Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

  • 3 tedne kasneje...

No,sn do?akal drugo tankanje na moji makini. ;) Poraba 7.68 l,s tem,da sem se tokrat res trudo in ve?krat namerno mo?neje pospe?eval,divje prehiteval,skratka vozil namerno bolj hitro in sunkovito,kot bi normalno. :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,sn do?akal drugo tankanje na moji makini. ;) Poraba 7.68 l,s tem,da sem se tokrat res trudo in ve?krat namerno mo?neje pospe?eval,divje prehiteval,skratka vozil namerno bolj hitro in sunkovito,kot bi normalno. :bravo:

 

 

Objavljena slika

 

sej se heca? a ne :D

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,sn do?akal drugo tankanje na moji makini. ;) Poraba 7.68 l,s tem,da sem se tokrat res trudo in ve?krat namerno mo?neje pospe?eval,divje prehiteval,skratka vozil namerno bolj hitro in sunkovito,kot bi normalno. :bravo:

 

zadnja dva tanka 6.2l /100km in popolnoma enak re?im vo?nje, pol tanka vo?nje v slu?bo (15km v eno smer) in pol tanka poln avto 120-160 po AC

 

zaenkrat sem zadovoljen :)

 

p/s: zadnji dva tanka je BC kazal na 0.01 l natan?no isto vrednost, kot sem jo sam izra?unal ?zmeden?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni ni jasno kako vi vozite da imate tako porabo pri meni je 9.5 :(

 

da ne bo pomote... vozim diesel :)

 

pri bencinarju na kratke ture to sploh ni ?udna poraba

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa dizla mam

 

ups ? :)

 

samo to pa pol je malo prevelka poraba...

 

?ipan ? ali kaj podobnega ? ali se pa nonstop po mestu vozi?...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ups ? :)

 

samo to pa pol je malo prevelka poraba...

 

?ipan ? ali kaj podobnega ? ali se pa nonstop po mestu vozi?...

 

Tudi ?e se vozi? non stop samo po mestu(kot jaz trenutno),mi ne rabi ve? kot 7,2(recimo realnih 7,5-6). ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ?e se vozi? non stop samo po mestu(kot jaz trenutno),mi ne rabi ve? kot 7,2(recimo realnih 7,5-6). ;)

 

Mestna vo?nja je zelo spremenljiv in raztegljiv pojem in lahko zgleda tako kot recimo pri meni, ko zavijem zjutraj iz obvoznice na Zalo?ko in na?eloma nimam nobenih kolon in povpre?no en zaprt semafor do Kajuhove.

 

Tukaj je tudi ponavadi samo en zaprt semafor do ?martinke. Se pravi, da vozim kake 3-4km skoraj brez ustavljanja in speljevanja pri povpre?ni 50km/h v 4. ali 5. prestavi. Poraba pri taki vo?nji je veliko manj?a kot pa poraba na AC pri 140km/h.

 

Potem ima? pa drugo skrajnost mestne vo?nje skozi sredi??e mesta, kjer je non-stop ustavljanje in speljevanje in se povpre?na hitrost giblje med 15-20km/h in avto ve? kot 2. prestave ne vidi.

 

V prvem primeru je poraba tam nekje okoli 4-5litrov na 100km v drugem pa tudi ve? kot 10-15litrov na 100.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mestna vo?nja je zelo spremenljiv in raztegljiv pojem in lahko zgleda tako kot recimo pri meni, ko zavijem zjutraj iz obvoznice na Zalo?ko in na?eloma nimam nobenih kolon in povpre?no en zaprt semafor do Kajuhove.

 

Tukaj je tudi ponavadi samo en zaprt semafor do ?martinke. Se pravi, da vozim kake 3-4km skoraj brez ustavljanja in speljevanja pri povpre?ni 50km/h v 4. ali 5. prestavi. Poraba pri taki vo?nji je veliko manj?a kot pa poraba na AC pri 140km/h.

 

Potem ima? pa drugo skrajnost mestne vo?nje skozi sredi??e mesta, kjer je non-stop ustavljanje in speljevanje in se povpre?na hitrost giblje med 15-20km/h in avto ve? kot 2. prestave ne vidi.

 

V prvem primeru je poraba tam nekje okoli 4-5litrov na 100km v drugem pa tudi ve? kot 10-15litrov na 100.

 

Se strinjam z tako definicijo.Res pa je,da se peljem vsak dan v slu?bo skozi mesto,na sre?o sta samo dva semaforja vmes.In kar je najbolj zanimivo,mi trenutna poraba vsak dan malo pade.Vozim pa z "laganim"

gasom.

.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz pa sm nameru dns 8,6 oz. pol k sm prera?unu odstopanje prevelke gume, sm skalkuliru 8,12, kar je ?e mav bol?, ?e zmer pa se ne morm sprjaznt da kolegici Klijo dci ?re mjn! <_<:hohoho:

 

P.S. Sej veste, slovenski nacionalni ?port - fou?arija! :ne vem: :danzoman::P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz pa sm nameru dns 8,6 oz. pol k sm prera?unu odstopanje prevelke gume, sm skalkuliru 8,12, kar je ?e mav bol?, ?e zmer pa se ne morm sprjaznt da kolegici Klijo dci ?re mjn! <_<:hohoho:

 

Ja fak no, ti pa najde? primerjavo ?zmeden? Kolk se ?ele pol ?rejo lastniki raznoraznih Porschejev, Ferrarijev in drugega presti?nega plehovja, ko pa vejo, da Clio dCi ?re full malo :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a si prikolco za sabo vleku? ?zmeden?

 

?zmeden?:hohoho: neeee, to ni diesel .... :hohoho: .... pa tisti pedal na desni je nekam mehek ratal in kar "noter pade" - ko ga pohodim seveda ... B)

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.