Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

dne 13. 5. 2021 ob 20:20 je Z M A J napisal:

Meni je zanimivo malo kockat in potem imeti samega sebe pod nadzorom, da kdaj je sala odnesla vraga in treba zakljucit hazard, hehe

 

Kockanje je vsekakor zanimivo, dokler si na plusu in vsega ne zakockaš .. :)

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Janez007 napisal:

 

Kockanje je vsekakor zanimivo, dokler si na plusu in vsega ne zakockaš .. :) Poznam običajne ljudi, ki so postali odvisniki in zakockali vse in še več, si izposojali, goljufali, da so prišli do dodatnih sredstev za kockanje. Vse zgodbe so se končale žalostno.

 

Sam sem še tiste podarjene certifikate v 90-tih prodal v zelo neugodnem trenutku. 🤔

 

Ko gledam za nazaj 20 let, sem zamudil mnogo investicijskih priložnosti. Ko gledam naprej, pa je vse loterija. Spomnim se leta 2008, ko je bilo vse prenapihnjeno in so delince na LJ borzi najprej padle za kakšnih 30%. Ocenil sem, da je to priložnost za večji nakup, ki sem ga želel izvesti na svoji banki takoj, kar pa se na srečo ni dalo. Čez nekaj dni so bili padci nekaterih delnic še enkrat toliko in še več ... 

 

Da skrajšam, za nazaj smo vsi pametni, za neprej, če nimaš notranjih informacije, je po mojem v glavnem loterija.

Spomni se samo euforije pri ljudeh za "investicijo" v catch the cash in podobnih neumnostih. Če nisi hotel sodelovati v tisti traparij so se te prijatelji skoraj odpovedali. 

Koliko ljudi je takrat ostalo brez vseh  prihrankov. 

In ljudi nič ne izuči, vedno znova silijo v nesrečo. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

 

Kockanje je vsekakor zanimivo, dokler si na plusu in vsega ne zakockaš .. :) Poznam običajne ljudi, ki so postali odvisniki in zakockali vse in še več, si izposojali, goljufali, da so prišli do dodatnih sredstev za kockanje. Vse zgodbe so se končale žalostno.

 

Sam sem še tiste podarjene certifikate v 90-tih prodal v zelo neugodnem trenutku. 🤔

 

Ko gledam za nazaj 20 let, sem zamudil mnogo investicijskih priložnosti. Ko gledam naprej, pa je vse loterija. Spomnim se leta 2008, ko je bilo vse prenapihnjeno in so delince na LJ borzi najprej padle za kakšnih 30%. Ocenil sem, da je to priložnost za večji nakup, ki sem ga želel izvesti na svoji banki takoj, kar pa se na srečo ni dalo. Čez nekaj dni so bili padci nekaterih delnic še enkrat toliko in še več ... 

 

Da skrajšam, za nazaj smo vsi pametni, za neprej, če nimaš notranjih informacije, je po mojem v glavnem loterija.

Točno tako naj bi bilo......👍

Ps; certifikati takrat so bili zasluženi ne podarjeni......😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa mojstri pravijo, da kupujte kadar je poceni in potem ko raste (še v rasti) pa prodajte. Včasih se teorija in praksa tudi razhajate, se zgodi, hehe

 

Je pa fajn, ko najdeš "notranji mir" in kakšen dan niti ne pogledaš na svoj trgovalni račun, ker te glih toliko ne psihira in eksistenca ni odvisna od rasti tam gor :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Janez007 napisal:

 

Sam sem še tiste podarjene certifikate v 90-tih prodal v zelo neugodnem trenutku. 🤔

 

 

Jaz tudi in samo zaradi napačnih notranjih informacij. Tako, da imet informacije je tud en klinc. Namreč to je bil čas predno je Zoki prevzel vodenje Mercatorja. Tedanje vodstvo je vse skupi tako slabo vodilo, da je bil stečaj takoj za vogalom. So bili prepričani, da je konec zgodbe in so tud direktorji prodajali svoje certifikate. Sem dobil takrat ene slabih 200.000SIT. Če pa bi jih obdržal in prodal deset let kasneje bi pa ven dobil cca 20.000EUR.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 5. 2021 ob 21:11 je Boss napisal:

 

Jaz tudi in samo zaradi napačnih notranjih informacij. Tako, da imet informacije je tud en klinc. Namreč to je bil čas predno je Zoki prevzel vodenje Mercatorja. Tedanje vodstvo je vse skupi tako slabo vodilo, da je bil stečaj takoj za vogalom. So bili prepričani, da je konec zgodbe in so tud direktorji prodajali svoje certifikate. Sem dobil takrat ene slabih 200.000kSIT. Če pa bi jih obdržal in prodal deset let kasneje bi pa ven dobil cca 20.000EUR.

