Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 15 minutami je 50keda napisal:

Čakaj čakaj, hočeš povedat, da bo imela Mazda3 2.5 motor pri nas? :D Hm .... to me bo pa mikalo majkemi :P

A ni napisal, da bo imel podhranjenih 137 HP? 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je DINAMIK napisal:

Pozdravljeni...,zanima me,če je res,da so vse mazde CX30 od leta 2024 narejene na Japonskem? 

So.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je DINAMIK napisal:

Pozdravljeni...,zanima me,če je res,da so vse mazde CX30 od leta 2024 narejene na Japonskem? 

Tudi naše pred letom 2024 so. 😊 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Tudi naše pred letom 2024 so. 😊 

Res jeee 👍👍👍😉😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje ste malo pobrkljali.
 
Verjetno bo to še naprej SkyActiv X186, ki ima, glej no glej, 137 kW, kar je 186 KM.
 
Za 137 KM je dovolj Mazdin hišni 1.5 mlinček ...

Kot sem napisal 137 km bo imel 2,5 motor od junija 2024, X Motor pa ostaja kakršen je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je mazdaman napisal:


Kot sem napisal 137 km bo imel 2,5 motor od junija 2024, X Motor pa ostaja kakršen je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ojoj...🤪

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je etcho napisal:

Mazda CX-30 bi mogla imet v osnovi 186 HP. Zakaj?

Imel sem Suzuki Swift GTI, pospešek 8,6s;

Imel sem VW Polo GTI 6N2, pospešek 8,7s;

Imam CX-30 X, pospešek 8,7s.

🤣

 

 

Lahko eno osebno vprašanje: in koliko krat si ti tako naglo pospešil?

 

Meni kar para na ušesa udari, ko se vsi pogovarjajo o nekih blaznih pospeških, potem pa v prometu vidiš veliko veliko večino, ki iz križišča spelje in menca in cinca in ne ve al bi al ne bi... Sploh se najdejo primerki, ki izsilijo prednost, potem pa namesto da bi potegnili moraš bremzat za njimi, da jih ne nabiješ. In dostikrat se naredi, da z BTjko, da malo razmigam bate, speljem iz križišča hitreje kot tisti za menoj. Pa je BTjka vse drugo prej kot makina di sportiva...

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Slivka napisal:

 

Lahko eno osebno vprašanje: in koliko krat si ti tako naglo pospešil?

Najprej, zakaj sem podal podatke o pospeških. Swift s težo 800 kg in 101 HP, Polo s težo 1000 kg in 125 HP in Mazda s težo 1450 kg in 186 HP. Korelacija je ta, da se avtom veča moč in teža, pospešek pa ostaja enak. Moja Mazda je še nova, nima še 2000 km, zato je nisem še vrtel čez 4000, podatek o pospešku tako ni iz "prve roke". Sem pa z ostalima dvema pred mnogimi leti veselo pospeševal. 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 3. 2024 ob 19:59 je Alex napisal:

Tudi naše pred letom 2024 so. 😊 

Govora je o VSEH Mazdah. Moja G-150 je namreč narejena v Mehiki. In če bi to vedel takrat, ko sem avto kupoval, ga sigurno nebi kupil. Bi se raje stegnil za X-186.

  • Všeč 1
  • Začuden 2

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Lentus napisal:

Govora je o VSEH Mazdah. Moja G-150 je namreč narejena v Mehiki. In če bi to vedel takrat, ko sem avto kupoval, ga sigurno nebi kupil. Bi se raje stegnil za X-186.

Ko sem jaz kupoval, je bilo, da so samo X186 iz Japonske, G122 in G150 pa iz Mehike. Če pa je razlika v kvaliteti, pa iskreno ne vem. Mogoče psihološko manjvreden izdelek 😁 Naj bi bilo Made in Japan boljše kvalitete (tudi za foto opremo pravijo tako), ampak mislim da temu ni več tako. Tako kot je bilo včasih Die beste vse kar je iz Nemčije 😂😂😂

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enako je bilo za Hondo, ko so jih še delali v VB.....(sicer je bila razlika tudi v modelu), ampak znano je bilo, da je bil Civic iz Anglije slabše narejen/sestavljen, kot pa Accord, ki je direkt iz Japonske....zdaj te težave ni, ker so tovarno v Angliji zaprli :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj si tudi imel turškega Civic-a.

 

Ampak Civic in Accord težko primerjaš, ker sta različna modela in sta lahko že po naravi drugače kvalitetno zastavljena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je godlike napisal:

No saj si tudi imel turškega Civic-a.

 

Ampak Civic in Accord težko primerjaš, ker sta različna modela in sta lahko že po naravi drugače kvalitetno zastavljena.

res je, kar sem želel povedati, razlika je v kvaliteti nadzora (quality assurance & control), ki mislim da je ne glede na firmo še vedno na Japonskem še vedno boljša kot pa v nekih drugih državah....dolgo časa nazaj sem gledal nazaj, ko so razlagali, da je najbolj pomembna vloga kontrolor in če ni japonec potem kvaliteta šepa....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.