Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Sicer se mi trenutno ne da iskat dejstev, a morda res avtomobili niso najbolj primerljiv kriterij. Jaz sem mnenja da so najve?je razlike v cenah hrane. Neko? sem prinesel domov ra?un Aldija na severu Nem?ije (to je pri nas Hofer). Trenutno se spomnim samo vre?ke Haribo bonbonov, ki so bili tam (redna cena) 70 centov pri nas pa 1,2 ?. Potem so razlike v cenah stanovanj, pri nas itak imamo cene Tokia, ?e se ne motim je to celo Boss enkrat nekaj analiziral. Kakorkoli, takle mamo. ;)

 

Hrana je na zahodu neprimerno dra?ja, da ne govorimo o skandinaviji, kjer pa ima drzava sistem, veliko zasluzis, a tudi veliko takoj vrnes drzavi...denar mora krozit :)

 

CX-7 v skandinaviji je na primer 55.000?.....izklju?no zaradi dajatev.

 

?e ve? - ?e pripelje? tuj avto, ali svoj avto kot tujec (?eprav registriran), mora? pla?ati dajatve.

 

Se pravi so za??iteni, ampak vseeno je standard ogromen, tako na zaslu?kih, kot na stro?kih.

 

P.S. Meni se na primer ?e?ka ni zdela draga (praga), ?e si seveda zavil v normalne koti?ke, vendar jamrajo tudi na pla?ah, da je vse slab?e - navsezadnje niso v EUR coni, kljub fiksni valuti.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja potem pa ne vem zakaj in kako je v Evropi vse tolk bolj?e. Za skandinavce rem res sli?al, da je obupno drago, sploh gostilne. Jaz gledam predvsem Nemce, ker jih pa? najbolj poznam. Lahk si pa domi?ljam in dejstva vidim narobe in je pri nas res taka Amerika. Kakorkol....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto kar sem napisal je samo primer kako zgleda, ?e se samo na eno stvar osredoto?i?.

 

Ja, sploh pri proizvodih splo?ne potro?nje so najve?je razlike. Zakaj? Najve?krat zato, ker koli?ina ni?a ceno. Upam, da je vsakemu jasno, da ?e kupi? kontejner lizik je cena po enoti bistveno ni?ja kot, ?e kupi? eno ?katlo lizik.In ta razlika se kon?no pozna tudi v ?tacunah.

 

Ampak kakorkoli ?e: ?e gledamo stro?ek ?ivljenja je res treba notri v?teti vse tako:

- hrano

- najemnine za stanovanja, stro?ki nakupa in obdav?itve za lastni?ke nepremi?nine

- stro?ki infrastrukture (elektrika, voda, komunala, komunikacije)

- cena goriv, ogrevanja

- raznorazni davki in dajatve

- ne pozabit na ?olanje, vrtce, fakultete

- zdravstvo, prispevki za socialo, pokojnine

- javni prevoz

- zavarovanje avtomobilske odgovornosti, servisi itd

 

se?tejemo vse skupaj po posameznih dr?avah pa da vidimo kolk drago je ?ivljenje drugod napram pla?i, ki jo prejmejo. Ker, ?e bi se recimo v Nem?iji samo cedila med in mleko bi se verjetno tudi to poznalo vsaj na voznem parku prebivalstva pa struktura le tega v povpre?ju ni bistveno druga?na od na?e. Tudi Nemci ne vozijo samo BMWjev, Audijev in Mercedesev ampak tudi po 15 in ve? let stare zarjavele krntije, ki ga 99% slovencev ?e pogledalo ne bi.

 

?e enkrat, ne zagovarjam tega da je pri nas vse OK, ?e zdale? ne, kot tudi drugod ni in kdor misli, da je na severu El Dorado verjetno misli ravno tako kot tisti Bosanc, ki je ?el delat v Slovenijo v Vegrad in ostal nategnejen, ?eprav je mislil, kako bo tukaj pri?el do ve? denarja, ker se v Bosni pa? govori kolk je standar v Slo 3x vi?ji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej se pozna vozni park :)

bmw serije 3 pa mercedes c razred sta vsak mesec med top 10 najbolj prodanih

 

no glede na to, da sem tam zivel je lahk povem, da so najemnine cenejse (pa se vecinoma noter mas vstet toplo vodo, gretje in elektriko) ampak, ce se rad preseravas (kot se to da tukaj v slo) smucanje za vikend, morje za vikend, restavracije vsak dan, ipd...potem pride drago

 

je pa tud res, da glede avtov, sploh ne rabis avta, ker majo perfektno delujoce zeleznice in nasploh transport tako da nisi odvisen od avta kot v slo.

 

pa nemcija je se celo poceni, ce primerjas z nizozemsko al francijo...tam sele zacne glava bolet

 

aha se to, tukaj se ne zavedamo, da delamo cist mal pa se mamo lepo...v nemciji je nepredstavljivo, da ob 4-ih mas konc in to je to, lahk gres pol mal se tko v terme :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej se pozna vozni park :)

bmw serije 3 pa mercedes c razred sta vsak mesec med top 10 najbolj prodanih

 

To ni? ne pomeni, ker po par letih vsi teli novi bimmerji in me?ke ne ostanejo v Nem?iji ampak gredo kot rabljena vozila v druge dr?ave. V nem?iji ostanejo drugi manj vredni avtomobili, ki jih kupujejo ni?ji sloji.

