Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Mogoče zato ker so bolj mehke, kombi je bolj težek pa še Ford je.... 😁 

Ps, zadnje je hec😉 

Napisano (urejeno)

Fordi so do predkratkim imeli strogo Michelin tovarniško.

 

Izgleda so se skregali.

 

20260408_165437.jpg

Pol leta stara nadomestna Puma.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 15 urami je Bini napisal:

Moram rečt, da je vožnja na GYkah mehkejša in tišja kot pa na Bridgestonkah pri 2.6 barih. Stabilnost in lega skozi ovinke je odlična le dežja noče biti, da jih še na mokri podlagi sprobam..... :nevem:

 

kaj pa poraba bini, to si pozabil povedat, a je šlo pod 5 literčkov

Napisano
pred 7 urami je NevLado napisal:

kaj pa poraba bini, to si pozabil povedat, a je šlo pod 5 literčkov

Si me mal nasmejal 😂 Premalo km sem naredil, da bi vedel. Lahko pa ugibam in rečem, da bi lahko bila večja kot z Bridgestonkam..... 🤔 

Zdaj pozimi sem imel z Klebercami cca 6.2-6.4 l/100 odvisno od temperature zunaj. Z Bridgestonkami letnimi pa cca 5.8-6.2 l/100. Mislim, da bo tu nekje vmes ampak vse kar je pod 6.5 je odlično glede na motor, konje in stil vožnje.... :nevem:

Napisano

Juuj. Moja napaka. Ni tema o gumah, ampak CX30.

 

Če koga moti, lahko post premakne 😉

Napisano (urejeno)

Nova obutev...

 

Nevem zakaj so slike razvrščene od zadnje proti prvi...?

 

 

IMG20260412133101.jpg

IMG20260412131557_01.jpg

IMG20260412122743.jpg

IMG20260412122013.jpg

IMG20260412121620.jpg

Popravljeno od GregorV

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • To ni svež veter, če nekdo prdne... na hitr sicer zapihe, ampak je pol vsem slabo.
    • Ta v Avstriji Riedl po priimku je bil obsojen kot posrednik pri podkopuvanju. Pri nas je bila tudi narejena pravnomočna obsodba prejemnika. Problem je bil samo to, da je bilo preveč časa do zastaranja, zato je morala ta oseba it malo na Dob, predno je Franci Matoz podegel pol proceduralni razveljavitvi sodbe. Nikoli ni bila to vsebinska razveljavitev, kot razlagajo jajoljubci. Je bilo pa potem premalo časa, da bi se ponovno izvedel postopek saj bi prej prišlo do zastaranja.   Žalostno je pa v vsem tem, da ravno taki zdajle najbolj govorijo o borbi proti korupciji. Točno teli, ki takoj namočijo roko v marmelado samo če dobijo priložnost. Še dobro da imajo volilno bazo, ki odpušča in verjame, da jim je bilo vse podtaknjeno in da so edino skorumpiranci na drugi strani.    Če bi bila taka indoktrinacija na levici bi mi še danes imeli Kučkota na čelu leve poloble
    • Jaz vlivam deci na 50 litrov... Preventivno. 
    • Imam tri vprašanja, pa da ne odpiram nove teme, bom potegnil eno iz naftalina. Glede na to, da je že več kot 20 let ni nihče potreboval, se najbrž ne bo nihče pritožil, da mu smetim...   Najprej uvod: Neki trgovec (moj prijatelj) je našel 10 litrov motornega olja Valvoline MaxLife 15W40 iz leta 2009 - "izgubljeno" nekje pod eno polico, pa ko je preurejal, je "padlo" ven... Ker je tako staro, nekako nima poguma to vliti v motor. In sem bil v pravem trenutku na pravem mestu ter dobil to olje. In sem se odločil, da ga bom mešal v nafto, po en liter olja na 50 litrov nafte. In prišel do zanimivega zaključka: poraba nafte našemu BTjcu je precej padla. Prej je bilo povprečje okoli 16,5 litra na 100 km, zadnjih 3430 km pa je poraba goriva (nafte in olja) padla za okoli 1,5 litra na 100 km. In to ni merjeno na eno vožnjo ali pa na en rezervoar, to je merjeno na 3430 km - kar nekako zajame različne režime in relacije...   Torej, vprašanje: kaj vsebuje motorno olje, da zmanjša porabo nafte?         Do tu so bile številke. Od tu pa moji občutki (lahko, da je tudi "placebo efekt") : imel sem tudi občutek, da je motor deloval precej bolj mirno (ni se toliko tresel, predvsem v prostem teku), nisem pa opazil, da bi izgubil moč (čeprav sem pričakoval, da bo prikolico v Rebrnice težje potegnil kot s čisto nafto, pa tudi v te naše hribe je vlekel po dve prikolici, pa nisem imel občutka, da bi vleklo slabše kot prej).   Je možno, da je res motorno olje v nafti pripomoglo k mirnejšemu teku ali se mi to samo dozdeva?   Je možno, da zaradi motornega olja v nafti res ni izgubil moči ali se mi tudi to samo dozdeva?  
    • Vem kaj hočeš povedati, ampak že dlje časa sodelujeva zato izjavo jemljem kot zelo verjetno resnično.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.