Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Eni mešate pojem, da polni kasko vključuje še kombinacije delnih kaskov. Če prav razumem Ignacija, ni imel zavarovanega delnega kaska po kombinaciji D, če bi imel, bi zadeva šla skozi.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Napisano

Tako je splosni kasko je vedno bil in bo splosni kasko. In nima veze s sipami, divjadjo, krajo....

 

to je samo ce se zabijes, si kriv its da se resis (z odbitno) rqzen ce ni ekonomska totalka.

Napisano (urejeno)

Ja logicno bi bilo ce je FULL kasko. Po kmecki pameti to pomeni, da vkljucuje vse, zato pa je najdrazji. Sam kot je ze nekdo pred mano napisal je itq vedno nekje drobni tisk. Jest sem sicer do sedaj vedno imel pozitivne izkusnje z zavarovalnico Triglav. Karkoli sem uveljavljal je slo bp skozi. Je pa tudi res, da nikoli nisem imel kaska, ampak  parking, stekla in elementarne nesrece (toca).
Ce se ne motim ima pomoje sava odbitno fransizo  na parking. Triglav recimo tega nima. Vsaka zavarovalnica ima neke svoje fore.

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je jacques33 napisal:

Eni mešate pojem, da polni kasko vključuje še kombinacije delnih kaskov. Če prav razumem Ignacija, ni imel zavarovanega delnega kaska po kombinaciji D, če bi imel, bi zadeva šla skozi.

Ni čist tako, je pa odvisno od zavarovalnice. Sedaj sem pregledal kaj pomeni splošni in kaj delni kasko pri Generalliju. 

 

Splošni med drugim v 2. členu opisuje da so pokrite vse prometne nesreče če je udeleženo vsaj eno premikajoče vozilo in je nastala materialna škoda. Če dobro prebereš ugotoviš, da sem notri spada tako srna, kot parkirišče, steklo, ogledala... V splošnem npr. ni zajeta toča, kraja, reg. tablice...

 

Sedaj bo nekdo rekel zakaj pa potem rabiš delni kasko? Nekatere delne kaske lahko sklenes brez splošnega kasna, ostali so vezani na sklenitev splošnega kaska. Delne kaske ljudje sklepajo, ce skoda ni zajeta v splošnem kasku oz. iz razloga ker ima večino voznikov pri splošnem kasku 1% odbitne franšize, kar pomeni, da če uveljavljaš splošni kasko za poškodbo odbijača hitro ugotoviš da moraš doplačati 300 eur in te vse mine, prav tako pa ti vpliva na zmanjsanje že pridobljenega bonusa za 15% pri placilu premije splošnega kaska.

 

Jaz konkretno imam splošni kasko, ki ne zajema samo toče, kraje, reg. tablic in po novem očitno veveric, zato imam za te zadeve sklenjen delni kasko. 

Seveda se sedaj sprašuješ zakaj nisem zavaroval še ostale delne kaske? Zato ker imam na splošnem kasku 0% odbitne franšize, kar pomeni, da npr. za poškodovanje odbijača ne doplačam nič. Prav tako mi ne vpliva na bonus ker imam odkup prve škode. Da sem dodatno zavarovan za bonus sem v 1PR in ob drugi škodi padem v 4PR kar je še vedno 50% popusta. No ob tretji škodi pa zgubim 15% bonusa.

 

Aja, normalno vse to drži ob predpostavki, da ni še kje kakšen skriti tekst, kot je to ponavadi ko kaj uveljavljaš.

Popravljeno od ignacij
Napisano

Točno tako...poleg kaska, če želiš imeti pokrite še ostale nevarnosti moraš imeti še dodatne kombinacije kot so D, E, H, I, J, T, U......

Za moje pojme so največja težava cenilci (pa se opravičujem, če je kdo tukaj gor iz tega foha😄), ker so tako naučeni, da stranko takoj "napadejo" z nekimi kvazi "pravnimi" izrazi, vsemi členi in te hočejo prepričat, da tega nimaš pokrito, itd..in razne druge nebuloze...veliko strank na ta račun verjetno potem ne gre naprej v kregarijo....in zavarovalnica pač nima minusa, cenilec pa dobi višjo stimulacijo😄....sploh pri takih robnih primerih ala glodalci, izguba ključev in podobne sporne fore, kjer ti recimo takoj želijo "uvaliti" malomalnost oz.neodgovorno ravnanje in ti super truper kasko nič ne pomeni, seveda če pristaneš na take floskule...