 

Ni bistvo kaj se prodaja ampak kaj se vozi po cestah - res pa, da ?e zdale? nimam tolk vpogled tako, da je mo?no, da se motim pa se v nem?iji vozijo sami premijum wagni :ne vem: in da tisto kar pripelje k nam z nem?kimi tablicami so res dale? najni?ji sloji prebivalstva z golfi II, 15 let starimi poloti in astrami ipd

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...in da tisto kar pripelje k nam z nem?kimi tablicami so res dale? najni?ji sloji prebivalstva z golfi II, 15 let starimi poloti in astrami ipd

 

No saj vemo kdo ponavadi prihajajo z nem?kimi/francoskimi/italijanskimi registracijami. ;)

In ne kapiram, najprej trdi?, da bi se standard poznal na avtomobilih, ko ti Labi napi?e, da se pozna pa takoj obra?a? besede, da to ni? ne pomeni, ker potem se ?ez par let prodajo v tujino. In kaj storijo potem, ko prodajo 3 leta star avto nekam v tujino? Kupijo nove pravi moja logika. :whatever:

 

Ampak ja Boss, pri nas se cedita med in mleko ja. Sploh ker imamo vlado, ki jo zagovarja?, ?e bi bil na ablasti Jan?a bi pisal, da imamo ful te?av v dr?avi. ;) Ne bom nadaljeval ker smo ?e tako preve? offtopic....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj vemo kdo ponavadi prihajajo z nem?kimi/francoskimi/italijanskimi registracijami. ;)

In ne kapiram, najprej trdi?, da bi se standard poznal na avtomobilih, ko ti Labi napi?e, da se pozna pa takoj obra?a? besede, da to ni? ne pomeni, ker potem se ?ez par let prodajo v tujino. In kaj storijo potem, ko prodajo 3 leta star avto nekam v tujino? Kupijo nove pravi moja logika. :whatever:

 

Ampak ja Boss, pri nas se cedita med in mleko ja. Sploh ker imamo vlado, ki jo zagovarja?, ?e bi bil na ablasti Jan?a bi pisal, da imamo ful te?av v dr?avi. ;) Ne bom nadaljeval ker smo ?e tako preve? offtopic....

 

Ne zastopi? kaj ho?em povedat. ni? ne zagovarjam ni?esar posku?am si samo razlo?iti kako stvari te?ejo. Ja ima? sloj ljudi, ki lahko kupujejo nove premijum znamke in ta sloj bo vsakih 3-5 let menjal avto in spet kupil premijum. Ampak, ko pride pa avto v prodajo, da bi ga kupili manj premo?ni pa se v nem?iji zgodi naslednje.

 

a.) 3-5 let stare premium znamke romajo v velikem ?tevilu v dr?ave kot smo recimo mi, kjer pomenijo to statusni simbol za dolo?ene ljudi. Se pravi se ?tevilo premium avtov starih nekaj let v nem?iji zmanj?uje glede na ?tevilo novo prodanih. Manj premo?ni torej raje kupijo novo ne premijum znamko ni?jega cenovnega razreda, ?e manj premo?ni pa nekaj rabljenega iz tega segmenta.

 

b.) glede na zgoraj napisano se v Nem?iji ni?ji sloji (tisti, ki ?e tako te?ko zberejo denar za avto) tako kot pri nas pa? ne morejo privo??it premijum avtomobilov ampak kaj malo bolj posvetnega.

 

 

OK, sej vem, da je zgoraj napisano te?ko razumeti ampak, ?e smo ravno avte vzeli kot merilo standarda pa dejmo ?e tale podatek pokomentirat in sicer ?tevilo registriranih osebnih vozil. Po zadnjih podatkih, jih je v Slo za leto 2008 registriranih 514 na 1000 prebivalcev v Nem?iji pa 558.

 

Ve? na linku: http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?id=2582 in na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_count...cles_per_capita (tukaj pazi so podatki za Slo iz leta 2006)

 

Potem dejmo ?e tole, da je v Slo 6,5 milijona nepremi?nin se pravi ve? kot 3 nepremi?nine na prebivalca.

 

Pa da je recimo vsak vikend cesta proti primorski nabito polna vozil tudi zdaj, ko vreme in temperature niso najbolj primerne. Pa da so lokali, gostilne, pizzerije ?e vedno polni.

 

Se pravi v povpre?ju nam ne gre tako zlo na tesno, kot se ves ?as jamra. ?e si lahko ljudje privo??ijo take izdatke, kot so kabelska TV, internet, mobiteli za celo dru?ino, ra?unalniki, konzole, vsaj dva avta na familijo, vo?nja v slu?bo z avtom ne z javnim prevozom in ?e cel kup zadev, ki za ?ivljenje niso nujno potrebne potem nam ?e ni zelo hudo oziroma vsaj ne tako hudo kot se ho?e prikazati.

 

Je res, da nam je bilo tudi ?e bolj?e (predvsem v letu 2006 pred prevzemom evra, ko smo morali zagotoviti inflacijo na minimalni ravni in s tem dobiti dovoljenje za vstop v EMU) samo vedno se spomnim tega reka : kdor jamra kolk mu gre slabo mu je treba ?e kaj vzet :hudicek:

 

Evo zdaj me pa raztrgite, ker ne jamram in se smilim samemu sebi - verjetno sem ?uden :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, sicer nisem mislu komentirat, pa vendar; tele cifre - gostilne, picerije, pivnice polne, trgovine polne, ceste proti Morju zabasane, to je zdej nekak?no posplo?evanje (oz. kakor tebi ljub?a politi?na opcija rada nekaj o sadju govori - da se ne sme me?at ene vrste z drugim itd.). Namre? ob tem da so gostilne in picerije polne, tle zdej ne operiramo z nekimi dolo?enimi ciframi. Obstaja folk, ki bo hodu po gostilnah (obstajajo va?ka ?ejna grla), ki bi za kaj spustit po grlu, prodali du?o Satanu, ?e bi bilo treba itd., tko da tle ne vem kaj to ka?e o kakovosti ?ivljenja popre?nega Janeza! <_<:harhar:

 

Zdej ?e smo kot narod, ubrisani na Plehovje, tut ne vem ?e je to realni pokazatelj kvalitete ?ivljenja slehernega povpre?ne?a. Poznam kar nekaj primerkov, ki so zapufani do amena, a vseeno je treba imet bolj?i oz. presti?nej?i avto od soseda, pa magari cela familija potem total skrahira na ta ra?un! <_<

 

No naj ?e kdo drug kaj pove, pa lep pozdrav iz okolce Kamnika! :jupiii::punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom pa ?e jaz nadaljeval debato. :P

?e si lahko ljudje privo??ijo take izdatke, kot so kabelska TV, internet, mobiteli za celo dru?ino, ra?unalniki, konzole, vsaj dva avta na familijo, vo?nja v slu?bo z avtom ne z javnim prevozom in ?e cel kup zadev, ki za ?ivljenje niso nujno potrebne potem nam ?e ni zelo hudo oziroma vsaj ne tako hudo kot se ho?e prikazati.

