Skoči na vsebino

Jamralnik v2

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 26. 1. 2024 ob 13:17 je Tilen5 napisal:

20240124_203539.jpg

Smo tudi že imeli ta problem-ne moreš nič,k ne paše nikakor,pa če še tako obračaš...jeba,k tud jokanje ne pomagain ti projekt čist zaštopa🥺

Imam tako sedaj doma tri različne kalibre,vse kar je ostalo od vseh hodnikov in stopnišč istega tipa ploščic na rezervi,pa je tega toliko,da bo za ponucati za tla za delavnico...en kliber za pas med vrati in pas vse okoli ob zidu,drugi za cokel,tretji pa za "na karo" po tleh,in bo čist OK😃

Napisano

Sem imel en avto na avto.net ogledan in nameraval zdajle poklicati ter opraviti ogled, ko grem popoldne v MB regijo. No in zdaj ni več oglasa, skratka nagrajen za odlašanje, kapo MI dol, vsa čast, hehe.

 

NAUK ZGODBE; cagaw fnt še nkol ni pr punci spaw. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Nič takega..... Kolega je pa komaj, komaj po 4ih mesecih svojega BMW 5tko disel prodal! Je moral spustit ceno na podn, da so spoh poklical..... :nevem:

Napisano
pred 25 minutami je Bini napisal:

Nič takega..... Kolega je pa komaj, komaj po 4ih mesecih svojega BMW 5tko disel prodal! Je moral spustit ceno na podn, da so spoh poklical..... :nevem:

BMW naftarji niso na dobrem glasu, v skrajnem primeru se celo vnamejo med vožnjo. Tudi jaz sem se s prodajo svojega 320d konkretno namatral ter na koncu pod realno ceno ga prodal.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Koliko "obožujem" FucksWagna, to si misliti ne morete. Tisti trikotniček je ugasnil sam od sebe. In nihče ne ve, zakaj se je prižgal in nihče ne ve, zakaj je ugasnil...

Skoraj kot Opel...

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Zmeden 2
  • Ni všeč 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)

Forda sem imel v življenju samo enega, kakšnih 20 let nazaj. Zafrkaval vžig toplega, popravilo 20% vrednosti avta. Nikoli več Forda.

 

Sem pred kratkim nekaj ur vozil Dacio Duster s komaj nekaj 1.000 km. Dokler se ni ogrela (pol ure vožnje), je bilo ves čas na armaturki 5 obvestil. Avto je šel na servis, kjer so ugotovili, da je vse OK. Naslednji dan ista zgodba, spet 5 opozoril + obvestilo, da je treba ponastaviti tlak v pnevmatikah. Ko sem ga uspešno ponastavil, spet sledi obvestilo, da je treba ponastaviti tlak v pnevmatikah. To naredim ene 10x, dokler se tudi jaz ne naveličam. Da ne govorim, kako slabo deluje prezračevanje in klima (v kotih praviloma zarošeno vetrobransko steklo, sploh pa stranske šipe, še posebej zadnje), usmerniki zraka šob ne ostanejo v nastavljeni poziciji, ampak sami zlezejo navzdol, tekočina za brisanje stekel pride ven šele po nekajkratnem pritiskanju, ... če nisi navajen, misliš, da ni tekočine, ... Jaz nikoli ne kupim Dacie, če ne bo res nujno.

 

Mogoče sem se pa samo z Mazdo preveč razvadil? :)  

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 42 minutami je Slivka napisal:

Koliko "obožujem" FucksWagna, to si misliti ne morete. Tisti trikotniček je ugasnil sam od sebe. In nihče ne ve, zakaj se je prižgal in nihče ne ve, zakaj je ugasnil...

Skoraj kot Opel...

Ni res. Opel ti bi med tem časom že zarjavel 😁

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 5 urami je Janez007 napisal:

Mogoče sem se pa samo z Mazdo preveč razvadil? :)  

 

To je definitivno glavni razlog. Jaz mam namreč zdaj velke težave s službeno Octavio. Ta avto je vsaj dva razreda pod Mazdo in zgleda res borno. Si nisem mislil, ker nekoč ni blo tolk razlike med Octavio II in prvo generacijo Mazde 6.

 

Tole zdajle pa žal in ni mi jasno kako je bila SLO avto leta 2021. :nevem: Ja sem kritičen, ampak verjetno zato ker sem lastnik Mazde in ocenjujem druge glede na njeno kvaliteto in ne samo kvalitetno temveč tudi vozniško izkušnjo. Tko da ja - bo pač treba prežvet.

  • Všeč 1
  • Žalosten 2

33112_1.png

Napisano
pred 20 minutami je Boss napisal:

 

To je definitivno glavni razlog. Jaz mam namreč zdaj velke težave s službeno Octavio. Ta avto je vsaj dva razreda pod Mazdo in zgleda res borno. Si nisem mislil, ker nekoč ni blo tolk razlike med Octavio II in prvo generacijo Mazde 6.

