Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

En tipi?en primer Avstrija - Slovenija. Na firmi v Avstriji smo dobili predra?un za zunanje ?aluzije z monta?o od Slovenskega izvajalca in od Avstrijskega, pa je bil Avstrijski za 500? cenej?i pri vsoti 19k?.

Delavec pri Slovenskem zaslu?i 750? (580? na pla?ilni), delavec pri Avstrijskem pa 1300? (vse na pla?ilni).

Zakaj lahko Avstrijski delodajalec da delavcu vi?jo pla?o, kot Slovenski pri istem izkupi?ku?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En tipi?en primer Avstrija - Slovenija. Na firmi v Avstriji smo dobili predra?un za zunanje ?aluzije z monta?o od Slovenskega izvajalca in od Avstrijskega, pa je bil Avstrijski za 500? cenej?i pri vsoti 19k?.

Delavec pri Slovenskem zaslu?i 750? (580? na pla?ilni), delavec pri Avstrijskem pa 1300? (vse na pla?ilni).

Zakaj lahko Avstrijski delodajalec da delavcu vi?jo pla?o, kot Slovenski pri istem izkupi?ku?

 

Dobro vpra?anje... a ve? da bi to tud jaz rad vedu kako je to mo?no :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pahor je na?eloma OK in ima dovolj zvez po svetu, ?eprav malo preve? japijevski in narcisoiden (Boss a nisi rekel, da tak?nih ne mara??), Erjavec pa bi dodal kan?ek ljudskosti. No pa ?e Boss, ki bi bil piarovec koalicije saj bi spretno obra?al besede ter tola?il ljudi, da nam ni hudega. Hec, da ne bo? preve? resno jemal. :P

 

Hmmm definicija narcisoidnosti oziroma kaj dolo?a narcisoidnost:

 

- mogo?no ob?utenje lastne pomembnosti (pretiravanje o lastnih dose?kih in talentih, pri?akovanje, da bodo drugi opazili njegovo/njeno superiornost brez merljivih dose?kov),

 

- prezaposlenost s sanjarjenjem o brezmejni uspe?nosti, mo?i, odli?nosti, lepoti ali idealni ljubezni,

 

- prepri?anje o lastni enkratnosti in posebnosti, ki ju lahko razumejo le najodli?nej?i posamezniki in ustanove,

 

- zahteva po pretiranem ob?udovanju,

 

- nerazumno pri?akovanje naklonjenega ravnanja ali samodejnega zadovoljevanja pri?akovanj,

 

- izrabljanje drugih za dosego lastnih ciljev,

 

- nepripravljenost za priznavanje ali spoznavanje ?ustev in potreb drugih,

 

- nevo??ljivost ali prepri?anje, da so nevo??ljivi drugi,

 

- o?abnost in nadutost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En tipi?en primer Avstrija - Slovenija. Na firmi v Avstriji smo dobili predra?un za zunanje ?aluzije z monta?o od Slovenskega izvajalca in od Avstrijskega, pa je bil Avstrijski za 500? cenej?i pri vsoti 19k?.

Delavec pri Slovenskem zaslu?i 750? (580? na pla?ilni), delavec pri Avstrijskem pa 1300? (vse na pla?ilni).

Zakaj lahko Avstrijski delodajalec da delavcu vi?jo pla?o, kot Slovenski pri istem izkupi?ku?

 

Zato, ker je verjetno prevelik aparat (preve? administracije in premalo rok, ki prina?ajo denar), potem je tukaj ?e g. Direktor, ki si mora privo??iti veliko hi?o, dobre avtomobile, drage ve?erje, hi?o na morju in v hribih, stanovanje za ljubico, .....

 

V prej?nji firmi, je tudi g. direktor izmaknil iz firme neko vsoto denarja. Kar se je izvedelo, ko smo hoteli na sodi??e, da bi dobili svoje pla?e. Seveda, je g. direktor pri?el na obravnavo z berglami, kot da je nek ubogi in si je po?kodoval noge. Dan prej so ga pa videli, kako normalno hodi okoli. Skoraj pol leta smo ?akali na zadnje 3 pla?e in odpravnine, vsako mese?no obljubljanje, sej bo, sej bo. Ta mesec 100% da je on dobil neko slu?bo in bo tam vzel puf za na?e pla?e. Ne vem kako se je potem na koncu, v slabem mesecu na?el ves kapital za na?e pla?e, prej pa pol leta ni?. Sej ne re?em ni?, pla?e smo imeli dobre, ?e posebej za mojo prvo redno zaposlitev, sedaj lahko samo sanjam o taki vsoti. Samo delali smo pa tudi in ni bilo veliko kak?nega zabu?avanja, ter gledanja v zrak.

