Skoči na vsebino

Bela tehnika


Shrek

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Energijska nalepka je dokazilo o energijski (ne)potratnosti strojev. Začelo se je s hladilniki/zamrzovalniki, pralnimi stroji, pomivalnimi stroji, danes pa so obvezne že na gumah. V praksi pa je tako, da moraš na pralnem stroju, ki je po energijski nalepki super varčen, na roko naštimat dvojno izpiranje, ker pri avtomatiki na perilu pusti preveč praška ... Energijsko varčne gume so preveč plastične, itd, itd,... 

 

EUROPA.EU

Informacije o novih energijskih nalepkah, katere izdelke je treba označiti z nalepkami, kakšne so obveznosti proizvajalcev in prodajalcev

 

 

 

 

To nalepko poznamo že cca30 let ampak na njej naj bi se dodala neka označba,ki bi prikazala kvaliteto- dolgotrajnost stroja.....  Kako bi to ocenili in kdo ne vem.😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom dodal še svojih 5 centov in moje mnenje, čeprav vsi veselo vlečete debato v svojo smer (klasika :lol:

 

Niso vsi Bosch stroji isti stroji (odvisno od serije), niso vsi Gorenje isti stroji (odvisno od serije),... Profesor na faksu mi je pred leti povedal, da se moraš zavedat, da tolikokrat 100 eur koliko boš dal, toliko let bo delal.... 500 za 5 let, 700 za 7,.. kar je viška je podarjeno. Uporaba, previdnost, voda, ... marsikateri faktor vpliva na delovanje stroja.

 

Sem velik pristaš Gorenja, ker imaš slo support.. Priporočal bi ti tudi Beko, ker so določeni modeli copy paste Boscha, samo rebrendani (moraš mal primerjat z Boschevimi pa bo)... dodatne vrednosti v AEG in Miele jaz ne vidim

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je NevLado napisal:

se moraš zavedat, da tolikokrat 100 eur koliko boš dal, toliko let bo delal.... 500 za 5 let, 700 za 7

Ne verjamem.

 

Je pa dejstvo, da so bile stvari 10 let nazaj narejene bolje. Vsi, ki ste omenili, da zadeve še vedno delujejo..

Z razvojem materialov in tehnike pa gre vse (namenoma) dol.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je toto89 napisal:

Ne verjamem.

 

Je pa dejstvo, da so bile stvari 10 let nazaj narejene bolje. Vsi, ki ste omenili, da zadeve še vedno delujejo..

Z razvojem materialov in tehnike pa gre vse (namenoma) dol.

Kar je pa zelo slabo.... 🤑

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je toto89 napisal:

Ne verjamem.

 

Je pa dejstvo, da so bile stvari 10 let nazaj narejene bolje. Vsi, ki ste omenili, da zadeve še vedno delujejo..

Z razvojem materialov in tehnike pa gre vse (namenoma) dol.

Jaz lahko samo potrdim,da so nekdaj bili bolje narejeni oz. da ni bilo vgrajene planirane obsolescence.

Moj prvi Bosch hladilnik kupljen pred 28 leti je bil "rakeeeta", k v bistvu ni crknil,ampak k se nam je enostavno zaluštal nov...in smo se zajebali🫤...smo Boscha še prodali za 200€...pa da vidite,kako je folk klical,dokler nismo dali oglasa z bolhe....

 

Sem pa pozabil napisati,da imamo v kleti še zmrzovalno omaro od Liebherra...res "booomba" 😃👍...tud plastika-predali drži...res robustno...

Tako da,kar se hladilnika tiče...ko bo v mansardi nova kuhinja,bo Liebherr...en res dober velik dobra 2m z zamrzovalnim delom.