Napisano (urejeno)

Ma jaz do sedaj nisem imel problemov, tako da ne bom posploševal. Svojemi agentu ne zamerim ker mi je bil dec pripravljen sam povrniti škodo in mu verjamem da je naredil napako tko kot jo lahko vsak. Takega agenta, ki se trudi, se vedno javi ko ga rabim,mi svetuje, daje odgovore... nisem še nikoli imel. Če bi bila to neka resna škoda bi bila druga pesem. Potrebno je odpuščati pa čeprav z denarjem.

Popravljeno od ignacij
Napisano

Prej kot agenta bi jaz menjal zavarovalnico in sem jo, ko so bili preveč "inovativni".

33112_1.png

Napisano

Smo enkrat nekje pisali o kasku in so se eni čudili,da ga nimam :whatever: 

Ja,tudi zato ga nimam o čemer ste ravno pisali ! A ni škoda,da plačuješ 10,20,30 ali celo več let po 600 do 1000€ odvisno od avta in kaska pa koristiš morda enkrat,dvakrat, trikrat ali pa še to ne.

Rekel bo kdo,kaj pa če se kaj zgodi ? Imamo banke in obresti niso velike..... V mojem primeru sem že profitiro 20k€ ,tako,da se niti malo ne bom sekiral,če do česa pride.👍. Plačam pa zavanje z vsemi popusti pod 200€ s pketom AO+,divjad ,stekla in vse potnike za vsak slučaj.(na te stvari ne moreš vplivat) :prstgor:

 

 

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Napisano

Seveda je škoda plačevat zavarovanje, če se nič ne zgodi. Ampak ravno to je fora, da kljub temu, da plačaš storitev upaš, da je ne boš rabil. Zavarovanja so pač ena taka smešna zadeva, ki pa na koncu lahko pomenijo a boš nesrečo stoično prenesel ali pa boš skakal iz kože.

 

Bom povedal svoje izkušnje. Jaz sem bil že dvakrat v taki izkušnji, da nisem naredil nič narobe pa sem moral začasno koristit kasko, da sem hitro saniral škodo, ki jo je povzročil drug voznik in seveda po stari pezdetski navadi ni priznal. Pol se pa zadeva vleče in če nimaš kaska si v pizdi.

 

Zakaj? Če maš kasko ti to krije zavarovalnica in to takoj, se pravi da lahko začneš s popravilom škode in maš avto hitro nazaj. Potem se pa odvetniki zavarovalnice sami pregovarjajo s povzročiteljemi in tebe ne briga več, samo ob registraciji preveriš ali je vse OK in imaš še vedno poln bonus.

 

Če pa kaska nimaš zgleda pa takole. Sam boh ne dej financirat popravila, ker potem boš moral sam s svojimi odvetniki iskat denar od povzročitelja. Enostavno moraš počakat, da zavarovalnica opravi svoje in ti potrdi popravilo. Avto pa lahko mesec ali več stoji predno ga začnejo popravljat.

 

Če pa ti je vseeno in imaš dovolj denarja, da financiraš tujo neumnost pa seveda ni ovir.

 

Drugače pa ne verjamem, da si profitirla 20.000 EUR, ker kasko pri meni je cca 500EUR in v zadnjih 25 letih, ko imam vse avte kasko zavarovane sem mogoče dal za vse to okoli 12.000 EUR. Škode v tem času (parkirišča, nalet divjadi, 1x tudi lastna krivda, ki je bila splet okoliščin) sem zavarovalnico stal okoli 7k€ do 8k€. Tako da realno sem "vrgel stran" mogoče nekje 4k€ do 5k€.

33112_1.png

Napisano

Boss, popolnoma se strinjam s tabo. Tudi meni je "miren" spanec bolj pomemben od 200-300 EVR/leto. Ljudje smo na srečo različni ter imamo tudi različne prioritete. 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Boss napisal:

Seveda je škoda plačevat zavarovanje, če se nič ne zgodi. Ampak ravno to je fora, da kljub temu, da plačaš storitev upaš, da je ne boš rabil. Zavarovanja so pač ena taka smešna zadeva, ki pa na koncu lahko pomenijo a boš nesrečo stoično prenesel ali pa boš skakal iz kože.

