Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pri nas že leta servisiramo pri njih, smo zadovoljni, se da marsikaj dogovorit in rešijo težavo. Se mi zdi da so malo manjši in da stranke ne padejo kar tako mimo, se morajo potem potrudit pri tistih ki so.

 

Pri nas so med drugim menjali brez problema motorčke v ogledalih na avtu, ki ni bil več v garanciji, niti ni bil pri njih kupljen. Je pa bil redno servisiran.

 

Tudi cenovno kar sem gledal primerjave, seveda niso nikoli povsem enake stvari, ampak se mi zdijo med ugodnejšimi.

 

Ko sem jaz kupil 10 let nazaj mazdo 3, sem šel ta servis naredit...nevem nebi reskiral, če je na voljo...si narediš en izlet in je. Nov avto, dolgo se ga bo še vozilo, zakaj bi reskiral pri tako mali stvari.

Napisano
pred 38 minutami je Freedom988 napisal:

. Ali je bolje, da se jutri peljem z novim avtom nazaj na Obalo po stari cesti in ne po AC glede na to, da je motor nov in visoki obrati niso zaželjeni prvih 1000 ali 1500km? Kako dolgo moram dejansko paziti glede tega?

Na avtocesti preko 4000 obrato po omejitvi ne bo šlo.

Tako da ne vidim ovire.

 

Edino, kar je bilo pri meni svetovano, je da občasno naj vozim, del po avtocesti v 5., da ni mašina konstantno na istih obratih.

 

Pisalo je še, naj ga ne vozim pod 2000 obratov. 

Napisano

Najprej čestitke za nakup. Jaz sem tudi kupil CX 30 v Ljubljani in sem se lepo peljal z njim domov v Kp . Pri 130/uro ima ta avto nekje 2700 obratov, tako, da ne bo nobenega problema. Pazi v klance, da ti ne gre preko 4000. Avto je na začetku bolj len in ne se sekirati.

Naš Avto plus na obali se je pa kar popravil, odkar so zamenjali par ljudi.

Menim,da boš pozneje lahko peljala na redne servise avto tudi k njim.

 

 

 

Napisano
pred 30 minutami je godlike napisal:

Edino, kar je bilo pri meni svetovano, je da občasno naj vozim, del po avtocesti v 5., da ni mašina konstantno na istih obratih.

To!

Napisano (urejeno)
pred 11 urami je Magoče CX-30 napisal:

Servis 317.

 

Zavarovanje 680 (ful kasko) + cestnina 160.

 

Koliko je star avto?

Motor, paket opreme = vrednosti novega?

 

Katera zavarovalnica?

 

Hvala 

 

LP

Popravljeno od GregorV
Napisano
pred 5 urami je godlike napisal:

Edino, kar je bilo pri meni svetovano, je da občasno naj vozim, del po avtocesti v 5., da ni mašina konstantno na istih obratih.

 

Ampak ravno to se najlažje doseže z vožnjo po lokalnih cestah. AC je navadno popolnoma konstanta z obrati. Tko, da mogoče pa uporaba lokalnih cest ni napačna odločitev pa še lažje se je ustavit, če je treba karkoli nastavit. Ko je avto nov je težko takole na slepo iskat menije in gumbe.

33112_1.png

Napisano
pred 5 urami je Freedom988 napisal:

Lep pozdrav vsem skupaj,

minilo je nekaj mesecev od moje zadnje objave na tem forumu, kjer ste mi ja moja vprašanja vedno prijazno in realno odgovorili. Javljam, da sem kupila Mazdo CX30 2.5 mhev 140KM v Homura izvedbi. Jutri je dan D, ko avto prevzamem v AH Kržišnik. Zaenkrat sem z izkužnjo nakupa in tudi komunikacije s prodajalcem zelo zadovoljna. Kakšne so vaše izkušnje s servisi pri njih, če jih kdo ima? Sama sem namreč iz Obale, ampak glede na to, da Avtoplus v Kopru na tem forumu nima dobrega slovesa, sem se odločila, da grem na drug konec Slovenije kupit avto in ga nameravam tam tudi redno servisirati. 

Imam pa še nekaj vprašanj:

1. Ali je bolje, da se jutri peljem z novim avtom nazaj na Obalo po stari cesti in ne po AC glede na to, da je motor nov in visoki obrati niso zaželjeni prvih 1000 ali 1500km? Kako dolgo moram dejansko paziti glede tega?