Za sedanjega boscha ne rečem (mimogrede-made in Turčija)...za slabega jurja je TOP...pač se moraš zavedati,da boš moral tu n tam kupiti kak predal...bo pa Liebherr za to sigurno enkrat dražji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem pred 6.leti, ko sem vse kupoval na novo naredil doktrosko dizertacijo in v osnovi sem šel v izbor bosch vs. siemens.....na koncu vsega sem ugotovil, da je bosch za cca.10-20% cenejši in so mi pojasnili, da je bosch delan za vzhodni trg (torej SLO), siemens pa za zahodni in zato višja cena.....ker sem se res poglobil, je bila razlika v kataloški oznaki mogoče samo ena črka/številka :).....kakorkoli, potem sem se odločil za bosch in garancijo 3+2 in trkam na les :), sedaj po 6ih letih vse še dela bp (v sklopu garancije sem na pralnem stroju menjal nek senzor za vodo in na hladilniku, ki je no frost neko cev zadaj, ker je kot piše večina "piskal", kar sem sedaj sam ugotovil, da se mi to dogaja, ko so spodnji trije predali zmrzovalnika prazni....če so polni teh zvokov ni, torej hladilnik malo dela pod večjo obremenitvijo, ne vem če je to kaj res....). Aha, kar nisem vzel Bosch, takrat so bile moderne črne nape z steklom in bosch je imel model, ki je stal cca.1500€ medtem sem vzel mercedeza med napami faber in mi ni žal (isti dizajn za pol cene boscha...heh). Je pa za moje pojme tako, da kot večina piše....meni je šlo najbolj, da imam vsaj poenoteno in ne da imam vsak aparat svojo firmo (čeprav so že takrat mi svetovali da je libher bistveno boljši hladilnik kot bosch)....miele pa je bil takrat podobno kot bi danes kupoval avto....bmw, mercedes, audi rang.....zakja že, če je mazda/honda bolj zanesljiva :)

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je sportman333 napisal:

jaz sem pred 6.leti, ko sem vse kupoval na novo naredil doktrosko dizertacijo in v osnovi sem šel v izbor bosch vs. siemens.....na koncu vsega sem ugotovil, da je bosch za cca.10-20% cenejši in so mi pojasnili, da je bosch delan za vzhodni trg (torej SLO), siemens pa za zahodni in zato višja cena.....ker sem se res poglobil, je bila razlika v kataloški oznaki mogoče samo ena črka/številka :).....kakorkoli, potem sem se odločil za bosch in garancijo 3+2 in trkam na les :), sedaj po 6ih letih vse še dela bp (v sklopu garancije sem na pralnem stroju menjal nek senzor za vodo in na hladilniku, ki je no frost neko cev zadaj, ker je kot piše večina "piskal", kar sem sedaj sam ugotovil, da se mi to dogaja, ko so spodnji trije predali zmrzovalnika prazni....če so polni teh zvokov ni, torej hladilnik malo dela pod večjo obremenitvijo, ne vem če je to kaj res....). Aha, kar nisem vzel Bosch, takrat so bile moderne črne nape z steklom in bosch je imel model, ki je stal cca.1500€ medtem sem vzel mercedeza med napami faber in mi ni žal (isti dizajn za pol cene boscha...heh). Je pa za moje pojme tako, da kot večina piše....meni je šlo najbolj, da imam vsaj poenoteno in ne da imam vsak aparat svojo firmo (čeprav so že takrat mi svetovali da je libher bistveno boljši hladilnik kot bosch)....miele pa je bil takrat podobno kot bi danes kupoval avto....bmw, mercedes, audi rang.....zakja že, če je mazda/honda bolj zanesljiva :)

Pa,a veš,da Bosch,Siemens in NEF prihajajo z istega tekočega traku...dobesedno🧐 

Pa ne,da bi bil proti Siemensu...imam celo nekaj od Siemensa...kavni aparat na filtre "Design By F.A.Porsche" svetovna stvar👍...a to je ze makhni gospodinjski aparat...

WWW.SIEMENS-HOME.BSH-GROUP.COM

TC91100 Coffee maker | Siemens Hushållsapparater SE

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Prejšnji mesec sem kupil nov pomivalni stroj BOSCH mlade in Turkey

in Hladilnik Gorenje mlade in PRC

oba sta bila cenovni razred okoli 600 EUR oba 5 let garancije + 2 leti od Harvey Norman garancije

 

sedaj sem naročil se gel na Amazonu kjer je sedaj tudi Slovenija na Free shiping.

