Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 22 minutami je ignacij napisal:

Danes sva šla z ženo prvo testirat Peugeot 308 in 2008, 1.2 motor 130KM avtomatic. Na motor in avtomatski menjalnik nimam posebnih pripomb, se je pa 308 vozil lepše kot 2008. Drugače pa na slikah notranjost izgleda veliko boljse in estetsko kot v resnici je. Morm rect da sem bil razočaran, vse skupaj deluje nekako kičasto in ceneno.

 

No direkt od Peugeota sva sla testirat CX30, X motor, ročni menjalnik v top opremi. Na notranjost nimam pripomb, kvalitetno, všečno. Podvozje odlicno, volan dober. Me je pa zmotil X motor, ki je precej len, še od Peugeota 1,2 je bil bolj prepričljiv. Pričakoval sem, da bo vsaj približno na nivoju 2,5l bencinca, ampak je razlika precej velika. Moja M6 je 250kg težja in motor pospešuje bolj odločno in dinamično. Mogoče bi to še spregledal glede na to, da je vozilo po obcutku 1 razred nad Peugeotom, sam če dam 33k za avto mora motor tud potegnit.

To se pa motiš,..po mnenju nekaterih na forumu te lima na zice

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je FuManchu napisal:

Normalno da potegne 1.2 bolj, če je turbo. Mazda pa je atmosferc plus elektrika.

Pa čaki mal, 2.0l, 186km z neko novo tehnologijo, ki presega meja klasicnega atmosferca bi pa ja pričakoval da povozi 1,2l mlincek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem že omenil ima turbino 1,2 gor obešeno. 

Pojdi peljat 2,0 turbo bencinarja pa boš videl kaj se pravi limanje na sedež.

1,2 je za babe🤣

  • Všeč 2
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je ignacij napisal:

Pa čaki mal, 2.0l, 186km z neko novo tehnologijo, ki presega meja klasicnega atmosferca bi pa ja pričakoval da povozi 1,2l mlincek.

Najprej poglej koliko ima kateri do 100 in boš ugotovil, da je samo občutek tak, ker v CX-30 manj rohni in bolj enakomerno pospešuje.... 😊

1.2-308 pa od začetka butne potem mu pa zmanjka.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz 1.2 THP od PSA ne bi vzel niti zastonj...ta motor ima toliko težav, da glava boli. Poglej malo na netu, pa olje bo pil sem prepričan (moj 1.6THP je). Izogibaj se tega tricilindraša...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je tommaazz napisal:

Jaz 1.2 THP od PSA ne bi vzel niti zastonj...ta motor ima toliko težav, da glava boli. Poglej malo na netu, pa olje bo pil sem prepričan (moj 1.6THP je). Izogibaj se tega tricilindraša...

Problematičen je le, če ima zgolj kratke, mestne vožnje. Če se razgibano pelje, ni toliko težav ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Najprej poglej koliko ima kateri do 100 in boš ugotovil, da je samo občutek tak, ker v CX-30 manj rohni in bolj enakomerno pospešuje.... 😊

1.2-308 pa od začetka butne potem mu pa zmanjka.... 😉

Aha do 3000 obratov je v vseh delih obratov moč 1.2 mlinčka višja kot pri skyactivX in tudi pri 2.5 SkyactivG. Pri atmosferskih Mazdah je pač treba v obrate ni druge. Sej ne rećem se lepo peljeta tudi pri nižjih, ampak, ko je treba pospešit pa ni druge kot dvignit obrate.

 

Tako je dejstvo in zato bodo turbaki vedno delovali bolj prepričljivo pri nižjih obratih. Električarji pa recimo seveda seveda še mnogo bolj saj je ves navor takoj na voljo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Boss napisal:

Aha do 3000 obratov je v vseh delih obratov moč 1.2 mlinčka višja kot pri skyactivX in tudi pri 2.5 SkyactivG. Pri atmosferskih Mazdah je pač treba v obrate ni druge. Sej ne rećem se lepo peljeta tudi pri nižjih, ampak, ko je treba pospešit pa ni druge kot dvignit obrate.

 

Tako je dejstvo in zato bodo turbaki vedno delovali bolj prepričljivo pri nižjih obratih. Električarji pa recimo seveda seveda še mnogo bolj saj je ves navor takoj na voljo.

Točno tako 1,2, gas do daske in je stotka tu.... :jupiii:

Seveda, če to potrebuješ..... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 5. 2023 ob 14:07 je ignacij napisal:

Marsikaj sem že vozil, vem kaj je limanje, zato pa imam problem z lenimi motorji. X je len je približno toliko kot je bil moj 2.0, 150km na stari M6.

Imel istega, res je bil len 🙂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V naslednjih dnevih boste lastniki cx30 z x 186 motorjem dobili vpoklic za kontrolo hladilnega sistema. Mene so že kontaktiral iz btc v Ljubljani. Seveda sem gladko odklonil, da bi stopil še kdaj v ta njihov žgabucin. Se bom raje najavil v Avtoplus Kopru, čeprav je isti polom kot v Ljubljani. 

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem ravno govoril s servisoerjem sem vprašal za ceno drugega rednega servisa in se je podražil iz 230€ na 280€.... 😔

Tudi mojega olja nočejo več po direktivi direktorja.... :nevem:

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Bini napisal:

Ko sem ravno govoril s servisoerjem sem vprašal za ceno drugega rednega servisa in se je podražil iz 230€ na 280€.... 😔

Tudi mojega olja nočejo več po direktivi direktorja.... :nevem:

Se pravi, da so se prelevili iz amaterskih nategunov v profi nategune. 🤔 Ne bodo me videli po tem, ko cx30 ne bo več v garanciji. 

Saj je podobno tudi pri drugih znamkah. Svaku je hunday zaribal pri 170000 km. 

In ravno je bil iz garancije. Se je hotel kaj zglihati zaradi tega in so mu šli toliko na roko, da so ceno iz 3850€ znižali na 3500€.🙄

In zopet  je tu avtoplus, kjer vedri tudi hunday servis. Prodal ga je takšnega zaribanega za par jurjev. In glej ga zlomka. Zopet je kupil hundaya, 1.0, benzinarja, 120 konjev. Nepremičnina, sem bil z njim na testni vožnji. Prej je imel dizla in mu ni šlo v glavo, kako to nikamor ne gre. To bo še smeha, ko bo šel prvič natovorjen v Ljubljano. 😊

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Boss napisal:

Jaz tud... sam... to je bil servis bicikla ?zmeden?


A si olje prinesel s seboj ? 😅🤣😂

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Jest napisal:


A si olje prinesel s seboj ? 😅🤣😂

 

To ne, sem pa dobil dozo AdBlueja pred servisom za đabe. Ne resno, en cucek se mi je poscal direkt na feltno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Boss napisal:

 

To ne, sem pa dobil dozo AdBlueja pred servisom za đabe. Ne resno, en cucek se mi je poscal direkt na feltno.

A ti bi pa rad,da ti še luč opere.....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.