Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Opa, a zdaj ti že ocene dajejo na tehničnem?

 

- zavore: prav dobro

- izpuh in ekologija: zadostno

- gume: dobro

- amortizerji: prav dobro

- luči: odlično

.

.

.

 

  • Haha 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 7. 2022 ob 20:44 je Jest napisal:

Jaz sem pri CX-5 za servise dal pri pooblascenem servisu v popvrecju okoli 200€ ... V tej ceni je vse (delo, material, kar je potrebno) ... pa treba je upostevat, da ce servisiras na pooblascenem servisu imas se MES (Mazdina mobilna pomoc), ki jo lahko dobis do starosti avta 10 let ... in vpis v DSK (digitalna servisna knjizica) kar nepooblasceni servis ne more vpisati ... 

 

Sicer pa... vsak se mora sam odlocit, kako in kje bo vzdrzeval svoje vozilo :D :P ... 

 

image.jpeg

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, tukaj je pribitek kar velik in potem imajo precej maneverskega prostora da se pribitek zmanjša. Kot si povedal, odvisno od osebe. Recimo pri VW je zgodba precej drugačna, kot sem videl na lastne oči :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je mazdaman napisal:

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

Se ne pritozujem, ce je res tako :) ... Kar vidim na racunih, je ponavadi samo popust od 6%, od zadnjega servisa sestice leta 2018 dalje pa 10% ... pa cena olja je bila v BTC "normalna" torej nekje okoli 8 ali 9 € za liter ... Zadnji servis pri Interclassu pa je bila cena olja 18,80€ za liter ... 

 

Sicer pa... prej na dizelski sestici so servisi bili tudi drazji ... tako, da verjetno tudi drzi to, da je bencinar cenejsi za vzdrzevanje ... 

 

Tole so servisi na prejsnji mazdi 6, CD175, 2.2 (za prvega ne najdem racuna):

1. servis, 21.383 km, ???

2. servis, 40.100 km, 365,79€

3. servis, 59.960 km, 222,25€

4. servis, 79.429 km, 389,40€

5. servis, 100.074 km, 175,86€

6. servis, 117.989 km, 250,62€ 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mazdaman napisal:

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

 

Tudi meni so rekli,da je za CX30 X186 cena cca 240€,malo več kot za M 3 G motor,ker je olje malo dražje......😉

Svoje olje pa je.....👌

Moj prvi je pa tako gratis....:jupiii:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bi morali narediti tako, kot pri Toyoti, ko ze ob nakupu oz. ko prides v salon in se odlocas povedo, koliko stane posamezen reden servis… in si tako lahko izracunas stroske lastnistva za recimo 5 let ali do 100.000 km… In da imajo vsi pooblasceni servisi enake cene…

  • Všeč 6
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 minutes ago, Jest said:

To bi morali narediti tako, kot pri Toyoti, ko ze ob nakupu oz. ko prides v salon in se odlocas povedo, koliko stane posamezen reden servis… in si tako lahko izracunas stroske lastnistva za recimo 5 let ali do 100.000 km… In da imajo vsi pooblasceni servisi enake cene…

Na Interclassu ne popuščajo glede cene olja oz. če jim omeniš ceno olja pravijo, da je najbolje če prineseš lastnega. Meni je sicer vedno malo neugodno, ko pripeljem lastno olje, samo plačevat 28 EUR na liter je nerazumno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je vzupan3 napisal:

Na Interclassu ne popuščajo glede cene olja oz. če jim omeniš ceno olja pravijo, da je najbolje če prineseš lastnega. Meni je sicer vedno malo neugodno, ko pripeljem lastno olje, samo plačevat 28 EUR na liter je nerazumno.

Misliš 18 € za liter.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi lastnik mojega Accorda je leta 2009 za drugi redni servis plačal cca 600 wur, in ja olje Castrol je bilo 28 ali 29 eur/l, šlo ga je pa 6 litrov.

Tako da servisi do 300 eur na pooblaščencu so še kar v mejah normale, glede na to da se vse draži.

 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 28. 6. 2022 ob 14:39 je Shrek napisal:

Jaz osebno... 

Vsi osebni avti pri hiši imajo ročne menjalnike. 

Tovornjak je avtomatik. 

Busi, ki jih vozim, so pa mešano nekaj ročnih, nekaj pa avtomatikov. 

Raje bi vozil vse ročne. Zakaj? Ker noge migajo. Pri avtomatiku leva noga ne dela nič, če je pa aktivni tempomat zraven, pa tudi desna ne dela. Ni razgibavanja in miganja... 

 

Danes po sili razmer (edini z vozniškim izpitom) vozil vozilo s petimi (5) pedali! Tam pa noge res migajo, sploh, ker je zadeva staro-staro-starodobnik. In menjalnik temu primeren... Moram pa priznat, da sem v vožnji prav užival. Čeprav, ja, eno je ena vožnja 30 km daleč. Če bi jih naredil tristo in to vsak dan, bi najbrž počasi imel noge kot kolesar...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri skoraj 87000km očiščen kolektor, oba egr in vse kar paše zraven. Ni bilo še neke panike, se je pa lih dobro začelo nabirat ...no na koncu je bilo za skoraj pol litra saj. Bomo videli kako bo, se mi pa zdi, da je mogoče bolj miren tek, za glasnost težko rečem, čeprav se mi je ravno tako zdel za odtenek bolj uglajeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejel Gledring gumirane tepihe - notranjost + prtljažnik - in jih kljub poletju kar namestil. Do pomladi 2023 bodo not; z občasnim čiščenjem, da se razume. 😃

 

Pa še v prenovljeno Petrolovo avtopralnico sem ga zapeljal na "avtopranje L".

