Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 23 urami je samSimon napisal:

A je v garanciji? Najbrž ni edini poblaščeni serviser.

Že potekla garancija. Ma jezi me, ko ti reče, da pride, potem ga pa ni. Ga kličem parkrat nazaj, se mi sploh ne javlja....

pred 23 urami je Mraušk Mčk napisal:

samo poskušajo te prepričat da kupiš novega. poslovna praksa. 

Sem mi je zdelo, prvo vprašanje je blo, kolk je star, pa da mora videti, če se bo splačalo popraviti itd... 🙂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem mislil,da so EV zanesenjaki proti toplotnim črpalkam😂 

Kaj,a tiste v EVju so pa kar naenkrat super al kaj🙄 

 

Bo se enkrat treba odločiti,al za TČ,klime ipd,al proti,k drugače izpade najmanj nekompetentno v debati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je dvorjan napisal:

Bil sem z Mazdo ... Je bil pa v istem zastoju znanec s Teslo Y Performance. In ni na večerji nič pojamral glede mraza ali baterije. Itak ima toplotno črpalko, torej pri stanju v koloni porablja 1 kWh, kar je manjši strošek od dizlov in bencinarjev. Pa še kWh v bateriji ima tak EV več kot ima povprečen osebni avtomobil velik rezervoar za gorivo, torej bi ob predpostavki, da so vsi šli na pot s polnim "tankom", tisti v EV pozneje začeli zmrzovati. In ja, vozniki EV gremo/gredo na daljše poti vedno s polno baterijo.

 

Kje si pa to zdajle pobral. 1 liter goriva je cca 9kWh "elektrike". Pri 60 litrskem rezervoarju imaš shranjeno torej za 540kWh energije. Tudi, če računamo, da toplotna črpalka (če jo določen EV sploh ima) uspe spravi v teh super mrzlih pogojih recmo 2x toliko toplote, pa če računamo, da se v toploto spremeni okoli 40% (zelo pesimistična ocena, ker je vezana na podatke o vožnji in ne stanju na miru) vse energije v bencinu je še zmeri razmerje Tesle s 75kWh baterijo torej sila optimističnih 150kWh proti pesimističnih 220kWh na bencinu.

 

V realnosti pa da mora Tesla baterije še gret za povrh in da se verjetno pri neobremenjenem motorju večino energije v benzu spremeni v toploto pa je razlika verjetno tam nekje vsaj 1:3 v prid ICE.

 

Če pa računamo, da sta oba štartala polna in da sta obstala v zastoju po cca 150 prevoženih kilometrih pri taki temperaturi pa je vTesli takrat le še 50% teh kWh jev, medtem, ko je ICE skuril le cca 16% celotne shranjene energije. T

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je dvorjan napisal:

Jah, nič, Boss, bo treba narediti test "v naravi". Poleg tega tudi bencinar, ki stoji v mrazu, ne porabi le 1l/h, vsaj Mazdin ne. Bo bolj 2-3l/h.

 

Z avtom ki pokuri 2-3l/h je nekaj hudo narobe.

Normalna poraba pri idle je dobrih 0.5l/h

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja veš da... pri ogreti mašini laufa na pol litra in to je dovolj, da greje notranjost. Pol litra je 4,5KWh.

@Matick hehe za 15 sekund si me prehitel.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Matick napisal:

 

Z avtom ki pokuri 2-3l/h je nekaj hudo narobe.

Normalna poraba pri idle je dobrih 0.5l/h

Ja, mojster, sem bil v koloni 5 ur. V tem času mi je "range" padel za 160 ali 170 km (nisem bil pozoren od začetka), torej je daleč od 0,5l/h. To je samo v brošurah. Za test lahko svoj avto pustiš laufati čez noč in zjutraj dotankaš, kolikor bo zmanjkalo ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je dvorjan napisal:

Ja, mojster, sem bil v koloni 5 ur. V tem času mi je "range" padel za 160 ali 170 km (nisem bil pozoren od začetka), torej je daleč od 0,5l/h. To je samo v brošurah. Za test lahko svoj avto pustiš laufati čez noč in zjutraj dotankaš, kolikor bo zmanjkalo ...

