Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Ja, saj ravno v tem je zgresena politika Mazde. Naredili bi jo malenkost bolj dru?insko in bi imeli ogromno potencialnih kupcev. Ljudje, ki kupujejo avtomobile, so odrasli in v ve? kot polovici primerov najbr? star?i. Ni ?udno, da je ?koda za?ela noro nara??ati po prodajnih ?tevilkah s Fabio in Octavio, ker ponujajo family re?itve za sprejemljiv budget.

 

Sej je res, da je M3 tudi hatchback in da so dodali ?e CX-30. Pri M3 ima? katastrofalen C stebri?ek, pri CX-30 ima? ene najogabnej?ih plasti?nih kolotekov, kar sem jih kdaj videl. Pa pri nobeni ?e vedno ni zadosti prostora in brez udobja v zadnji vrsti. ?e bo njihova family ponudba M6 karavan, bojo pa tenko piskali, ker preprosto teh prodajo vedno manj.

 

V resnici bi morali imeti ?e en model med trojko in ?estico, ki bi bil non suv Cx-5.

 

 

Pa ?e to, ponudili bi lahko malenkost ve? izbirnosti. Lahko bi dodali vsaj kombinacijo usnje/tkanina (in ne samo ali blago ali usnje), pa vzvratno kamero za dopla?ilo posebej. Vem, da so s tem stro?ki pri kombinacijah opreme pri WLTP testih, ampak vsaj par zadev bi bilo lahko izbirnih. Mislim, da npr. pri CX5 pa imajo izbirnost kamere ali ne. Pa, ?e bi malce pomislili na odrasle kupce star?e, bi lahko ponudili tudi stranske zadnje airbage. Raje imam te in preglednost iz vozila, kot c stebri?ek s polno kovine, kjer mora? potem uporabljati pomagala blindspota in podobno. Da ne omenjam prezracevalnikov zadaj, ki jih ponekod po svetu celo imajo v M3, v Evropi pa ne. Magari bi jih dodali kot izbirno mo?nost.

 

Psiholo?ko imajo ljudje preprosto raje ni?je izhodi??no ceno in nato dopla?ila za opremo, ki se jim zdi vredna. Jaz miljon pomagal na novi trojki sploh ne potrebujem ali celo no?em, pa bi jih vseeno moral vzeti v zakup pri ceni, ki je seveda zato toliko vi?ja.

 

Noja ... ljudje so razlicni... enim so pa vsec tiste plasticne obrobe na CX-5 in jim je vsec, da ni treba delat celega elaborata, ko zelijo polno opremljen avto... ki mimogrede pri konkurenci pride lahko tudi precej drazje, ce se prevec zmisljujes... ;)

 

In verjamem, da proizvajalci naredijo kompromis med ceno in ponudbo... Konec koncev so z birokracijo in raznimi testi take zadeve se dodatno otezili, ker morajo menda placevati za test vsake posamezne razlicice opreme... 

 

Menimosebno je to cisto vsec, da so na voljo le tri, stiri ali pet razlicic opreme... in ne da dobis ob kupovanju v roke par listov z naborom dodatne opreme, kompa pokljukas vse po vrsti, se pa osnovna cena dvigne za vec kot 100%...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest: to?no nekaj v tem smislu, ko sm gledu VAG, me je tut kar bolelo, kak?en seznam dodatne opreme je biu. Kar me pri trenutni M3 moti, glede paketov, je, da recimo samodejne dvopdro?ne klime ni v GT opremi .... pa vzratne kamere, sam ajd to kamero ?e razumem, ne pa klimo, ?e manja pa to da ni vzadi ventilacije ... to je pa itq mim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni ljubitelji Mazd!

 

Tudi jaz sem se pridru?il klanu... Z novo Mazdo 3 SkyactiveX 4WD. Ob?utki pri vo?nji so zaenkrat odli?ni.

 

Vpra?anje za vse lastnike prej?njih modelov; ali je smiselno novo vozilo dodatno protikorozijsko za??ititi? Razmi?ljam o protikorozijski za??iti z olji Krown.

Hvala za va?a mnenja!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni ljubitelji Mazd!

 

Tudi jaz sem se pridru?il klanu... Z novo Mazdo 3 SkyactiveX 4WD. Ob?utki pri vo?nji so zaenkrat odli?ni.

 

Vpra?anje za vse lastnike prej?njih modelov; ali je smiselno novo vozilo dodatno protikorozijsko za??ititi? Razmi?ljam o protikorozijski za??iti z olji Krown.

Hvala za va?a mnenja!