 

Bom povedal svoje izkušnje. Jaz sem bil že dvakrat v taki izkušnji, da nisem naredil nič narobe pa sem moral začasno koristit kasko, da sem hitro saniral škodo, ki jo je povzročil drug voznik in seveda po stari pezdetski navadi ni priznal. Pol se pa zadeva vleče in če nimaš kaska si v pizdi.

 

Zakaj? Če maš kasko ti to krije zavarovalnica in to takoj, se pravi da lahko začneš s popravilom škode in maš avto hitro nazaj. Potem se pa odvetniki zavarovalnice sami pregovarjajo s povzročiteljemi in tebe ne briga več, samo ob registraciji preveriš ali je vse OK in imaš še vedno poln bonus.

 

Če pa kaska nimaš zgleda pa takole. Sam boh ne dej financirat popravila, ker potem boš moral sam s svojimi odvetniki iskat denar od povzročitelja. Enostavno moraš počakat, da zavarovalnica opravi svoje in ti potrdi popravilo. Avto pa lahko mesec ali več stoji predno ga začnejo popravljat.

 

Če pa ti je vseeno in imaš dovolj denarja, da financiraš tujo neumnost pa seveda ni ovir.

 

Drugače pa ne verjamem, da si profitirla 20.000 EUR, ker kasko pri meni je cca 500EUR in v zadnjih 25 letih, ko imam vse avte kasko zavarovane sem mogoče dal za vse to okoli 12.000 EUR. Škode v tem času (parkirišča, nalet divjadi, 1x tudi lastna krivda, ki je bila splet okoliščin) sem zavarovalnico stal okoli 7k€ do 8k€. Tako da realno sem "vrgel stran" mogoče nekje 4k€ do 5k€.

Sem že imel primere ko niso priznali in ni problemov,če imaš slike in prisotnost policije,se hitro uredi!

Govorilo se je o kaskih 600€ in še kaj zraven za glodalce itd. Pa ko nimaš polnih popustov je še nekaj zraven in 32 let in je to kar sem napisal. Je pa res,da vsak sam ve kako in kaj. Nekateri so po naravi previdni eni znamo eni so pa nerodni,za to pa so zavarovalnice. Je pa veliko mahinacij,zato pa so parking ful podražili. Zaenkrat se mi izplača...:prstgor:

Nisem mislil na tebe s tistim " nerodni" 😆. Ti ga zavaruješ zato ker so ljudje pokvarjeni in brezobrazni in ne priznajo krivde. Jeba.....

 

Popravljeno od Bini
Napisano
pred 12 urami je Scr3am napisal:

A nisi bil ravno ti ignacij agent al neki v tem smislu ?

Če bi bil agent, bi mi še servis na zavarovalnici zastonj naredili.

  • Haha 2
  • Ljubim 1
Napisano

Mazdo mal zapeljal en krog in na saabu zamenjal brisalce spredaj. V lokalni trgovini z avtodeli pasali gor samo od Wurth-a. Bomo videli če so kaj vredni.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 13 minutami je FuManchu napisal:

Mazdo mal zapeljal en krog in na saabu zamenjal brisalce spredaj. V lokalni trgovini z avtodeli pasali gor samo od Wurth-a. Bomo videli če so kaj vredni.

Za saba bo vredu 😁

Napisano
pred 2 minutama je Bini napisal:

Za saba bo vredu 😁

Bo kr moglo bit:D načeloma imam najraje Valeo brisalce, ki me še niso razočaral. Ampak žal niso šli fizično na avto.

Bosch pa mi je odsvetoval. Da se stranke pritožujejo nad njimi.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 5 minutami je ignacij napisal:

Evo, naredil redni 4 servis na 70k, pravi mehankar da bodo zavore komot zdrzale do 90k.

Kdor zna zna.....:bravo:

Eni pa same probleme......:whatever:

Napisano

eh, to bi moralo biti bolj robustno narejeno..qrc pa tak aavto neki dinamičen, športen...pol pa 2x zabremzaš pa vse trese 🙂

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Posesal mazdo in saaba. 

