Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Mene zanima kdaj se bo pa kilometrina po zakonu 'posodobila' na nove cene....

 

To?no to! <_<

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no iz 0,37 je ?la na 0,38 - zmaga

 

 

Kolikor vem je to ?e kar nekaj ?asa, od oktobra sigurno

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtobusne karte pa tut so ?e neki cajta enotna cena, vsaj kolikor nam delodajalci priznavajo! <_<:hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem je to ?e kar nekaj ?asa, od oktobra sigurno

 

NE 11.1.2011 se je spremenilo iz 0,37 na 0,38....bogatija

 

prevoz na delo pa tudi

http://poslovni.saop.si/podatki-za-obracun...ilometrina-2011

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja p.s. ?e te take debate motijo lahko samo presko?i? in ne rabi? brat pa ne bo nervoze pri bajti pa se bova lohk na kakem pikniku v kaki debati zelo lepo ujela... ve? po naravi nisem glih zajebana oseba...sem ne?en in razumajo? -prava du?ica in res redkokdaj koga mahnem. :hudicek:

 

 

Glej, Boss, lahko se dobimo na pikniku. Lahko ga tudi organiziram. Pripravim cel travnik. Lahko tudi veliko stavbo, v kateri bi bili v primeru de?ja. Varno pred poplavami. Lahko pripravim tudi drva za ogenj, kjer bi vrteli odojka. Ali pa pekli ćevape. Samo ne mi dneva kvariti z obljubo, da bova debatirala o politiki. Sem precej hladokrven (?eprav so primorci bolj temperamentni). Ampak vseeno lahko kdo kon?a v kakem breznu, ?e mi preve? polni glavo. Glej, z vsemi va??ani se dobro razumem, ?eprav se ne strinjam vedno z njimi. A ko za?ne debata o politiki, se dostikrat kon?a z barufo. Torej, pusti stat. Lahko se dobimo na pikniku, re?emo kak?no o Mazdah, o po?itnicah, o tehniki in tehnologiji, o energetiki (v vozilu ali pa v hi?i), o vsem mogo?em, a politiku pusti stat.

 

 

In ?e dovolite, bi imel eno resno vpra?anje, na katero bi rad resen in konkreten odgovor:

Enkrat je na? va?ki vseved razlagal, da je filtriral staro olje iz fritez in ga uporabljal v dizlu (Peugeot 307). Na forumu ste mi nato razlo?ili, da je z rabljenim oljem precej dela zaradi filtriranja in da je v tem olju kdaj tudi sol, ki ?kodljivo vpliva na motor in da to ni najbolje za sodobne motorje. Kako pa je z novim oljem. Cena enega litra nafte je 1,237?/liter (in v torek se bo spremenila - ne verjamem da navzdol), liter rastlinskega olja v Sparu pa je 1,19?/liter. Pri 60ih litrih, kolikor jih ponavadi to?im, bi bilo 2,82? ceneje - po trenutni ceni. ?e pokalkuliram na celo leto, bi me pri?lo vsaj 100? ceneje. ?e (Ker) se bi cena nafte dvignila, bi bil prihranek ?e ve?ji.

 

Kako pa bi se sodobni dizel obna?al pri novem jedilnem rastlinskem olju?

Kako bi ga sprejel?

Bi bilo ve? mo?nosti za kak?ne huj?e okvare?

............................................?

............................?

.......?

...................................................................?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, Boss, lahko se dobimo na pikniku. Lahko ga tudi organiziram. Pripravim cel travnik. Lahko tudi veliko stavbo, v kateri bi bili v primeru de?ja. Varno pred poplavami. Lahko pripravim tudi drva za ogenj, kjer bi vrteli odojka. Ali pa pekli ćevape. Samo ne mi dneva kvariti z obljubo, da bova debatirala o politiki. Sem precej hladokrven (?eprav so primorci bolj temperamentni). Ampak vseeno lahko kdo kon?a v kakem breznu, ?e mi preve? polni glavo. Glej, z vsemi va??ani se dobro razumem, ?eprav se ne strinjam vedno z njimi. A ko za?ne debata o politiki, se dostikrat kon?a z barufo. Torej, pusti stat. Lahko se dobimo na pikniku, re?emo kak?no o Mazdah, o po?itnicah, o tehniki in tehnologiji, o energetiki (v vozilu ali pa v hi?i), o vsem mogo?em, a politiku pusti stat.

 

Na piknikih se pa res ne bi o politiki pogovarjali - ?e na nobenmu se nismo vsaj ne da bi jaz vedel. Tko, da nima? se ?esa bat - bomo raj kak?ne bolj pametne teme na?el. :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Politika itak prehitro skrega ljudi.