 

Zdaj je lep. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je dvorjan napisal:

Prejel Gledring gumirane tepihe - notranjost + prtljažnik - in jih kljub poletju kar namestil. Do pomladi 2023 bodo not; z občasnim čiščenjem, da se razume. 😃

 

Pa še v prenovljeno Petrolovo avtopralnico sem ga zapeljal na "avtopranje L".

 

Zdaj je lep. 😃

Ne razumem, kaj vidite v tej gumi v avtih? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od jeseni do pomladi stopaš v avto z mokrimi podplati in še več umazanije kot ponavadi. Zakaj bi se vpijala v blago?

Pa lažji so za očistiti.

 

Za prtljažnik je pa samoumevno, da to rabi, da se ne popraska, če kaj "balina" po njem.

Probaj, boš videl. Imajo tudi za CX-30 - po meri.

 

Zdaj imajo ravno akcijo -20% na prtljažno gumo ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je dvorjan napisal:

Od jeseni do pomladi stopaš v avto z mokrimi podplati in še več umazanije kot ponavadi. Zakaj bi se vpijala v blago?

Pa lažji so za očistiti.

 

Za prtljažnik je pa samoumevno, da to rabi, da se ne popraska, če kaj "balina" po njem.

Probaj, boš videl. Imajo tudi za CX-30 - po meri.

 

Zdaj imajo ravno akcijo -20% na prtljažno gumo ...

Ne, potem moram nabavit še kljuko. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peljal vozilo v mobilno enoto za prijavo skode TOCA
Menjali bodo vse kromirane letvice okoli oken pa vse udrtine vakumsko vn potegnili ...

Iscem ideje kako naslednic zascititi vozilo tisto pokrivalo mi vsi odsvetujejo pa sem nasel tole zadevo sam ni nikjer dobavljiva4bd5219c43883d03f09b3e495cd4714f.jpge11bc69957f9cac9041ec9114fa14e21.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk



*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je curko napisal:

Peljal vozilo v mobilno enoto za prijavo skode TOCA emoji24.png
Menjali bodo vse kromirane letvice okoli oken pa vse udrtine vakumsko vn potegnili ...

Iscem ideje kako naslednic zascititi vozilo tisto pokrivalo mi vsi odsvetujejo pa sem nasel tole zadevo sam ni nikjer dobavljiva4bd5219c43883d03f09b3e495cd4714f.jpge11bc69957f9cac9041ec9114fa14e21.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk
 

Lepo je tole videti, samo ko pride toča, z njo ponavadi tudi sunki vetra in tole bi po moje odletelo nekam stran.

 

Sem imel protitočno pokrivalo - tudi zelo neuporabno, če avta nimaš ves čas parkiranega doma. Ko začne padati, ni časa in je preveč nevarno, da bi se ukvarjal z namestitvijo. Če bi to delal iz previdnosti nekoliko prej, pa bi namestil vsaj 50 x na leto za navaden dež in izgubil veliko časa. Zavarovanje je glede na verjetnost škode, kar OK.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo je tole videti, samo ko pride toča, z njo ponavadi tudi sunki vetra in tole bi po moje odletelo nekam stran.
 
Sem imel protitočno pokrivalo - tudi zelo neuporabno, če avta nimaš ves čas parkiranega doma. Ko začne padati, ni časa in je preveč nevarno, da bi se ukvarjal z namestitvijo. Če bi to delal iz previdnosti nekoliko prej, pa bi namestil vsaj 50 x na leto za navaden dež in izgubil veliko časa. Zavarovanje je glede na verjetnost škode, kar OK.
To definitivno ja staro 6 mi je potolklo sam se ne sekiram avto je le 16let star ta druga je bla ravno na servisu jo je odnesla no nova par dni staro od kar jo imam je pa doletelo. Malo sem gledal ponjave na yt kako jih veter lomi zago so priporocali raj tole mrezo. Z izgubo casa se pa strinjam ja definitivno

Sem pa v velikem iskanju garaz kle okol nas hehe

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js razmisljam, da bi si neki takega narocu za pod ponjavo kr za oba avta

€ 1,24 | 260*(220/240)*(40/30/25)mm pre-cut foam soft foam protection sponge for tool case
https://a.aliexpress.com/_mMcCRGQ

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js razmisljam, da bi si neki takega narocu za pod ponjavo kr za oba avta
€ 1,24 | 260*(220/240)*(40/30/25)mm pre-cut foam soft foam protection sponge for tool case
https://a.aliexpress.com/_mMcCRGQ
Uredu ideja ja

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Ne razumem, kaj vidite v tej gumi v avtih? 🤔

 

Veš, @Alex, nimajo vsi copatke za v avto. Obstajajo tudi drugače misleči in lepo bi bilo, če bi bil ti strpnejši do njih - tako, kot so drugi strpni do tebe, čeprav misliš malo po svoje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.