Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 17 minutami je Deeyan napisal:

 

Pa ti avto kej zakadi? 

Ne. V bistvu motor dela normalno, le prave moči nima. Saj pravim, trenutno moj mehanik nima dovolj časa, da si vzame cel dan in se posveti avtu. Če je res počena cev, je prava jeba za jo zamenjat, ker je nekje spodaj. 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Alex napisal:

Ne. V bistvu motor dela normalno, le prave moči nima. Saj pravim, trenutno moj mehanik nima dovolj časa, da si vzame cel dan in se posveti avtu. Če je res počena cev, je prava jeba za jo zamenjat, ker je nekje spodaj. 

 

Ponavadi, ce je pocena cev zacne avto full kadit, zato sprasujem. 

Preglejte se cev iz luftfiltra. 

Javi kako napako? 

Popravljeno od Deeyan
Napisano

Če bi bila cev od turbine bi se slišalo "sikanje" ko pohodiš gas do konca, da nabije pritisk. Moglo bi vrčt tudi kako napako za pritisk.

Bolj bi sumil okvaro MAF senzorja, jaz sem imel pri moji podobno, prvo mi je crknil MAF in vrglo napako, ker sem bil na dopustu na primorskem, sem na brzino kupil rabljeni MAF in napaka je izginila, ampak avto ni dosegel polnega pritiska turbine. Moral bi polnit 1,5bara, z tem rabljenim MAFom je bil boost samo 1,2bara in ni imel prave moči.

Ko sem prišel z dopusta pa kličem sošolca in mi pravi da naj za vsak slučaj z multimetrom premerim ta rabljeni MAF, in evo ga, vrednosti niso štimale. Kupim novi Denso MAF in avto ima full boost.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
Pred eno uro je Aless napisal:

Če bi bila cev od turbine bi se slišalo "sikanje" ko pohodiš gas do konca, da nabije pritisk. Moglo bi vrčt tudi kako napako za pritisk.

Bolj bi sumil okvaro MAF senzorja, jaz sem imel pri moji podobno, prvo mi je crknil MAF in vrglo napako, ker sem bil na dopustu na primorskem, sem na brzino kupil rabljeni MAF in napaka je izginila, ampak avto ni dosegel polnega pritiska turbine. Moral bi polnit 1,5bara, z tem rabljenim MAFom je bil boost samo 1,2bara in ni imel prave moči.

Ko sem prišel z dopusta pa kličem sošolca in mi pravi da naj za vsak slučaj z multimetrom premerim ta rabljeni MAF, in evo ga, vrednosti niso štimale. Kupim novi Denso MAF in avto ima full boost.

Dobro vedeti.👍 Sicer pa Ima moj mehanik tako gnečo, da ne more sploh najti časa, da, se poglobi v zadevo. 😬

 

 

Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Scr3am napisal:

Iz kje si pa potegnil update?

 

Internet, nek gps forum. 

5min googlanja.  Če rabiš bom pogledal link na kompu. 

Že par let prisegam na Igo z Here zemljevidi, meni osebno najboljša navigacija, odlično dela tudi live update prometa.

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Na kolegovi mazdi 6 2019 184 dizel 145000km, opozorilo za nizek tlak in končni produkt zabito sito. Še en dokaz da se servisni intervali na  20000km ne izidejo.

20220630_094751.jpg

  • Všeč 2
  • Začuden 3
  • Zmeden 1
  • Jezen 1
Napisano (urejeno)
pred 40 minutami je scania napisal:

Na kolegovi mazdi 6 2019 184 dizel 145000km, opozorilo za nizek tlak in končni produkt zabito sito. Še en dokaz da se servisni intervali na  20000km ne izidejo.

20220630_094751.jpg

Wtf? Pri takih km da je tako noter. Ne morem verjet. Še en razlog več, da bi kdaj imel Mazdo dizel :(

pred 2 minutama je FuManchu napisal:

 :(

lockquote widget

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Napisano

Ja, malce hudo je tole. Zdej, ali niso bili intervali servisa pravi, al je imel mestno vožnjo bolj kot ne....Zanimivo, ker večini se takole mrežica ne zabije..

