Skoči na vsebino

Avtomatski menjalnik proti ročnemu menjalniku


Boss

Samodejni vs. ročni menjalnik  

44 uporabnikov je glasovalo

  1. 1. Kakšen menjalnik najpogosteje uporabljaš



Priporočeno sporočilo

Jaz bom pa kar priznal...sem pač "pohotnež"😃😁...in že od nekdaj,ves čas pr C-Maxu,sem ženi govoril,da naslednji avto,bo pa avtomatik,da mi ne bo treba umikati roko z njenega kolena😃al pa stegna,al pa...😄...oprostite,a to je killer-kriterij pri ročnem menjalniku...tako pa na izi kruzaš itd...draga nima pa čisto nič proti🥰

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni ni bilo. Ampak takrat sem bil mlajši in vitalnejši, pa sem zmogel obdelat ženo in ročni menjalnik. Zdaj grem pa že proti 50, pa ne gre več po dvakrat na dan. In ženo po poti pustim pri miru in imam med vožnjo dovolj časa za ročni menjalnik...

  • Všeč 2
  • Haha 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Ja je res boljše, da se malo umiriš, ker drugače boš še potreboval  Fordov kombi 7+1😂😉

Ford Transit Custom je nadgradnja😉🤣

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bini napisal:

... ... ... ... ... ... ... boš še potreboval  Fordov kombi 7+1😂😉

 

Mislim, da bo prej Soča tekla skozi Džerdap kot bom jaz kakršen koli kombi kupil. Je v vrsti nekje tam kot električno vozilo. Se pravi, da je več možnosti, da bom imel bee eee eeeen... ... ... Me trese samo, ko moram napisat... Se pravi, je več možnosti, da bom imel ne-dizla z avtomatskim menjalnikom kot pa kombi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri prednostih in slabostih obeh menjalnikov mi je padla v oči ta "prednost" ročnih menjalnikov. 😊

-

Manj verjetnosti, da bi ga ukradli — Z naraščajočim številom samodejnih menjalnikov, ki so v novih vozilih, obstaja nova generacija voznikov, ki se nikoli ni naučila voziti z ročnim menjalnikom.

To pomeni, da če se  tat odloči, da bo vaš avto podrobneje pregledal (z mislijo na krajo), obstaja dokaj velika verjetnost, da bo zgolj ročni menjalnik dovolj, da odvrne kriminalca.😊

 

Resnična glede varnosti je pa tale:

"Ročni menjalniki omogočajo voznikom večji nadzor nad vozilom". 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je ignacij napisal:

Ja če mi ne bi pasal AT pač ne bi izbral tega motorja, tako da izbira je bila moja lastna volja.

 

Res? Alternetiva je pa anemični n/a 2.0 al pa joj prejoj dizel. 😜

 

Ne narobe razumet, prav si se odločil za ta motor, jaz sem bil tud blizu, da bi ampak ga nisem dobil na test. Sem pa dobil 150KM dizla, ki sem ga nekako že odpisal. A v primerjavi s 165KM bencincem, mi je privlekel na ksiht tako širok nasmeh, da dileme sploh ni bilo več. Sem pa se lahko odločil a bi MT al AT. Zakaj pol MT - čisto enostavno v moji knjigici je imel bistveno več plusov s težo kot AT. Tako, da ja temu se pač reče možnost izbire.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Tilen5 napisal:

Res je možnost izbire, pri meni je pa AT mel več pluskov

 

Točno to - če najdeš več plusov je logično da izbereš tisto. Pomembno pa je, da sploh imaš možnost izbrati al eno al drugo ne pa da je zapovedano in če me kaj posebej moti na Mazdi 2.5 je to, da ponujajo zgolj AT menjalnik v stilu vzemi ali pusti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

 

Točno to - če najdeš več plusov je logično da izbereš tisto. Pomembno pa je, da sploh imaš možnost izbrati al eno al drugo ne pa da je zapovedano in če me kaj posebej moti na Mazdi 2.5 je to, da ponujajo zgolj AT menjalnik v stilu vzemi ali pusti.

Definitivno bi bila prodaja večja če bi imeli oba na izbiro

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Tilen5 napisal:

Jaz ga imam zdej 6 let. Edini minus je mogoče pikič večja poraba. Drgač o minusih največ vedo tisti ki ga sploh nimajo 😂

Pri pravih ljubiteljih poraba ne igra vloge. 

O minusih govori tisti kateri nima izkušenj z njim oziroma ga še ni probal. Večina ima strah da so nesposobni v kolikor ne pretikajo, a ročni menjalnik je prednost samo pri starodobnikih in dirkalnikih. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je DonFelipe napisal:

Jaz ga imam od prvega avta dalje. 

Kakšni pa naj bi bili minusi po tvoje?

Je bilo že povedano, večja poraba, dražji avto, dražje vzdrževanje in popravilo, pretikanje pri starejših-počasno, neodločno, pozimi v snegu problematična vožnja zaradi poznega pres.v nižjo prestavo, prav tako v hrib prehitro v nižjo prestavo in še kaj bi se našlo🤔

Res pa je, da ne poznam novejših AT od 2018 naprej.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.