 

Glede olja pa nisi prvi, ki je imel tak?no idejo. Je ?e nekdo omenjal nekaj tak?nega, ?e je pa realiziral pa ne vem. Madmax?? :P

 

Z Reno 5 dizl je testiru, ?e se ne motim, ampak z uporabljenim oljem! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem spomnim TATRE - robustnih kiperjev, ki so vozili odpadni material blizu na?e bajte..... imele so 2 tanka: v enga si nalil nafto, v drugega pa vso mogo?o odpadno svinjarijo od olja, mazuta, vse kar vsaj malo spominja na ma??obo. V kabini je bil me?alni ventil. Med delovanjem motorja si kadarkoli pove?al doziranje svinjarije... ko je za?el cukat, si dal ve? nafte. Dedc je meda skuril vso odpadno olje bli?njih restavracij.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zastonj si upal... en teden ni bil mimo pa je ?e 0,730? (od 17.1.2011)

 

 

Saj sem vedel, da ne bi smel ni? napisati... :(

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, Boss, lahko se dobimo na pikniku. Lahko ga tudi organiziram. Pripravim cel travnik. Lahko tudi veliko stavbo, v kateri bi bili v primeru de?ja. Varno pred poplavami. Lahko pripravim tudi drva za ogenj, kjer bi vrteli odojka. Ali pa pekli ćevape. Samo ne mi dneva kvariti z obljubo, da bova debatirala o politiki. Sem precej hladokrven (?eprav so primorci bolj temperamentni). Ampak vseeno lahko kdo kon?a v kakem breznu, ?e mi preve? polni glavo. Glej, z vsemi va??ani se dobro razumem, ?eprav se ne strinjam vedno z njimi. A ko za?ne debata o politiki, se dostikrat kon?a z barufo. Torej, pusti stat. Lahko se dobimo na pikniku, re?emo kak?no o Mazdah, o po?itnicah, o tehniki in tehnologiji, o energetiki (v vozilu ali pa v hi?i), o vsem mogo?em, a politiku pusti stat.

In ?e dovolite, bi imel eno resno vpra?anje, na katero bi rad resen in konkreten odgovor:

Enkrat je na? va?ki vseved razlagal, da je filtriral staro olje iz fritez in ga uporabljal v dizlu (Peugeot 307). Na forumu ste mi nato razlo?ili, da je z rabljenim oljem precej dela zaradi filtriranja in da je v tem olju kdaj tudi sol, ki ?kodljivo vpliva na motor in da to ni najbolje za sodobne motorje. Kako pa je z novim oljem. Cena enega litra nafte je 1,237?/liter (in v torek se bo spremenila - ne verjamem da navzdol), liter rastlinskega olja v Sparu pa je 1,19?/liter. Pri 60ih litrih, kolikor jih ponavadi to?im, bi bilo 2,82? ceneje - po trenutni ceni. ?e pokalkuliram na celo leto, bi me pri?lo vsaj 100? ceneje. ?e (Ker) se bi cena nafte dvignila, bi bil prihranek ?e ve?ji.

 

 

Slivka, a se ti ne zdi, da na?a politika in politiki ?e leta ni vredna tovrstnih debat in hude krvi... ;) Na njih bi se morali jezit in na njih spravt, ne pa med sabo, halo, saj smo vsi v istem dreku :vskalo: . In ravno to ho?ejo in potrebujejo za svoj obstoj. Zoom-zoom :cheers:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka,

 

forumi dopu??ajo nekaj ve? "spro??enosti" glede namigovanj na barufo. Veliko ve? jo je tu z besednimi dvoboji. Nek pametni mislec je rekel , da je vojna nadaljevanje politike z druga?nimi sredstvi. Jaz bi pa rekel, da je barufa nadaljevanje debate z druga?nimi sredstvi in prijemi. Pustimo demokraciji, da kon?no po?ene korenine in ljudem, da povejo kar mislijo in jih pri tem omejimo samo s pravicami drugih. Vsaka barufa simbolizira palico, ki ima dava konca, enega debelej?ega in enega kraj?ega. Nikoli ne vemo kateri nam bo pripadal pri debati s tr?imi prijemi, tanj?i ali debelej?i. Zato nadaljujmo v bolj spravnih tonih, brez kazanja mi?ic. V kon?ni fazi kaj je politika in njeni produkti, ?e ne hrana za la?no rajo, ki izgovorjene besede "svojih" brez pomislekov po?irajo, po "njihovih" pa neusmiljeno udrihajo. Bossa ne poznam osebno, iz njegovih postov pa razberem, da ne po?ira politi?nih produktov kar tako brez razmi?ljanja, niti "na?ih" niti "njihovih". Po mojem je dober analitik, ne glede ali se jaz z njegovimi analizami strinjam, ali ne. In kot takega predlagam, da ga sprejme? tudi ti. Boss pri vpra?anju cen goriva opozarja zgolj na to, da smo pri gledanju na politiko cen nekoliko pristranski in ne upo?tevamo svetovne in na?e gospodarske krize, predvsem pa specifike situacije v kateri smo se na?li zaradi na?ih in tujih dejavnikov.

