Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Spoštovani forumaši,

sem zeki nov uporabnik tega foruma, ter ponosen lastnik CX-30 baby dinota prime line v navadni beli barvi. Novo mazdo si lastim od 17.6.2025, ki je nadomestila mojega dragega 2013 Cliota IV 1.2 16v, ki mi je dobro služil. Vem je kr preskok😁.

 

Ta forum sem sem brez računa prebiral skoraj od začetka, saj mi je CX-30 nekje leta 2020 padla v oči. Prva zbira je sicer bila 3jka, vendar sem si premislil zaradi okolja kjer se gibljem (predvsem Pohorje), ter zaradi smotanega žlahtnika, ki je preveč žleht, da bi si na dovozno cesto dal kanaleto, ker ima sosed vikendaš 10m služnosti. Zato moramo ostali obiskovalci plaziti preko globoke drage narejene z motiko. Žal tega žlahtnika pogosto obiščemo.

 

Konec dolgovesenja, imam konkretno vprašanje za poznavalce.

Ali je Mazda rešila težave s termostati? Moje vozilo ima cca. 2000km in opažam, da se zelo nerado ogreje oz. temperatura olja začne padati ko ni močne obremenitve. Kazalec le stežka prileze do sredine. Na 90 ponavadi prileze pri daljši vožnji v hribovitem svetu. Na ravnini pa se večkrat zgodi, da je tudi po 15-20km dolgi poti olje nekje med 75-85 stopinjami. Na avtocesti še nisem bil, ker še nisem kupil vinjete zaradi del. Najbolj očiten padec temperature je pri zaviranju z motorjem pri daljši vožnji navzdol ko ni izgorevanja. Je mogoče, da je mazda tako konceptirala te motorje? Namreč ta pojav sem opazil tudi pri nekaterih recenzijah na YT. Moja edina skrb je, da bi na 1. tehničnem čez 4 leta padel na izpustih ker bi se mi olje ohladilo iz 90 na 75 stopinj.

Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

Lp

 

 

 

Napisano

Če želiš naredit avtocesta test brez vinjete, idi po hitri od Pesnice do Carinarnice. Tisto spada pod lokalne ceste, je pa hitra.

Napisano
pred 24 minutami je zeki napisal:

Konec dolgovesenja, imam konkretno vprašanje za poznavalce.

Ali je Mazda rešila težave s termostati? Moje vozilo ima cca. 2000km in opažam, da se zelo nerado ogreje oz. temperatura olja začne padati ko ni močne obremenitve. Kazalec le stežka prileze do sredine. Na 90 ponavadi prileze pri daljši vožnji v hribovitem svetu. Na ravnini pa se večkrat zgodi, da je tudi po 15-20km dolgi poti olje nekje med 75-85 stopinjami. Na avtocesti še nisem bil, ker še nisem kupil vinjete zaradi del. Najbolj očiten padec temperature je pri zaviranju z motorjem pri daljši vožnji navzdol ko ni izgorevanja. Je mogoče, da je mazda tako konceptirala te motorje? Namreč ta pojav sem opazil tudi pri nekaterih recenzijah na YT. Moja edina skrb je, da bi na 1. tehničnem čez 4 leta padel na izpustih ker bi se mi olje ohladilo iz 90 na 75 stopinj.

Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

Na ženininem baby dinotu je enako, ampak mi dol visi.

Napisano
pred 58 minutami je zeki napisal:

Spoštovani forumaši,

sem zeki nov uporabnik tega foruma, ter ponosen lastnik CX-30 baby dinota prime line v navadni beli barvi. Novo mazdo si lastim od 17.6.2025, ki je nadomestila mojega dragega 2013 Cliota IV 1.2 16v, ki mi je dobro služil. Vem je kr preskok😁.

 

Ta forum sem sem brez računa prebiral skoraj od začetka, saj mi je CX-30 nekje leta 2020 padla v oči. Prva zbira je sicer bila 3jka, vendar sem si premislil zaradi okolja kjer se gibljem (predvsem Pohorje), ter zaradi smotanega žlahtnika, ki je preveč žleht, da bi si na dovozno cesto dal kanaleto, ker ima sosed vikendaš 10m služnosti. Zato moramo ostali obiskovalci plaziti preko globoke drage narejene z motiko. Žal tega žlahtnika pogosto obiščemo.

 

Konec dolgovesenja, imam konkretno vprašanje za poznavalce.

