Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Bini hvala za dobrodošlico, ostalim pa za obilo humorja. S CX30 sem v dobrem letu prevozil kakih 10.000 km, nekaj z AT in nekaj z MT. Privat pa ne vozim nemških premium jajc ampak japonska jajca, če nekateri avtom sedaj tako pravite. Bi pa z veseljem imel premium nemca. 😀

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Joda napisal:

Bini hvala za dobrodošlico, ostalim pa za obilo humorja. S CX30 sem v dobrem letu prevozil kakih 10.000 km, nekaj z AT in nekaj z MT. Privat pa ne vozim nemških premium jajc ampak japonska jajca, če nekateri avtom sedaj tako pravite. Bi pa z veseljem imel premium nemca. 😀

 

@Joda, daj kaj povej o razlikah med tema dvema CX-30, kateri motorji, oprema, kilometri, dobre in slabe izkušnje, itd.  🙂

 

WHY JAPANESE PEOPLE?】Why do Japanese people eat raw eggs?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Joda napisal:

Bini hvala za dobrodošlico, ostalim pa za obilo humorja. S CX30 sem v dobrem letu prevozil kakih 10.000 km, nekaj z AT in nekaj z MT. Privat pa ne vozim nemških premium jajc ampak japonska jajca, če nekateri avtom sedaj tako pravite. Bi pa z veseljem imel premium nemca. 😀

. 😉

V bistvu se bolj malo voziš, če si v letu dni z obema variantama (v kar dvomim) res prevozil le 10Kkm.

Najbrž bolj doma sanjaš o nemških prestižnih jajcih. Mimogrede, sedaj ko sem bil na dopustu, so večinoma šlepali z večnimi službami razne mercedese, pa bmw je bil zraven, pa volvo. Videli smo pa audija, ki je gorel na italijanski avtocesti. 

Aja, v st. Tropezu so ravno nalagali Ferrarija na kamion. Kako je trokiral in dimil, ko ga je šofer peljal na kamion. 

-7900953434008610780__01.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je scania napisal:

Poraba na relaciji Ptuj Crikvenica po omejitvah. Zato je g motor zakon 🙂🙂🙂🙂

20220808_075622.jpg

Evo to je relevantna poraba glede na način vožnje po omejitvah, super... 👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bini napisal:

Evo to je relevantna poraba glede na način vožnje po omejitvah, super... 👌

Tocno tako, s predvidevanjem in cimbolj tekoco voznjo (brez rektalnih zapikavanj, kar obožujejo bmw fahrerji, sem prejsnji teden glih razmisljal da mora bit ogromno bmw voznikov gejev 🙃🙃🙃🙃). 

 

Bi pa res enkrat rad sprobal x186 motor na moj stil voznje, po moje bi enako turo zvozil s porabo 5

Popravljeno od scania
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Evo to je relevantna poraba glede na način vožnje po omejitvah, super... 👌

Ja, pa še celo pot se voziš “dol”.

 

Jaz sem tudi včeraj 

Prispel blizu crikvenice…pa nisem resiteral števca, je pa padlo na 8.4

 

Za moje pojme je to super poraba :bravo:

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Tocno tako, s predvidevanjem in cimbolj tekoco voznjo (brez rektalnih zapikavanj, kar obožujejo bmw fahrerji, sem prejsnji teden glih razmisljal da mora bit ogromno bmw voznikov gejev 🙃🙃🙃🙃). 

 

Bi pa res enkrat rad sprobal x186 motor na moj stil voznje, po moje bi enako turo zvozil s porabo 5

Ja, vprašanje koliko bi še šlo dol glede na to, da je že to bolj kot ne na podnu... 🤔Pri M3 g122 napram sedanji cx30 X186 je povprečje nižje na podobnih relacijah cca 0.2-03 na 100.s tem, da ima še malo več zračnega upora..... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Alex napisal:

. 😉

V bistvu se bolj malo voziš, če si v letu dni z obema variantama (v kar dvomim) res prevozil le 10Kkm.

Najbrž bolj doma sanjaš o nemških prestižnih jajcih. Mimogrede, sedaj ko sem bil na dopustu, so večinoma šlepali z večnimi službami razne mercedese, pa bmw je bil zraven, pa volvo. Videli smo pa audija, ki je gorel na italijanski avtocesti. 

Aja, v st. Tropezu so ravno nalagali Ferrarija na kamion. Kako je trokiral in dimil, ko ga je šofer peljal na kamion. 

-7900953434008610780__01.jpg

 

Samo fak mi je hud ta Ferrari👌

ČE bi imel denar bi bil v moji garaži, pa mi je vseeno  če ni zanesljiv, če maš tak avto imaš tudi za asistenco in popravila.😜

  • Všeč 1
  • Haha 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je scania napisal:

Tocno tako, s predvidevanjem in cimbolj tekoco voznjo (brez rektalnih zapikavanj, kar obožujejo bmw fahrerji, sem prejsnji teden glih razmisljal da mora bit ogromno bmw voznikov gejev 🙃🙃🙃🙃). 

 

Bi pa res enkrat rad sprobal x186 motor na moj stil voznje, po moje bi enako turo zvozil s porabo 5

 

Kaj bi bilo šele, če bi vozil X198 - bi prišel že do negativne porabe...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Slivka napisal:

 

Kaj bi bilo šele, če bi vozil X198 - bi prišel že do negativne porabe...

X198?? A je to kak motor, ki ga mi ostali še ne poznamo? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

Danes je dobila Super Premium pranje. Zdaj je tudi moja Mazda Super Premium. 😉😎🤪

IMG_20220809_130639.jpg

Lahko vam, ki vam je dovoljeno pranje avtov. Moji dve mazdi sta umazani kot že dolgo ne. V bistvu še nikoli. Tudi,če  se odpraviš v kako ekspres ročno avtopralnico je zaradi suše  in prahu v zraku drugi dan enako. 😬

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Alex napisal:

Lahko vam, ki vam je dovoljeno pranje avtov. Moji dve mazdi sta umazani kot že dolgo ne. V bistvu še nikoli. Tudi,če  se odpraviš v kako ekspres ročno avtopralnico je zaradi suše  in prahu v zraku drugi dan enako. 😬

te čist zastopim. do včeraj je bla moja še kokr tolk ok za pogledat, pa je ponoč padlo par kapel dežja in dans zgleda k da bi jo ptiči z drisko posral.

Popravljeno od TBA
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj se je fajn vozit... ane... Gres do Ljubljane... v pralnico... gremo na eno pivo... pol pa nazaj  :D 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Jest napisal:

Saj se je fajn vozit... ane... Gres do Ljubljane... v pralnico... gremo na eno pivo... pol pa nazaj  :D 

 

js mam pralnico 2min stran :) . Lahk se pa kamot kje dobimo pa kako rečemo in pohvalmo kak fajn avto ma Alex :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker pa je tvoj? CX-30 si rekel, da bo zenin, ce se prav spomnim... ali da da ga bo zena vozila? Sestko pa vozi sin... ali? :P :D 

  • Všeč 1
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Katerega? 6-ko i cx30? 😊

Odvisno kater je nate pisan pa s kero  prideš :D .

 

pred 58 minutami je Jest napisal:

Ker pa je tvoj? CX-30 si rekel, da bo zenin, ce se prav spomnim... ali da da ga bo zena vozila? Sestko pa vozi sin... ali? :P :D 

 

Če je CX30 pisan na lepšo polovico in Alex pride z CX 30 pol pohvalmo kak fajn okus pa avto ma žena :) . 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.