Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Boss, ti si pravi Mr. Poraba, v?asih kar kar mal pretirava?. :harhar:

 

Ne ?tekam... iz mene se dela? norca sam pa ima? ne vem kateri avto na plin predelen. Se pravi te ?e krepko zanima kako bo? cenej skos pr?u. Sej mene na?eloma tudi litri in decilitri ne zanimajo ampak samo cena, tako da res en vem v ?em je tvoj point druga?en od mojega. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

130 po AC na tempomatu..poraba med 7.5 do 8.5 po BC...gre za mazdo 3 1.6 d letnik 2012...kurc gleda sranje od PSA motorja :angry:

 

 

Ni problem toliko v 8 decih kolikor je vsaj pri meni poraba tudi nek pokazatelj da je z avtom vse OK, je pa vsekakor 8 deci pri mojih 35 40kkm na leto tudi kar precej?ni zalogaj. ?e bi ne bi bilo mar za porabo vsekakor ne bi vozil 1.6 dizla....

 

se dobr, da nimas bencinca :P

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh norca ne brijem iz tebe, se pardoniram, ?e si tako zastopu. Hotel sem povedat, da ?e ti potro?nja goriva toliko pomeni, bi te potem identi?na Mazda z npr. 2.5 motorjem + LPG pri?la ve? kot le 2 dcl var?evanja na 100 prevo?enih km-jev (govorim v cekinih). Zakaj sem dal primer ravno 2.5 motor, zato da ne bo? rekel, da 1.8 je pa itak ?katla, nepremi?nina, ki ?e omejitev ne dose?e (karikiram, da ne bo pomote), 2.0 pa prav tak apati?na zadev??ina :D

 

LPG je men zakon zadevca, ampak vseen ga pa dokaj pogosto stisnem krepko preko omejitve na AC, tko da se ne sekiram glih za "centilitre" :cheers:

 

Mazda?i, tole je le debata, ne ?elim kateremukoli vsiljevat svojega mnenja, zato mi ne zamerit, ker ni mi?ljen provokativno, ok? :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zdej si pa ti preve? resno zagrabu - tole z delanjem norca je itak mi?ljeno v hecu.

 

Sej ve? kak?no je moje mnenje. ?e ima? bencinarja, rabljenega je plin zelo zanimiva izbira. ?e pa kupi? nov avto pa ?al ne vsaj dokler ni iz garancije, ker vse preve? je te?av, ki niso nujno s strani plina pa ti osporavajo garancijo, kar je nesprejemljivo.

 

Druga?e pa je cena goriva na prevo?en kilometer v bistvu enaka pri 2.0 dizlu kot pa pri 2,5 bencinarju s plinom.

 

Podatki so iz Spritmonitorja, da ne bom pristranski:

 

Mazda 6 diesel 140KM - povpre?je 6,74l/100km = 9,3?

 

Mazda 6 bencinar 170KM - povpre?je 8,9l/100km = 13,35?

 

Mazda 6 bencinar 170KM LPG - povpre?je 10,65 l/100km (8,5?) + 0,5l/100km benza = 9,3?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, skoraj 11 litrov (skupaj z benzom ?e krepko preko) za 2.5 motor se mi zdi pa res "mu?ka" cifra, skrajno nenavadno (toliko Ajvarju MPS ne tro?i, pa ima 100KM ve? od tega 2.5). <_<

 

A garancija pa propade v primeru vgradnje LPG? sramezljiv

 

Sicer pa va?no da si zadovoljen s tem kar fura?, tko da se ne sekiraj za deci ali dva, raj?i zoom zoom dalje. :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a se spremeni v tarsformerja ?e se ne so JAJCA

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a se spremeni v tarsformerja ?e se ne so JAJCA

 

ne v tarsformerja se ne spremeni se pa v transformerja... baje je to na spisku dodatne opreme, samo je tako drago, da ni ?e nih?e naro?il, ?al? :harhar:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si nekdo ne more privo??it 8 deci vi?jo porabo, naj proda avto in se vozi z busom,pe?, s koelsom, naj spusti standard in si kupi manj?i, var?nej?i avto.

?e bi se ?li kaj vse lahko na 20 let pri?paramo, lahko takoj vsak neha npr. piti 1 pivo na teden, 1 kokakolo na teden, namesto na morje gre lahko se son?it za Savo (sonce, je sonce), na morje gre pa 1x na 5 let, ne rabi najbolj?ega telefona - kupi si pa? reglo za 10 eur, ne rabi najbolj?ga compa in grafi?nih - igrc noben ne rabi v ?ivljenju, za word je pa skoraj vsak comp dober ipd. ipd., tako da tole glede porabe za par deci na 10-20-30let in prihranek je ?isto mimo...in to je dejstvo.

Sem prepri?an da je vsakemu kar nekaj stvar bolj pomembnih stvari v ?ivljenju kot poraba avtomobila. OK sej, pa? je tema, se pove mnenja, in je pa? debata kot debata....samo po ve?ini se gre v neka faking dokazovanja in prepucavanja, skoraj vrat na no? ipd., ra?unice, kar je pa totalno bolano. Konec koncev vsi norijo, debatirajo, koliko pri?parajo....na koncu pa na drugih stvareh spu?ijo 5x ve? denarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah ah ah aha ha jao LABI!!!!

 

 

Ej Grega glede telefona, si hotel napisat da,tisti ki ne rabi najbol?ega telefona naj kupi Iphona :D:jezicek::jezicek:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si nekdo ne more privo??it 8 deci vi?jo porabo, naj proda avto in se vozi z busom,pe?, s koelsom, naj spusti standard in si kupi manj?i, var?nej?i avto.