Ali je Mazda rešila težave s termostati? Moje vozilo ima cca. 2000km in opažam, da se zelo nerado ogreje oz. temperatura olja začne padati ko ni močne obremenitve. Kazalec le stežka prileze do sredine. Na 90 ponavadi prileze pri daljši vožnji v hribovitem svetu. Na ravnini pa se večkrat zgodi, da je tudi po 15-20km dolgi poti olje nekje med 75-85 stopinjami. Na avtocesti še nisem bil, ker še nisem kupil vinjete zaradi del. Najbolj očiten padec temperature je pri zaviranju z motorjem pri daljši vožnji navzdol ko ni izgorevanja. Je mogoče, da je mazda tako konceptirala te motorje? Namreč ta pojav sem opazil tudi pri nekaterih recenzijah na YT. Moja edina skrb je, da bi na 1. tehničnem čez 4 leta padel na izpustih ker bi se mi olje ohladilo iz 90 na 75 stopinj.

Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

Lp

 

 

 

 

A si ziher, da gledaš temperaturo olja? Temperaturo olja lahko najdeš v meniju tam pri maintenance, to kar imaš pa na armaturki je pa temperatura vode. Olje bo vedno bolj vroče kot voda !!! Če ima voda 90, ima olje verjetno 105 ;) Vse ok

 

 

 

Napisano (urejeno)

NevLado ja gledam olje v meniju, vseeno hvala. Najvišja temperatura do sedaj je bila 110 stopinj, ko sem ga teral na Areh. Mi fantje lahko poveste, kako deluje reply funkcija določenemu članu na tem forumu.

Popravljeno od zeki
Napisano
Pred eno uro je zeki napisal:

Spoštovani forumaši,

sem zeki nov uporabnik tega foruma, ter ponosen lastnik CX-30 baby dinota prime line v navadni beli barvi. Novo mazdo si lastim od 17.6.2025, ki je nadomestila mojega dragega 2013 Cliota IV 1.2 16v, ki mi je dobro služil. Vem je kr preskok😁.

 

Ta forum sem sem brez računa prebiral skoraj od začetka, saj mi je CX-30 nekje leta 2020 padla v oči. Prva zbira je sicer bila 3jka, vendar sem si premislil zaradi okolja kjer se gibljem (predvsem Pohorje), ter zaradi smotanega žlahtnika, ki je preveč žleht, da bi si na dovozno cesto dal kanaleto, ker ima sosed vikendaš 10m služnosti. Zato moramo ostali obiskovalci plaziti preko globoke drage narejene z motiko. Žal tega žlahtnika pogosto obiščemo.

 

Konec dolgovesenja, imam konkretno vprašanje za poznavalce.

Ali je Mazda rešila težave s termostati? Moje vozilo ima cca. 2000km in opažam, da se zelo nerado ogreje oz. temperatura olja začne padati ko ni močne obremenitve. Kazalec le stežka prileze do sredine. Na 90 ponavadi prileze pri daljši vožnji v hribovitem svetu. Na ravnini pa se večkrat zgodi, da je tudi po 15-20km dolgi poti olje nekje med 75-85 stopinjami. Na avtocesti še nisem bil, ker še nisem kupil vinjete zaradi del. Najbolj očiten padec temperature je pri zaviranju z motorjem pri daljši vožnji navzdol ko ni izgorevanja. Je mogoče, da je mazda tako konceptirala te motorje? Namreč ta pojav sem opazil tudi pri nekaterih recenzijah na YT. Moja edina skrb je, da bi na 1. tehničnem čez 4 leta padel na izpustih ker bi se mi olje ohladilo iz 90 na 75 stopinj.

Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

Lp

 

 

 

To je normalno. Ko se spuščaš po dolgem klancu je normalno, da ti temperatura pade, saj ni nobene obremenitve. Ko ga boš sprašil po kaki avtocesti (kolikor bo pač šlo v klanec), bo temperatura ok. 

 

 

Napisano
pred 17 minutami je zeki napisal:

NevLado ja gledam olje v meniju, vseeno hvala. Najvišja temperatura do sedaj je bila 110 stopinj, ko sem ga teral na Areh. Mi fantje lahko poveste, kako deluje reply funkcija določenemu članu na tem forumu.

Takole deluje... stisneš na ''reply'' in citira njegov post, ti pa tipkaš pod njega 👌

Napisano
pred 10 minutami je Alex napisal:

To je normalno. Ko se spuščaš po dolgem klancu je normalno, da ti temperatura pade, saj ni nobene obremenitve. Ko ga boš sprašil po kaki avtocesti (kolikor bo pač šlo v klanec), bo temperatura ok. 

Skrbi me, ker sem se za preizkus peljal na relaciji Slovenska Bistrica - Maribor - Slovenske  Konjice - Slovenska Bistrica po regionalki brez postanka in je temperatura olja nihala za 10 do 15 stopinj. Bolj kot samo ogrevanje me skrbi to neprestano nihanje gor in dol.

Napisano
Pred eno uro je zeki napisal:

Skrbi me, ker sem se za preizkus peljal na relaciji Slovenska Bistrica - Maribor - Slovenske  Konjice - Slovenska Bistrica po regionalki brez postanka in je temperatura olja nihala za 10 do 15 stopinj. Bolj kot samo ogrevanje me skrbi to neprestano nihanje gor in dol.