 

Opa?am pa v ve? firmah, je recimo da 1/3 delavcev, ki samo godrnjajo, pizdijo ?ez vsakega, ki je samo eno mesto vi?je od njega. Ponavadi so taki tudi najve?ji lenuhi, dela sam tolk, kot more. ?e to najraje koga drugega nategne, da za njega naredi. Da bi pospravili za sabo je malo verjetno, raje ?e zanala?? bolj razme?ejo..... Tak?nemu, bi dal takoj nogo. Da bi naredili nekaj za dobro firme, si raje izpahnejo ramo. O napredovanju no?ejo tudi sli?ati, raje 20 let propadajo na istem delovnem mestu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opa?am pa v ve? firmah, je recimo da 1/3 delavcev, ki samo godrnjajo, pizdijo ?ez vsakega, ki je samo eno mesto vi?je od njega. Ponavadi so taki tudi najve?ji lenuhi, dela sam tolk, kot more. ?e to najraje koga drugega nategne, da za njega naredi. Da bi pospravili za sabo je malo verjetno, raje ?e zanala?? bolj razme?ejo..... Tak?nemu, bi dal takoj nogo. Da bi naredili nekaj za dobro firme, si raje izpahnejo ramo. O napredovanju no?ejo tudi sli?ati, raje 20 let propadajo na istem delovnem mestu.

 

Oh ja in takih resni?no ni malo - pol pa i??ejo vzroke vsepovsod drugod sam pri sebi ne, nevo??ljivost kar ?prica od njih na koncu pa ?e tiste fi?nke vi?ka zagonijo na pija?i, ?ikih in obiskih lokalov, kjer v gostilni?kih debatah jadajo o svoji nesre?ni usodi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam se strinjam z zgoraj napisanim.Z direktno primerjavo istega poklica,enaka slu?ba in pribl.isto delovno dobo.

 

Za?enjam jaz:

 

Strojni tehnik,25 let del dobe,izdelava na enakih cnc strojih popolnoma identi?nih polizdelkov iz al.in mg.

za nem?ki avtomobilisti?ni trg.

Prvi delajo tri izmene,drugi v dveh.

 

Prvi dobi z potnimi stro?ki in malico 900? okroglih.

Drugi dobi 2150? (brez malice in potnih stro?kov,ker mu ne pripadajo).

 

Vpra?anje;kateri delavec dela v slo.in kateri v nem?iji? ;)

 

Pozabil si klju?no komponento da bi bila primerjava vsaj pribli?no kej vredna...koliko ta tvoj kolega porabi za vrtec, hrano, najemnino, polo?nice...

 

 

Pa jebemu, le kje sem to napisal :ne vem: ... samo javno sem se vpra?al a je res tolk brezperspektivno hudo, da se mormo na vsakem koraku cmerat. Predvsem pa za stvari na katere se ne da bistveno vplivat (cene goriv, surovin oziroma vsega kar se mora kupiti na mednarodnih trgih in kjer ne moremo vplivat na ceno).

 

Slovenija de?ela depresivcev - ob?utite utrip ?alosti in obupa na son?ni strani alp. :rolleyes:

 

 

Boss se opravi?ujem...nice and dandy je bila malo premo?na prispodoba...sem pa mnenja da le malce preve? zagovarja? nesposobne?e ki so trenutna na oblasti (kot bi imel kej od tega oz kej za bregom :hudicek::P )

 

Z tem zadnjim stavkom se pa absolutno strinjam...tudi ?tevilke to potrujejo (mislim da nas samo ?e finci ?i?ajo po ?t. samomorov na preb.) <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss se opravi?ujem...nice and dandy je bila malo premo?na prispodoba...sem pa mnenja da le malce preve? zagovarja? nesposobne?e ki so trenutna na oblasti (kot bi imel kej od tega oz kej za bregom :hudicek::P )

 

K bi vsaj res mel... sam pol bi bil ziher tiho kot rit in bi se samo sladko muzal :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole bom pisal Bossu, ?eprav je v veliki meri namenjeno tudi ostalim.