 

2. Prodajalec mi je ob nakupu rekel, da mi po enem mesecu oziroma 1000km pripada brezplačen pregled vozila, kjer menjajo tudi olje (to se plača) zaradi morebitnih kovinskih delcev, ki bi se lahko pojavili. Ni pa menjava nujna oziroma obvezna. Kaj pravite vi? Ali je smiselno se po enem mesecu spet vozit tja in menjati olje ali ne bo nič narobe, če menjam olje, takrat, ko bo čas za to, torej v roku enega leta oz. 15000km? Na leto povprečno prevozim nekje 13000km, najvec je izvenmestnih voženj po 20km v eno smer (služba). 

3. Malo se igram s Chat GPTjem in slednji pravi, da je pametno gledati nivo olja pri tem avtu 1x mesecno (to sem počela tudi sicer, ko sem imela Toyoto Yaris in je vedno bilo vse v mejah normale med servisi), ker baje ti avti pijejo olje in je to normalno, GPT pravi, da nekje od 0.3 do 0.5l na 1000 ali 1500km. Je to res? Do sedaj sem vozila Toyoto (1.5 bencinar 4 valjni motor) in mi nikoli ni bilo treba dolivati ničesar. Kakšne so vaše izkusnje? Je to res? 

 

Iskrena hvala za vaše odgovore že vnaprej in se oproščam za daljši zapis. 

 

Lep vikend želim vsem. Moj bo jutri Zoom Zoom :-) 

 

Naredi kot je @Alex napisal. AC 👍

Ne rabiš olja menjat na 1000 km to se ne dela več, ni pa nič narobe! Olje ti nebo pil brez skrbi, pusti UI.... 🥴

Pa srečno vožnjo primorka.... :zoom-zoom:

Napisano

Mazda ne daje nekih posebnih navodil za urejanje motorja  Je pa dobro, da se upošteva nekaj stvari:

 

Najprej vozi počasi, da se motor segreje. Prvih 5-10 minut vozi umirjeno.

Ne “tišči” hladnega motorja. To itak velja za vsak motor tudi pozneje.

Na avtocesti  ne vklapljaj tempomata in ne vozi 130 km/h celo pot do obale 

Malo spreminjaj hitrost (npr. 90–120 km/). Motor začne dobivati različne obremenitve = dobro za utekanje.

Sklep :

Dobro je ,da se na avtocesti vozi umirjeno (90–120 km/h)

-brez tempomata

-da se nežno pospešuje

-obrati: od 3000–3500 rpm

-prvih ~200 km brez agresivnega         zaviranja.

Menjava olja pa po navodilih Mazde.

 

 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 18 urami je Bini napisal:

 

Ne rabiš olja menjat na 1000 km to se ne dela več, ni pa nič narobe! Olje ti nebo pil brez skrbi, pusti UI.... 🥴

 

 

Olja po 1000 km ne rabiš menjati, pa tudi ne pije olja, ne rabiš nič dolivati pri G140, vsaj jaz nisem do sedaj opazil neke razlike...

Pa srečno vožnjo 😍

Popravljeno od goB
Napisano

Javljam, da sem srečno in varno prispela nazaj na Obalo. Vse je potekalo kot mora. AH Kržišnik mi je tudi natankala dovolj goriva (v luči trenutnega dogajanja sem jih prosila, če lahko to uredijo proti plačilu in so uredili ter na koncu so mi bencin podarili), da sem ga imela dovolj, da sem prišla komot do Molove pumpe ker Petrolova najbližja ni imela niti 100ke več za tankat. Tako da jih lahko res, res pohvalim. Avto pa je super, sem kombinirala staro cesto z avtocesto, da se avto lahko dobro uteka. Zaenkrat sem zelo zadovoljna. Iskrena hvala vsem za nasvete in odgovore. Zdaj bom še potrebovala par dni, da poštekam radio/bluetooth in vse ostalo, ampak bom sproti in bo šlo. Če pa česa ne bom vedela pa upam, da se lahko še obrnem na vas in vas kaj vprašam. 

Lep vikend še naprej in vse dobro. :-) 

 

20260321_181132.jpg

  • Všeč 13
Napisano

Ni več nobenega vtekanja motorja, vozi razgibano 3/4/5/6 in ne bo noben problem, nad 3500 rpm itak ne bo šlo :) 

 

Predno vgasneš avto par sekund počakaš da se "ohladi" in to je to.

 

Do prvega servisa lahko spije malo olja. Preveriš šibko čez 1 mesec pa bo :) 

 

To da menjaš olje na 1000kkm je brezveze, ker tovarniško olje je le tovarniško olje.