 

Tole zdajle pa žal in ni mi jasno kako je bila SLO avto leta 2021. :nevem: Ja sem kritičen, ampak verjetno zato ker sem lastnik Mazde in ocenjujem druge glede na njeno kvaliteto in ne samo kvalitetno temveč tudi vozniško izkušnjo. Tko da ja - bo pač treba prežvet.

Pri naši službeni 2022, ki ima cca. 18.000km, se vsak mesec dolije liter motornega olja, pa vmes ne naredi več kot 2 ali 3 tisoč km. Kakšno sranje od avta; 2.0 TDI 150 KS.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ja mi mamo tud že lučke pa kljub temu, da smo z Božičem že zaključili. Mah kolikor je WV pomagla v 90-ih, da se je Škoda dvignila imam občutek, da jo ravno VW (beri VAG) zdaj dol vleče v poskusu zniževanja stroškov in višanja konkurenčnosti. Ampak žal se to fejst vidi v kvaliteti. Škoda za Škodo.

33112_1.png

Napisano

O kako sem "lep" račun dobil za Bob telefon, ko sem bil okrog novega leta 4 dni v Bih, za tistih par pogovorov, v trajanju nekaj minut. Skratka, cene kot da sem klical z vrha Everesta ali sredine oceana, preko satelitskega telefona, hehe.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 20 minutami je Z M A J napisal:

O kako sem "lep" račun dobil za Bob telefon, ko sem bil okrog novega leta 4 dni v Bih, za tistih par pogovorov, v trajanju nekaj minut. Skratka, cene kot da sem klical z vrha Everesta ali sredine oceana, preko satelitskega telefona, hehe.

Ja Bosna je blizu, cene minut pa kot v Australiji.... 🫣

Napisano
pred 7 urami je Slivka napisal:

Koliko "obožujem" FucksWagna, to si misliti ne morete. Tisti trikotniček je ugasnil sam od sebe. In nihče ne ve, zakaj se je prižgal in nihče ne ve, zakaj je ugasnil...

Skoraj kot Opel...

Na Alfi je lučka vgasnila po 100km vožnje in povnome zagonu, ali pa po 24h, če ni bilo ponovitve težave, ostala pa je še vedno v računalniku.

 

Pri Oplih, pa izginejo, in se ne hranijo v zgodovini.

 

Ford v 47.000 km še ni prižgal druge lučke kot v snegu, da ne dela samodejno zaviranje ali pa opozorilo, da je špric tekočine zmanjkalo.

 

Pa si ziher, da ni poleg trikotnika napisal kaj ga tare?

Napisano
Pred eno uro je Z M A J napisal:

O kako sem "lep" račun dobil za Bob telefon, ko sem bil okrog novega leta 4 dni v Bih, za tistih par pogovorov, v trajanju nekaj minut. Skratka, cene kot da sem klical z vrha Everesta ali sredine oceana, preko satelitskega telefona, hehe.

460€ za tri dni... 

  • Začuden 2
  • Ni všeč 1
Napisano
dne 3. 2. 2024 ob 13:19 je Janez007 napisal:

Forda sem imel v življenju samo enega, kakšnih 20 let nazaj. Zafrkaval vžig toplega, popravilo 20% vrednosti avta. Nikoli več Forda.

 

Sem pred kratkim nekaj ur vozil Dacio Duster s komaj nekaj 1.000 km. Dokler se ni ogrela (pol ure vožnje), je bilo ves čas na armaturki 5 obvestil. Avto je šel na servis, kjer so ugotovili, da je vse OK. Naslednji dan ista zgodba, spet 5 opozoril + obvestilo, da je treba ponastaviti tlak v pnevmatikah. Ko sem ga uspešno ponastavil, spet sledi obvestilo, da je treba ponastaviti tlak v pnevmatikah. To naredim ene 10x, dokler se tudi jaz ne naveličam. Da ne govorim, kako slabo deluje prezračevanje in klima (v kotih praviloma zarošeno vetrobransko steklo, sploh pa stranske šipe, še posebej zadnje), usmerniki zraka šob ne ostanejo v nastavljeni poziciji, ampak sami zlezejo navzdol, tekočina za brisanje stekel pride ven šele po nekajkratnem pritiskanju, ... če nisi navajen, misliš, da ni tekočine, ... Jaz nikoli ne kupim Dacie, če ne bo res nujno.

 

Mogoče sem se pa samo z Mazdo preveč razvadil? :)  

 

image.png

Ko užgeš klimo...se more cela šajba orisit, nikjer ne sme bit niti flekca... namreč če so flekci pomeni da se klima užiga/ugaša

 

Ker ko klima enkrat potegne vn vlago nima zares veze, kam zrak piha, pri mazdi celo večino časa samo na noge...

