceno plus tro?arino :blink: ): 0,23983?

- Skupaj je to torej maloprodajna cena, ki je dolo?ena kot maksimalna prodajna cena in zna?a pri 95 oktanskem torej 1,43900?

 

Trgovska mar?a je torej edina stvar na katero lahko ponudniki goriv vplivajo in je navzgor fiksna ter je vklju?ena v prodajno ceno brez dajatev - zna?a pa 0,08134 ?.

 

Trgovci sami torej lako vplivajo le na tistih 8 centov cene koliko se bodo odpovedovali svojemu zaslu?ku in ni? ve?. Vse ostalo je pa odvisno od borznih gibanj cene nafte in menjalni?kega te?aja valut ter vi?ino tro?arin, ki jih dolo?a dr?ava tudi na osnovi EU direktive koliko sme biti najni?ja tro?arina.

 

?e prenesemo na to v tujinu je tudi tam v ceni v?teto vse navedeno le dr?ava se ne vme?ava v mar?e ponudnikov goriv zato take cene oziroma, ?e bi to sprostili verjemi, da bi bile cene goriv tudi pri nas bistveno vi?je - si ?elimo to? :zvizga:

 

 

Na kratko, komur se ne ljubi brati - ?e cena goriv pri nas ne bi bila regulirana bi bila precej vi?ja... pika.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj je tukaj tako lepo napisanega? Pustmo, da avtor ne ve kako se dolo?a struktura cene goriva in da tanka pri nekem izmi?ljenem ponudniku OMW (verjetno je mislil OMV).

Ampak dajmo ?e enkrat:

 

Cena goriva (benz 95) je sestavljena takole:

- prodajna cena brez dajatev: 0,69675?

- tro?arina: 0,50242?

- DDV (se obra?una na vse - na osnovno ceno plus tro?arino :blink: ): 0,23983?

- Skupaj je to torej maloprodajna cena, ki je dolo?ena kot maksimalna prodajna cena in zna?a pri 95 oktanskem torej 1,43900?

 

Trgovska mar?a je torej edina stvar na katero lahko ponudniki goriv vplivajo in je navzgor fiksna ter je vklju?ena v prodajno ceno brez dajatev - zna?a pa 0,08134 ?.

 

Trgovci sami torej lako vplivajo le na tistih 8 centov cene koliko se bodo odpovedovali svojemu zaslu?ku in ni? ve?. Vse ostalo je pa odvisno od borznih gibanj cene nafte in menjalni?kega te?aja valut ter vi?ino tro?arin, ki jih dolo?a dr?ava tudi na osnovi EU direktive koliko sme biti najni?ja tro?arina.

 

?e prenesemo na to v tujinu je tudi tam v ceni v?teto vse navedeno le dr?ava se ne vme?ava v mar?e ponudnikov goriv zato take cene oziroma, ?e bi to sprostili verjemi, da bi bile cene goriv tudi pri nas bistveno vi?je - si ?elimo to? :zvizga:

Na kratko, komur se ne ljubi brati - ?e cena goriv pri nas ne bi bila regulirana bi bila precej vi?ja... pika.

 

in koliko predstavlja 0,08? od 1,439? 5 posto za trgovce, in koliko 0,7 = 45%.....tudi jaz ne bi v tem primeru dajal svoje mar?e - to je tisto kar ho?em povedati, vlada ima preve? in sama omejuje konkurenco, vkolikor bi pa trgovci imeli vsaj 20% bi se lahko igrali na temo bolj?ih pogojev

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in koliko predstavlja 0,08? od 1,439? 5 posto za trgovce, in koliko 0,7 = 45%.....tudi jaz ne bi v tem primeru dajal svoje mar?e - to je tisto kar ho?em povedati, vlada ima preve? in sama omejuje konkurenco, vkolikor bi pa trgovci imeli vsaj 20% bi se lahko igrali na temo bolj?ih pogojev

 

Minimalna tro?arina je dolo?ena z odredbo EU - lahko je ve?, manj pa ne sme biti. ?e se ne motim je to cca 30 centov pri litru. Zdele so Jan?evci tole pove?ali na kar 50 centov.

 

?karje in platno ima torej vlada in ne Petrol, OMV, MOL in ostali kot si napisal v prej?njih postih. Ponudniki goriv ne morejo prakti?no ni? in zato je ?ist đabe o tem govort kaj bi blo ?e bi blo - edino kar je 100%, ?e vlada dirigira vi?ino tro?arin, je to, da bi bila cena goriv danes v SLO bistveno vi?ja brez regulacije cene.