No v tem se pa ?isto strinjam. Meni osebno zaenkrat ne gre tako slabo, da bi jamral vendar to predvsem na ra?un tega, da nimam dru?ine in lahko ?ivim doma (ampak na kmetiji kar pomeni, da svojo hrano in stanovanje tudi odslu?im ;) ). ?e bi se odlo?il iti na svoje, imel dru?ino, no potem bi pa malo bolj ?krtaril... Pa ne delam v neki ?voh firmi in na slabem delovnem mestu.

 

Z gostilnami je pa tako kot je Jo?a napisal, da nekateri bodo ?li v gostilno zapraviti zadnji evro pa ?e za naslednjo pla?o se bodo zapufali (dejansko poznam take ljudi, ki so stalne stranke v dolo?eni gostilni in v?asih pijejo na puf kerso ?e stari znanci ?zmeden? ). In tudi na ve?erje bodo nekateri hodili vedno, to pa ?e ne pomeni, da gre vsem lepo. Upam, da ti ?tevilo brezposelnih pove to, koliko ljudem ne gre najbolj?e, oziroma tako fajn kot pi?e?? In za marsikaterem brezposelnim stoji ?e dru?ina, ki jo je do nedavnega ta ?lovek ?e ?ivel, zdaj pa jo po mo?nosti samo ?e en dru?inski ?lan ali pa celo nih?e.

 

Vendar imamo Slovenci to sre?o, da smo dosti dru?insko orientirani. Govorim v smislu, da lahko ?ivi? pri star?ih, da ?e nekdo v dru?ini ostane brez slu?be, da se mu pomaga. Sploh med mladimi (ravno danes je bilo v ?urnalu) ker imajo ?e skoraj vsi naziv vsaj dipl.ing. ne?esa in ne najdejo slu?be iz svoje bran?e (da bi za?ano zagrabili kaj slab?e pla?anega jim seveda ne pride na pamet ampak to je stvar druge debate :glare: ) in lahko ?ivijo pri star?ih do nadaljnega. Poleg tega ima ve?ina ljudi kak?no ?lahto na vasi, da v?asih dobijo kak?en konec pridelka, da la?je shaja ?ez mesec. In nasploh imamo sre?o, da smo iznajdlivi (um ti je dan :D ) in si veliko ljudi pomaga s fu?om, da pridejo ?ez mesec. Ob tem se spominjam izjave nekega direktorja, ki je izjavil, da dokler bodo na parkiri??u tak?ni avti kot so, imajo ljudje ?e predobre pla?e. Ne zaveda se pa, da je ve?ina avtov kupljenih na puf ali pa na fu? in ne z pla?o, ki jo daje on.

 

Skratka, sre?o imamo ker se ?e nekako znajdemo vendar v resnici Slovenci nismo navajeni jamrati kot ti posplo?uje?. Ja jamramo ja, da je drag bencin, da bi lahko bil cenej?i (kdo je ?e v parih letih drasti?no povi?al tro?arine z izgovorom, da jih bodo potem lahko spu??ali? ;) ). In ja, ve?inoma zaradi bedarij jamrajo(mo) tisti ki pre?ivijo brez te?av ?ez mesec, si ?e kaj privo??ijo in nasploh jim ne gre slabo. Ampak ve?ina tistih, ki je brez slu?be (?e enkrat, teh je rekordno veliko!) ali komaj pridejo ?ez mesec sploh ne upa jamrati ker je to pri nas tabu tema in jih je sram dejstva, da so brez slu?be. Vsaj tak?na so moja opa?anja in razmi?ljanja, ?isto mo?no, da se ti dru?i? v druga?nih krogih in ima? druga?ne poglede. In na podlagi pogleda enega ?loveka (tebe, mene ali kogarkoli) pa? ne moremo posplo?evati stanja ampak, ?e pa ?e vsi opozarjajo na tak?no stanje, potem pa je mogo?e ?e kaj na tem...

 

EDIT: P***a sem se razpisal. ?zmeden?:hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi ne govorim na pamet.Eden moj biv?i so-muzkontar ?ivi v Bernu v ?vici.Dela v neki opti?ni tovarni in zaslu?i kar spodobnih 4500?/mesec (da ne omenjam dodatka za po?itnice,13 in 14 pla?e).

No,in sedaj zanimivost.Nima svojega stanovanja,ker ga ne rabi.Za najemnino 90 m/kvadrat pla?uje neverjetnih

400?/mesec.Le zakaj bi kupoval stanovanje,?e da eno desetino za najemnino?Elektrika je skoraj zastonj in voda ?e bolj.

Tepejo jih edino visoki stro?ki za ?olo.

In sedaj druga zanimivost.Ima bmw M3 in vsi njegovi kolegi tudi same benzinarje-(navite z ful konji).

Le zakaj?Ker je za njih sme?no poceni benzin-(tankajo 98 oktanskega po 1,40?).Pa si hitro ekonomisti izra?unajte,kolik?na je razlika med njimi in nami.

 

Le zakaj se emigranti v velikem loku izogibajo slo.?Ni obljubljena de?ela.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma dej Jo?a no - pa kaj ma zdej to veze s politi?no opcijo, boh pomagi... ma ?e tadrug si, k spet vle?e? politiko v debato. Kaj hudi?a ma zdele politika veze, ?e se pogovarjamo o ?isto ekonomskem gledanju na stvar. Ampak so pa vam res politiki ?e ?ist sprali mo?gane, da sam ?e o njih razmi?ljate pa i??ete kdo je kje za koga pa a je lohk ta moj prjatu, ?e je nasprotnik "mojih".

 

A lohka mal pustimo Pahorja pa Jan?o pa ostale golob?ke vseh vrst pa samo realno poglejmo kaj je res in kaj ni in kaj je fikcija in kaj ne.

 

Situacija ni ro?nata ?e zdale? ne, pa a je tak?na, da je treba kar obupat? I don't think so. Ne vem posku?am vsaj malo optimizma vlivat, da ?e zdale? ni tako hudo, da ne bi moglo biti ?e bistveno slab?e.