 

Včasih se mi zdaj v mrzlih dnevih zjutraj prižge lučka da ne dela samodejno zaviranje v sili, defrog window first

 

Pa je sama klima tako neumna, da na polno šopa v noge...zakaj ne moraš dvignit v roke in sprednjo šajbo???

dne 3. 2. 2024 ob 19:15 je Z M A J napisal:

Pri naši službeni 2022, ki ima cca. 18.000km, se vsak mesec dolije liter motornega olja, pa vmes ne naredi več kot 2 ali 3 tisoč km. Kakšno sranje od avta; 2.0 TDI 150 KS.

A si se zatipkal? Pri 18 tisoč prevoženih bi moral dolit liter v celem intervalu od 0 do 18k....

Napisano
pred 3 minutami je NevLado napisal:

Pa je sama klima tako neumna, da na polno šopa v noge...zakaj ne moraš dvignit v roke in sprednjo šajbo???

Zato ker pozimi največ vlage v avto prinesemo prav preko obuval?

Napisano
pred 3 minutami je dvorjan napisal:

Zato ker pozimi največ vlage v avto prinesemo prav preko obuval?

Normalno, ampak če mi na dashboard vržeš error, da je kamera na sprednji šipi zmrznjena... daj nabij na oboje majkicu :D 

Napisano
pred 17 urami je NevLado napisal:

... ... ... ...

... ... ... ...

A si se zatipkal? Pri 18 tisoč prevoženih bi moral dolit liter v celem intervalu od 0 do 18k....

 

Ne, ni se zatipkal. Pri "Gas Auto" jim je zmanjkalo denarja za razvoj, ker so morali plačevat neke odškodnine. Pa so malo pobrskali po arhivu in našli neke dokumente, da so pri Wartburgu razvili nov motor, ki pa še ni šel v proizvodnjo. In so ga zdaj izdelali pod svojim imenom... In resnični je ta motor resna konkurenca starim Wartburgom in Trabantom - tako po porabi kot po zanesljivosti...

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

In klinc pa dopust z lopato v roki - pa ne zato, da bi koga prelopatal, ampak imam nekaj preko dveh ton peska za premetat...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
dne 2. 2. 2024 ob 9:24 je Bini napisal:

A ni ta lučka za vitrex.... 🤔

 

Danes imam malo več časa, pa odgovarjam za nazaj.

Ne, ta lučka ni za Vitrex. Ta lučka je opozorilo, da je nekaj narobe, da pa ni nič kritičnega in lahko nadaljuješ z vožnjo - do servisa. Torej, avto ni v redu, ni pa treba avtovleke klicat...

  • Všeč 1
  • Žalosten 2

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Pri Cliotu Storia letnik 2013 pri prevoženih 21.500 km v nedeljo počil sprednji desni feder (vzmet). Kovinski zvoki, pokanje, zato ga včeraj odpeljem na tehničnega, da pogledajo. Skoraj me je kap, ko mi pokažejo, da je odlomljena špica fedra visela 1 cm stran od gume, samo sreča, da se ni vanjo zapičila ....

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 2
  • Ni všeč 1
Napisano
dne 3. 2. 2024 ob 20:48 je godlike napisal:

Na Alfi je lučka vgasnila po 100km vožnje in povnome zagonu, ali pa po 24h, če ni bilo ponovitve težave, ostala pa je še vedno v računalniku.

 

Pri Oplih, pa izginejo, in se ne hranijo v zgodovini.

 

Ford v 47.000 km še ni prižgal druge lučke kot v snegu, da ne dela samodejno zaviranje ali pa opozorilo, da je špric tekočine zmanjkalo.

 

Pa si ziher, da ni poleg trikotnika napisal kaj ga tare?

 

Na Fiatu se mi je prižigala samo lučka, ki opozarja na prazen rezervoar.

 

Na Hondi prav tako.

 

Na Mazdi 5 se je tudi prižigala ta lučka, samo opazno bolj poredko - je imela precej večji rezervoar...

 

Na FucksWagnu mislim da ni lučke, ki se ne bi že prižgala... Če pa obstaja kakšna, da se do zdaj še ni prižgala, je pa to zato, ker nima stika in je v okvari...

 

 

Poleg trikotnika ne napiše nič. Če napiše, je to na tisti plazmi sredi armaturke. Če imaš med vožnjo čas gledat... Ostane pa zapisano, dokler je napaka aktivna. Če med vožnjo nimaš časa gledat na monitor in brat, lahko greš po vožnji skozi vse menije in preiščeš cel splet, kje bo kaj napisalo. Če je napaka še aktivna, če ne, ti bo povsod pisalo, da je vse v redu... In to se mi je zgodilo. Ko sem imel čas se ukvarjat z avtom, napake ni bilo več. In nihče ne ve, zakaj se je prižgala in nihče ne ve, zakaj je ugasnila in nihče ne ve, kaj je bilo in nihče ne ve, kdaj bo spet...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Vzemi to s svetle strani - dolgčas ti pa s tem Fordswagom pa le ni.

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.