Skoči na vsebino

Mazda CX-60


Alex

Priporočeno sporočilo

pred 30 minutami je Civic napisal:

https://www.carscoops.com/2022/03/the-mazda-cx-60-gets-unveiled-in-all-of-its-luxurious-glory/

 

Ne vem no, ampak meni se zdi CX 50 za US trg bolj posrečena po obliki.

 

Po moje so malo zamešali vse skupaj. Res je, za ameriški trg je lepša in bolj "evropsko" dizajnirana. Ta cx 60 je po moje bolj primerna za ameriške avtoceste. 🤔

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce se pa kasneje odlocijo in tudi CX-50 dajo na evropski trg ... 

 

CX-60 je pac zanimiva zaradi tega, ker je PHEV... Ostali motorji pridejo sele drugo leto oz. cez dve leti ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se kar zelo dopade, mal sicer odstopa po obliki od zadnjih par modelov in mi na prvih slikah ni bila, sam več člankov in kotov vidim, bolj me vleče..

 

Je pa verjetno tale bela barva najmanj posrečena. Rdeča in temno siva veliko boljše izpadeta za moj okus.

 

Pri ceni pa stisne :) Je sicer res da primerljivi priključni hibridi niso kaj dosti cenejši. Vedno bolj se mi zdi da se rine neke te mesečne obroke/lizinge. Toyota že čist odkrito celo oglašuje kot neko prednost, ti bodo jemal 400/500/600+ eurov na mesec kot naročnino da boš lahko vozil nove avte. In se posledično zabriše ta celotna visoka cena. Kot za gsm ki stane 1000eur in ti dajo na obroke za dve leti pa ljudje množično jemljejo. Da prideš do celotne cene moraš že kliknit. Mi niso blizu te prakse.

 

Mi je pa cx-50 malo preveč napihnjena, cx-60 se mi zdi bolj elegantna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz v naši okolici opažam, da ljudje živijo samo še na kredite in obroke. In izpadem kot najhujši bogataš, ko za otroka Šolo v naravi plačam v enem obroku, pa je govora o 150 evrih, ki jih napovedo že septembra (na začetku šolskega leta). Sploh ob dejstvu, da so pri nas štirje šoloobvezni otroci. Čakam samo, kdaj me bodo začeli spraševat, od koga sem podedoval zlate palice, da se nam zdaj tako izide...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Kot kaze so japonski novinarji dobili dovoljenje, da objavijo prve obcutke iz testnih vozenj na poligonu z novo Mazdo CX-60 ... a kot je videti iz posnetkov, gre se za prototipe v maskirnih barvah ... Na Youtubu se je pojavilo kar nekaj posnetkov... a so vsi zaenkrat samo japonski ... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko bo pa potem sita mašilo in bodo glave pokale, bo pa kriva slaba kvaliteta...

 

Zdaj mi pa še eno stvar razložite: kaj vam bo toliko moči? Še jaz, k sm kmet an s hribu doma, imam 105 kW zadosti, da na vrh hriba zvlečem vse, kar potrebujem...

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex itak vedno samo sanja o nekem sportnem avtomobilu :) ... Zanj je vazno, da je avto rdece barve... in je ze supersportnik... aja... pa gume morajo biti sportne :) ... 

 

Cuti pa vedno veliko zeljo pripeti svoj komentar... pa ni vazno kaksen je... pa cetudi ne mara SUV-ov :) ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tole je pa nekaj konkretno-športno nastrojenega.... 😀

In hkrati žal dober zaslužek za servise..... :hohoho: 

 

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=22544

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kot kaze so tudi evropski novinarji lahko koncno preskusili CX-60 tudi na cesti ...

 

 

 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Kakor sem bral ima DSG menjalnik po Mazdino bo @scania raziskal in povedal ali je ok ali ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj bi imela 8-stopenjski samodejni menjalnik… Kaksen tocno pa je, pa pojma nimam ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je mazdaman napisal:

Kakor sem bral ima DSG menjalnik po Mazdino bo @scania raziskal in povedal ali je ok ali ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ni še nekih detajlov ampak s shem zgleda bo klasičen avtomatski menjalnim, sliči na aisinovega 8speed, čeprav trdijo da je njihov proizvod. Če bo res klasičen avtomatik hvala bogu.

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Slivka napisal:

Pravkar sem dobil nov pisarniški stol, tako da dobro in trdno sedim. Pa da preizkusim stol, bom izkoristil priliko in vprašal: kolikšna bo pa cena?

To ali garsonjera nekje v Beli krajini... okoli 60k

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem bral teste Ionic 5 in megane etech so so naslovljeni kot ugoden nakup cene pa 50...58 tEUR

 

cx-60 se pa začne z 52.290€ (manjšim stanovanjem)  taka je danes realnost nakupa novega avta.

Popravljeno od mazdaman
  • Všeč 2
  • Začuden 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je mazdaman napisal:

sem bral teste Ionic 5 in megane etech so so naslovljeni kot ugoden nakup cene pa 50...58 tEUR

 

cx-60 se pa začne z 52.290€ (manjšim stanovanjem)  taka je danes realnost nakupa novega avta.

Najbrž jih ne bomo veliko videvali na naših cestah. 🤔 Pre-Draga pa še grda mazda za povrh. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbrž jih ne bomo veliko videvali na naših cestah. Pre-Draga pa še grda mazda za povrh. 

Po moje pa v živo z črnimi obrobami sploh nebo slaba. Pa ceno ima kar dobro napram ostalim ( kar seveda ne pomeni da je poceni, kar danes tak več nič ni). Čas bo pa pokazal koliko jo bodo ljudje sprejeli. Cx-5 nikoli ni bila bum a prodajo ima skozi konstantno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Freak napisal:

Očitno sem en redkih tule,ki mu je cx 60 všeč (je pa zanimivo,da ima mazda cx 60, volvo pa xc 60 ) 🙂

 

Kar se pa cene tiče,za isti denar se prodaja kia sorento. V obeh primerih pa zame nedosegljivo,oz imam druge prioritete 🙂

Meni tudi ni švoh, sploh ta rdeča, čeprav sem pristaš črnih, temno sivih avtov. 😁

 

9D918263-D7F7-412A-9AC4-0B601B2B82CE.jpeg

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je MazdaBoy napisal:

Meni tudi ni švoh, sploh ta rdeča, čeprav sem pristaš črnih, temno sivih avtov. 😁

 

9D918263-D7F7-412A-9AC4-0B601B2B82CE.jpeg

 

 

Poglej si jo od spredaj. Polom od dizajna. Od strani pa je podobna raznim bavarcem in volvu. Zelo slabo za zoom zoom oblikovni slog. 

 

78992516662c0cbba46b.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.