Skoči na vsebino

Mazda CX-60


Alex

Priporočeno sporočilo

pred 3 minutami je Brane napisal:

Pa kaj vam pomagajo ti konji če več kot 130 km  ne voziste,33 let nazaj sem šel z katrco 160

 

pospeški... sam, ko 3/4 slovencev nve kaj je to.... da bi se čimprej spraznjevalo križišča

Popravljeno od Deeyan
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

In kolikokrat si na mesec v Nemčiji? 😊

Ja so pe Nemci vsak dan v Nemčiji... :lol:

 

Ne resno... maš prav, da to v večini primerov ni bistveno kolk je top speed. Ampak na največjem tržišču v EU, če bi radi konkurirali v premium segmentu z Audji, Mečkami , Bimerji, porši ipd je ta podatek pač pomemben. Ko bo Švaba videl, da gre recimo X5, al pa Q7 250km/h, CX-60 pa "le" 200km/h bo že gledal raje kaj drugega kot Mazdo.

 

Ampak to, da je omejena hitrost je v bistvu več ali manj to, da ta elektromotor lahko deluje le do 130km/h, potem je pa na klasičnem 2,5 litrskem 192KM bencinarju. SUV pa je nearodinamičen in poleg tega gre proti 2100kg lastne teže. Tako, da verjetno z vsemi temi podatki kaj dosti več kot 210km/h tud brez omejevalnika niti ne bi šel. Zato pa ta trik, da lahko vsepovsod napišejo, da je omejena hitrost na 200km/h, ker da avto, ki ima na papirju preko 300KM ne gre več kot 210 pa glih ni reklama.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Deeyan napisal:

 

če bi na to razmišlju se niti z beciklom nebi več upu po klancih spuščat 😬

Ma kaki klanci stari, folk se po lj po celovški vozi z 10 let starimi bicikli in prepelelimi gumami, avti pa mimo 60kmh. Pa brez čelad.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak kot kamione vse zapret na 90km/h pa mir 🤣🤣🤣

pred 4 minutami je NevLado napisal:

Ma kaki klanci stari, folk se po lj po celovški vozi z 10 let starimi bicikli in prepelelimi gumami, avti pa mimo 60kmh. Pa brez čelad.

To so pa zvani kamikaze.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Bini napisal:

Smo vsi hoteli Mazdo v "premium" razredu in sedaj imamo" super premium " še ceno......😳🙃😛🥴😤

Do takrat, ko bom jaz začel samo razmišljat o menjavi bo že tam nekje 80k€.....😁😉

 

 

 

Ne se sekirat. Do takrat, ko boš ti začel samo razmišljat o menjavi, CX-60 ne boš več dobil, ker se bodo samo še električni prodajali. In zato ti bo čisto vseeno za ceno CX-60...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je scania napisal:

Pa kdaj pomisliš da ti takrat guma poči?  Samo vprašam za prijatla :D 

 

A ta tvoj prijatelj mogoče dela na pogrebnem zavodu?

 

Čeprav, resnici na ljubo, če je avto vzdrževan tako kot mora biti, ne bi smelo biti hude in bi vzmetenje to moralo kompenzirat, da se varno ustavi. Potem so pa tu še zračne vreče, pa bočne ojačitve, pa... ... ...

 

Čisto resno: jaz sem pred leti tik pred dopustom peljal Mazdo 5, da so obnovili amortizerje. Na poti pa nam je na kamp-prikolici razneslo gumo na avtocesti pri hitrosti 100 km/h. Avto se je sicer tresel, ampak smer je pa držal in sem prevozil še kakšnih 500 metrov do počivališča in tam varno ustavil. Če sem jaz celo kompozicijo pri stotki ustavil, bi se pa menda moral tudi solo pri dvestotki...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo pa imeli primer na kamionu 40ton 90tempomat, na prikolici razneslo, kot nic normalno vstavis, na prvi osi pa ga ni junaka ki vlovi, gre direktno s ceste pa lahko delas kaj ces. 