Kako pa kaže temperatura vode? Ali je konstantna temperatura? 

 

 

Napisano

Na moji G140 je kazalec za tempraturo vode malo pod sredinsko črtico. Niha malo gor in dol. Do sedaj še nisem opazil, da bi prišel točno na to sredinsko črto. 

Je pa res, da motorja nisem priganjal do onemoglosti, recimo 6500 obratov pol ure... 😉

 

Temp. olja pa še sploh nisem pogledal, moram najprej ugotoviti, kje se to skriva. 😆

Napisano
pred 2 urama je zeki napisal:

Skrbi me, ker sem se za preizkus peljal na relaciji Slovenska Bistrica - Maribor - Slovenske  Konjice - Slovenska Bistrica po regionalki brez postanka in je temperatura olja nihala za 10 do 15 stopinj. Bolj kot samo ogrevanje me skrbi to neprestano nihanje gor in dol.

Lej, vse je ok s tvojim motorjem - moj dino rabi včasih tudi 30 km da se segreje pozimi na regionalki pri 60,65kmh zjutraj v gužvi :) sploh ker gretje porabi veliko toplote - najboljš bo, da ti prilepim še odgovor umetne inteligence, če ti mi ne moremo pomirit :D 

 

 

Posnetek zaslona 2025–09–10 ob 13.08.24.png

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Kako pa kaže temperatura vode? Ali je konstantna temperatura? 

Ne, voda tudi niha, včasih pri cijazenju za kako nepremičnino pade celo na spodnjo tretino. Ampak glede na odgovore je zgleda to normalno pri teh motorjih.

Vsem forumašem hvala za mnenja. Dokler ne bo kakšne lučke na armaturki se ne bom sekiral.

Napisano
pred 22 minutami je zeki napisal:

Ne, voda tudi niha, včasih pri cijazenju za kako nepremičnino pade celo na spodnjo tretino. Ampak glede na odgovore je zgleda to normalno pri teh motorjih.

Vsem forumašem hvala za mnenja. Dokler ne bo kakšne lučke na armaturki se ne bom sekiral.

Če ti pade na spodnjo tretjino to ni v redu. Na tvojem mestu bi vseeno šel na servis, da malo preverijo. Te ne stane nič. 

 

 

Napisano

Avto me je že prvi dan prestrašil, zato budno spremljam vsako malenkost. V bistvu ni bil kriv avto temveč prodajalec, ki me ni opomnil, da je motor pošprican z anikorozijskim sredstvom. Od Ferka se veselo peljem proti Europarku. Ko stojim na semaforju med Tržaško in Ptujsko cesto vidim da se izpod havbe dviga vroč zrak. Si mislim ajde večji motor več vročine. Ko sem se peljal mimo hoferja proti turbo krožišču se je tako kadilo, kot bi se vozil s parno lokomotivo. Smrdelo je pa po zasmojeni plastiki. Celi panični ustavim misleč, da so pubeci zajebali nulti servis in mi gori kaka električna napeljava. No na koncu se je izkazalo da ni nič od tega, smrad je popolnoma izginil po dveh tednih.😁

  • Haha 4
  • Začuden 2
  • Zmeden 3
Napisano

Pa ne mislit, da so v avtih prav posebno natančni (dragi) merilniki temperatur ... ker tudi niso potrebni. Sem pred mesecem kupoval sobni termometer ... jih je bilo v trgovini kakšnih 100, kazali pa so od cca 19 do 21 stopinj ... 10% različno

  • Všeč 1
  • Haha 4
Napisano
pred 28 minutami je Alex napisal:

Če ti pade na spodnjo tretjino to ni v redu. Na tvojem mestu bi vseeno šel na servis, da malo preverijo. Te ne stane nič. 

in potem bo vajenec iz servisa užgal 3krat po blokadi na testni vožnji pa bo vse ok ;) 

Napisano
pred 5 urami je zeki napisal:

Spoštovani forumaši,

sem zeki nov uporabnik tega foruma, ter ponosen lastnik CX-30 baby dinota prime line v navadni beli barvi. Novo mazdo si lastim od 17.6.2025, ki je nadomestila mojega dragega 2013 Cliota IV 1.2 16v, ki mi je dobro služil. Vem je kr preskok😁.

 

Ta forum sem sem brez računa prebiral skoraj od začetka, saj mi je CX-30 nekje leta 2020 padla v oči. Prva zbira je sicer bila 3jka, vendar sem si premislil zaradi okolja kjer se gibljem (predvsem Pohorje), ter zaradi smotanega žlahtnika, ki je preveč žleht, da bi si na dovozno cesto dal kanaleto, ker ima sosed vikendaš 10m služnosti. Zato moramo ostali obiskovalci plaziti preko globoke drage narejene z motiko. Žal tega žlahtnika pogosto obiščemo.

