Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 23 urami je Janez007 napisal:

Super napisano, samo stvarno napako pa se uveljavlja pri prodajalcu oz. izvajalcu storitve. Za razliko od garancije, ki se jo uveljavlja pri garantu, ki je ponavadi zastopnik.

 

Ah to je bla sam blef, mi je popolnoma jasno kaj je stvarna napaka, ampak večini prodajalcev pa monterjev pač ni in se mal ustrašijo, ker ne vejo kaj to sploh pomeni... ti dve besedi skupaj sta fejst udarni v argumentiranju zadev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem tudi narocil ciscenje klime (2 klimi), cene na zalost ne vem vec.

 

Je pa gospod prisel pomoje iz ajdovscine z neko masino. Celo klimo razstavil, jo ovil v folijo, celo presprical (voda se je zbirala pri njemu v posodi), nato se vse posesal in sestavil nazaj. Je kar vzelo nekaj casa in ni bilo samo tko ... malo posesat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Alex napisal:

Pravi servisiranje ni brisanje prahu. 

Resni serviser ima posebno vrečo, v katero ovije klimo. Nato z kerherjem in posebnim čistilom spere satovje, da je kot novo. Enako naredi na zunanji enoti. Čiščenje s sesalcem opravljajo otroci. 

To, s čiščenjem  satovja oz. toplotnih izmenjevalcev, to znam sam. In sem tudi opravil. 

 

To brisanje prahu s cunjo, ki ga znajo tudi otroci, tak servis brez kerherja je pa tisti za 50€ po enoti. In to je nateg.

 

pred 7 urami je Bini napisal:

Je pa tudi res, da če predpisane servise ne opraviš gre garancija adijo..... :nevem:

Zato pa je fino, da imaš kvalitetno in preverjeno ter vzdržljivo znamko😉

 Podaljšanje garancije zaradi servisa ki vključuje samo brisanje prahu za 50 € z 2 (tovarniških) let na 3 leta garancije od firme ki montira, je pri napravah, ki zanesljivo delujejo vsaj 15 do 20 let, nesmidelno.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bossek napisal:

Sam sem tudi narocil ciscenje klime (2 klimi), cene na zalost ne vem vec.

 

Je pa gospod prisel pomoje iz ajdovscine z neko masino. Celo klimo razstavil, jo ovil v folijo, celo presprical (voda se je zbirala pri njemu v posodi), nato se vse posesal in sestavil nazaj. Je kar vzelo nekaj casa in ni bilo samo tko ... malo posesat.

To je to. Tako se pravilno dela redni letni servis klime. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Mraušk Mčk napisal:

To, s čiščenjem  satovja oz. toplotnih izmenjevalcev, to znam sam. In sem tudi opravil. 

 

To brisanje prahu s cunjo, ki ga znajo tudi otroci, tak servis brez kerherja je pa tisti za 50€ po enoti. In to je nateg.

 

 Podaljšanje garancije zaradi servisa ki vključuje samo brisanje prahu za 50 € z 2 (tovarniških) let na 3 leta garancije od firme ki montira, je pri napravah, ki zanesljivo delujejo vsaj 15 do 20 let, nesmidelno.

Ja res je zato sem tudi napisal tako kot sem, če je Michubishi ali kaj v špici, sam očistiš kar je treba drugo pa dela 15 in več let brez problema👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Bossek napisal:

 

Je pa gospod prisel pomoje iz ajdovscine z neko masino. Celo klimo razstavil, jo ovil v folijo, celo presprical (voda se je zbirala pri njemu v posodi), nato se vse posesal in sestavil nazaj. Je kar vzelo nekaj casa in ni bilo samo tko ... malo posesat.

 

 Nikoli in nikdar še nisem videl serviserja, ki bi počel kaj takšnega. V službi smo v desetletjih zamenjali več firm, ki nam pogodbeno opravljajo redne servise, pa se še nobena klima v naši firmi ni čistila na tak način.

 

Servis za podaljšanje garancije pri prvih 2 klimah pri meni doma je tudi izgledal tako, da je samo enkrat špricnil s sprejem v notranjo enoto in obridal prah z ohišja, pa za 2 enoti računal 100€. Ko sem nabavil še dodatni 2 klimi, mi tako podaljševanje garancije še na misel ni prišlo.

 

Za pranje notranjih enot sem si sam napravil zložljivo korito. ki ga obesim na klimo, ventilatorje iz klim sem  pral v pokrovu od neonske luči - je bil ravno prav dolg.

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stric je bil eden prvih v Sloveniji, ki se je sredi sedemdesetih začel ukvarjati z manjšimi klimatskimi napravami. Takrat so bile to predvsem velike težke kvadraste škatle (vse v enem) zmontirane v zgornji del zunanjih oken Mercatorjev.