 

Boss, kolikor sem ulovil, si iz sveta financ, torej finan?nik, ekonomist in podobno. Jaz sem bolj kme?ke sorte in s hribov doma, vseeno si bom drznil napisati tri to?ke:

 

1. Upam, da se na finance razume? bolj kot na politiko, sicer bom pomislil, da je va?a hi?a v takem sranju, se opravi?ujem, stanju zaradi tebe. Je Jan?a zavozil svojo prilo?nost? Daj no mir! Samo nekaj primerov: da bomo kupili 8-kolesnike so se dogovorili ?e pred Jan?o in on je samo vodil programe, ki so pravzaprav ?e tekli. In na lepem pred volitvami afera o podkupovanju. In vsi so obljubljali, da jo bodo takoj po volitvah zaklju?ili. In pred volitvami v evropski parlament je spet priplavala na povr?je. Kolikor vem, ?e ni sodnega epiloga. Najbr? ?aka ?e kak?ne volitve. Tik pred volitvam se je Rop spomnil, da je sli?al, kako se Jan?a dogovarja za incidente na morju. ?e kaj spremlja? te stvari, ve?, kako se je zgodba kon?ala. Take "sovra?ne" propagande je bilo veliko. In ni ?udno, da je izgubil. Lahko bi pisal ?e ve? tega, pa ni potrebno niti primerno. Poglejmo pa to vlado. Interpelacija. In nazadnje tista ministrica, zoper katero je bila interpelacija, sploh ni bila v dvorani. Konec koncev, zakaj bi pa bila. Vedela je, da je njeni ne bodo izdali in da bo imela dovolj podpore, da ostane. Zakaj bi potem sploh bila notri, poslu?ala o?itke in nanje odgovarjala. Naprej. Dr?ava je za?la v te?ave. In kaj je naredil predsednik vlade? Vzel si je en mesec ?asa za premislek. Gospodarstvo pa se je znajdevalo, kot se je vedelo in znalo. In kaj potem sploh potrebujemo tako vlado?

 

2. Na tem forumu ste pred skoraj letom in pol "glasovali", da nekega "pametnjakovi?a" iz?enete. Mo?akar je vedno moral imeti prav, tudi kadar ni imel. In da je utemeljil svoj prav, je iskal raznorazna dejstva in jih interpretiral na dolgo in ?iroko. Te to na koga spominja? Da se ne bo zgodovina ponovila.

 

3. To je MAZDIN forum. Ne politi?ni. Naj potem tako tudi ostane. In ?e se za?nemo menit, katera Mazda je najbolj?a, bo prej zmanjkalo prostora na forumu, preden se bomo uskladili (?eprav ima forum neomejen prostor). Koliko te?je se bomo uskladili o politikih in politiki. ?e bi torej rad politi?ne diskusije, poi??i politi?ne forume. To pa je bil Mazdin forum. In, ?e nisem preve? zahteven, bi poni?no prosil, da tako tudi ostane.

 

Pa brez zamere. Upam, da nisem s svojim pisanjem koga u?alil, ker to ni bil moj namen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wow Slivka a ti bi me kr izgnal iz foruma, ker druga?e razmi?ljam kot ti - hoooya that's the kind of democracy :bravo: - le od kod mi je to tako prekleto znano :hudicek:

 

Sej bi napisal en zelo znan Pre?ernov verz pa bom raje ostal na nivoju.

 

Je pa zanimivo, kako vsak misli, da ?e ?lovek dela na banki se ukvarja samo s financami - hmm a IT-ja pa v bankah ne poznajo, lohk bi bil pa tud varnostnik, sne?ilka, hi?nik, vzdr?evalec ipd? No da ne bo nesporazumov... delam v IT-ju na elektronskem ban?ni?tvu. Nimam nobene direktne veze ne s financami ne s tr?enjem ne s krediti, delnicami, skladi ipd... veliko pa berem in se v dolo?ene zadeve pa? poglabljam tudi, ?e niso iz moje stroke. Baje je znanje zlata vredno. :ne vem:

 

Kar se pa ti?e generala in Patrij pa bo ?as pokazal svoje. Pravosodje ima zadevo v rokah in bomo videli kaj bo. Vseeno Slivka pa si le preberi v katerem mandatu se je delal javni razpis za izbiro ponudnika in katerega leta je to bilo - bo? presene?en, da to ni bilo pred letom 2004 in tudi ne po letu 2008 ;)

 

