Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je robertk6 napisal:

Še krave se ti smejijo , daj raje malo zapusti forum da ljudje pozabijo vse nebuloze ki jih stresaš. SIcer pa ego ne dovoljuje saj vem , si že v eni drugi temi dokazal kako te boli  ko si je ene 5x kao zapustil pa se vrnil kot lesi 🤣🤣🤣

A ne bi raje ti malo zapustil forum pa šel v korejsko druščino. Ali še bolje. Na soldatski forum. Boste

tam debatirali, kdo ima večjega 😉

... pa kdo bo prej zbežal v rov, ko bo počla petarda. 

pred 2 urama je Bini napisal:

Najprej jo peljite potem pa pišite oslarije, še v reklami je povdarek ravno o napredku v tišini in prijetnem poslušanjem glasbe.... 😉

Itak debatirajo tu isti modeli kot formulo 1

A je niso niti v živo še videli. So pa vsi veliki strokovnjaki. 🤣🤣💪

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je robertk6 napisal:

A to ono športno, z navorom, premijsko ,najboljšo, dizel.......to ono z rumeno lučko🥴🤣🤣🤣

Te mazde ti s tvojim socialnim polizdelkom niti opaziš ne, ko gre mimo tebe. 🤣🤣

Samo zaziba te kot barko. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Alex napisal:

Te mazde ti s tvojim socialnim polizdelkom niti opaziš ne, ko gre mimo tebe. 🤣🤣

Samo zaziba te kot barko. 😉

hmmmm z rumeno lučko res ja ......moj polizdelek tega ne pozna ....😀😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Carot napisal:

Alex, ko to berem res ne vem, kakšno 6-tko si ti imel. Sam imam 6-tko, 150 CD, zadnji FL in CX-30 in ne opažam takšnih razlik; pri hitrejši vožnji na AC je celo 6-tka malenkost boljša, tudi kar se tiče hrupa. Mogoče pa so pri zadnjem FL pri 6-tki zatesnitev potniške kabine toliko izboljšali?

Bom naredil primerjavo, koliko decibelov je v eni in drugi pri enaki hitrosti. Pol nakladačev  tukaj itak ne ve, kaj so to decibeli. (ne, ni deci belega).😉 

pred 2 minutama je robertk6 napisal:

hmmmm z rumeno lučko res ja ......moj polizdelek tega ne pozna ....😀😀

Tudi v safe modu bi bilo enako, pa vzame pol moči. Še vedno raketa za tvoj kozolec. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prosim ce se nehate prcat… drugace bom res ene par osebkov dal na hladno za kaksen teden… Ce ne gre drugace… bo zal treba zaceti na tak nacin… Dost mam opozoril drugih…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne na Mazdi, ampak na 11 let starem Cliotu :)

Težava je bila, ker se sprednja desna ročka pod sedežem za dviganje voznikovega sedeža ni premikala - ne gor, ne dol in se zato sedeža ni dalo premakniti gor ali dol.

Našprical tečaje vzvodov, potem pa poskusil premakniti vse kar je izgledalo, da je za premaknit in je vezano na ročko in mi je na koncu uspelo zadevo premakniti z ročajem kladiva.

 

image.png

 

Poleg tega sem šestko peljal na tehničnega in registriral :)

 

Pri trojki se že nekaj časa ubadam s smradom iz klimatskega sistema. Ko že mislim, da sem zmagal, se spet pojavi. Avgusta gre na dezinfekcijo na servis: ozon -> megla -> menjava kabinskega filtra.

 

Pa kontrola nivoja olja in ostalih tekočin.

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Jest napisal:

Prosim ce se nehate prcat… drugace bom res ene par osebkov dal na hladno za kaksen teden… Ce ne gre drugace… bo zal treba zaceti na tak nacin… Dost mam opozoril drugih…

Samo enega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Alex napisal:

Bom naredil primerjavo, koliko decibelov je v eni in drugi pri enaki hitrosti. 

Bom tudi sam zmerii z mojo 6tko, 2019, zadnji FL da ugotovim, ali je res bolj zatesnjena, ali pa sem že malo naglušne.  Zmeniva se AC 130 km/h... položaj mobitela ob sredinskim displeju, app Sound Meter Abc Apps?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Jest napisal:

Prosim ce se nehate prcat… drugace bom res ene par osebkov dal na hladno za kaksen teden… Ce ne gre drugace… bo zal treba zaceti na tak nacin… Dost mam opozoril drugih…

Saj sem že zadnič rekel, da pošlješ par ljudi na dopust. Če bi bilo to na drugih forumih bi že leteli dol, vključno z mano :D

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Carot napisal:

Bom tudi sam zmerii z mojo 6tko, 2019, zadnji FL da ugotovim, ali je res bolj zatesnjena, ali pa sem že malo naglušne.  Zmeniva se AC 130 km/h... položaj mobitela ob sredinskim displeju, app Sound Meter Abc Apps?

Dajmo naredit takole. 

Položaj je v redu. A jaz bi izmeril pri hitrosti  80/uro, 100/uro in 130.

Se strinjaš? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno neumno... a mata oba na avtih oem izpuhe? 

Da nima kdo kazga športnega namontiranega, ali pa dodatno zvočno izoliranega avta.

Najbolj bi bilo merit oba automatika ali oba z ročnim menjalnikom in enakim motorjem🙂

 

pred 1 minuto je TBA napisal:

 

 

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To merjenje glasnosti z telefonom je brezveze, ker telefoni imajo različne mikrofone in različne tehnike zmanjševanja šuma.

Tako merjenje z različnimi telefoni ne bo dalo realnih podatkov. 😉

  • Všeč 3
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Isto napravo (profi snemalnik, telefon) namestiti na enako mesto v avtu (na primer sredinsko konzolo), posneti in potem primerjati posnetka (amplitudi) z nekim orodjem, na primer Audacity.

 

WWW.AUDACITYTEAM.ORG

Welcome to Audacity Audacity® is free, open source, cross-platform audio software for multi-track recording and editing. Audacity is...

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Aless napisal:

To merjenje glasnosti z telefonom je brezveze, ker telefoni imajo različne mikrofone in različne tehnike zmanjševanja šuma.

Tako merjenje z različnimi telefoni ne bo dalo realnih podatkov. 😉

V bistvu bova oba, svoja avta izmerila z istim telefonom. Jaz bom primerjal mojo 6-ko in mojo cx30, on svojo. 

Mogoče je njegova 6-ka,ki je že FL bolj zatesnjena. Tukaj se gre bolj za primerjavo med enim in drugim avtom. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Bini napisal:

Je pa tako, pri meni je taka tišina, da se ne da izmerit.... 😉🤭

 

V bistvu je to samo dokaz, da si starostno že naglušen. :hudicek: Alex pa tud, glede na to, da je star rocker, ki je čist preveč časa preživel zraven zvočnikov na ful.

  • Všeč 1
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Bini napisal:

Je pa tako, pri meni je taka tišina, da se ne da izmerit.... 😉🤭

 

Tudi, ko je tisina, se da to imzerit... Recimo v dnevni sobi, kjer je vse ugasnjeno, mi decibelmeter izmeri okoli 30 decibelov ... :)

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Shrek napisal:

Ve se, da je Alexovo novo vozilo najtišje od notri in zunaj, ima najboljše pospeške in najmanjšo porabo. Pika. 

Pa dobro, a lahko ti napišeš kak normalen komentar? Če nimaš kaj pametnega za povedat raje ne komentiraj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.