Od takrat zmeraj pri veliki hitrosti predvidevam, kaj pa ce... bog ne daj ampak kaj pa ce....

Tudi z letalom ko letim in razmisljma kaj pa ce motor odpove kje bom pristal.... 

Ziher je ziher.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je scania napisal:

Smo pa imeli primer na kamionu 40ton 90tempomat, na prikolici razneslo, kot nic normalno vstavis, na prvi osi pa ga ni junaka ki vlovi, gre direktno s ceste pa lahko delas kaj ces. 

Od takrat zmeraj pri veliki hitrosti predvidevam, kaj pa ce... bog ne daj ampak kaj pa ce....

Tudi z letalom ko letim in razmisljma kaj pa ce motor odpove kje bom pristal.... 

Ziher je ziher.

Ponavadi na tleh, ponavadi.

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je scania napisal:

Smo pa imeli primer na kamionu 40ton 90tempomat, na prikolici razneslo, kot nic normalno vstavis, na prvi osi pa ga ni junaka ki vlovi, gre direktno s ceste pa lahko delas kaj ces. 

Od takrat zmeraj pri veliki hitrosti predvidevam, kaj pa ce... bog ne daj ampak kaj pa ce....

Tudi z letalom ko letim in razmisljma kaj pa ce motor odpove kje bom pristal.... 

Ziher je ziher.

 

ampak, ampak, zakaj pa potem za na prvo os kamionarji gor dajejo nalite gume pa nek čipšit. Mislim, ok, če razumem ceno in daš na ostalih 12 koles cenejše ali nalite gume, ampak na prvo os bi pa res morale bit top in čim novejše gume. Al jaz kej ne razumem v tej zgodbi? :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Boss napisal:

 

ampak, ampak, zakaj pa potem za na prvo os kamionarji gor dajejo nalite gume pa nek čipšit. Mislim, ok, če razumem ceno in daš na ostalih 12 koles cenejše ali nalite gume, ampak na prvo os bi pa res morale bit top in čim novejše gume. Al jaz kej ne razumem v tej zgodbi? :nevem:

Michelin zagotavlja da je remix guma, nalita enakovredna novi nenaliti gumi. Tudi profil na pogonski gumi se lahko poglablja z rezanjem. Poanta je v ceni, torej guma je pol cenejša in zdrži enako okoli 250000km če gledamo pogonsko in jo potem še poglobiš si ji podaljšal življenjsko dobo še za max 100000km, pri 100kamionih pa se to že pozna. Primer katerega sem opisal je bilo z balonarko na prvi osi s tem da se je povozilo nek jeklen profil. Edino kaj opažamo da je remix pogonska michelin dosti bolj trda guma. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Denlub napisal:

Evo je..Selmar Celje..IMG_20220906_155809.jpg

(Ni se mi dalo ven iz avta stopit da bi jo konkretno fotografiral 😅)

A samo meni deluje, da ima kabino čisto nazaj potisnjeno? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Havba je dolga, ker je pripravljena za vzdolzni sestvaljnik, ki prihaja z dizelsko in bencinsko razlicico…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Konec je embarga na teste avta v Sloveniji, kar pomeni, da so avti že blizu salonov

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 9. 2022 ob 19:37 je Alex napisal:

A samo meni deluje, da ima kabino čisto nazaj potisnjeno? 🤔

 

Zato, da zadnji del bolj iz ovinka vleče - lažje driftanje.

 

Pa da potnike zadaj bolj premetava, ker sedijo na zadnji osovini, ki je zaradi oblike avta bolj obremenjena. Sploh mora biti poseben občutek, ko na to obesiš zadaj še nosilec za kolesa in na streho privežeš trugo...

 

Sicer ne eno ne drugo ni pozitivna lastnost, ampak, glej, Japonske inžinirje že nekaj časa ne razumem lih tanartabl. Mogoče zato, k sm kmet an s hribu doma...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.