Skoči na vsebino

i-stop sistem


Priporočeno sporočilo

Jaz sem tudi zadovoljen... in sicer ne razumem, zakaj imajo nekateri z dolocenimi sistemi toliko problemov... Ampak OK... prepriceval ne bom nobenega... le vcasih napisem svoje mnenje...  :zvizga:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri rocnem mora biti sploh vec pogojev izpolnjenih... Meni se recimo pri rocnem menjalniku skoraj nikoli ne aktivira, ker pred semaforjem zelo zelo redko dam v prosti tek... Da bi se aktiviral iStop pa je treba dat v ler, spustit sklopko in imeti nogo na zavori... 

Ni ?ist tako pri ro?nem. Noge ne rabi? imeti na zavori in motor se ugasne tudi, ?e se ?e po?asi pelje? proti kri?i??u, recimo. Na?eloma je samo vezan na pedal sklopke in polo?aj menjalnika ter hitrost. Ker pa? ni zdravo za potisni le?aj sklopke, da skos dr?i? pritisnjen pedal je ?al edina re?itev vklop gumba za i-stop off.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem verjetno das v ler ze medtem, ko se rolas proti semaforju... Jaz sem napisal, da imam drugacen nacin voznje... in da se mi to pri rocnem menjalniku nikoli ne dogaja... Res pa je, da tudi redko vozim novejso Mazdo s temi sistemi in rocnim menjalnikom... v zadnjem letu sem dvakrat, ko sem imel nadomestno trojko... ;) Hcerino trojko pa sem samo enkrat premaknil na dvoriscu ;) ... Pri svojem sem pa cisto zadovoljen z nacinom delovanja... in tudi nikoli (ampak res nikoli) se nisem pomislil, da bi sistem iStop izklopil... Celo pogresal sem ga, ko ni deloval, ker je akumulator imel premalo kapacitete ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ve? kaj pomeni beseda po?asi... to je na?eloma takrat, ko se ?e premika? in avto ?e ne obstane. Kot ka?e ima nekje zapisano, da ko ka?e hitrost na digitalnem ?tevcu hitrosti 0km/h, da je ta pogoj izpolnjen, ?eprav se avto recimo pomika z 999m/uro.

 

Druga? je pa sistem butast do amena... sem ravno v soboto peljal nekaj velikih ?katel in en polomljen stol na deponijo. In seveda sem kot zaveden ekolo?ki dr?avljan ?akal ve? kot 3/4 ure v vrsti pa me ni premamilo, da bi obrnil in odvrgel smeti na kakem ?rnem odlagali??u.

OK da skraj?am:

- ustavim v vrsti, avto normalno ugasne - OK fino

- ?ez 2 minute stanja se avto sam pri?ge - hmm, ne vem zakaj, ker gretje je bilo OK, edina stvar, ki je bila pri?gana so bile dnevne lu?i in radio.

- ?akam 3-4 minute, avto no?e ve? ugasnit.

- OK, izklopim sam motor, ker bi ga tako ali tako, saj sem vedel, da se bo ?akalo.

- 10min kasneje spusitijo novo rundo notri in se kolona premakne

- cela pocedura tega i-stopa se ponovi po natan?no istih korakih, tako da sem v tretjem premiku kolone kar sam lepo ugasnil avto.

 

Aja pa ?e to - zadnji? se peljem do kri?i??a in ravno ko i-stop ugasne motor se pri?ge zelena. Stisnem sklopko in mislim, da predno je avto motor spet zagnal je minilo 2-3 sekunde, da sem nagonsko ?e iskal gumb za vklop, ker za mano je ?e en ?iv?ek potrobil. V glavnem men tole res ni v?e? in uporabljam ga ve? ali manj zato, ker ga pozabim izklopiti pred vsako vo?njo. Ga pa seveda vklopim, ko je recimo vem, da bo treba ?akat vsaj kako minuto in takrat je ?ist dovolj, da stisnem gumb od i-stopa, ker potem je res la?je ?tartat saj ti sam pri?ge motor in se ne rabi? ?e s tem ukvarjat. Aja pa motor sem uga?al tudi ?e pri prej?njem avtu, ko nisem imel start-stop sistema - tako da se ne bi glih pogovarjali o ekologiji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mja v ro?nem menjalniku je zmeden, sm meu podobne problem v prej?nji, ni najbolj vedu, kdaj pravilno ustavit. Kar se pa ti?e 2 minutnega itervala, je pa res nekak sprogramiran, da ko 2 minute prete?e, se u?ge, pol mor? pa spet en ?as vozit, da bo ponovno za?el delat, sicer ne vem komu na ?ast ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri mojemu avtu se hipoma za?ene, ko pritisnem na sklopko.