 

A je lahko bolj?e v tem trenutku? Ne vem, te?ko bi sodil kolk imamo zdrave temelja, da bi pod druga?no taktirko bilo karkoli bolj?e - ne vem, vem pa da nam reforme take ali pa druga?ne ne uidejo. Zdaj bodo v ?e dokaj blagi obliki, ?e pa zamudimo vlak pa se lahko vse obrne na glavo. Tako dr?ava kot ve?ino prebivalstva kot ste ?e sami ugotovili je tro?ila ve? kot si je lahko privo??ila. Kredite so kar ponujali in dobesedno vsiljevali in smatran si bil za idiota, ?e nisi imel vsaj enega ali dveh kreditov.

 

Ja ve?ino so ljudje ?iveli na puf dale? preko svojih realnih mo?nosti in ja, ko 1x zagusti pa da ma? ?e kredit na glavi je katastrofa - sam na to bi moral misliti prej. Ne pa da se je prezglavo jemalo kredite tudi za nepotrebne stvari - recimo nakup ?e enega stanovanja, ki je nato z najemnino pokrivalo skoraj ves stro?ek kredita. Ja ?e ima? najemnika, kaj pa ?e ga nima?? Nakup presti?nega avta, ki ga komaj vzdr?uje? poleg odpla?evanja kredita zdaj ti pa kuzla v rit ska?e.

 

Pa ?e in ?e je takega sranja, pa kredit za po?itnice, za potovanja, za ?olni?ke, jadrnice, drage ?portne rekvizite, pa po?iljanje otrok na ?tudij v tujino (ker baje pri nas so faksi zani?), pa bahanje pred sosedi in sorodnika pa da ne na?tevam. Kaj pa zdaj malo je zagustilo pri nekaterih ve? pri nekaterih manj, nekdo je ostal brez slu?be, nekdo dela za manj denarja - nekomu je pod ?ast vzeti manj pla?ano slu?bo in se raje smili sam sebi in i??e krivca vsepovsod drugod sam pri sebi ne. Nekdo je do?tudiral in misli, da dr?i boga za jajca in veselo sedi kri?em rok ter ?aka, da ga bodo kar poklicali in dali vodstveno funkcijo.

 

To lahko na?tevam v nedogled pa je brez veze, ker mislim, da ste dojeli point. In kaj zdaj? Kje je re?itev? A ?e damo Barbiki nogo bomo re?ili situacijo? Koga damo namesto njega? Kdo ima tisto ?arobno pali?ico, da bo naredil ?ude??

 

Kdo je ta oseba? Al nam bo samo la?je, da si malo zatisnemo o?i pa brcnemo enega in damo nekoga drugega za krmilo in stisnemo ro?ice skupaj ter molimo. Ma lepo vas prosim no - pa sej ?ivljenje ni pravljica, da ko bomo premagali zlobnega princa bo pa kar raj na zemlji in da bomo ?iveli sre?no do konca svojih dni. Ne vem no, upam, da tukaj pa imamo vsaj toliko IQ-ja da razumemo, da tako preprosto pa ne bo ?lo.

 

Upiramo se reformam, ki o?itno so potrebne, ?e se o njih razmi?lja ?e zadnjih 4-5 let. Dejmo minirat vse poskuse, da se karkoli spremeni - no?mo sprememb, ker spremembe so ?ok, ker pri spremembah se je ponavadi treba ne?emu odpovedat, da bo na dalj?i rok uspeh.

 

Kaj ho?emo? S stagniranjem in uporom proti spremembam oziroma ohranjanjem trenutnega stanja smo na svetu ?e pred dobrima dvema letoma vse povsod po?teno zavozili. Se prav, da potisnemo voz iz blata se bo treba potruditi al pa ga pustimo pa se ?e naprej zabavajmo na njem dokler ne potone in mi z njim.

 

Kaj bi radi? Se gremo anarhijo, ker se nam zdi, da smo prej ?iveli veliko bolje? Mogo?e pa je bila to samo iluzija, ker smo ?iveli tako na osebni ravni kot na ravni podjetij in dr?ave na kreditih, na denarju, ki ni bil na?, na denarju, ki ga sploh ?e nismo zaslu?ili. Tega luksuza ni ve?, tega "free money-a" ni ve? je pa nekaj ostalo - dolgovi. To nam je ostalo in zaradi dolgov v preteklosti, zaradi dolgov v ?asu visoke gospodarske rasti danes nekateri cvilijo ?e veliko bolj na drobno kot bi sicer.

 

Dejmo mal razmislit, kje bi bili ?e bi konec leta 2008 pri?li brez dolgov ali pa z zelo nizkimi, kje bi bili, ?e bi kak?no reformo speljali nekaj let pred usodnim koncem leta 2008. O?itno, ?e se da danes zategniti pas bi se ga dalo takrat tudi in to bistveno la?je. ?e enkrat pravim, ?e bi zakorakali brez obveznosti v za?etek krize bi bili danes ?e davno ven oziroma krize ne bi niti ob?utili dobro, ker bi bili navajeni ?iveti po svojih FINAN?NIH ZMO?NOSTIH pa ?isto vseeno bi bilo kdo bi sedel danes za krmilom dr?ave, Borut, Janez; Andrej, Rado, Zmago al pa sveti Peter.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si lahko ljudje privo??ijo take izdatke, kot so kabelska TV, internet, mobiteli za celo dru?ino, ra?unalniki, konzole, vsaj dva avta na familijo, vo?nja v slu?bo z avtom ne z javnim prevozom in ?e cel kup zadev, ki za ?ivljenje niso nujno potrebne potem nam ?e ni zelo hudo oziroma vsaj ne tako hudo kot se ho?e prikazati.

 

Sam tkole bom napisu: ?e ne dela? v doma?em kraju je avto MUST HAVE, razen, ?e si delovnik hote raztegne? na 13 ur namesto na 10, kolikor jih dodatno zapravi? ?e s ?akanjem na vlak ali bus. Torej, zakonca, ki se vozita na ?iht 30 do 60 km stran, in imata razli?en delovnik, rabita 2 avta, sicer se vidita samo v postelji in za vikend. Res lajf. ?e vztraja? pri tem, da se da, potem pa namignem, da so vrtci zakonsko omejeni na 9 ur. ?e ti rata delat 8 ur (raj?i 9 kolikor je ?e skoraj nepisana zahteva delodajalcev), vmes prepotovati ?e 30 do 60 km v eno smer, potem ima? verjetno lete?o preprogo.

?e vedno trdi? da je avto luksus?

