Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Vsak po svoje. Kakorkoli, jaz svojih vozil ne bom zaplinil. Zakaj? Tole sicer ni Mazda, je pa Japonc: Honda Jazz 1,4i sport

 

Obremenitev: 2 osebi (jaz in ?ena) + 60 kg tovora

 

Relacija: ?empeter pri Gorici - Slovenska Bistrica - Ptuj - Ormo? - Sra?inec - Lepoglava - Krapina - Velika Horvatska - Klanjec - Bizeljsko - Stra?a pri Kr?kem - ?ate?ke toplice - Aj?evica (pri NG)

 

Poraba: 4,8 l/100 km 95-oktanca

 

 

Pa ?e eno vpra?anje bi imel:

- Nekateri me prepri?ujejo, da bi bila poraba manj?a, ?e bi v avto nalival 100-oktanski bencin, ker ima ve?jo kurilno vrednost.

- Drugi pa govorijo, da so ti oktani samo mera, koliko lahko zmes komprimiramo, preden se v?ge sama od sebe in da ne bi bilo nobene razlike (razen v denarnici), da pa bi bolj?e rezultate dosegel s predelavo motorja na 100-oktanski bencin. Seveda pa potem ne bi smel ve? to?iti 95-oktanca.

 

Kateri imajo prav?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Predelava" na 100 oktanov je najcenej?a, samo 100 oktanov natanka? pa je, elekronika tako ali tako sama zazna (bom 1X napisal kako) druga?no zgorevanje in SAMA prilagodi na optimalne parametre.

 

Moje izku?nje za 100 oktani so bolj miren tek motorja in ?e kak deci-2 ni?ja poraba, in bolj?i pospe?ki, samo ne pa spet pri vseh avtih.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo tanka 100 oktanca v mazdin 1.5 (323 F, S, C)?

 

Sem sve? lastnik omenjenega avta in me zanima ?e ima kdo izku?nje s tem? Glede na to, da sta cenovno 95 in 100 (98 Petrol) okt. zelo blizu, se morda bolj spla?a tankati drugega, ?e je kaj manj?a poraba...

 

Izku?nje imam s cliom 1.4 16v, tam se na porabi ni poznalo popolnoma ni?, kve?jemu bi lahko rekel, da je bila kak?en deci vi?ja s 100 okt.

 

Btw. slike avta in predstavitev pride kmalu v sosednjo temo. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri majhnih motorjih po moje ni nobene razlike...

 

Hja, na mojmu 650ccm je ogromna...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Eko,?e spet podra?itev. :angry: Smo ?e tam,da bom hodil ?ez k italjanom kupovat znatno bolj?i diesel za

podobno ceno.

 

Sej je samo vpra?anje ?asa kdaj bodo tud njoki udarli eno podra?itev oz. dvig tro?arin sploh zdaj, k se je razvedlo, da imajo 1812 milijard prora?unskega dolga :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Cene naftnih derivatov v Sloveniji so se opolno?i zvi?ale. Neosvin?eni 98-oktanski bencin se je podra?il za dober cent in pol, cene neosvin?enega 95-oktanskega bencina, dizelskega goriva in kurilnega olja pa so se zvi?ale za slab cent. Cena avtoplina ostaja nespremenjena.

 

V naslednjem 14-dnevnem obdobju bo tako treba za liter neosvin?enega 95-oktanskega bencina od?teti 1,211 evra, kar je 0,9 centa ve? kot doslej. Neosvin?eni 98-oktanski bencin se je podra?il za 1,6 centa na 1,244 evra za liter.

 

Cena dizelskega goriva se je zvi?ala za 0,9 centa na 1,175 evra za liter, kurilnega olja pa prav tako za 0,9 centa na 0,749 evra za liter. Avtoplin ?e naprej stane 0,699 evra za liter. :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
:vskalo::vskalo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fantje nevem js rdeci,plavi,zeleni,oranzni ali kdorkoli sedi na vrh vlade,preprosto receno ns jebejo z vseh koncev...

 

http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/bencin...a-194763/clanek

 

Hja ne vem, men se zdi pa da nas jebejo borzna trgovanja in rast cene derivatov na borzah

 

v dobrih 14 dneh se je sod podra?u za 10% tko, da ne vem :ne vem:

 

Po?akmo, da vidmo a bodo korigirali s tro?arinami. <_<

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja ne vem, men se zdi pa da nas jebejo borzna trgovanja in rast cene derivatov na borzah

 

v dobrih 14 dneh se je sod podra?u za 10% tko, da ne vem :ne vem:

 

Po?akmo, da vidmo a bodo korigirali s tro?arinami. <_<

 

Korigirali bodo samo z na?imi denarnicami, tako kot vedno.

 

Hvala bogu da ma porabo cca 5 litrov. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtoplin +9 centov (tako sem sli?al zve?er po TV)... Saj niso normalni :vskalo:

 

Tud plina?i jih lohk kdaj dobite po pi***. In molite, da si jaz ne omislim plina. kokr me v lajfu spremlja sre?a, se bo naslednji dan plin podra?u za 230% :harhar:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preveri tukaj cene..

 

http://www.amzs.si/?podrocje=18

 

smo med najdrazjimi,prov imas...

 

Ampak poglej od kdaj so datumi cen - ?e enkrat bom napisal ?eprav sem ?e. Ker redno spremljam gibanje te?aja nafte ti lahko povem, da je nafta ?la zaradi ?pekulativnih nakupov (napoved ledeno mrzl zime na severni polobli) v zadnjih 14 dni gor za cca 10%. To pomeni, da pri vsaki ceni pobrani 3.12. lahko hitro pri?tejete 4-5 centov da bo realni trenutni znesek.

 

Sicer pa preverte si sami http://www.oil-price.net/

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma dj nategujejo ns k debile, na ?alost nas lahko kr mn se ne bo vozu nuben. Niso mi pa jasni tisti, ki se jim da ?akat na bencinski da pr?parajo 5 centou na tank s pri?ganimi avtomobili seveda :D (ne mi re?t da je blo ob 21 zve?er za celo vrsto avtomobilov k jim je bencina zmankval v tanku

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak poglej od kdaj so datumi cen - ?e enkrat bom napisal ?eprav sem ?e. Ker redno spremljam gibanje te?aja nafte ti lahko povem, da je nafta ?la zaradi ?pekulativnih nakupov (napoved ledeno mrzl zime na severni polobli) v zadnjih 14 dni gor za cca 10%. To pomeni, da pri vsaki ceni pobrani 3.12. lahko hitro pri?tejete 4-5 centov da bo realni trenutni znesek.

 

Sicer pa preverte si sami http://www.oil-price.net/

 

Mah... nima? kej. pahor?ek je lepo reku d vi?a zato d bojo ni?al ko bo cena ?la gor. ampak ni? od tega. Jst sm ?e lepo pisu kako bi jih blo komot zjebat. Ampak se nikomur ne da. brez veze.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja halo....nafta pride k nam po cesti, in ?e se podra?ijo cestne storitve + rabimo nafto da se nafta dostavi se mora tudi nafta a ne :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.