 

Pa se lohk vsi na glavo postavmo in verjamemo v nek neoliberalisti?ni bullshit samoregulacije trga. Smo ?al videli kam je vse ta tako imenovana samoregulacija in konkurenca pripeljala - v krizo kakr?ne ni bilo od konca dvajsetih let prej?njega stoletja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Trgovska mar?a je torej edina stvar na katero lahko ponudniki goriv vplivajo in je navzgor fiksna ter je vklju?ena v prodajno ceno brez dajatev - zna?a pa 0,08134 ?.

 

Na kratko, komur se ne ljubi brati - ?e cena goriv pri nas ne bi bila regulirana bi bila precej vi?ja... pika.

 

Ne vem zakaj kar malo dvomim, da je mar?a zgolj 8 centov pri enem litru :blush: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da tebi ne verjamem, sam se mi zdi na enem litru nizek zaslu?ek.

Saj ve? kme?ka logika pivo v trgovini 1 ojro na pumpi1,60 v bifeju 2,50 :hudicek:

 

Na sem mal pobrskal

 

http://www.moski.si/lifestyle/avtomobilize...e-cena-bencina/

 

al pa tale

 

http://www.nafta.si/oblikovanje-cen-goriv-pri-nas/

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj ne verjamete zapisom Bossa. Njegovi zapisi vedno temeljijo na dostopnih informacijah. Glede mar?e ostalih prodajnih artiklov na ?rpalkah, le te ne moremo vzporejati z mar?ami goriv, saj za njih velja prosto dolo?anje cen. Bencinarji spretno izkori??ajo svojo pozicijo ?rpalk in si s prodajo ostalih potro?nih artiklov spretno izbolj?ujejo bilance.

Na enem od danih linkov je navedeno, da je glavni pri dolo?enu svetovnih cen OPEC. Mislim, da ni edini. Obstajajo ?e finan?ne korporacije, ki imajo velike skladi??ne kapacitete in lahko umetno pove?ujejo povpra?evanje naftnih derivatov in tako igrajo pomembno vlogo pri dolo?anju cen goriv.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni da ne verjamem Boss-u zdi se mi sme?no da prodajalec dobi cca 10% od nabavne cene, ki jo zregulira dr?ava. ?e prav razumem je to mo?no edino ?e si dol?an gorivo kupiti od dolo?ene vladne agencije npr urada za blagovne rezerve. Ker centralizem in blabla svobodni trg. Seveda bencinski servisi prodajajo ?e druge stvari ampak point je procent zaslu?ka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni da ne verjamem Boss-u zdi se mi sme?no da prodajalec dobi cca 10% od nabavne cene, ki jo zregulira dr?ava. ?e prav razumem je to mo?no edino ?e si dol?an gorivo kupiti od dolo?ene vladne agencije npr urada za blagovne rezerve. Ker centralizem in blabla svobodni trg. Seveda bencinski servisi prodajajo ?e druge stvari ampak point je procent zaslu?ka.

 

Ta podatek o mar?i povsem dr?i, ker dela z mano kolega, ki je prej delal na omv ?rpalki.

?e ne bi prodajali tudi sendvi?ev in ostalega (predvsem avtopralnice so lep zaslu?ek) ne bi bilo dovolj cenkov

za pla?e zaposlenih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

E95 E100 D

Hrva?ka 10,380 HRK (1,379 EUR) 10,790 HRK (1,434 EUR) 9,670 HRK (1,285 EUR)

Slovenija 1,482 EUR (1,482 EUR) 1,500 EUR (1,500 EUR) 1,382 EUR (1,382 EUR

 

?e grem z bencinarjem in tankam na Petrolu Rovinj me pride toliko, kot ?e grem z dizlom in tankam na Petrolu SLO

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak mal to se pa moti? - majer je rekel, da ?e bo on na oblasti bodo goriva v povpre?ju cenej?a za 10% od sosednjih dr?av. Kake so zdaj to fore Jures, zakaj nas zavaja? saj na? bog in batina v vladi pa ja ne la?e no. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak mal to se pa moti? - majer je rekel, da ?e bo on na oblasti bodo goriva v povpre?ju cenej?a za 10% od sosednjih dr?av. Kake so zdaj to fore Jures, zakaj nas zavaja? saj na? bog in batina v vladi pa ja ne la?e no. :hudicek:

 

Kaj so vse rekli in obljubili prej?nji. :hohoho:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak mal to se pa moti? - majer je rekel, da ?e bo on na oblasti bodo goriva v povpre?ju cenej?a za 10% od sosednjih dr?av. Kake so zdaj to fore Jures, zakaj nas zavaja? saj na? bog in batina v vladi pa ja ne la?e no. :hudicek:

 

