Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 7 urami je pob napisal:

Mi pa mori, da je odpoved dal sodelavec s katerim sma bila kot rit in srajca... 

Še en razlog več da greš.

 

Isti fah, začel sem približno isti čas.

Letos sem skočil v peto službo.

Nisem nesposoben in grem, ko mislim da bo bolje, saj nisem lastnik.

 

Pač vržeš na vago plačo, razmere, sodelavce, znanje in se odločiš.

 

Samo to ti rečem:

F3AfPvzXwAAqulp.jpg

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je godlike napisal:

Še en razlog več da greš.

 

Isti fah, začel sem približno isti čas.

Letos sem skočil v peto službo.

Nisem nesposoben in grem, ko mislim, da bo bolje, saj nisem lastnik.

 

Pač vržeš na vago plačo, razmere, sodelavce, znanje in se odločiš.

 

Samo to ti rečem:

F3AfPvzXwAAqulp.jpg

Ej ta je dobra ja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Očitno smo skor vsi iz istega foha. Jest sem v 10 letih na 6em šihtu. Men ko kaj ni všeč, povem, če se ne spremeni, bom pa sam spremenil tako kot vem in znam. 

Iz mojih izkušenj, najtežje je prvič menjat šiht, vsaka naslednja menjava je pa lažje kot menjat avto :D

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem po skoraj 37 letih delovne dobe v osmi firmi ... Najdlje sem v trenutni firmi (dobrih 17 let) ... Zadnjih cca. 28 let v ITju ... prej pa tudi se kaj drugega (stromar, proivodnja, kurir, "deklica za vse" :P ...) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je NevLado napisal:

A si že slišal za ankete, ki jih objavlja Miha v slo developerji na FB? Letošnja, velja še do konca tedna, potem bodo rezultati:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvxoZYApofTBgwjRE6b-gkgTgbviQTS099fS_ogBF_1ZyqZA/viewform

Prejšnji rezultati so objavljeni 
https://klele.si/place/2022

 

Zdej morš se zavedat, da skozi čas ne bo vedno višja plača za isto delovno mesto...kaj hočem s tem povedat? Če gledam plače svojih staršev, se je njim v 10 letih dvignila za mogoče 15%... ker je pa kriza s programerji, so pri nas te procenti na krajše časovno obdobje. Pač če si ti prodajalec, boš pač prodajalec, plača bo šla gor par procentov kot nagrada, to je pa to. Žal se ti tudi kot programerju nekje ta prag ustavi, ker na koncu ne moreš imet plače višje kot tvoj šefe, ki je recimo lead.

 

 

 

Sicer nevem kaj delaš, ampak če se gre za davke si verjetno Java/C, 13 let izkušenj in veš, kako se stvarem streže kot opisuješ? Če bi bil jaz tvoj šef, bi ti na podlagi mojih izkušenj dal 4k-4,5k bruto.

 

Sem programer/svetovalec v orodju SAP, poznam svoje delo, kot tudi uspešno prodajam svoje znanje strankam, torej mi delo s strankami ni tuje (nisem tipični programer, zaprt v svoj box in šljakam kodo, ki mi jo drugi narekujejo). In niti približno nisem na 4k bruto.🙈🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je SpEkTr napisal:

Vse kar je okoli SAPa ponavadi je drago x3, torej bi morala tut plača bit nekaj podobnega :)

 

Jasno mi je, da se drago prodaja, ampak zgleda premalo poznam trg in plače... No, bom videl, kaj bo vodstvo odločilo te dni, trenutno sem na ignore.🙈

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je SpEkTr napisal:

Vse kar je okoli SAPa ponavadi je drago x3, torej bi morala tut plača bit nekaj podobnega :)

to je res, ampak morajo vsi v SAP verigi zaslužiti :)

pred 2 urama je godlike napisal:

SAP oz. ABAP programerji so v tujini noro plačani. Kolko so pri nas ne vem.

 

Plače v LJ so ca. 20-30% višje kot drugje po SLO, to tudi moreš upoštevat.