@Boss podobna zgodba pri meni, ...  🤪

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

@Boss podobna zgodba pri meni, ... dobil sem informacijo iz borzne hiše, da je uprava začela prodajat delnice Petrola in sem prodal ter v 3 tednih pridelal nekaj 1000 evrov oportunietnih stroškov ... najbolj žal pa mi je, ker sem želel z informacijo pomagati mami, jo komaj prepričal, da je prodala še sama. Če bi jih prodala 3 tedne kasneje, bi si kupila z razliko pol novega Cliota ... 🤪

Jaz sem tudi vložil certifikate takrat v Petrol in pa nekaj v Luko Koper, drugo v Telekom. Brez notranjih in zunanjih informacij. Bolj  po instinktu. Pozneje je bilo dovolj za polog za  četrtino stanovanja on najemu kredita. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Alex napisal:

Jaz sem tudi vložil certifikate takrat v Petrol in pa nekaj v Luko Koper, drugo v Telekom. Brez notranjih in zunanjih informacij. Bolj  po instinktu. Pozneje je bilo dovolj za polog za  četrtino stanovanja on najemu kredita. 

Lepo si to zrihtal..👍👍😉😁😁jaz nisem imel te možnost ...bilo je vse polno .🤨🤨🤨

Baje si moral imet velike veze 😉😉😉😉😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz sem tudi vložil certifikate takrat v Petrol in pa nekaj v Luko Koper, drugo v Telekom. Brez notranjih in zunanjih informacij. Bolj  po instinktu. Pozneje je bilo dovolj za polog za  četrtino stanovanja on najemu kredita. 

 

@Alex, torej se je obrestovalo, da nekaj let nisi naredil nič.👍 Pa tudi stanovanje ni bilo prav drago :)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

 

@Alex, torej se je obrestovalo, da nekaj let nisi naredil nič.👍 Pa tudi stanovanje ni bilo prav drago :)

 

Za prvo drži za drugo je pa vprašanje, kaj je za koga drago in kaj ni. Poglej malo cene nepremičnin na obali in presodi sam. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vprasanje, ali kdo tukaj trguje oz. kupuje delnice ... namrec zanima me ali obstaja kaksna legit spletna stran ali celo aplikacija kjer bi lahko opravil nakup delnic

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.TRADE.COM

Partner with TRADE.com to benefit from ground-breaking investment products, strong regulatory compliance, and highly-trained customer...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam tole zdajle zgleda kot prosti pad... moram sodelavca poklicat, da vidim kolk časa, bo še treba čakat, da bo 1BTC-100.000$. Konec lanskega leta je namreć napovedal, da do maja bo toliko, je pa res, da ni povedal katerega leta naj bi se ta maj zgodil. :nevem:

  • Všeč 2
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vecina nas verjetno zdajle caka s FIAT cekini, nekateri bolj pogumni ze nazaj kupujejo, na razprodajah. Tezko bit pameten, heh. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Z M A J napisal:

Vecina nas verjetno zdajle caka s FIAT cekini, nekateri bolj pogumni ze nazaj kupujejo, na razprodajah. Tezko bit pameten, heh. 

Če bo ostalo za kak mali avtek FIAT kupit, bo še v redu. 🤣

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zupan, tisti ki dlje casa s tem poslujejo, svetujejo da je ravno ob padcih oz. pocenitvah potrebno kupit in na vzponih potem v fazi rasti prodajati.

 

Sicer pa sistem "buy high & sell low", ta pa ne prinese rezultatov, hehe

  • Všeč 1
  • Haha 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Z M A J said:

Zupan, tisti ki dlje casa s tem poslujejo, svetujejo da je ravno ob padcih oz. pocenitvah potrebno kupit in na vzponih potem v fazi rasti prodajati.

 

Sicer pa sistem "buy high & sell low", ta pa ne prinese rezultatov, hehe

 

Hec je v temu, ko nihce ne more predvideti kdaj zares dosezemo dno. Kaj pa ce smo prisli v bearish fazo in nadalje v crypto zimo (4 leta). Verjamem pa da je stvar zabavna, ampak v tej fazi izgleda srhljivo, smo pa lahko ze naslednji teden pri 50k (al pa 20k 😜).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.