Sicer pa ?e ho?emo biti Juga pred letom 1980, ali Romunija do 1989 ali pa Mad?arska zdaj, pol pa? vemo katerega velikega vodjo je treba izbrati. Ane Slivka, trdorokce na oblast pa bo vse ok in prav - hura naj ?ivi slovenski hlapec :bravo:

 

Aja p.s. ?e te take debate motijo lahko samo presko?i? in ne rabi? brat pa ne bo nervoze pri bajti pa se bova lohk na kakem pikniku v kaki debati zelo lepo ujela... ve? po naravi nisem glih zajebana oseba...sem ne?en in razumajo? -prava du?ica in res redkokdaj koga mahnem. :hudicek:

 

Zadnjih par besed je ?ala, da ne bo kdo kak napad traume in tesnobe dobil. :harhar:

 

Boss saj ve? kako pravijo: "Sit ne razume la?nega." In ne, ne jamram, da sem jaz la?en ampak dostikrat pi?e? kot, da ti ne razume?, da je v Sloveniji kar dosti la?nih.

 

Prekleto razumem - sploh tiste, ki so la?ni a ne po svoji krivdi. Razumem marsikaj, in vem da najbolj trpijo tisti, ki se jih ne sli?i. Po drugi strani ima? pa "glasne reve?e", ki reklamirajo svojo rev??ino tako, da stojijo lepo zaobljene postave pred svojo lastno hi?o in s ?ikom v rokah ter rde?im nosom, ki tarnajo kako hudo jim je in da nimajo za pre?ivet. Takih "reve?ev" pa pa? ne morem in ne bom nikoli razumel pa ?e se na glavo postavijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka pod to?ko 2. in 3. bi te?ko kaj dodal...kar se ti?e to?ke 1. pa :vskalo: pa ne podli kaplar no...pa ne mi re?t da je to tvoja re?itev :huh:

aja, pa pri wikileaks je bilo nekaj govora okoli dogovarjanja na morju med ivekom in jaj?kotom ;) tako da nekaj pa ?e je na temu.

 

Pa da nebo? takoj sko?il da sem lev...pi?em z desno :P svoje mnenje o politiki pa sem v neki drugi temi nazorno opisal (jeb**** z oz brez kondoma ;) )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

2. Na tem forumu ste pred skoraj letom in pol "glasovali", da nekega "pametnjakovi?a" iz?enete. Mo?akar je vedno moral imeti prav, tudi kadar ni imel. In da je utemeljil svoj prav, je iskal raznorazna dejstva in jih interpretiral na dolgo in ?iroko. Te to na koga spominja? Da se ne bo zgodovina ponovila.

 

 

 

Samo tole bom dodal, tisti"mo?akar", je tudi ?alil in pljuval po VSEH uporabnikih foruma, kar pa mislim da tega trenutno in ne prej ni po?el nih?e.

 

Vsak ima pravico napisat kar ho?e saj smo v demokraciji, ?e seveda ne gre ?ez mejo in za?ne z ?aljenjem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

2. Na tem forumu ste pred skoraj letom in pol "glasovali", da nekega "pametnjakovi?a" iz?enete. Mo?akar je vedno moral imeti prav, tudi kadar ni imel. In da je utemeljil svoj prav, je iskal raznorazna dejstva in jih interpretiral na dolgo in ?iroko. Te to na koga spominja? Da se ne bo zgodovina ponovila.

 

 

 

Jaz se bom "spotaknil" tdui samo ob tole.. (ostalo preksocim, ker me politika zanima prav toliko kot lanski sneg :) ) ...

 

Omenjeni "pametnjakovic" je SAM zelel anketo... in SAM se je spokal... Nihce ga ni izgnal ali mu kakorkoli omejil dostop do foruma... Je bil pa vsaj toliko fer, da je drzal svojo besedo .... Ni pa to bil prvi forum, ki ga je zapustil. Kolikor vem, je podobno naredil ze na mobisux.com in na alter.si forumu ... za avtomobilzem.com pa ne vem :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naslov teme je:

Bencin drazji cez noc....

 

Ja in kaj je narobe... sej vsaki?, k se podra?i se za?ne politiko notr vpletat kot glavnega krivca. Ok razumem, da je to verjetno tola?ba, ker je pa? la?je bit tuki jezen na ljudi, ki jih imamo na "dohvat ruke" :hudicek: kot pa na nekega pi?amarja tam dale? na jugu al pa na borznega me?etarja, ki mu ne vemo ne imena niti kdo je oziroma koliko je takih.