Napisano
50 minutes ago, scania said:

Na kolegovi mazdi 6 2019 184 dizel 145000km, opozorilo za nizek tlak in končni produkt zabito sito. Še en dokaz da se servisni intervali na  20000km ne izidejo.

20220630_094751.jpg

Odvisno od primera. Na moji šestki pri 130.000 km je bilo sito čisto, pa delam servise na 20.000.

Napisano

Hmh, slabo to zgleda ja, ali so bili intervali predolgi 20kkm+, ali pa podložke injektorjev🤔

Ker to zgleda da je olje čist skurjeno, zato se je olje zgostilo in vrglo v grudice. 

Glede na letnik avta to ne bi pričakoval. 🥴

  • Všeč 5
  • Žalosten 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Saj to je zanimivo ja. Nekaj ni bilo v redu s samim vzdrževanjem mogoče, kaj je to bilo, bo pa mogoče scania izvedel :)

Napisano
pred 1 uro je scania napisal:

Na kolegovi mazdi 6 2019 184 dizel 145000km, opozorilo za nizek tlak in končni produkt zabito sito. Še en dokaz da se servisni intervali na  20000km ne izidejo.

20220630_094751.jpg

 

škoda, da svojga nism takle odpru takrat, ko smo ga menjal, na zuni ni zgledu nč kej lep, lučke pa res še ni blo

Napisano

Maksimalni interval je bil 2x 25000km ostalo pa 22000 -23000km relacije je imel avtoceste vecinoma (dela v Avstriji). Mi je pa malo prej javil da na treh injektorjih ni podložk. Vglavnem zdaj bo zrihtal in prodal, ceprav po moje je njegovo vzdrzevanje krivo 90%. 

Napisano

Heh, no evo, toliko o pravilnem vzdrževanju, prekoračeni intervali, nobene kontrole podložk 🙄

Podložke so verjetno zgorele, zato jih ni.

Tak motor, kljub dokaj malo kilometrom, je skoraj ziher bolj obrabljen kot motor z 500kkm ki je bil ustrezno vzdrževan. 

Škoda da niste poslali vzorca rabljenega olja na analizo v lab, pomoje je obraba materiala ogromna, ker olje ni več dobro opravljalo svojega dela. 

Kje pa je bil servisiran?? 

Privat ali pooblaščen? 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
Pred eno uro je Aless napisal:

Heh, no evo, toliko o pravilnem vzdrževanju, prekoračeni intervali, nobene kontrole podložk 🙄

Podložke so verjetno zgorele, zato jih ni.

Tak motor, kljub dokaj malo kilometrom, je skoraj ziher bolj obrabljen kot motor z 500kkm ki je bil ustrezno vzdrževan. 

Škoda da niste poslali vzorca rabljenega olja na analizo v lab, pomoje je obraba materiala ogromna, ker olje ni več dobro opravljalo svojega dela. 

Kje pa je bil servisiran?? 

Privat ali pooblaščen? 

Pri pooblascencu, vzdrzevan je bil katastrofa in zdaj je mazda kao podn od avta. Takim bi se patrija crknila.

Napisano
pred 1 uro je scania napisal:

Maksimalni interval je bil 2x 25000km ostalo pa 22000 -23000km relacije je imel avtoceste vecinoma (dela v Avstriji). Mi je pa malo prej javil da na treh injektorjih ni podložk. Vglavnem zdaj bo zrihtal in prodal, ceprav po moje je njegovo vzdrzevanje krivo 90%. 

je privarčeval par 100€ na tistih 10l+ olja, ker je imel daljše intervale :), sedaj bo imel pa par k € stroškov.....(kako že pravijo preventiva je boljša kot kurativa), velikokrat je bilo že rečeno (vsaj jaz ne razumem) ljudi, ki ne delajo intervalov na krajši rok (recimo na 15k namesto 20k), ker tistih 100€ na leto, ker jih mogoče s tem prišparajo, ne najdem računice za to....(enako kot razni nebulozni izgovori, nisem imel časa, pozabil sem, itd....hehe).