 

Večkrat sem se po šoli, ko sem čakal na avtobus, oglasil v njegovi delavnici na Slomškovi blizu avtobusne postaje. Servis je šel tako, da so celo škatlo odmontirali, jo pripeljali v delavnico, razstavili, rebra namakali v posebnem koritu in potem sprali, zaribane kompresorje odprli (pobrusili var), popravili in zavarili nazaj, zložili skupaj in ponovno namontirali ... Cene so bile tudi nepremirljivo višje od današnjih (če se ne motim, je bila montaža sredi devetdesetih cca 500 nemških mark).

 

Tega danes ne dela več nobeden. Če ti gre na primer elektronika pri 15 let stari klimatski napravi, je najceneje kupiti celotno novo napravo. Itak je proizvajalec dolžan zagotavljati nadomestne dele največ 7 let po nakupu.

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CISCENJE-KLIME.COM

Zagotavljamo profesionalno storitev čiščenje klime za domače in komercialne klimatske sisteme: HydroKleen.

pomoje je to to

 

pa video kako spuca:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

 Nikoli in nikdar še nisem videl serviserja, ki bi počel kaj takšnega. V službi smo v desetletjih zamenjali več firm, ki nam pogodbeno opravljajo redne servise, pa se še nobena klima v naši firmi ni čistila na tak način.

 

Seveda ne, ko je bil pa javni razpis in se je izbralo najcenejšega ponudnika. Če bi se ti sam prijavil, bi lahko bil še cenejši - vzameš eno staro cunjo in obrišeš prah, račun 10€ in si zmagal. Zagotovo bi bil na razpisu najcenejši in bi dobil posel. In zraven za skoraj nič dela dobil 10€ po klimi.

 

Ko pa po takih "serviserjih" pride nekdo, ki se na stvari spozna in vidi notranjost take klime, se pa zjoka...

 

Veš, tako slavček kot vrabec sodita med ptice pevke. Če razumeš, kaj želim povedat. In mislim, da razumeš...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 7. 2022 ob 14:48 je Slivka napisal:

Ko pa po takih "serviserjih" pride nekdo, ki se na stvari spozna in vidi notranjost take klime, se pa zjoka....

 

Še nikoli in nikdar nisem srečal nekoga, ki bi se na te stvari spoznal.

 

dne 14. 7. 2022 ob 14:48 je Slivka napisal:

 

Seveda ne, ko je bil pa javni razpis in se je izbralo najcenejšega ponudnika.

 

Pri nas doma ni bilo javnega razpisa in nismo iskali najcenejšega ponudnika, pa je vseeno izpadlo sranje.

 

Pri nas,  na balkanski strani Alp, toliko kot pri nas priznani kirurg zasluži na uro šalabajzerji računajo na pol ure. Ampak baje je to zaradi vojne v Ukrajini.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vremenarji so lepo odsvetovali pohode v visokogorje zaradi možnosti neviht.

 

Pa so nekateri vseeno šli.

 

In zdaj jin nekaj več kot 10 rešujeta dva helikopterja (policijski in vojaški). To pa zato, ker jih je ošlatala strela in je (vsaj) en resneje poškodovan, čeprav naj ne bi bil v življenjski nevarnosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Slivka napisal:

In zdaj jin nekaj več kot 10 rešujeta dva helikopterja (policijski in vojaški). To pa zato, ker jih je ošlatala strela in je (vsaj) en resneje poškodovan, čeprav naj ne bi bil v življenjski nevarnosti...

 

Če greš v hribe, se je potrebno dobro ozemljit

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zgleda d

pred 5 urami je Slivka napisal:

Vremenarji so lepo odsvetovali pohode v visokogorje zaradi možnosti neviht.

 

Pa so nekateri vseeno šli.

 

In zdaj jin nekaj več kot 10 rešujeta dva helikopterja (policijski in vojaški). To pa zato, ker jih je ošlatala strela in je (vsaj) en resneje poškodovan, čeprav naj ne bi bil v življenjski nevarnosti...

 

Zgleda da niso bili planinci ampak turisti. 

Planinci nebi bili ob 15h tam gor na grebenu.

 

Nova realnost. Odkar je bil kovid, je v hribih turistov ko listja in trave. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Bini napisal:

Za v hribe ni pomembno samo vreme ampak moraš biti tudi sposoben za it v hribe.... 🤔

 

Res je. Pa amalgamske plombe moraš zamenjat z belimi, da strela ne seka direkt.

 

Davno, ko smo bili še celo mlajši kot sedaj. Ko smo takrat dosti redno hodili na najvišjo slovensko goro - Veliki Klek - takrat smo bili že ob pol osmih na vrhu pa ob enajstih v dolini na pivu. Najnevarnejši del vzpona je bila vožnja domov, da nisi zaspal za volanom.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.