 

Ma dej Jo?a no - pa kaj ma zdej to veze s politi?no opcijo, boh pomagi... ma ?e tadrug si, k spet vle?e? politiko v debato. Kaj hudi?a ma zdele politika veze, ?e se pogovarjamo o ?isto ekonomskem gledanju na stvar. Ampak so pa vam res politiki ?e ?ist sprali mo?gane, da sam ?e o njih razmi?ljate pa i??ete kdo je kje za koga pa a je lohk ta moj prjatu, ?e je nasprotnik "mojih".

 

A lohka mal pustimo Pahorja pa Jan?o pa ostale golob?ke vseh vrst pa samo realno poglejmo kaj je res in kaj ni in kaj je fikcija in kaj ne.

 

Situacija ni ro?nata ?e zdale? ne, pa a je tak?na, da je treba kar obupat? I don't think so. Ne vem posku?am vsaj malo optimizma vlivat, da ?e zdale? ni tako hudo, da ne bi moglo biti ?e bistveno slab?e.

 

A je lahko bolj?e v tem trenutku? Ne vem, te?ko bi sodil kolk imamo zdrave temelja, da bi pod druga?no taktirko bilo karkoli bolj?e - ne vem, vem pa da nam reforme take ali pa druga?ne ne uidejo. Zdaj bodo v ?e dokaj blagi obliki, ?e pa zamudimo vlak pa se lahko vse obrne na glavo. Tako dr?ava kot ve?ino prebivalstva kot ste ?e sami ugotovili je tro?ila ve? kot si je lahko privo??ila. Kredite so kar ponujali in dobesedno vsiljevali in smatran si bil za idiota, ?e nisi imel vsaj enega ali dveh kreditov.

 

Ja ve?ino so ljudje ?iveli na puf dale? preko svojih realnih mo?nosti in ja, ko 1x zagusti pa da ma? ?e kredit na glavi je katastrofa - sam na to bi moral misliti prej. Ne pa da se je prezglavo jemalo kredite tudi za nepotrebne stvari - recimo nakup ?e enega stanovanja, ki je nato z najemnino pokrivalo skoraj ves stro?ek kredita. Ja ?e ima? najemnika, kaj pa ?e ga nima?? Nakup presti?nega avta, ki ga komaj vzdr?uje? poleg odpla?evanja kredita zdaj ti pa kuzla v rit ska?e.

 

Pa ?e in ?e je takega sranja, pa kredit za po?itnice, za potovanja, za ?olni?ke, jadrnice, drage ?portne rekvizite, pa po?iljanje otrok na ?tudij v tujino (ker baje pri nas so faksi zani?), pa bahanje pred sosedi in sorodnika pa da ne na?tevam. Kaj pa zdaj malo je zagustilo pri nekaterih ve? pri nekaterih manj, nekdo je ostal brez slu?be, nekdo dela za manj denarja - nekomu je pod ?ast vzeti manj pla?ano slu?bo in se raje smili sam sebi in i??e krivca vsepovsod drugod sam pri sebi ne. Nekdo je do?tudiral in misli, da dr?i boga za jajca in veselo sedi kri?em rok ter ?aka, da ga bodo kar poklicali in dali vodstveno funkcijo.

 

To lahko na?tevam v nedogled pa je brez veze, ker mislim, da ste dojeli point. In kaj zdaj? Kje je re?itev? A ?e damo Barbiki nogo bomo re?ili situacijo? Koga damo namesto njega? Kdo ima tisto ?arobno pali?ico, da bo naredil ?ude??

 

Kdo je ta oseba? Al nam bo samo la?je, da si malo zatisnemo o?i pa brcnemo enega in damo nekoga drugega za krmilo in stisnemo ro?ice skupaj ter molimo. Ma lepo vas prosim no - pa sej ?ivljenje ni pravljica, da ko bomo premagali zlobnega princa bo pa kar raj na zemlji in da bomo ?iveli sre?no do konca svojih dni. Ne vem no, upam, da tukaj pa imamo vsaj toliko IQ-ja da razumemo, da tako preprosto pa ne bo ?lo.

 

Upiramo se reformam, ki o?itno so potrebne, ?e se o njih razmi?lja ?e zadnjih 4-5 let. Dejmo minirat vse poskuse, da se karkoli spremeni - no?mo sprememb, ker spremembe so ?ok, ker pri spremembah se je ponavadi treba ne?emu odpovedat, da bo na dalj?i rok uspeh.

 

Kaj ho?emo? S stagniranjem in uporom proti spremembam oziroma ohranjanjem trenutnega stanja smo na svetu ?e pred dobrima dvema letoma vse povsod po?teno zavozili. Se prav, da potisnemo voz iz blata se bo treba potruditi al pa ga pustimo pa se ?e naprej zabavajmo na njem dokler ne potone in mi z njim.

 

Kaj bi radi? Se gremo anarhijo, ker se nam zdi, da smo prej ?iveli veliko bolje? Mogo?e pa je bila to samo iluzija, ker smo ?iveli tako na osebni ravni kot na ravni podjetij in dr?ave na kreditih, na denarju, ki ni bil na?, na denarju, ki ga sploh ?e nismo zaslu?ili. Tega luksuza ni ve?, tega "free money-a" ni ve? je pa nekaj ostalo - dolgovi. To nam je ostalo in zaradi dolgov v preteklosti, zaradi dolgov v ?asu visoke gospodarske rasti danes nekateri cvilijo ?e veliko bolj na drobno kot bi sicer.

 

Dejmo mal razmislit, kje bi bili ?e bi konec leta 2008 pri?li brez dolgov ali pa z zelo nizkimi, kje bi bili, ?e bi kak?no reformo speljali nekaj let pred usodnim koncem leta 2008. O?itno, ?e se da danes zategniti pas bi se ga dalo takrat tudi in to bistveno la?je. ?e enkrat pravim, ?e bi zakorakali brez obveznosti v za?etek krize bi bili danes ?e davno ven oziroma krize ne bi niti ob?utili dobro, ker bi bili navajeni ?iveti po svojih FINAN?NIH ZMO?NOSTIH pa ?isto vseeno bi bilo kdo bi sedel danes za krmilom dr?ave, Borut, Janez; Andrej, Rado, Zmago al pa sveti Peter.

