Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 28. 5. 2023 ob 14:49 je Tilen5 napisal:

Mal sm jo očedil na hitrco

 

20230528_144006.jpg

Ta mi je strašno lepa barva, gledam dve limo tuki pri nas...

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano

Ja je kar zanimiv odtenek barve :D

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 2 urama je Scr3am napisal:

Izolacija od pokrova motorja po vsej vrjetnosti.

Ampak ta košček se tukaj drži motorja :o Na stropu je vse bp. 

Napisano
pred 10 urami je NevLado napisal:

Ampak ta košček se tukaj drži motorja :o Na stropu je vse bp. 

Dizl(moj) ima med palstiko(pokrovom) in delom motorja zaščitni pokrov tak manjši,..gre za injektorji dol,.. lahko ti snamem pokrov in poslikam

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
pred 23 urami je NevLado napisal:

Za vikend popucal iz noter v piko in pogledal da dolijem vitrex/olje in glej ga zlomka, sem imel očitno obiske.

 

A mi lahko nekdo slika kak je ta kos pri njemu? A se to mašine drži pri pokrovu ventilov al iz kje je to, da vem paničart al pustim?

 

image.png

 

image.png

 

Citronski vonji naj bi odganjali mačke, glodalce ... za akumulator je zataknjen osvežilec zraka + WC račka

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 2
Napisano
pred 10 minutami je Janez007 napisal:

 

image.png

 

image.png

 

Citronski vonji naj bi odganjali mačke, glodalce ... za akumulator je zataknjen osvežilec zraka + WC račka

image.png

Ej hvala! WC bref?

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Napisano
6 minutes ago, Janez007 said:

Mislim, da ja. Odkar ga imam v mašini, nisem opazil še niti ene sledi mačk.

 

Dobra fora, jaz sem pa mislil da je to fora pač --skret motor 😄

Napisano

No, danes je tudi moj akumulator zaštrajkal in ni hotel več zagnati avta. Glede na to da je ves čas vžigal v prvo, sem mislil da še imam nekaj mesecev do nakupa novega. No, ni bilo tako.

Minus dol, plus dol, nov akumulator noter in minus gor, nato še plus gor. Sicer v navodilih zraven akumulatorja piše, da najprej plus gor pa potem minus.

 

Skratka, resetiralo mi je samo trip 1 & 2, pa povprečne porabe in hitrosti.

Pribljubljene od radia so ostale, navigacija in vse ostalo tudi.

 

A je to tisti "šment" ki ste ga obravnavali v eni temi, kao za pravilno vgradnjo start stop akumulatorja?

Če je samo to, potem se res ni splačalo pogovarjat o tem 10 strani. 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 52 minutami je Jaka32 napisal:

No, danes je tudi moj akumulator zaštrajkal in ni hotel več zagnati avta. Glede na to da je ves čas vžigal v prvo, sem mislil da še imam nekaj mesecev do nakupa novega. No, ni bilo tako.

Minus dol, plus dol, nov akumulator noter in minus gor, nato še plus gor. Sicer v navodilih zraven akumulatorja piše, da najprej plus gor pa potem minus.

 

Skratka, resetiralo mi je samo trip 1 & 2, pa povprečne porabe in hitrosti.

Pribljubljene od radia so ostale, navigacija in vse ostalo tudi.

 

A je to tisti "šment" ki ste ga obravnavali v eni temi, kao za pravilno vgradnjo start stop akumulatorja?

Če je samo to, potem se res ni splačalo pogovarjat o tem 10 strani. 

Ne ne, so še neka navodila za reset istop sistema. Lahko se voziš in se bo skalibriral sam po par km, lahko pa izvedeš tista navodila.

Napisano
pred 17 urami je Jaka32 napisal:

No, danes je tudi moj akumulator zaštrajkal in ni hotel več zagnati avta. Glede na to da je ves čas vžigal v prvo, sem mislil da še imam nekaj mesecev do nakupa novega. No, ni bilo tako.

Minus dol, plus dol, nov akumulator noter in minus gor, nato še plus gor. Sicer v navodilih zraven akumulatorja piše, da najprej plus gor pa potem minus.

 

Skratka, resetiralo mi je samo trip 1 & 2, pa povprečne porabe in hitrosti.

Pribljubljene od radia so ostale, navigacija in vse ostalo tudi.

 

A je to tisti "šment" ki ste ga obravnavali v eni temi, kao za pravilno vgradnjo start stop akumulatorja?

Če je samo to, potem se res ni splačalo pogovarjat o tem 10 strani. 

Koliko je bil star aku? Kašnega si kupil in po kakšni ceni?

Napisano
pred 13 minutami je Gregster napisal:

Koliko je bil star aku? Kašnega si kupil in po kakšni ceni?