V bistvu se tudi meni dogodi, da se avto ugasne, ko se glih pri?ge zelena lu?. Ampak, kot pravim, ne zaostanem niti sekundo, ker takoj v del?ku sekunde v?ge.Meni je tudi v?asih mote?e, ko sem v koloni, pa se ?ez dve minuti sam pri?ge. V?asih se kar malo prestra?i?.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to niso te?ave to so moderni avti. Pred semafori dela isto tudi T-Roc in verjetno ?e kdo 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Leta nazaj sem v hrvaskem Auto klubu zasledil, da je vziganje avtomobila s S&S sistemom (ali pa ce priskoci na pomoc avto s S&S; ne spomnim se tocno) preko kablov prepovedan oziroma da je postopek drugacen. Pa sem ze pozabil v cem je "fora". Ve kdo kaj o tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri mojemu avtu se hipoma za?ene, ko pritisnem na sklopko.

V bistvu se tudi meni dogodi, da se avto ugasne, ko se glih pri?ge zelena lu?. Ampak, kot pravim, ne zaostanem niti sekundo, ker takoj v del?ku sekunde v?ge.Meni je tudi v?asih mote?e, ko sem v koloni, pa se ?ez dve minuti sam pri?ge. V?asih se kar malo prestra?i?. :)

To pa je zato ko ma? dizla, in tak zarohni ob startu, da po labijevih besedah hauba dol pade ... :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa je zato ko ma? dizla, in tak zarohni ob startu, da po labijevih besedah hauba dol pade ... :P

Ne, v bistvu sem hotel napisati, da se prestra?im, ker ?tartam kot bolid f1.Wtf?Ne dohajam tega ?tarta.Marca je naro?ena rde?a pu??ica na dodatek penicilina. Kaj bo ?ele potem? :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bratova se je po obdelavi na 200+ pregrevala in zato tudi takrat cukala, in sta nato vrnila nazaj na 175 KM.

 

Je pa letelo .. tiste pol ure.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Start & stop sistem lahko pretentamo s preprostim modulom ali pa igranjem z zickami.

Prijetno branje:

https://www.nicomania.de/auto/start-stop-automatik-deaktivieren

 

PS: Jaz ga tudi ne maram, ker v njem dolgorocno ne vidim nic pozitivnega.

Softversko se tud da, samo ne pri vseh.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Na dolgi rok je veliko mehanikov in poznavalcev, prepričanih kako izklapljanje vozila s sistemom start-stop, ne prinese ničesar dobrega. Celoten motorni sistem namreč pri vsakem ponovnem vklopu doživi manjši šok, ko bo to vozilo starejše in visokotlačna črpalka že dotrajana, bo ta šok nekoliko večji, lahko tudi za denarnico lastnika. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi nisem imel s tem problema… kot pravi @ignacij, se da z obcutkom na pedalu zavore regulirat, kdaj se ne vklopi… recimo, ko vem, da se bom ustavil za zelo kratek cas… 

 

Sedaj tega “problema” ni, ker gre itak v EV nacin, ce se ustavim… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce pedal zavore mocno pohodis, se motor ugasne ob zaustavitvi (ce so izpolnjeni vsi drugi pogoji: akumulator ima dovolj kapacitete, temepratura je v pravem obmocju, motor ogret,...) ... Ce pa bolj nezno pritisnes pedal zavore, pa motor ne ugasne ... Pri rocnem menjalniku pa je itak se vec pogojev, ki morajo biti izpolnjeni (pritisnjena zavora, menjalnik v protem teku ...) ... Pr avtomatiku pa je dovolj samo pritisk zavore ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.