Jaz mojega nisem Res se mi ni dalo zaradi mraza. Bo pa treba, ker je noter svinjski. 

Ali pa bom počakal, da pridem s smučanja pa bom potem to naredil. 

 

 

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Jaz mojega nisem Res se mi ni dalo zaradi mraza. Bo pa treba, ker je noter svinjski. 

Ali pa bom počakal, da pridem s smučanja pa bom potem to naredil. 

Saj jih nebi, če nebi bila oprana. Pa se usedeš noter pa kamenčki okol nog:angry2:

N7rRRL1.jpg

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Meni najzahtevnejša je bila "ferata" je bila tista iz 1. svetovne nasproti Kluž v smeri Hermana. S kolegom sva jo sicer splezala, čeprav ni bila vzdrževana že 100 let. Precej "lahka" sva morala biti na njej ker je precej manjkalo, ostanki pa so bili zelo majavi. V kakšnem stanju oziroma ali sploh še je, ne vem. Glede na to, da so marsikaj delali tam nad cesto ob zadnji sanaciji in širitvi, je mogoče že ni več.
    • Ker se ne upaš zares pogledat v ogledala.
    • Angleška družina je preživljala počitnice v Nemčiji in nekega dne na sprehodu opazila v lepem okolju čudovito hišico, ki se jim je zdela kot nalašč, da bi v njej preživeli dopust. Pozanimali so se, čigava je in izvedeli, da je last protestantskega pastorja. Povprašali so ga, ali bi jim bil pripravljen dati hišo v najem za prihodnje poletje, in ko je privolil, jim je ljubeznivo razkazal ljubi domek, jim izročil načrt hiše ter sklenil z njimi pogodbo. Družina se je vrnila v Anglijo. Na dolgo in široko so se pogovarjali o prihodnjih počitnicah v lepi vili in tiščali nosove v njen načrt. Na lepem je gospa dognala, da nikjer ni oznake WC in se ob tem spomnila, da tega tudi ni videla, ko so si ogledovali hišo. Sklenili so, da bodo pastorju pisali in ga prosili za pojasnilo in blaga gospa mu je pisala takole: "Spoštovani pastor, ne zamerite nadlegi, prosim, potrebujemo vaše pojasnilo. Sem gospa tiste družine, ki je nedavno najela vašo hišo za prihodnje poletje. Bili ste tako ljubeznivi, da ste nam izročili načrt, a na njem žal ne najdemo znamenja za WC. In ker nam niti med našim obiskom pri vas ni bilo dano, da bi ga videli, vas prosimo za ljubeznivo pojasnilo: kje sploh je?" Pastor, ki ni natančno razumel kratice WC, in misleč, da gre za bližnjo kapelo anglikanske sekte, imenovano "WALDES CHAPEL", je odgovoril takole. "Spoštovana gospa, zelo cenim vaše zanimanje in gorečnost in nadvse ljubo mi je, da vam lahko sporočim, da je kraj, po katerem sprašujete, 12 kilometrov oddaljen od moje hiše. Sodim, da bo to malce neprikladno, zlasti, če ste vajeni pogostokrat zahajati tjakaj. No, v takem primeru bo pač najbolje, da si vzamete hrano s seboj, da bi mogli ostati tam kar ves dan. Nekateri tukajšnji prebivalci gredo tja peš, drugi se vozijo s kolesi, eni in drugi pa vselej prispejo pravočasno. Urnik je na vratih. Prostor je dovolj velik, saj je na voljo 400 sedežev in 100 stojišč. Klimatske naprave poskrbe za to, da ni neprijetnosti, ki so v gneči pač običajne. Sedeži so oblazinjeni. Otroci sede poleg odraslih in vsi v zboru pojejo. Pri vhodu vsakdo prejme papir, kdor pride po razdelitvi, pač uporablja sosedovega. Red je tak, da je treba pri vhodu papir vrniti, da je v uporabi vsaj mesec dni. Prostor je akustičen, zato so vsi navzoči v polni meri deležni melodičnega blagoglasja. Posebni fotografi so vselej pri roki, fotografije pa objavljajo tudi časopisi, tako da vsa javnost lahko občuduje obiskovalce pri izpolnjevanju tako dopadljivega opravila.
    • Vprašaj Charlesa Leclerca za mnenje ... 😁
    • Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.