 

Jaz sem tako za??iti ?e svojo 3 mazdo, zaenkrat bp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa nobene in je moja prva 6-ka, ki je stara 15 let ?e v top formi brez rje. No, nekaj povr?inske je na podvozju ampak to je normalno. Sedaj imam 6-ko l. 2016 in je nisem jn je tudi ne bom mazal z temi ?aubami. ?e bi bilo potrebno bi jo ?e v tovarni s tem namazali.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni ljubitelji Mazd!

 

Tudi jaz sem se pridru?il klanu... Z novo Mazdo 3 SkyactiveX 4WD. Ob?utki pri vo?nji so zaenkrat odli?ni.

 

Vpra?anje za vse lastnike prej?njih modelov; ali je smiselno novo vozilo dodatno protikorozijsko za??ititi? Razmi?ljam o protikorozijski za??iti z olji Krown.

Hvala za va?a mnenja!

Dobrodo?el med nas, imam dobro leto staro pa je bp tudi pri rji. ?koditi ne more ?e jo bo? mel dolgo je pa lahko mogo?e brezveze. U?ivaj v novih izku?njah v avtu in seveda druga?e, napi?i kaj kaki so ob?utki...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga?e motor Skyactive X 2.0 super dela. Pozna se 132kW/180KM tako da motorju nikoli ne zmanjka mo?i. Sicer ni nevemkako posko?en motor; pri speljevanju se obna?a druga?e kot dizel, kljub "podobnemu delovanju motorja". Avto te ne "prilima" na sede?. Pri primernih obratih pa je motor zelo odziven. Je pa res, da ga zaenkrat ?e malo "?param" kar se obratov ti?e.

Vo?nja je res udobna, za kar poskrbi podvozje in ostale komponente, ki so pa res vrhunske. Vo?nja skozi ovinke je neverjetna ker se avto super dr?i ceste (tudi v mokrih razmerah). AWD je res zakon. Prav tako pa moram pohvaliti zvo?no izolacijo in ozvo?enje ki je izjemno. Da o samem izgledu notranjosti in zunanjosti sploh ne govorim :-)

 

Motim me edino to, da se malenkost ?uti, ko elektronika preklaplja med razli?nim na?inom delovanja motorja (med SPCCI in delovanjem "brez iskre"). Kot da pri pritisku stopalke za plin motor malenkost "pocuka".

Kar se pa porabe ti?e, je po dobrih 3.000 prevo?enih kilometrih povpre?na poraba 7.2l/100km.


Zanima me, ?e si imel kak?ne te?ave (s kak?nim senzorjem ali elektroniko) po izvedbi protikorozijske za??ite tudi v notranjosti ?asije?


SpEkTr

Zanima me, ?e si imel kak?ne te?ave (s kak?nim senzorjem ali elektroniko) po izvedbi protikorozijske za??ite tudi v notranjosti ?asije?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa nobene in je moja prva 6-ka, ki je stara 15 let ?e v top formi brez rje. No, nekaj povr?inske je na podvozju ampak to je normalno. Sedaj imam 6-ko l. 2016 in je nisem jn je tudi ne bom mazal z temi ?aubami. ?e bi bilo potrebno bi jo ?e v tovarni s tem namazali.

No ja, zate velja malce druga?e kot za ostale, ki nismo iz Primorske ;) Sem kupil svojo prej?njo M6 MKI v Izoli in je bila stara 6 let in brez pikice rje, po dveh zimah na ?tajerskem pa je za?ela pridno rjaveti. Prvo podvozje, potem pa ?e zadnje obrobe...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

SpEkTr

Zanima me, ?e si imel kak?ne te?ave (s kak?nim senzorjem ali elektroniko) po izvedbi protikorozijske za??ite tudi v notranjosti ?asije?

Ne ni?. Vse dela b.p. Edino pokanje ?ez le?e?e policaje je izginilo. O?itno je olje nekam prodrlo pa se je vse skupaj mal podmazal :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ni?. Vse dela b.p. Edino pokanje ?ez le?e?e policaje je izginilo. O?itno je olje nekam prodrlo pa se je vse skupaj mal podmazal :D

Samo, da ne pride ta premaz na diske in jih malo podma?e.

Ob bremzanju ti ne bo ni? cvililo. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi nisem niti razmisljal, da vi dal vrtat pragove, da lahko not nalije tisto olje... Pa nekaj casa imas potem verjetno fleke pod avtom, ko se tisto olje izceja... ali? Dosedaj sem imel probleme z rjo edino pri prvi sestici, kar pa so sanirali pod garancijo...

 

Kasnejse generacije pa tudi niso imele vec teh problemov, kolikor vem... 

 

Konec koncev tudi pri Tri Krone delajo to predvsem zaradi dobicka ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.