 

Super avto si kupila, želim ti veliko varnih kilometrov in le še :zoom-zoom:

Napisano (urejeno)
pred 11 urami je Freedom988 napisal:

Javljam, da sem srečno in varno prispela nazaj na Obalo. Vse je potekalo kot mora. AH Kržišnik mi je tudi natankala dovolj goriva (v luči trenutnega dogajanja sem jih prosila, če lahko to uredijo proti plačilu in so uredili ter na koncu so mi bencin podarili), da sem ga imela dovolj, da sem prišla komot do Molove pumpe ker Petrolova najbližja ni imela niti 100ke več za tankat. Tako da jih lahko res, res pohvalim. Avto pa je super, sem kombinirala staro cesto z avtocesto, da se avto lahko dobro uteka. Zaenkrat sem zelo zadovoljna. Iskrena hvala vsem za nasvete in odgovore. Zdaj bom še potrebovala par dni, da poštekam radio/bluetooth in vse ostalo, ampak bom sproti in bo šlo. Če pa česa ne bom vedela pa upam, da se lahko še obrnem na vas in vas kaj vprašam. 

Lep vikend še naprej in vse dobro. :-) 

 

20260321_181132.jpg

Odličen PREMIUM avto si dobila v roke, sedaj je pa vse na TEBI kako in kje ga boš vozila, da bo ostal še takšen dolgo let.... :jupiii:Srečno vožnjo. :zoom-zoom:

Aja pa tisto peno spredaj lahk obrišeš.... 😁😉

Popravljeno od Bini
Napisano (urejeno)

Aja pa kakšen selfie objavi za @Bini-ja, za našega forum svedra 😂

Popravljeno od g.Wankel
  • Haha 5
  • Začuden 2

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Pa na ZS mu naj pošlje, da ostali ne bomo videli... 

  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 6 urami je g.Wankel napisal:

Aja pa kakšen selfie objavi za @Bini-ja, za našega forum svedra 😂

Bolane fore imaš, verjetno volitve vplivajo na to.... 😁🫣😉

Napisano
pred 10 minutami je Bini napisal:

Bolane fore imaš, verjetno volitve vplivajo na to.... 😁🫣😉

 

Kaj pa nate vpliva? Sam, da je ženska pa CX-30, pa je sveder že trd, a? 😂

  • Začuden 1
  • Zmeden 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
dne 20. 3. 2026 ob 20:32 je GregorV napisal:

 

Koliko je star avto?

Motor, paket opreme = vrednosti novega?

 

Katera zavarovalnica?

 

Hvala 

 

LP

Skopirano s police Generali:

 

Osebni avtomobil / MAZDA (J) CX-30 e-Skyactiv G140 Homura

Datum prve reg.:  21.02.2025

Moč motorja kW: Prostornina ccm: 103 2488

Znesek dod. opr. z DDV: 500,00

Os. za obr. premije z DDV: 30.790,0

 

lp

 

Napisano

Ej...TOP CX30  👍👍👍Lepa barva 😁

Srečno in uživaj v vožnji  

Samo gasssssss zoom zoom 👍😁😁😁

Napisano
pred 3 urami je Magoče CX-30 napisal:

Skopirano s police Generali:

 

Osebni avtomobil / MAZDA (J) CX-30 e-Skyactiv G140 Homura

Datum prve reg.:  21.02.2025

Moč motorja kW: Prostornina ccm: 103 2488

Znesek dod. opr. z DDV: 500,00

Os. za obr. premije z DDV: 30.790,0

 

lp

 

 

Zanimivo. 

 

Imam zelo podobno 03/2025. Center line-desi. 

 

Sem pa na zav. Sava, očitno bo potrebno menjati, ker gre za 300 EUR razlike. Mi res ni jasno, kako lahko imaš tako poceni. 🤔

 

Napisano
dne 20. 3. 2026 ob 8:50 je Magoče CX-30 napisal:

Zavarovanje 680 (ful kasko)

Kaj pomeni ful kasko?

 

Koliko odbitne franšize, dodatne kombinacije DA/NE?

pred 16 minutami je GregorV napisal:

Sem pa na zav. Sava, očitno bo potrebno menjati, ker gre za 300 EUR razlike. Mi res ni jasno, kako lahko imaš tako poceni. 🤔

Evo, sem ga vprašal. Ker kasko ni enako kasko.

Napisano

Meni so pred leti na Generalli-ju ponujali kasko z 0% odbitno. Ni bilo odkupa prve škode in ne kombinacij.

 

Ko sem želel enačiti polico, torej 0.5% odbitne in kombinacije + odkup prve škode, na enkrat niso bili več poceni.

 

Je pa vse odvisno kako dobre izredne popuste imaš, kjer koli si že.

Napisano (urejeno)
pred 14 urami je GregorV napisal:

OK, hvala.

 

Morda pa je 680€ samo za kasko, torej ne za celotno zavarovalno polico?

 

evo, če boš primerjal. 

še to, če ni škodnega primera, naslednje leto vrnejo 10% od kasko zavarovanja.

 

IMG_20260324_105556.jpg

Popravljeno od Magoče CX-30

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.