 

Boss, ko bo? dojel, da problem ni v raji, ampak v gospodih, ki kradejo zase in za svoje interese, bo la?je. In ti, ki krojijo te stvari (zakone in predpise), sebi ne bodo dali zanke za vrat. In narod se upira odrekanjem samo zato, ker se bo narod moral ne?emu odrekat, gospodje bodo pa ?e naprej kradli in bogateli. Jaz osebno dam 100? mese?no od pla?e, ?e bi vedel, da bo ?lo za dober namen. Ampak dokapitalizacija NLB, ki je ?enkala denar bogatunom in ga ni sposobna izterjat, meni in ostalim vsakdanje?em pa ne dajo krede zame ni dober namen. Patrija tudi ne. Niti sto?ice. Niti merkator. Niti vegrad, niti merkur... niti.... ah kaj bi pisal. saj sami sledite dnevnemu ?tivu.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ko bo? dojel, da problem ni v raji, ampak v gospodih, ki kradejo zase in za svoje interese, bo la?je. In ti, ki krojijo te stvari (zakone in predpise), sebi ne bodo dali zanke za vrat. In narod se upira odrekanjem samo zato, ker se bo narod moral ne?emu odrekat, gospodje bodo pa ?e naprej kradli in bogateli. Jaz osebno dam 100? mese?no od pla?e, ?e bi vedel, da bo ?lo za dober namen. Ampak dokapitalizacija NLB, ki je ?enkala denar bogatunom in ga ni sposobna izterjat, meni in ostalim vsakdanje?em pa ne dajo krede zame ni dober namen. Patrija tudi ne. Niti sto?ice. Niti merkator. Niti vegrad, niti merkur... niti.... ah kaj bi pisal. saj sami sledite dnevnemu ?tivu.

 

Velja za vse in sem tudi tako napisal... dr?ava, podjetja, bogatuni in normalni ljudje... vsi so se kreditirali pa? na nivoju sposobnosti odpla?evanja v trenutku, ko se je kredit odobril.

 

Nih?e od teh ni vedel, da bo pri?la kriza in da gre lahko cugrunt vse skupaj. Tudi banke niso vedele pa ni samo NLB gre?nica kot se posku?a prikazati. Prakti?no vse banke na svetu so naletele na isto mino razlika je samo v tem, da so drugod po svetu vlade bistveno prej reagirale in odobrile sve? kapital bankam, da so le te zalaufale gospodarstvo in marsikatera banka je ve?ino denarja tudi ?e vrnila.

 

In tudi denar, ki gre na?im bankam, kjer je lastnik dr?ava ni denar, ki z dokapitalizacijo gre v ni?. To je denar, ki se bo neko? vra?al v obliki dividend in dobi?kov kot se je neko? ?e. Lahko gremo pogledat v petih ?estih letih pred za?etkom kriz koliko denarja je dr?ava pokasirala od dobi?kov NLB-ja. Samo v letu 2007 je bilo cca 180m? a zdaj pa je hudo, ker ta isti lastnik, bi naj nekaj denarja vrnil za dokapitalizacijo, da bo neko? spet imel lahko dobi?ke.

 

Da bo bolj enostavno povedano - ima? kombi, ki ga uporablja? za posel prevozni?tva in ta kombi ti recimo vsak mesec prina?a golega profita recmo 500?. Ker si pa bil preve? pohlepen in hotel zaslu?iti ?e ve? si ta kombi preobremenil in zdaj se je pa kombi zaradi tega pokvari in rabi? 1000? da ga popravi?. Kaj bo? naredil a bo? dal 1000? in bo? dva meseca bil brez dobi?ka ter nato po tretjem mesecu spet lepo slu?il al bo? zapeljal kombi v grabn in rekel ne grem se ve?. Sicer ne bo? mel zgube 1000? ampak tudi slu?il ne bo? ve?.

 

Pa da se vrnem na tvojo pripombo glede kreditev - vsi tako tajkuni kot mali ljudje ne morejo odpla?evati kreditev in marsikdo je objavil osebni bankrot in marsikatero nepremi?nino je banka zaplenila. Ni razlik so samo razlike v koli?ini denarja ampak suma sumarum je teh malih nesolventnih kreditojemalcev koli?insko toliko, da skupni znesek je tudi prekleto velik. In kaj naj z nepremi?ninami, ki jih banka zapleni - to je mrtev kapital, ki nima nobene vrednosti, ?e ga ne more? prodati.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss - politiko oz. dobesedno tebi ljub?o (vladajo?o) politi?no opcijo sem omenil izklju?no zato, ker jih zelo izrazito zagovorja?, medtem ko bo (spet) kak?en Janez po naslednjih volitvah na oblasti, me zanima koliko bo? na?el pozitivnih besed in ali bi se takole zanj in njegove zavzemal! <_<

 

Kar si napisal glede ?ivljenja preko svojih zmo?nosti (Jugoslavija sistem zlasti), se strinjam, da na dolgi rok se matematka pa? ne izide! :blush:

 

Mam pa ?e vpra?anje, ko si lih iz ban?ne sfere; ali misli?, da bo NLB (po dokapitalizacije) zmo?na konkurirat tujim bankam, na mednarodnem trgu, npr. znotraj EU? To predvidevanje me res zanima! :danzoman:

 

Na?i dr?avici pa nekako najbolj pristaja izraz: Evro - Balkan (remix evropskih cen in pla? z vzhoda) :ne vem: :harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss - politiko oz. dobesedno tebi ljub?o (vladajo?o) politi?no opcijo sem omenil izklju?no zato, ker jih zelo izrazito zagovorja?, medtem ko bo (spet) kak?en Janez po naslednjih volitvah na oblasti, me zanima koliko bo? na?el pozitivnih besed in ali bi se takole zanj in njegove zavzemal! <_<

 

Imel je svojo prilo?nost in jo je zapravil. ?e nisi takrat ravno ti??al glave v pesek in si vsaj malo spremljal teko?a dogajanja v gospodarstvu in politiki ti bo jasno - ?e si se pa pa? obna?al ignorantsko pa verjamem, da vidi? v njem bodo?ega mesijo. Vsi, ki smo malo bolje spremljali dogajanja vemo, da je kar velik del krivde za tako zahtevno stanje, kot je danes, je povzro?en z aktivnostmi in neaktivnostmi preteklega mandata (pa ?e kak?nega prej tudi, da ne bom pristranski). Posledice tega pa se danes samo ?e dodatno multiplicirajo in kako naj ne bom nasprotnik takih ljudi, ki takrat, ko so imeli mo?nost niso ukrenili ni? razen skrbeli za svojo rit, danes so pa pametni in polni idej kaj morajo drugi narest poleg tega pa ?e popucat preteklo (njihovo) svinjarijo.