  • Všeč 1
  • Haha 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Free shipping je samo za nakupe nad 59€ in tisto, kar posilja Amazon… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Free shipping je samo za nakupe nad 59€ in tisto, kar posilja Amazon… 

Saj zato sem vzel 3 komplete


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se s tem svetovnim prvenstvom odlocil da je cas za menjavo TV, da bom lahko EON aplikacijo iz telefona preslikal na TV in uzival ob gledanju. Sedaj namrec nimam pametnega TV.

Enkrat je bila debata o vasih enormnih TV, no moja je 102 cm full HD iz leta 2017. Pravzaprav ravno dovolj glede na to da HD ali pa 4K programov itak ne moremo gledat na nasi vaski internetni povezavi.

 

Sedaj bi imel malo vecjo, tja do 140 cm, pametno (kateri OS, verjetno najboljse kar android?), in pa vseeno novejso tehniko - OLED da najboljso sliko trenutno? Seveda nacrtujem vnaprej, ce se odselim ali pa ce kdaj dobimo hitrejsi internet/kable po vasi, da bo TV se vseeno "in". Kaj priporocate? Ce omejim budget na 650 eur, lahko kaj obkljukamo? Ne bi rad prevec zapravljal, ker mi je sedaj tale 102 cm Sony prav lepo sluzila za 400 eur.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj kot priporocilo kaj kupiti od znamke, bi prosil za informacije zakaj kupiti in kaj. Na kaj biti pozoren, kaj pogledati, kaj je boljse (vec Hz ali manj, vec niti ali manj, kaksna dodatna funkcija, kateri operacijski sistem, itd....). Pluse in minuse. Ker kot vidite, me je cas malce povozil. Glede budgeta pa tudi nisem cisto fiksen, uglavnem vec kot 1000 zagotovo ne mislim dati za TV ker mi je potrata denarja. So zunaj (iz Mazde in Yamahe) precej lepsi pogledi.

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Jaka32 napisal:

Bolj kot priporocilo kaj kupiti od znamke, bi prosil za informacije zakaj kupiti in kaj. Na kaj biti pozoren, kaj pogledati, kaj je boljse (vec Hz ali manj, vec niti ali manj, kaksna dodatna funkcija, kateri operacijski sistem, itd....). Pluse in minuse. Ker kot vidite, me je cas malce povozil. Glede budgeta pa tudi nisem cisto fiksen, uglavnem vec kot 1000 zagotovo ne mislim dati za TV ker mi je potrata denarja. So zunaj (iz Mazde in Yamahe) precej lepsi pogledi.

Za normalno uporabo je 60 Hz dovolj.

 

Če hočeš igrat igre na PS5/xbox potem vzami takšnega, ki podpira 120Hz.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupovat po specifikacijah, je tako tako. Ponavadi nimaš kaj falit, če pogledaš najbolj priljubljene model v določenem cenovnem razredu.

 

Mi smo kupovali pred 3 leti. Sam sem navijal za Panasonic OLED, ker smo bili zelo zadovoljni s prejšnjo plazmo. Sin je navijal za LG C9, ki je bil zelo dobro ocenjen na različnih koncih. In mi ni žal niti centa za tole LG (takrat sem za 55" plačal cca 1.200€ pri https://www.makspro.si/). Zelo mi je všeč, ker ima daljinec dobro delujoč pointer in z njim izbiraš opcije v menijih ... Edino, kar bi danes spremenil je, da bi vzel 65". 

 

Kakšna je razlika? Greš v Big Bang ali Harvey Norman in gledaš slike pod različnimi koti in različno oddaljenostjo.

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Shrek napisal:

Problem tv kupit. 

Jaz imam eno 14 let LG staro, pa vse vidim gor... Drugo pa filips tud 8 let staro... 

Vidi se vse gor...

Kupim, ko crkne, bluzi, ko mi tolko živcev spije, da ne morem več.

 

Se strinjam. Če dela, naj dela naprej. Samo stari Philips je že delal totalno drisko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.