Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
Pred eno uro je mazdaman napisal:

Ti govoriš Skyactive motorju, to je pa še stari motor 2,2

Aja, samo verjetno isti problem z odmičnimi. 🤔

 

 

Napisano

@AlexKolikor mi je znano pri starem 2.2 R2 dizlu ni bilo problema z odmičnimi.

Problemi z odmičnimi so bili samo pri prvi serije Skyactive-D 2.2 SH motorju, zaradi slabega materiala, nato so menjali dobavitelja odmičnih in menjavali problematične odmične pod garancijo.

 

Pri @Mda je pa zgleda bil problem prevelika količina goriva v olju in posledično ogromna obraba motorja. Predvidevam tudi da je motor kuril tudi olje, zato ni opazil naraščanja olja in se vozil XX km z zelo razredčenim oljem.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 7 minutami je Aless napisal:

@AlexKolikor mi je znano pri starem 2.2 R2 dizlu ni bilo problema z odmičnimi.

Problemi z odmičnimi so bili samo pri prvi serije Skyactive-D 2.2 SH motorju, zaradi slabega materiala, nato so menjali dobavitelja odmičnih in menjavali problematične odmične pod garancijo.

 

Pri @Mda je pa zgleda bil problem prevelika količina goriva v olju in posledično ogromna obraba motorja. Predvidevam tudi da je motor kuril tudi olje, zato ni opazil naraščanja olja in se vozil XX km z zelo razredčenim oljem.

Verjetno res. 

 

 

Napisano
pred 8 urami je 50keda napisal:

Končno spet oprana v miru :)

IMG_20210727_222626.thumb.jpg.3944bfae187701a8d16d2288160e72c0.jpg

Tablico si slabo opral.... :nevem:

Napisano (urejeno)

Tolk sem jo zglancal, da se je pregurala, kar vidiš je okvir xD

 

Šalo na stran, še premalo ... bolj ko pučem, več mi ostaja mrčesjih drekov po haubi, pa špricam s tistim odstranjevalcem mrčesa, pa pomaga večinoma samo za tisto kar je sveže gor. Kar je prisušeno je pa katastrofa.

 

@Husky1290 kok se kaj tvoja zdej pere, se pozna, da maš keramiko gor?

Popravljeno od 50keda
Napisano

Čas dopusta je tudi čas avto remonta ;), tokrat sem se odločil, da ponovno zamenjam podložke injektorjev. Prvič so bile zamenjane pri 140.000km, kar je bilo občutno prepozno, sedaj pa pri 205.000km. Bakrene podložke so dobile nove barvo - ALU, sam sem se že iz časa 1. gen Mazde 6 spraševal, zakaj ne uporabijo kakšnega drugega materiala

Sama zamenjava ni preveč komplicirana, če le gredo injektorji lepo ven.

1. Korak - odvijemo vse potrebno

2. Korak - odstranimo injektorje in očistimo ležišča

3. Korak - očistimo in pripravimo injektorje - sam sem jih namazal tudi s keramično mastjo

4. Korak - sestavimo nazaj - pri privajanju injektorjev sem upošteval servisna navodila (levo matico najprej privijemo z momentom 2Nm, nato jo odvijemo za 90 stopinj, desno matico privijemo 2Nm in nato še 230 stopinj), v pomoč pri privijanju so nam oznake na maticah (uporabil sem nove matice, kot se priporoča).

 

Na zadnji sliki so tudi stare in nove podložke. Skrajno desno so podložke, ki so bile nameščene 140.000km, na sredini so te, ki so bile nameščene sedaj in levo ALU izvedba. So pa bile trenutne že deformirane in bi jih v kretkem verjetno tudi prežgalo.

 

Lep dan in lp,

Samo

odvijemo.JPG

ocistimo-sedeze.JPG

ocistimo-injektorje.JPG

pripravimo-injektorje.JPG

sestavimo.JPG

nove-matice.JPG

primerjava-podlozk.JPG

Napisano
Pred eno uro je samuel napisal:

Čas dopusta je tudi čas avto remonta ;), tokrat sem se odločil, da ponovno zamenjam podložke injektorjev. Prvič so bile zamenjane pri 140.000km, kar je bilo občutno prepozno, sedaj pa pri 205.000km. Bakrene podložke so dobile nove barvo - ALU, sam sem se že iz časa 1. gen Mazde 6 spraševal, zakaj ne uporabijo kakšnega drugega materiala

Sama zamenjava ni preveč komplicirana, če le gredo injektorji lepo ven.

