Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Slivka napisal:

Hja, če se je pa dvignila cena nafte in polprevodnikov...

 

Ko gledam, po kakšni ceni letos prodajajo med, se sprašujem, če njihove čebele letijo na kerozin... Za 1000 gramov medu hočejo od 12,34€ do 14,44€, če pa gre za med z geografskim poreklom, so pa cene še za kakšen evro ali dva po kilogramu višje...

 

Pa to še ni najhujše.

 

Tudi purani so prišli na 10,51 € za kilogram, a jaz jih pa zase zredim po ceni okoli 4€ na kilogram. No, ja, rabim še bencin za helikopter, da jih zvečer s pašnika naženem domov, pa pridem blizu tistih 10 evrov...

 

Kar se pa kokošjih jajc tiče, imam pa občutek, da vsako jajce posebej čipirajo, kajti kokošja jajca so od 3 € za 10 jajc do 3,60 € za 10 jajc, pa vse tja do 4,10 € za 10 jajc. Take cene pa zato, ker so zdaj težave s polprevodniki, ki so bistveni sestavni del čipa. In zna biti, da jaz zato toliko ceneje pridem skozi, ker jih ne čipiram...

 

V času druge svetovne vojne so take streljali na licu mesta, ma ne da so dokazali, da gre za vojno dobičkarstvo. ne, dovolj je bil že sum, da je nekdo vojni dobičkar, pa so ga že obravnavali kot izdajalca. In izdajalce so v vojni hitro obsodili in obsodbo hitro uresničili...

Sem ugotovil, da sem res v poceni mestu-kraju doma; dom.pišeki in purani po 5-6€za kg, jajca domača brez čipiranih kur pa 2-2.5€ 10kom:ouje:

Slaba stran tega je pa to, da mi je zato skoraj povsod kamor grem vse hudo predrago..... 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Bini napisal:

Sem ugotovil, da sem res v poceni mestu-kraju doma; dom.pišeki in purani po 5-6€za kg, jajca domača brez čipiranih kur pa 2-2.5€ 10kom:ouje:

Slaba stran tega je pa to, da mi je zato skoraj povsod kamor grem vse hudo predrago..... 🥴

Imam sodelavca s Prekmurja in si lahko z enako plačo privošči vsaj 30% več kot v Ljubljani ...

 

image.png

image.png

 

 

 

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Bini napisal:

Sem ugotovil, da sem res v poceni mestu-kraju doma; dom.pišeki in purani po 5-6€za kg, jajca domača brez čipiranih kur pa 2-2.5€ 10kom:ouje:

Slaba stran tega je pa to, da mi je zato skoraj povsod kamor grem vse hudo predrago..... 🥴

Pol lahk privarčuješ, da lahk vsaj greš kam 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za razliko od Gale, tule računček iz Četare, ki nikoli ne razočara in jo kmalu znova obiščem. :)

IMG_20220805_143137.jpg

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Z M A J napisal:

Za razliko od Gale, tule računček iz Četare, ki nikoli ne razočara in jo kmalu znova obiščem. :)

IMG_20220805_143137.jpg

to se menim za naslednjo soboto da se grem mal gor okrepčat. sam dvomim da dobimo popust :D 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko te zaparkira čisto pravi DeSUS, sem ji mislil kaj rečt, pa se raje ugriznil v jezik. :)

IMG_20220810_100158.jpg

  • Žalosten 3
  • Jezen 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

To mu je ZMAJ naredu, ko je v svoj avto lezu.... 😀😂🤣

Eh ne pride v poštev, se mi je že zgodilo, da sem biw na fertig zaparkiran z obeh bokov, nekako zlezel preko prtljažnika (BMW 3 touring) in se s ciničnim nasmeškom odpeljal. :)))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to Velenjsko jezero je fajn pa krasn, ampak te oddušnike iz rudnika bi pa lahko nekam drugam speljali. Vsake toliko tako prismrdi po žveplu ven iz njih, da bi Greta kar orgazem doživljala, ker bi lahko kričala na evroposrance, da so ji ukradli še študentska leta, ne le otroštvo, ker še niso prepovedali premoga... 

 

Resno, mislim, da 500 starih dizlov ne zasmrdi tako kot ta rudnik, ki oskrbuje termoelektrarno, iz katere polnijo električne avte...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Saj to Velenjsko jezero je fajn pa krasn, ampak te oddušnike iz rudnika bi pa lahko nekam drugam speljali. Vsake toliko tako prismrdi po žveplu ven iz njih, da bi Greta kar orgazem doživljala, ker bi lahko kričala na evroposrance, da so ji ukradli še študentska leta, ne le otroštvo, ker še niso prepovedali premoga... 

 

Resno, mislim, da 500 starih dizlov ne zasmrdi tako kot ta rudnik, ki oskrbuje termoelektrarno, iz katere polnijo električne avte...

Ja no malo pa le pretiravaš,ti si navajen vonja borovcev in zato ti je to taka sprememba....👍

V močvirju je ziher slabši zrak....🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Slivka napisal:

 

Zna biti, da imaš prav. In v tej luči dobi smisel, zakaj imam takega vraga za šefa...

 

Ne vem od kdaj si, in če sploh si poročen. Ampak, kako šele sedaj spoznanje, da imaš vraga za šefa.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

Ne vem od kdaj si, in če sploh si poročen. Ampak, kako šele sedaj spoznanje, da imaš vraga za šefa.

 

Da imam vraga za šefa ni neko novo spoznanje. Pač pa dejstvo, da je to zato, da se navadim na posmrtno življenje - to spoznanje je šele zdaj prišlo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Slivka napisal:

 

Da imam vraga za šefa ni neko novo spoznanje. Pač pa dejstvo, da je to zato, da se navadim na posmrtno življenje - to spoznanje je šele zdaj prišlo...

Res si faca ni kaj....:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da tema ne bo samevala, tule noter sodi količina zastojev, ko sem se vozil po Deutschlandiji, pa to res rabiš jeklene živce, čim se kolona od prejšnjega zastoja prične premikati, že naslednji STAU, ja in sem ponovno STAL na mestu nekaj časa. Je pa zanimivo v treh dneh nikjer slišati niti enega hupanja nervoznega voznika. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.