Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Ne merim vec pes ker bc ne laze in zadnji tank je spet presenetila 5,9.

Svaka cast, DSG menja navzdol presenetljivo clovesko, pobira informacije z G senzorja na primer po limu navzdol pred ovinkom samo malo gas spustis in ze salta 1 ali celo 2 prestavi visje, sploh ni treba bremze

Priznati pa je treba da te avtomatik umiri v voznji.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Ne merim vec pes ker bc ne laze in zadnji tank je spet presenetila 5,9.

Svaka cast, DSG menja navzdol presenetljivo clovesko, pobira informacije z G senzorja na primer po limu navzdol pred ovinkom samo malo gas spustis in ze salta 1 ali celo 2 prestavi visje, sploh ni treba bremze

Priznati pa je treba da te avtomatik umiri v voznji.....

 

A tako porabo ima? na Alhambri? 5,9 je super rezultat. Poraba pri moji M6 se je popolnoma ustalila in je 6,8, s ?imer sem zadovoljen (jebiga, AWD vzame kake pol litra, pa automatic...). Je pa zanimivo, da je poraba pri mestni vo?nji res nizka, medtem ko je pri vo?nji tam nad 120 km/h vi?ja, kot bi pri?akoval. Isto (al celo ni?jo) porabo imam tudi ?e se bistveno ve? vozim po Ljubljani, ?e ga pa mal pritisnem po avtocesti do Primorske, gre pa hitro ?ez 7. 

Glede avtomatika se pa povsem strinjam s tabo. Te res umiri, ga je pa v?asih vseeno u?itek do konca pritisnit, da se mu mal strga... Ampak pazi, na temle forumu so nekateri "Automatic haterji" :zvizga:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem ima? podobno

 

Meni je tudi na morje in nazaj pil 7,46 (truga in zadaj bicikli), normalno se pa dr?i pri 6,4l (ve?ina AC in mesto).

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pa zanje cajte skozi okoli 8 litr?kov. Kar v redu poraba za moj stil vo?nje ( robovi gum so mi ?e po?rti) :zvizga: ,

pa cel tank samo strogo mesto; ampak, ko re?em mesto je to 1, 2, 3, pa kro?i??e, pa 1,2,3 pa kro?i??e, pa vo?nja v hrib,

pa 1,2,3 celo 4 ...pa kro?i??e...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr men se pa poraba giblje med 12 in 14!  :hohoho:

Glede na to da je imela Xedos 9 skor pol manj?o ma?ino pa sem bil na 10 se sploh ne sekiram  :D

 

Itak je pa bencin ?e tok pocen da mi konc meseca ?e za kak pir ostane  :P

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=28811

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za V8 je to ?isto lepa poraba. Sicer pa baje tudi novej?i ameri?ki veosmaki ?e dolgo ne ?rejo ve? 20 litrov. Kolikor sem bral podobne teme lastnikov Mustangov, se jim pri avtocestni vo?nji giblje okoli 8 litrov, po mestu pa 12. Vem, da pri o?emanju Camara tudi nisem prilezel ?ez 18 litrov. Od semaforja do semaforja. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko gre za porabo je najverjetneje rekorder moje ro?no delo te?ko 3,4 t. Pri ?emer je neto  presek 2,25 m x 2,4 m dol?ina pa 7,3 m. To "?udo" ima porabo v povpre?ju 10 l/100 km dizla. Pri ?emer je hitrost na AC 100-110 km h. Motor 2.5 DCI120. 

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Da se ?e jaz pohvalim, ko je v VW temi debata o porabi. Po sprintmonitorju je povpre?na poraba na Cliu RS 200 9,6 jaz imam zadnjih 5000 km povpre?je 9,4. Kar ok, za 200 konjskega 2.0 bencinarja. 

 

Eh, katastrofa. VW Golf GTI porabi okoli 7 litrov :D Malo heca. ?isto vredu poraba ;) Moj foter z 220 konji pride tudi na neko tako porabo bencina/plina. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Za zadnjih 500km in nekoliko pametnejse voznje sem izracunal potrosnjo 9.6 na 100 prevozenih. Ampak pustmo decimalke in recmo le, da se da pridet pod 10, je pa res da je niti 1x nisem pognal preko 5000 obratov v minuti cez celo navedeno obdobje.:) Vsakodnevna voznja iz Sutjeske do Lj-Center in nazaj, skratka veliko mestne voznje. ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

No tole je pa lepo priznanje za Mazdo

 

http://www.zurnal24.si/mazda-poraba-skyactiv-clanek-262361

 

Se vidi, da downsizing je en navaden BS in da je treba samo tehnologijo prilagodit in izbolj?at.

 

Aja kje je pa VW in Audi?????

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tole je pa lepo priznanje za Mazdo

 

http://www.zurnal24.si/mazda-poraba-skyactiv-clanek-262361

 

Se vidi, da downsizing je en navaden BS in da je treba samo tehnologijo prilagodit in izbolj?at.

 

Aja kje je pa VW in Audi?????

Ej...to pa je pohvale vredno...superlp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tole je pa lepo priznanje za Mazdo

 

http://www.zurnal24.si/mazda-poraba-skyactiv-clanek-262361

 

Se vidi, da downsizing je en navaden BS in da je treba samo tehnologijo prilagodit in izbolj?at.

 

Aja kje je pa VW in Audi?????

?e to !

Bencinski skyactiv motorji  ?ez lu?o imajo manj?e kompresijsko razmerje (12:1) kot motorji za EU (14:1) , se pravi da imajo ?e bolj?i izkoristek :vesel: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.