1. Korak - odvijemo vse potrebno

2. Korak - odstranimo injektorje in očistimo ležišča

3. Korak - očistimo in pripravimo injektorje - sam sem jih namazal tudi s keramično mastjo

4. Korak - sestavimo nazaj - pri privajanju injektorjev sem upošteval servisna navodila (levo matico najprej privijemo z momentom 2Nm, nato jo odvijemo za 90 stopinj, desno matico privijemo 2Nm in nato še 230 stopinj), v pomoč pri privijanju so nam oznake na maticah (uporabil sem nove matice, kot se priporoča).

 

Na zadnji sliki so tudi stare in nove podložke. Skrajno desno so podložke, ki so bile nameščene 140.000km, na sredini so te, ki so bile nameščene sedaj in levo ALU izvedba. So pa bile trenutne že deformirane in bi jih v kretkem verjetno tudi prežgalo.

 

Lep dan in lp,

Samo

odvijemo.JPG

ocistimo-sedeze.JPG

ocistimo-injektorje.JPG

pripravimo-injektorje.JPG

sestavimo.JPG

nove-matice.JPG

primerjava-podlozk.JPG

Kaj tako gloda  te bakrene podložke? Po moje je skrajni čas za menjavo podložk na kakih 80-90 Kkm. 🤔

 

 

Napisano

Verjetno visoka temperatura, sploh kadar se čisti DPF ta kar konkretno naraste. Kdaj menjati je kar loterija, nekateri servisi priporočajo celo na 60kkm. Bomo videli kako se bodo obnesle te alu verzije podložk. Sem za hec vprašal na servisu, če imajo novejši modeli že alu podložke in je odgovoril da ne ve ;).

 

lp, Samo

Napisano
Pred eno uro je samuel napisal:

Verjetno visoka temperatura, sploh kadar se čisti DPF ta kar konkretno naraste. Kdaj menjati je kar loterija, nekateri servisi priporočajo celo na 60kkm. Bomo videli kako se bodo obnesle te alu verzije podložk. Sem za hec vprašal na servisu, če imajo novejši modeli že alu podložke in je odgovoril da ne ve ;).

 

lp, Samo

Žalost je, da ne vedo. Ko sem prvi zamenjal te podložke na Mazdi mk1, ker je pilo nenormalno olja, sem vprašal na našem servisu ali se jih da kupiti. Seveda so se smejali. Itak so kekci. Mašine so pa zaribavale zaradi tega kot po tekočem traku, ker so se mašila cedila. V Trstu so vedeli za problem in za vse štiri sem dal takrat, pred davnimi leti, 14€ se mi zdi. Jaz sem jih takrat menjal na 90Kkm. In seveda zraven očistil korito in mrežico. Bil je zadnji čas, da ni bilo kake škode. 

 

 

 

Napisano
pred 2 urama je samuel napisal:

Verjetno visoka temperatura, sploh kadar se čisti DPF ta kar konkretno naraste. Kdaj menjati je kar loterija, nekateri servisi priporočajo celo na 60kkm. Bomo videli kako se bodo obnesle te alu verzije podložk. Sem za hec vprašal na servisu, če imajo novejši modeli že alu podložke in je odgovoril da ne ve ;).

 

lp, Samo

Si imel kakšne težave z odstranjevanjem injektorjev? So sli lahko ven?

Napisano

Ne, so dokaj normalno šli vsi ven. Prvič so bili problemi, skrajno desni (gledano proti mašini) je bil "zapečen" in je bilo potrebno kar nekaj sile 💪.

Napisano
9 hours ago, 50keda said:

Tolk sem jo zglancal, da se je pregurala, kar vidiš je okvir xD

 

Šalo na stran, še premalo ... bolj ko pučem, več mi ostaja mrčesjih drekov po haubi, pa špricam s tistim odstranjevalcem mrčesa, pa pomaga večinoma samo za tisto kar je sveže gor. Kar je prisušeno je pa katastrofa.

 

@Husky1290 kok se kaj tvoja zdej pere, se pozna, da maš keramiko gor?