?e bi se ?li kaj vse lahko na 20 let pri?paramo, lahko takoj vsak neha npr. piti 1 pivo na teden, 1 kokakolo na teden, namesto na morje gre lahko se son?it za Savo (sonce, je sonce), na morje gre pa 1x na 5 let, ne rabi najbolj?ega telefona - kupi si pa? reglo za 10 eur, ne rabi najbolj?ga compa in grafi?nih - igrc noben ne rabi v ?ivljenju, za word je pa skoraj vsak comp dober ipd. ipd., tako da tole glede porabe za par deci na 10-20-30let in prihranek je ?isto mimo...in to je dejstvo.

Sem prepri?an da je vsakemu kar nekaj stvar bolj pomembnih stvari v ?ivljenju kot poraba avtomobila. OK sej, pa? je tema, se pove mnenja, in je pa? debata kot debata....samo po ve?ini se gre v neka faking dokazovanja in prepucavanja, skoraj vrat na no? ipd., ra?unice, kar je pa totalno bolano. Konec koncev vsi norijo, debatirajo, koliko pri?parajo....na koncu pa na drugih stvareh spu?ijo 5x ve? denarja.

 

?koda, k ne razume?... pa drugi?. :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zdej si pa ti preve? resno zagrabu - tole z delanjem norca je itak mi?ljeno v hecu.

 

Sej ve? kak?no je moje mnenje. ?e ima? bencinarja, rabljenega je plin zelo zanimiva izbira. ?e pa kupi? nov avto pa ?al ne vsaj dokler ni iz garancije, ker vse preve? je te?av, ki niso nujno s strani plina pa ti osporavajo garancijo, kar je nesprejemljivo.

 

Druga?e pa je cena goriva na prevo?en kilometer v bistvu enaka pri 2.0 dizlu kot pa pri 2,5 bencinarju s plinom.

 

Podatki so iz Spritmonitorja, da ne bom pristranski:

 

Mazda 6 diesel 140KM - povpre?je 6,74l/100km = 9,3?

 

Mazda 6 bencinar 170KM - povpre?je 8,9l/100km = 13,35?

 

Mazda 6 bencinar 170KM LPG - povpre?je 10,65 l/100km (8,5?) + 0,5l/100km benza = 9,3?

 

Mal hude cifre, glede na moje izku?nje.

 

Pa tista koli?ina 0,5 litra/100km, je tud mal za lese privle?ena, ?e se fura? po 15 km, pol je raje 2 litra, na 100 km, ?e pa dela? po 200-300 km v kosu, pa je pol ta poraba do max 0,2 litra na 100 km, na benz dela samo dokler ni temp vode cca 40 stopinj, pol pa ni? ve?, ?e pa recimo zakurbla? mrzel motor in se pelje? 500 kilometrov brez da ugasne? motor, samo tistih prvih par minut dela na benz pol pa dokler ne zmanjka plina al pa je motor ponovno zagnan ni porabe benza popolnoma ni?, jaz sem to re?il z webastom, poraba na uro je cca 0,6 litra, po 10 minutah pri -10 ima voda ve? kot 40 stopinj in sem porabil 0,1 liter in imam ogret motor, toplo kabino in ?a motor po speljevanju takoj preklopi na LPG.

Js sem v povpre?ju naredu, poleti cca 4000 km z 40 litri benza, pozimi pa med 2800, 3200 kilometri.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem sem jaz nekako endem ali nor po doma?e ker sem riskiral in namerno pre?altal na avto ki ima manj kot 1,5l ve?o porabo od prej?njega "tatore wagna".

http://www.poraba.com/export2pdf.php?carid...mp;exportto=pdf

ps; raje tako kot menjat vztrajnike, menjalnike, ?obe, itd.... ma stane to vse.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si nekdo ne more privo??it 8 deci vi?jo porabo, naj proda avto in se vozi z busom,pe?, s koelsom, naj spusti standard in si kupi manj?i, var?nej?i avto.

?e bi se ?li kaj vse lahko na 20 let pri?paramo, lahko takoj vsak neha npr. piti 1 pivo na teden, 1 kokakolo na teden, namesto na morje gre lahko se son?it za Savo (sonce, je sonce), na morje gre pa 1x na 5 let, ne rabi najbolj?ega telefona - kupi si pa? reglo za 10 eur, ne rabi najbolj?ga compa in grafi?nih - igrc noben ne rabi v ?ivljenju, za word je pa skoraj vsak comp dober ipd. ipd., tako da tole glede porabe za par deci na 10-20-30let in prihranek je ?isto mimo...in to je dejstvo.

Sem prepri?an da je vsakemu kar nekaj stvar bolj pomembnih stvari v ?ivljenju kot poraba avtomobila. OK sej, pa? je tema, se pove mnenja, in je pa? debata kot debata....samo po ve?ini se gre v neka faking dokazovanja in prepucavanja, skoraj vrat na no? ipd., ra?unice, kar je pa totalno bolano. Konec koncev vsi norijo, debatirajo, koliko pri?parajo....na koncu pa na drugih stvareh spu?ijo 5x ve? denarja.

 

Ne pijem piva, ne pijem coca cole skor nikol, na morje grem, za telefon sem dal 20?, comp mam precej pocen, igrc ne ?pilam, a zdaj mam pravico gledat na porabo? :harhar: .

 

 

?e je poraba nekaterim toliko nepomembna, zakaj potem ugrajujete plin? kot bi rekli na?i ju?ni bratje, kad je bal nek je bal :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bo treba se tukaj zacet z bejbami, kot kaze :)

 

Za?nimo! V soboto imamo vselitveni praty k je kolega po 20letih ?el iz garsonjere 20m2 v flat 55m2. Ima da pijemo, pu?imo, babe ru?imo! Eto. Pa ?e je kdo blizu naj se oglasi na kakem koktajlu. lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.