 

 

Saj to je ze napisal nekaj dni nazaj ... da je akumulator se originalni in je avto letnik 2017 ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)

Tako je, star je bil 6 let.

Je pa Yuasa firma.

 

No, ko sem ga dal ven, sem opazil eno nalepko pri motorju "Made in Mexico". Evo vam kost za glodat, za vse naše "Japonce"... 

Popravljeno od Jaka32
Napisano
pred 18 minutami je Jaka32 napisal:

No, ko sem ga dal ven, sem opazil eno nalepko pri motorju "Made in Mexico". Evo vam kost za glodat, za vse naše "Japonce"... 

Ne vem, kaj se tako čudiš, saj je že dolgo znano, kje se delajo kateri avti.

 

In Mazde 3, z izjemo najzmogljivejših primerkov (2.5 Skyactiv), pač pridejo v Slovenijo (in Evropo) iz Mehike.

Samo številko šasije svojega vozila vnesi v katero izmed brezplačnih storitev (VIN checker), pa boš dobil podatke, kje je bilo tvoje vozilo narejeno.

 

Moja je Japonka iz Hirošime. 😃

Napisano
pred 2 minutama je dvorjan napisal:

Moja je Japonka iz Hirošime. 😃

 

Ce prav vem, so trojke, narejene na Japonskem, sestavljene v tovarni v Hofu-ju ... in ne v Hirošimi :D ... 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)
pred 4 urami je Jest napisal:

 

Ce prav vem, so trojke, narejene na Japonskem, sestavljene v tovarni v Hofu-ju ... in ne v Hirošimi :D ... 

 

 

 

Jebemtiš, pa sem si res narobe zapomnil:

 
Plant Country
JAPAN

 

Plant Company Name
Mazda Motor Corporation
 
Plant State
YAMAGUCHI
Popravljeno od dvorjan
Napisano
dne 30. 5. 2023 ob 13:46 je Jaka32 napisal:

No, danes je tudi moj akumulator zaštrajkal in ni hotel več zagnati avta. Glede na to da je ves čas vžigal v prvo, sem mislil da še imam nekaj mesecev do nakupa novega. No, ni bilo tako.

Minus dol, plus dol, nov akumulator noter in minus gor, nato še plus gor. Sicer v navodilih zraven akumulatorja piše, da najprej plus gor pa potem minus.

 

Skratka, resetiralo mi je samo trip 1 & 2, pa povprečne porabe in hitrosti.

Pribljubljene od radia so ostale, navigacija in vse ostalo tudi.

 

A je to tisti "šment" ki ste ga obravnavali v eni temi, kao za pravilno vgradnjo start stop akumulatorja?

Če je samo to, potem se res ni splačalo pogovarjat o tem 10 strani. 

Za ostale trojke ne vem, vem pa da M3 lim. 2.0 /120 KM so sestavljene v Mehiki, to se vidi iz VIN številke in tudi pri nakupu avta so mi to povedali... 😉

 

Napisano
pred 5 urami je Bini napisal:

Za ostale trojke ne vem, vem pa da M3 lim. 2.0 /120 KM so sestavljene v Mehiki, to se vidi iz VIN številke in tudi pri nakupu avta so mi to povedali... 😉

 

Drži, Mazda 3 BM/BN bencinarji 1.5 in 2.0 so made in Mexico.

Sicer pa velja:

"VIN starts with J = Japan
VIN starts with 3 = Mexico"

Napisano
pred 10 urami je Jaka32 napisal:

Tako je, star je bil 6 let.

Je pa Yuasa firma.

 

No, ko sem ga dal ven, sem opazil eno nalepko pri motorju "Made in Mexico". Evo vam kost za glodat, za vse naše "Japonce"... 

Tudi recimo Audi TT ni nemški, ampak so narejeni na Madžarskem. Tudi nekatere Opel Astre so iz Mađžarske..

 

Tak pač je :)

Napisano

V ponedeljek sem imel redni servis na mazdi 6. Našel sem obalnega "pelkota", mehanika, ki je bil edini strokovnjak za mazde   na avto plus Koper.. Prišel je po avto, servis naredil v eni uri in mi ga pripeljal domov. Jaz sem prispeval Motul olje, on vse ostale filtre. Cena? 

100€ za delo +material. 

Vozi pa drugače tudi relly (mitsubishi Evo 😎 in avto tudi sam pripravlja za dirke. Pravi, da je moja 6-ka v top formi, kolektor sploh ni nič zabit, vse tip top. 

Zelo sem zadovoljen, da imava z Gelipterjem tako super mehanika po novem. 👍

  • Všeč 7
  • Ljubim 2

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.