 

Aja pa meni so vedno ljub?i tisti ljudje, ki imajo jajca, da zagrizejo tudi v te?avo tam, kjer je to stra?no nepopularno in nepriljubljeno kot ljigavci, ki se cedijo okoli volilnega telesa in samo kup?kajo kateri ukrep jim bo zagotovil ve?jo priljubljenost in obstoj na oblasti. Ja to pri meni veliko ?teje in sovra?im podmukle ljigave pizdeke z ?izofreni?no narcisoidi?no egoisti?nim delovanjem. Sicer pa vedno je tako, da ljudi, ki jih izbiram za prijatelje ali pa so mi blizu ponavadi izbiram po svoji lastni podobi in "vrline", ki jih imajo so po navadi tudi moje vrline. Torej lahko sklepa? zakaj nisem prista? grosupeljskega generala in mi je kljub napakam pa? barbika v razmi?ljanju in dejanjih bli?ji. Druga stvar pa je kolk je v tem uspe?en kar posku?a storiti.

 

Mam pa ?e vpra?anje, ko si lih iz ban?ne sfere; ali misli?, da bo NLB (po dokapitalizacije) zmo?na konkurirat tujim bankam, na mednarodnem trgu, npr. znotraj EU? To predvidevanje me res zanima! :danzoman:

 

Do zdaj smo uspe?no poslovali v regiji in ne vidim razloga zakaj ne bi tudi napreja. Iz samega poslovanja imamo dobi?ek dol nas pa vle?ejo oslabitve v obliki neizterljivih kreditov. Tajkunov, podjetij in fizi?nega sektorja.

 

Na?i dr?avici pa nekako najbolj pristaja izraz: Evro - Balkan (remix evropskih cen in pla? z vzhoda) :ne vem: :harhar:

 

Sicer pretirava? ampak, ?e vzamemo to, da smo edina dr?ava na balkanu (?e sodimo tja), ki imamo Evro kot svojo valuto pol si pa? zadel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, men pa veliko pove (pred kratkim sem ravno debatiral z enim stricem, ki je na stara leta pristal pri Sintalu kot receptor), no v?asih je ta ista oseba (Brane) delal kot in?enir v Kanadi. In je dejal, da ko je tja pri?el, je imel pla?e 21 ali pa 26 dolarjev (ne spomnim se to?no) na uro, potem je zadevo prera?unal v litre goriva, ki ga dobi, pazi to - na uro!!! Cifra je bila npr., da skoraj vsako uro lahko natanka polhn kestl nekega manj?ega vozila (moramo vedet da je tudi liter goriva tam pa? cenej?i kot pri nas). No potem pa sva se spravila prera?unavat zadevo, kolko litrov dobi za trenutno pla?o, pri jasno vi?jih cenah goriv, cifra je bila sme?na! <_<

 

Hotel sem povedat, da tudi ko ima? cene bistveno vi?je, pa ?e zaslu?i? znatno ve?, te omenjene cene niti malo oz. ne preve? - prizadenejo! Bistven je namre? podatek koliko ti konec meseca ostane, torej razlika med prihodki in odhodki. :danzoman:

 

Ok - verjetno sem pome?u hru?ke in jabuka, ampak povedu sem kar sem hotel, je pa Kanada pa? pojem marsi?esa! :ljubezen::rozico:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje ?e bi tale ?as ki ste ga porabl za pisanje tega fu?al, bi ziher mel za vsaj pol tanka goriva. :P

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tocno tako :rispekt:

 

al pa se sli vozit s streho dol in porabljat benz :)

 

Grem v KRanj :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, men pa veliko pove (pred kratkim sem ravno debatiral z enim stricem, ki je na stara leta pristal pri Sintalu kot receptor), no v?asih je ta ista oseba (Brane) delal kot in?enir v Kanadi. In je dejal, da ko je tja pri?el, je imel pla?e 21 ali pa 26 dolarjev (ne spomnim se to?no) na uro, potem je zadevo prera?unal v litre goriva, ki ga dobi, pazi to - na uro!!! Cifra je bila npr., da skoraj vsako uro lahko natanka polhn kestl nekega manj?ega vozila (moramo vedet da je tudi liter goriva tam pa? cenej?i kot pri nas). No potem pa sva se spravila prera?unavat zadevo, kolko litrov dobi za trenutno pla?o, pri jasno vi?jih cenah goriv, cifra je bila sme?na! <_<

 

Hotel sem povedat, da tudi ko ima? cene bistveno vi?je, pa ?e zaslu?i? znatno ve?, te omenjene cene niti malo oz. ne preve? - prizadenejo! Bistven je namre? podatek koliko ti konec meseca ostane, torej razlika med prihodki in odhodki. :danzoman:

 

Ok - verjetno sem pome?u hru?ke in jabuka, ampak povedu sem kar sem hotel, je pa Kanada pa? pojem marsi?esa! :ljubezen::rozico:

 

 

si pa vzel primerjavo....v dubaju tudi z uro dela nafila? tank, ni pa re?eno da si lahko z to isto uro dela pla?a? kosilo ;)

edina kolikor toliko objektivna primerjava bi bila ?e bi primerjali dva enaka poklica z enako stopnjo izobrazbe, sta?em itd...koliko kil najcenej?ega kruha, litrov najcenej?ega mleka, kil najcenej?ega pra?ka itd..., koliko stane vrtec za 2 leti starega otroka (oba star?a zaposlena, poro?ena), koliko stane najemnima 2 sobnega stanovanja (brez gara?e, 60m2...) skratka zadeve bi morale biti precizirane u nulo zato da ni mesta za manipulacije in razna prilagajanja statistike ?eljam....pa za primerjavo bi morali vzeti dr?avo ?lanico EU, po mo?nosti kak?no tako ki je prevzela euro pribli?no takorat kot mi (par let gor dol)....?ele potem bi imel rezultat vsaj malo te?e....druga?e si vse te raznorazne primerjave lahko poljubno prirejate kot vam pa?e in nimajo nobene te?e ;)

?e ho?e? bo? prikazal kot da je vse v ku***, ali pa da je (po Bossu) vse nice and dandy!