Kalimero se bo takoj izgovoril na Evropsko skupnost....ampak samo ?e eno leto....(?e ne bo Korl vojne zanetu)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vedno smo med najcenej?imi po cenah.Mislim o ostalem, kar so prej?nji obljubljali. :aaaaa::hohoho:

 

Hehe... pred letom in pol si bil druga?nega mnenja in si za vse podra?itve krivil prej?njo vlado. Zdaj te pa podra?itve ne motijo ve?, ker ti jih izvaja tebi ljubi politik, ki je zato, da je pri?el na oblast obljubljal vse mogo?e. Me res zanima katero obljubo iz tiste famozne knjigice 100+10 je ?e uspe?no izvedel?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, mislim, da sem ti enkrat ?e napisal: Jan?ofobija je ozdravljiva. Torej je tudi zate upanje...

 

Kaj vse so pa Jan?i blokirali z raznoraznimi brezveznimi pogojevanji in zavla?evanji?

 

Kon?no se najde eden, ki je mnenja, da je potrebno kredite tudi vrniti, pa bi ga vsi radi lin?ali. In ?e ti po pravici povem, Boss, imam enega takega v slu?bi pa sem prav vesel, ko gre na dopust kateri od naju ali pa na de?urstvo, tako da nimam ne volje ne energije se ?e s tabo bost. Misli si, kar si ho?e?, jaz si mislim, kar si jaz ho?em, in ne utrujaj vsem na tem forumu, ker po?asi postaja? podoben g. Lojzu. Katero koli temo odprem, povsod si ti in tvoje ?imfanje ?ez Jan?o. Umiri se, de?ko. Vsaj tipkovnico pusti pri miru, ko ima? take misli...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja Slivka a ve? zakaj te moje pisanje tako zbode? Zato, ker si obremenjen s politiko in ?uti? osebni napad nase, ko se udriha ?ez politike. Razmisli malo o tem ?eprav se bo? verjetno samoprepri?al, da ni tako.

 

Ti pa samo eno povem in bom tako nesramen kot si ti - si zadnji na tem forumu, ki bo? komu solil pamet kaj sme in kaj ne sme napisat. ?e si navdu?en nad diktaturo prav, ne bo? je pa uvajal ?e na tem forum in ?e ti kaj ni prav in ?e te motim me daj na ignor listo pa ?e Vida pokli?, da bosta lahko udrihala ?ez mene in si dajala du?ka.

 

Kar se pa mene ti?e me pa druga?e misle?i ne motijo in znam zelo dobro navezat debato dokler je na nivoju brez osebnega vme?avanja. Je pa ?koda, da nekateri drugi tega ne znate in vas motijo druga?na mnenja tako mo?no, da bi takim najraje prepovedali da govorijo ali pa pi?ejo. Meni pa na kraj pameti ne pade, da bi nekomu rekel naj bo tiho in naj se zadr?i saj ima vsak pravico do izra?anja svojega mnenja dokler ne ?ali drugega. ?e pa misli?, da sem te ?alil, ker se na vsake toliko po?alim iz Majerja in njegovih "nadsposobnosti" voditelja pol se ti pa opravi?ujem, ker iz umsko hendikepiranih ljudi se pa res ni lepo norca delat.

 

Pa ostani naiven ?e naprej in zvesto brani ?loveka, ki je eden glavnih krivcev za trenutno stanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bo žar, ker ni sigurno vreme, bodo narezki in iz pečice par svari... 
    • Tudi če mi Grk tanka, rečem kartica in basta. Pa si ne more nič zaokrožit 😉   Samo to bom rekel, ker ne mislim politike mlet.   Kdo le je zdravnikom dvojne plače izplačeval. V Nemčiji in Avstriji so imeli kakih 500€ na leto korona dodatka. Zdaj pa štrajkajo, ker ni korona dodatka. V koroni smo se zapufali tak, da glava peče. In žal nisem bil v pravem poklicu, da bi mi kaj kapnilo.
    • Če boš ti pekel in stregel se boš pa nadelal🤣
    • Heh, v Grčiji pa sploh sam ne moreš tankati, vedno stric na črpalki....in vedno na okroglo na eur, brez računa, boli njih....grki lagano sportski, boli njih eu regulativa.... @godlike in ostali....žal je bencin/dizel edina ali pa ena od redkih zadev, s katero se lahko pohvalimo da so nižje kot drugje, no sej so tudi plače, heh....🤔🤣, naši politikom je pa itak vseeno, saj imajo itak vse sponzorirano in free...(p.s. če bi jaz na leto zaslužil 2mio eur v državni firmi bi mi bilo tudi čisto vseeno koliko je benz in vse bi mi bilo poceni in super v SLO....ampak realnost je drugačna, folk pa dela za manj kot 800eur/mesec (neto).....)
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.