Tujina, če nisi že prestar, preveč vezan na SLO, itd....v SLO je pa stanje kakršno je. Večina SAP firm kar poznam (pa že nekaj časa nisem v tem segmentu) se je konsolidirala, in ostala je samo še peščica, v generalnem pa vse večje IT firme ravno ne slovijo po bajnih plačah (da po dobičkih lastnikov) in je zelo odvisno kako zelo pri vrhu si.....sicer pa je za moje pojme to kar "težak kruh".....bil enkrat v takem segmentu/strani in rekel, da nikoli več ne bom.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

to je res, ampak morajo vsi v SAP verigi zaslužiti :)

Tujina, če nisi že prestar, preveč vezan na SLO, itd....v SLO je pa stanje kakršno je. Večina SAP firm kar poznam (pa že nekaj časa nisem v tem segmentu) se je konsolidirala, in ostala je samo še peščica, v generalnem pa vse večje IT firme ravno ne slovijo po bajnih plačah (da po dobičkih lastnikov) in je zelo odvisno kako zelo pri vrhu si.....sicer pa je za moje pojme to kar "težak kruh".....bil enkrat v takem segmentu/strani in rekel, da nikoli več ne bom.....

Bo pač šel drugo tehnologijo delat.

Tudi jaz sem totalno zamenjal tehnologijo in niman nižje plače, kot v prejšnji firmi, pa sem svež.

 

Vse je stvar dogovora in koliko te rabijo.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

 

 

No kids, no problem 😊

 

Aha, ja, seveda.

 

Če zdaj ni otrok - s kom boš čez dvajset let zamenjal tiste delavce, ki bodo takrat napolnili pogoje za upokojitev?

 

Pa imaš na lepem večji problem kot so pa otroci in Golobova vlada skupaj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

 

Aha, ja, seveda.

 

Če zdaj ni otrok - s kom boš čez dvajset let zamenjal tiste delavce, ki bodo takrat napolnili pogoje za upokojitev?

 

Pa imaš na lepem večji problem kot so pa otroci in Golobova vlada skupaj...

 

Čez 20 let bo edina stvar, ki jo boš gledal glede otrok to, kako jih musliči posiljujejo (če so ženskega spola) ali pretepajo (če so moškega).

Ali pa kako jih bodo vpregli za v vojno.

In ja, v tej tematiki imam raje desne vlade :)

 

Hvala, ampak ne hvala :)

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Tilen5 napisal:

Sej so bile tudi prejšen vlade slabe ,..sam ta ga tudi fajn serje. Še tisti, ki so jih volili se držijo za glavo.

Meni je pa všeč, da je holobjak nesposoben. Imajo vso znanje da se ples predčasno konča. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Meni je pa všeč, da je holobjak nesposoben. Imajo vso znanje da se ples predčasno konča. 

 

Pa veš, da te hece-prazni tek mi vsi plačujemo? Podobno kot smo pred 2 letoma preplačevali maske, testiranja, študentske in druge bone, ...nerazumno visoke covid dodatke.   Videl sem kaj pomeni sprememba ministrstev (nove davčne številke, matične številke, številke proračunskega porabnika, ... sprememba vseh sklenjenih pogodb, ...). In sedaj po enem letu se nam obeta še enkrat. 🙃

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 10. 2023 ob 18:54 je Slivka napisal:

 

Septembra sem bil tam, da so menjali nek senzor. Oktobra sem bil tam, ker so spet morali menjat nek senzor.

Očitno bom v novembru spet tam. 

Na 6.000 prevoženih kilometrov (umirjeno prevoženih, ker novi avto se mora najprej 'ulaufat') je FucksWagen večkrat iskal servis kot pa skupaj Mazda 5 na 360.000 pregon... ... ... Se pravi prevoženih kilometrov in BTjka na 210.000 pregonjenih kilometrov.

 

Poznam ta občutek. Enako sem doživel tudi sam. Je prav neumen občutek. Vsak mesec novi avto po enkrat na mesec na servis. Ene 7 - 8 mesecev vsak mesec. Še dobro, da sem ga puščal na servisu v BTC spotoma, ko sem šel službeno na teren. 

Ampak potem se je umirilo do ene 100Kkm , potem sem pa spet postal na "ti" z vsemi mehankarji. Ne boš uganil s katerim avtom.

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo v drugi temi ravno govorili o nizkoprofilnih gumah....danes na poti nazaj iz TMS v Bistri, cca.po 50m iz parkinga....prazna zadnja guma, avto vleka, nadomestni avto, rešujem v četrtek, ko bom dal zimske gor, pa da vidim kaj zaboga sem povozil....

20231031_141217.jpg

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 4
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.