 

Torej komur se da, z tehtno primerjavo na dan....bi jo rade volje videl.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sa?o, pohvala za objektivni post! Jaz sem tisto ?elel samo napisat kot zanimivost, ne direktno primerjavo, ker to jasno ne gre, sploh brez konkretnih podatkov! :danzoman::bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam se strinjam z zgoraj napisanim.Z direktno primerjavo istega poklica,enaka slu?ba in pribl.isto delovno dobo.

 

Za?enjam jaz:

 

Strojni tehnik,25 let del dobe,izdelava na enakih cnc strojih popolnoma identi?nih polizdelkov iz al.in mg.

za nem?ki avtomobilisti?ni trg.

Prvi delajo tri izmene,drugi v dveh.

 

Prvi dobi z potnimi stro?ki in malico 900? okroglih.

Drugi dobi 2150? (brez malice in potnih stro?kov,ker mu ne pripadajo).

 

Vpra?anje;kateri delavec dela v slo.in kateri v nem?iji? ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

?e ho?e? bo? prikazal kot da je vse v ku***, ali pa da je (po Bossu) vse nice and dandy!

 

 

Pa jebemu, le kje sem to napisal :ne vem: ... samo javno sem se vpra?al a je res tolk brezperspektivno hudo, da se mormo na vsakem koraku cmerat. Predvsem pa za stvari na katere se ne da bistveno vplivat (cene goriv, surovin oziroma vsega kar se mora kupiti na mednarodnih trgih in kjer ne moremo vplivat na ceno).

 

Mah kurac, k otrokom moram razlagat - dale? od tega, da je vse fino in fajn, a ?e bomo nergali in tarnali bo pa kej bolj?e? ?e mi kdo zagotovi oziroma stavi svojo roko, da ?e zamenjamo oblast, da se bo vse uredilo sem prvi v vrsti, da brcnem trenutne oblastnike ?ez prag - no kdo je tak car, da si upa stavit, da ?e zamenjamo, da bo pol vse fino in fajn? :hudicek:

 

 

Nov slogan:

 

Slovenija de?ela depresivcev - ob?utite utrip ?alosti in obupa na son?ni strani alp. :rolleyes:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa jebemu, le kje sem to napisal :ne vem: ... samo javno sem se vpra?al a je res tolk brezperspektivno hudo, da se mormo na vsakem koraku cmerat. Predvsem pa za stvari na katere se ne da bistveno vplivat (cene goriv, surovin oziroma vsega kar se mora kupiti na mednarodnih trgih in kjer ne moremo vplivat na ceno).

 

Mah kurac, k otrokom moram razlagat - dale? od tega, da je vse fino in fajn, a ?e bomo nergali in tarnali bo pa kej bolj?e? ?e mi kdo zagotovi oziroma stavi svojo roko, da ?e zamenjamo oblast, da se bo vse uredilo sem prvi v vrsti, da brcnem trenutne oblastnike ?ez prag - no kdo je tak car, da si upa stavit, da ?e zamenjamo, da bo pol vse fino in fajn? :hudicek:

Nov slogan:

 

Slovenija de?ela depresivcev - ob?utite utrip ?alosti in obupa na son?ni strani alp. :rolleyes:

 

Sem siguren,da bi bilo takoj opaziti spremembe na bolje.Ker smo na dnu,slab?e ne more bit. :harhar:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mi kdo zagotovi oziroma stavi svojo roko, da ?e zamenjamo oblast, da se bo vse uredilo sem prvi v vrsti, da brcnem trenutne oblastnike ?ez prag - no kdo je tak car, da si upa stavit, da ?e zamenjamo, da bo pol vse fino in fajn? :hudicek:

 

Zakaj? Itak je ve?ina politikov pri nas starih obrazov, s starimi grehi in lovkami na svojih koncih, zato je tako kot je. Edini, dokaj sve?, ki je deloval ?e po?ten mi je bil Lahovnik, ki je obupal. Le zakaj? ?e men vpra?a? ker je videl, da mora? biti dovolj podel v politiki, imeti veze. Jelin?i? je itak en klovn, fajn je, da je nekje v ozadju, da bi ga imel na oblasti pa ni. Ehjavec pa podobno, je sicer zelo ljudski ampak ?isto vsega mu ne bi upal prepustiti. Potem imamo Jan?o, o katerem imava dokaj enotno mnnje. In tule trenutno je ?e Pahor, ki mi na?eloma deluje OK ?eprav ga na momente biksa, najve?ja te?ava pri njem so pa podrepniki, LDS in Zares, ki jim ne bi zaupal ovac ker bi prvo izgubili, drugo preprodali, tretjo pa zadr?ali zase (ve kdo priredba katere izjave je bila tole). :P

Osebno bi od trenutnih najraje videl, da bi imeli penzionisti dovolj glasov, da bi samo z SD naredili koalicijo (pa ?eprav bi vsake toliko ?asa Erjavec grozil z izstopom iz koalicije). Zakaj? Pahor je na?eloma OK in ima dovolj zvez po svetu, ?eprav malo preve? japijevski in narcisoiden (Boss a nisi rekel, da tak?nih ne mara??), Erjavec pa bi dodal kan?ek ljudskosti. No pa ?e Boss, ki bi bil piarovec koalicije saj bi spretno obra?al besede ter tola?il ljudi, da nam ni hudega. Hec, da ne bo? preve? resno jemal. :P

 

A lahko kak moderator odcepi zadnjo stran offtopica v krneki z naslovom naprimer "politi?ne debate"? Pomoje ima ta tema velik potencial, da postane neverending story. :P

 

EDIT: Alex nismo na podnu, ?e zdale? od tega. Na podnu so v Tuniziji, v kak?nem Sudanu, Somaliji, Gr?iji, Irskem, na jugu Italije (Sicilija, Neapelj z okolico). Lahko pa bi nam ?lo bolje, jasno. Sem optimist in verjamem, da bo s?asoma celotni dr?avi ?lo bolje saj smo druga?e glede na majhnost (ali pa prav zaradi nje) dovolj napredni in fleksibilni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.