 

 

Bols da ga na servis peljes, ker to ni normalno.

Ti jest povem, ko sem jest bil v koloni 5h, in smo se v tem casu premaknil cel kilometer (na gor zaokrozeno), je range padel za nekje 30km, oz, sem dojel da je padel range ker je crtice pri tanku poziral nekje 30km prej kot normalno

Popravljeno od Matick
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je dvorjan napisal:

Ja, mojster, sem bil v koloni 5 ur. V tem času mi je "range" padel za 160 ali 170 km (nisem bil pozoren od začetka), torej je daleč od 0,5l/h. To je samo v brošurah. Za test lahko svoj avto pustiš laufati čez noč in zjutraj dotankaš, kolikor bo zmanjkalo ...

Meni Focus kaže 0.6-0.7l/h.

 

Fora je v tem, da range ne morem realno padat, ker se ne premikaš in je ful odvisen od prevoženih km od kdaj si nazadnje tankal.

 

Če imaš prevoženik 30km z 8l/100km, potem je to porabljenih 2.4l in če prišteješ 3 ure iddle, je poraba v teh 30km zrastla na 4.5l. To pa je je 15l/100km. In tako je šel range na 50%.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba je lahko max do 1l/100, ker malo se pa moraš premikat, če si v premikajoči koloni..... 😉 

Vw kaže toliko.... :nevem:

IMG_20240122_071040.jpg

Popravljeno od Bini
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je dvorjan napisal:

Verjetno nisi bil v koloni na -6C?

 

Drugače z motorjem vse v najlepšem redu, predzadnji tank je imel porabo 7,1, tokratna bo pač 8,5+

 

Nisem na tekočem za vse forumaše, pa imam eno vprašanje zate. 

 

Torej, če ni strogo varovana vojaška skrivnost: katero Mazdo imaš, s katerim motorjem in koliko prevoženih kilometrov ima?

 

Ker za mene, ki sem imel sedemsedežno Mazdo 5 s pregonj... se pravi prevoženimi 360.000 km in dvolitrskim turbo dizlom je ta poraba katastrofalno visoka... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

 

Nisem na tekočem za vse forumaše, pa imam eno vprašanje zate. 

 

Torej, če ni strogo varovana vojaška skrivnost: katero Mazdo imaš, s katerim motorjem in koliko prevoženih kilometrov ima?

 

Ker za mene, ki sem imel sedemsedežno Mazdo 5 s pregonj... se pravi prevoženimi 360.000 km in dvolitrskim turbo dizlom je ta poraba katastrofalno visoka... 

Mazda 3, 2.5l bencinar, 47.000 km 😃

 

Tako da ta poraba je zelo okej ... za dinozavra. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 1. 2024 ob 6:44 je dvorjan napisal:

Pa še kWh v bateriji ima tak EV več kot ima povprečen osebni avtomobil velik rezervoar za gorivo, torej bi ob predpostavki, da so vsi šli na pot s polnim "tankom", tisti v EV pozneje začeli zmrzovati. In ja, vozniki EV gremo/gredo na daljše poti vedno s polno baterijo.

 

Sem ti že napisal, da ti pa s fizko nisi ravno na ti.

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko mi je hotel keramičar montirat druge ploščice(s teksturo) smo ugotovili da so mi poslali drug caliber, ene so caliber 7 ene 6, razlike v višini 2mm. V tovarni nimajo več zaloge, proizvodnja in dobava šele v marcu. Zdej potnik klicari po skladiščih njihovih če se kaj dobi. Noben ni opazil,..niti tovarna, niti prodjalec, niti mi. Sej nevem al nej se smejem al jočem :D

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 4
  • Ni všeč 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ploščice so komplet 2mm nižje (gladke so 25cm, te s teksturo so pa 24.8cm)in se fuge z drugini nikakor ne polovijo...v 3 vrsti je že pol centima razlike v fugah. Bodo poslali nove je že zmenjeno sam mal bo za počakat. Jaz dodatnih stroškov ne bom imel.

 

Vaše rešitve so use mal šalabajzarske, pa brez zamere

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.