Torej mir med nami.

 

Glede vpra?anja uporabe olja v novej?ih dizelskih motorjih pa se odsvetuje. ?e me?anje dizla in biodizla je pred nekaj leti bilo vzrok za ribanje visokotla?nih ?rpalk. So pa starej?i motorji z bosch ?rpalko bili predelani na uporabo jedilnega olja (zdi se mi, da je potrebeno vgraditi predgretje olja).

?e te to mika, kupi kakega starej?ega terenca, ki bi prav gotovo po?iral jedilno olje. Potem pa ?e sklene? "pogodbo" s kako restavracijo in pocenitev goriva je tu. Filter za pre?i??evanje pa prav gotovo ni tako drag.

Pa ?e di?alo bo po ponfriju za tabo.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede olja pa nisi prvi, ki je imel tak?no idejo. Je ?e nekdo omenjal nekaj tak?nega, ?e je pa realiziral pa ne vem. Madmax?? :P

 

 

Z Reno 5 dizl je testiru, ?e se ne motim, ampak z uporabljenim oljem! :P

 

 

tako je , v zdaj ?e biv?o renojevo 5 (1.6 D) sem to?il med drugim tudi prefiltrirano olje iz friteze...zadeva je laufala b/p...kak?nega padca na mo?i nisem zaznal, zdi se mi celo da je avto malce manj kadil...je pa oddajal "poseben" vonj :P

Da bi probal kaj takega na svoji BT-jki ti pa res toplo odsvetujem...?e ?e potem raje tankaj kaj bolj "?lahtne barve"...z tem gorivom, bi se skoraj upal staviti da nebo problemov....kak?ne carinske kontrole pa tudi mislim da ni pri?akovati "tam gor" pri vas ;)

Edino ?e ima? slabo vest ?e neda? cesarju kar je cesarjevega...potem pa, hmm...jebiga! :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce je avto disal pol pomfriju al pa po dunajcu je to sam se plus :bravo:

 

:hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako je , v zdaj ?e biv?o renojevo 5 (1.6 D) sem to?il med drugim tudi prefiltrirano olje iz friteze...zadeva je laufala b/p...kak?nega padca na mo?i nisem zaznal, zdi se mi celo da je avto malce manj kadil...je pa oddajal "poseben" vonj :P

Da bi probal kaj takega na svoji BT-jki ti pa res toplo odsvetujem...?e ?e potem raje tankaj kaj bolj "?lahtne barve"...z tem gorivom, bi se skoraj upal staviti da nebo problemov....kak?ne carinske kontrole pa tudi mislim da ni pri?akovati "tam gor" pri vas ;)

Edino ?e ima? slabo vest ?e neda? cesarju kar je cesarjevega...potem pa, hmm...jebiga! :(

 

Na tistemu, s katerim se vozim samo tu gori, je izpu?na cev ?e zardela. Pa ne od zunaj. Z BTjem pa hodim v dolino in prav mimo dveh policijskih postaj in enega mejnega prehoda. Vrag si ga vedi, kam bo prineslo zlodje...

 

Torej s pocenitvijo prevoza ne bo ni?. Pa sem se ?e veselil, ker bi novo jedilno rastlinsko olje lahko dobil ?e po 1? za liter (najmanj?a koli?ina 100 litrov).

 

Me pa nikakor ne mika kupovati starega terenca. Kdorkoli ga je imel, ga gotovo ni imel za v gara?i in po avtocesti. Torej je vozilo gotovo ?e "utrujeno". Cene pa terenci kar dr?ijo. In rezervni deli tudi. In da ga imam vsak mesec na kanalu in dam po 100? za raznorazne rezervne dele, mi pa ne di?i. Zato sem se odlo?il za novega in upam, da bo 10 let mir.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naslov teme je-benzin dra?ji ?ez no?.

In?Cene kruha so vi?je,cene mesa,cene dodatnega zav.,cene....

 

... trgovci,zni?ajte tro?arine,pravijo v vladi.He,he,kdo se javlja.

 

Le zakaj so sedaj vsi navalili z povi?anjem cen?

Odgovor:preberi si naslov te teme...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala. O?itno se ti na te stvari dobro spozna?. Poklicno ali ljubiteljsko?

 

Mogo?e dejem vtis, da se spoznam na vse, vendar temu ni tako. Imam neko vrsto visoke tehni?ne izobrazbe, ki mi omogo?a, da nekatere stvari la?je razumem. Jaz in internet pa veva marsikaj, le poiskati je treba. ?zmeden?B)

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.