 

Konec dolgovesenja, imam konkretno vprašanje za poznavalce.

Ali je Mazda rešila težave s termostati? Moje vozilo ima cca. 2000km in opažam, da se zelo nerado ogreje oz. temperatura olja začne padati ko ni močne obremenitve. Kazalec le stežka prileze do sredine. Na 90 ponavadi prileze pri daljši vožnji v hribovitem svetu. Na ravnini pa se večkrat zgodi, da je tudi po 15-20km dolgi poti olje nekje med 75-85 stopinjami. Na avtocesti še nisem bil, ker še nisem kupil vinjete zaradi del. Najbolj očiten padec temperature je pri zaviranju z motorjem pri daljši vožnji navzdol ko ni izgorevanja. Je mogoče, da je mazda tako konceptirala te motorje? Namreč ta pojav sem opazil tudi pri nekaterih recenzijah na YT. Moja edina skrb je, da bi na 1. tehničnem čez 4 leta padel na izpustih ker bi se mi olje ohladilo iz 90 na 75 stopinj.

Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

Lp

 

 

 

 

Sem pozabil. Če ni slik, ni avta. 😄 Ob priložnosti naloži kakšno sliko. Zaželjeno je, da je avto očiščen v nulo in zaščiten z keramično zaščito. 😁

  • Všeč 2
  • Haha 3
  • Zmeden 1
Napisano

Pojdi na servis, da boš bolje spal.... 🤗😉

Večje skrbi so, ko se canger ne ustavi pred 130.....:nevem:

Napisano
pred 6 urami je zeki napisal:

Ne, voda tudi niha, včasih pri cijazenju za kako nepremičnino pade celo na spodnjo tretino. Ampak glede na odgovore je zgleda to normalno pri teh motorjih.

Vsem forumašem hvala za mnenja. Dokler ne bo kakšne lučke na armaturki se ne bom sekiral.

Meni to delovanje, da pade voda po 80°C ni všeč. Tu bi moral že termosrat zapret.

 

Najdi koga v MB in se idita peljat z obema peljat.

Napisano

Tako kaže meni po 25 min mestne vožnje (11 km).

 

Temp. vode niha cca 5 mm gor in dol. Se pa vedno ustavi pod sredinsko črto. Avta ne priganjam dolgo v visoke obrate. Morda bi šlo čez, če bi ga...

 

 

IMG20250910155125.jpg

IMG20250910155217.jpg

Napisano

Jaz osebno mislim, da je vse kot mora bit. Morate vedet, da ta motor dela z malo obremenitvijo v tako malem avtu in se ne more tako zagret. Ko bo v CX-5 bo malo bolj švical, da bo tisto večjo težo kam premaknil.... :nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 4
Napisano

Podobno se obnaša vsem 2.5 bencinarjem bi reku. "Delovna" temperatura je malo pod sredino, če greš u hribe z njim sred poletja, zna it pa malo čez polovico. Simple as that.

Napisano

Da se javim...  Avto je doma. 😀 Centre line G140 auto. Ima pa še design paket in strešne sani. 

Avto ima vse in še več kar rabim. Matrix luči so super. 

Nima pa ene stvari kar sem spregledal...

Zaščitnih letvic na pravovih. Se lahko to kje naroči posebej? Ali so edina varianta osvetljene za krepko preveliko ceno original? 

Ali pač kupim kakšno folijo ali fake od Kitajcev? Z avtomobilom sem izjemno zadovoljen zaenkrat. Je pa šele prvi dan uporabe mimo. Več slik v prihodnjih dneh. 

IMG_20250910_152749.jpg

  • Všeč 12
  • Ljubim 3
Napisano
Pred eno uro je tommzy napisal:

Da se javim...  Avto je doma. 😀 Centre line G140 auto. Ima pa še design paket in strešne sani. 

Avto ima vse in še več kar rabim. Matrix luči so super. 

Nima pa ene stvari kar sem spregledal...

Zaščitnih letvic na pravovih. Se lahko to kje naroči posebej? Ali so edina varianta osvetljene za krepko preveliko ceno original? 

Ali pač kupim kakšno folijo ali fake od Kitajcev? Z avtomobilom sem izjemno zadovoljen zaenkrat. Je pa šele prvi dan uporabe mimo. Več slik v prihodnjih dneh. 

IMG_20250910_152749.jpg

Srečno vožnjo. 👍 A sani tudi lahko dokupiš za cx30 ? Vprašam za prijatelja Bossa.

 

 

 

Napisano

Rabim nove brisalce. Kaj in kje se zdaj to kupi za neko humano ceno?

Komplet bosch aerotwin na autodoc za cca 30 eur ali kaj drugega?

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.