Napisano
pred 25 minutami je sportman333 napisal:

je privarčeval par 100€ na tistih 10l+ olja, ker je imel daljše intervale :), sedaj bo imel pa par k € stroškov.....(kako že pravijo preventiva je boljša kot kurativa), velikokrat je bilo že rečeno (vsaj jaz ne razumem) ljudi, ki ne delajo intervalov na krajši rok (recimo na 15k namesto 20k), ker tistih 100€ na leto, ker jih mogoče s tem prišparajo, ne najdem računice za to....(enako kot razni nebulozni izgovori, nisem imel časa, pozabil sem, itd....hehe).

Nekatere nic ne izuci, morajo po tezji poti spoznat. Skoda avta 😕

Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Pri pooblascencu, vzdrzevan je bil katastrofa in zdaj je mazda kao podn od avta. Takim bi se patrija crknila.

 

Hmh, samo če je bil pri pooblaščencu servisiran, je čudno da mu niso menjali podložk, saj je to že standardna fora od prvih dizlov v M6 naprej. Bi človek pričakoval da menjajo oz. vsaj opozorijo lastnika, da bi to ali ono fajn menjat, ker lahko pripeljejo do takih večjih težav. 

Razen če je pač lastnik avta bolj tak da se mu jebe za avto in se mu zdi preventivna menjava nepotrebna. 🤔

 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Če je nastavljeno na tisti način dinamičnega spremljanja, je po mojem težko narediti preko 13 kkm, da ne bi avto začel sitnariti. Vsaj po mojih treh menjavah je tako videti. To je res premajhen vzorec, ampak tak občutek sem dobil sedaj.
Glede podložk so meni (za CX-5 175 KM 2.2 dizel letnik 2016) rekli na pooblaščencu (in to kar trije različni), da ni potrebe po menjavanju, ker so to (pri mojem letniku že uredili). Da je bila težava prej. No, jaz sem to sicer vseeno zamenjal hkrati s preventivno menjavo verige in sita.
Me pa zanima, če bo meni kaj crknilo. Avto res korektno servisiram, po drugi strani pa vozim zelo nežno. Pravzaprav nisem imel še z nobenim težav, pa delam ravno nasprotno od tistih idej, da je treba zadevo spihat. 😉🤣 Vozim počasi, obratomer gre redko nad 2 jurčka ... pa so mi že včasih napovedovali težave, pa nikdar nisem imel. Še celo nasprotno, ko so vsi imeli težave s DPFji in ostalimi pizdarijami, se je pri meni komaj kaj poznalo. Bomo videli. Sploh ne trdim, da je tako bolje. Pač tako vozim in nikdar nisem imel težav. Pa bomo videli, mogoče ne bo težav, mogoče pa bodo.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
    • Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."
    • Janez in Micka praznujeta trideseto obletnico poroke. Pa gresta na sprehod po domačem kraju in obujata spomine...  - "Micka, se spomniš - tukaj na tem placu, ko zdaj stoji hiša - tu je bila veselica in sva se midva spoznala!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj, ko je zdaj asfalt - tu je bilo grmovje in sva se midva prvič poljubila!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj na tem pašniku - tu se ni pa nič spremenilo. Se spomniš Micka, kaj sva tu prvič počela?" - "Seveda se spomnim Janez, le kako bi pozabila..." - "Micka - glej, nobenega ni v bližini - kaj ko bi midva še enkrat poskusila, da vidiva, če je še tako lepo kot pred tridesetimi leti. Si za to Micka moja...?" Micka je za to... - "Micka! Ti si pa ja veliko, veliko bolj živahna kot pred tridesetimi leti!!" Micka močno drgetajoč: - "Janeeez; prrrrred trrrrrrrrrridesetimi leeeeti tuu ššššeee ni bilooooo eeeelektričneeega passstirrrja....."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.