Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

z mojim prejsnim avtom

bmw 525d sm naredu 1100 km tu nekje

na bcju mi je pisal 7.1l

pa je dost tezji biu pa ga nism sparu in vecinoma mestna voznja

je pa res da ma 75l kesl se mi zdi

ampak vseen 2.5 masina 2002 letnik pa je majn pil k mazda

Na BC ju je pisalo?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj rekord prevo?enih km z enim tankom je bil cca 1200km - Fiat bravo 2011 letnik, 1.6 jtd (105KM), kesl je bil mislim da 58L. Res pravi ?parav?ek:) Je pa res, da sem se vozil ve? ali manj avtocesta, po omejitvah:)

Sedaj z Mazdo pa cca 650 - 700 km:) Res pa da ima Mazda 3 samo 51L tank:/

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja je isti letnik in gre not to?no 62 litrov.

Pa ti je ratal kdaj vidit teh 62 litrov?

 

Pri prvi generaciji sem uspel najve? 57,5l spravit notri, pri drugi pa samo enkrat ?ez 60 litrov pa ?e takrat sem imel velik cmok v grlu, da ne bo zneslo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Ni vpletena mazda ampak zanimiv primer:

 

novi Citroen C3 2017 1.2 82KM 3V

na?a Nissan Micra 2010 1.2 80KM 3V

 

torej skorajda identi?na motorja - vedno do metra ista pot (razen opomba), isti ?as v dnevu

 

Micra sam na morje 5,5, z micro nazaj sam zraslo na 5,9

s C3 jaz in star?a ter njuna roba na morje 6,2 nazaj onadva sama 6,6 (opomba Postojna - Vrhnika po stari zaradi guzve)

 

glavna razlika je te?a oba 15 colarke

micra 950kg

C3 1180kg plus dve osebi + prtljaga

 

skupaj cca +400kg razlike

 

bottom line C3 ?e zaradi svoje te?e rabi 1.4 ma?ino garant.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?uj koliko pa pijeta tale dva mlin?ka po mestu??

Nasa micra 6-6,5, citroen tam ene 7.

 

Ne gledamo tega, ker ce bi bi hodil na bus :), je nujno zlo. Zena hodi do zeleznisme potem pa na vlak.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma gledam nekaj za mojo ?enko, ?e bi menjal M3 1.4 za kak manj?i mlin?ek. Ker trenutno ima porabe 9,5L, je pa res da se vozi v eno smer 3km, pa vmes 1x ugasne, skratka motor nonstop mrzel. Sicer je za take vo?nje mal ?koda avta, ampak otroka vozit pa v slu?bo...

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nasa micra se pelje 1.5km do vlaka in mazaj.

Micra je res hvalezen avto v vseh pogledih. Samo za take voznje poraba ne more biti merilo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pa pedaliram hcerko vsak dan v vrtec in nazaj...6km ena smer, od tega dva klanca, eden pa je 800m dolg in ima 10%...

poraba 0 :)

Prednost zivljenja v mestu :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pa pedaliram hcerko vsak dan v vrtec in nazaj...6km ena smer, od tega dva klanca, eden pa je 800m dolg in ima 10%...

poraba 0 :)

 

Meni pa niti na misel ne pride, da bi otroka s kolesom peljal v vrtec...

 

4,5 km v eno smer, od tega 3 km klanca 12% in 1,2 km klanca 8%

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa niti na misel ne pride, da bi otroka s kolesom peljal v vrtec...

 

4,5 km v eno smer, od tega 3 km klanca 12% in 1,2 km klanca 8%

 

prvih parkrat ti bo tezko potem se navadis in se na misel ti ne pride, da bi sel z avtom

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

REKORD :blink:  MX5 06-1.8l dodal sem v tank aditiv in poraba je bila (pe? ra?unano) 6,7l Ima to res tak vpliv?? Druga?e 7-7,5l brez avtocest lokalne ceste.... vozim normalno (po ravnem po?as, ?ez ovinke hitro :lol:  )

Pa ne ra?unam vsak tank.... sem pa od aprila naredil malo ?ez 6000km (?e upo?tevam slu?bo in DE? ?e kar veliko)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.