 

Mi je pa hecno, da zdej, k se hrana spet dra?i in se je ?ito na svetovnih trgih podra?ilo za ve? kot 100% v enem letu in da posledi?no bo vsa hrana dra?ja, se noben ne oglasi pa je zgodba do pi?ice enaka kot s podra?itvami nafte.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej ves zakaj...v sloveniji je avto sveta stvar, boljse avte vidis tukaj kot v parizu ?zmeden?

 

Moj sodelavec se je vrnil s ?vedske po 2 tednih...pravi, da je pri nas vozni park v povpre?ju bolj?i (z nekaj izjemami), ljudje pa skromnej?i...

 

clovek (moj frend) ima placo kakih 2000 pa bi kupil mazdo 6..cist mim

 

Nisem prepri?an, ?e ?tekam poanto. A kao razmi?lja o M6 kljub visoki pla?i? Pri nas bi kao takoj meca al baverec padu?

 

P.S. Jaz bi pri tej pla?i tudi razmi?ljal ali bi si privo??il novo M6 (pod pogojem, da imam re?en stanovanjski problem seveda).

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bratranec z ?eno in otrokom ?ivi v ?vici ve? kot 20 let. Dela kot mizar za 5000 CHF mese?no, ?ena dobi 3000 CHF (delavka v tekstilni tovarni), najemnino za 3SS ima 1000 CHF. 10 let je vozil Audi A4 (kupil 5 let starega). Lani si je pa kupil BMW 320i automatic (5 let starega).

 

P.S. Aja ima pa eno hi?ko v Zadru in eno v Prekmurju.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

. Predvsem pa za stvari na katere se ne da bistveno vplivat (cene goriv, surovin oziroma vsega kar se mora kupiti na mednarodnih trgih in kjer ne moremo vplivat na ceno).

 

 

 

Da se vplivat. Ampak nocemo. Sem ze velikokrat napisal.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se vplivat. Ampak nocemo. Sem ze velikokrat napisal.

 

Kako bo? vplival na ceno goriva? OK, 10 centov kolikor ima dr?ava lufta pri tro?arini bi lahko pritiskali - ampak to je ?e vedno relativno malo, da bi se poznalo. Lahko pa izstopimo iz EU pa se v tro?arini sprosti ?e cca 30 dodatnih centov.

 

Sicer je pa tole zdele pljunk v morje, ker se obeta EU direktiva za zara?unavanje pla?ljivih cest po prevo?enem kilometru. To bo pomenilo, da se bo? vozil tako drago kot da bi bil liter bencina cca od 2 do 2,5? - takrat pa bomo ?ele cvilili :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako bo? vplival na ceno goriva? OK, 10 centov kolikor ima dr?ava lufta pri tro?arini bi lahko pritiskali - ampak to je ?e vedno relativno malo, da bi se poznalo. Lahko pa izstopimo iz EU pa se v tro?arini sprosti ?e cca 30 dodatnih centov.

 

Sicer je pa tole zdele pljunk v morje, ker se obeta EU direktiva za zara?unavanje pla?ljivih cest po prevo?enem kilometru. To bo pomenilo, da se bo? vozil tako drago kot da bi bil liter bencina cca od 2 do 2,5? - takrat pa bomo ?ele cvilili :(

 

S ?im me bodo nadzorovali ?

Pa ?e to naj bi pla?al, ja pa jade, pe? bom pa bo, al se bom pa ?lepu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene zanima kdaj se bo pa kilometrina po zakonu 'posodobila' na nove cene....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Datum nakupa: 16.05.2022 v Big Bang. Priložim 2 kontrolerja in igri Ratchet in Harry Potter.   Dodano ima vgrajen Samsung SSD 980 PRO z heatsinkom po specifikaciji, ki doda dodatna 2TB prostora. Lahko tudi odmontiram in prodam brez njega.   PS5 je odlično ohranjen, kot nov in brez prask. Izklicna cena 800 eur.   Prodam zaradi neuporabe, letos ne vem, če je bil v uporabi 50 ur, ravno se mi je iztekla PSN naročnina.
    • Ha, ha, sem se res zatipkal La Sportiva so. 
    • Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.
    • Jaz sem že vsa leta na La Sportiva visokih, pa na salewa nizkih gojzarjih.
    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.