Živjo, malček sem odsoten zadnje čase...preveč dela :D moram rečt da gre veliko lepše stran svinjarija. Res pa je da to opažam zgolj na podlagi 2 pranj :P če bi se še enkrat odločal bi sigurno še enkrat dal keramiko gor :) 

Napisano
pred 3 urami je samuel napisal:

Ne, so dokaj normalno šli vsi ven. Prvič so bili problemi, skrajno desni (gledano proti mašini) je bil "zapečen" in je bilo potrebno kar nekaj sile 💪.

 

Pri men pa ravno obratno, zapecen je bil cist taprvi

Napisano
15 hours ago, Husky1290 said:

Živjo, malček sem odsoten zadnje čase...preveč dela :D moram rečt da gre veliko lepše stran svinjarija. Res pa je da to opažam zgolj na podlagi 2 pranj :P če bi se še enkrat odločal bi sigurno še enkrat dal keramiko gor :) 

Kul fajn slišat, da se "investicija" obrestuje. Ma jst morm te ostanke mrčesa že skor s špohtlom dol strgat xD

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 12 minutami je 50keda napisal:

Kul fajn slišat, da se "investicija" obrestuje. Ma jst morm te ostanke mrčesa že skor s špohtlom dol strgat xD

Saj mrčesa skoraj ni več v primerjavi z nekaj 10 let nazaj. 🤔

Napisano

Nevem kje se furate ostali, jst če grem na relaciji štajerska-gorenjska kdaj proti večeru ... ko parkiram, ne vidim več skozi šipo ;)

 

Je pa res, da z besedo "mrčes" mislim vse kar se prilepi na avto, torej tudi razno razni iztrebki ostalih letečih predmetov ;) Mogoče se bo pa treba bolj počasi vozit.

  • Haha 1
  • Začuden 1
Napisano

Tam okol Brnika serjejo še iz avionov. 🤪

 

Jaz navadno fliknem mokro brisačo čez ta mrčes, počakam 10 minut in pol gre več ali manj dokaj enostavno dol.

33112_1.png

Napisano

Danes sem se oglasil v Celji pri Selmarju da jih pozdravim in sem videl novo 6ko rdece barve ki se ji je odluscil lak. Nisem vprasal kaj je bilo ker sem opazil ze na odhodu, verjetno kaksna napaka, drugace je pa zelo lepa rdeca. Smo se pa pogovarjali malo o x motorjih in baje ni nekih tezav, zaenkrat vse ok. Prilagam slike okruscenega laka.

20210729_095446.jpg

20210729_095450.jpg

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Napisano (urejeno)
dne 29. 7. 2021 ob 13:22 je scania napisal:

Danes sem se oglasil v Celji pri Selmarju da jih pozdravim in sem videl novo 6ko rdece barve ki se ji je odluscil lak. Nisem vprasal kaj je bilo ker sem opazil ze na odhodu, verjetno kaksna napaka, drugace je pa zelo lepa rdeca. Smo se pa pogovarjali malo o x motorjih in baje ni nekih tezav, zaenkrat vse ok. Prilagam slike okruscenega laka.

20210729_095446.jpg

20210729_095450.jpg

Tale je verjetno G194 Takumi letnik 2019. Kaj bodo sedaj z njo? Jo prelakirali in prodajali?

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 22 minutami je Janez007 napisal:

Tale je verjetno G194 Takumi letnik 2019. Kaj bodo sedaj z njo? Jo prelakirali in prodajali? Če se ne motim, se je kar nekaj mesecev neuspešno prodajala na Avtonetu.

Nisem vprasal ker sem videl ko sem bil ze na odhodu. Pa saj ce jo prelakirajo pa nardijo tako kot treba je ok. Drugace mi je pa takoj padla v oci, zraven polno bmw-jev ampak ta mazda je center 🙂

Napisano (urejeno)
dne 29. 7. 2021 ob 13:59 je scania napisal:

Nisem vprasal ker sem videl ko sem bil ze na odhodu. Pa saj ce jo prelakirajo pa nardijo tako kot treba je ok. Drugace mi je pa takoj padla v oci, zraven polno bmw-jev ampak ta mazda je center 🙂

Se strinjam, če je kakovostno polakirana.

Popravljeno od Janez007
Napisano

A to ni garancija, če se takole lak odlušči?

33112_1.png

Napisano

Mislim da je. Te zadnje serije so prisle na ceste 2018 tako da do 2022 je garancija.

Na avtonetu je pa ni, ampak se spomnim da je bila taksna g194 ne dolgo nazaj gor kot je @Janez007 omenil.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.