Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
Pravkar je SpEkTr napisal:

Ej, sam kako na 100 tisoč, potem je priporočilo skoraj enako kot za dizelski motor :)

Samo dizel ima takrat že lepo zožane kanale, bencinca pa komot sčistiš z zobno sčetko, strgalom, in okroglo jekleno metlico. Pri dizlu na 100000km po moje samo s peskanjem rešiš. Je pa res da je to težava vseh direktnih vbrizgov, ko sčistiš je pa razlika občutna.

Napisano

To je res ja, še vedno pa moraš okol tega neki narest, razstavit, sestavit...itd. Torej point je, da brez tega je tudi tukaj bolj tako tako..

Napisano
pred 35 minutami je SpEkTr napisal:

To je res ja, še vedno pa moraš okol tega neki narest, razstavit, sestavit...itd. Torej point je, da brez tega je tudi tukaj bolj tako tako..

Pri vseh novejsih bencinarjih ki imajo direktni vbrizg je tako. Ni to od mazde odvisno.

Napisano

Pa to je direktni vbrizg kriv?

 

Jaz bolj stavim na egr, ker drek spuščamo v sesalni vod.

Na Alfi sem imel tudi loputo črno, pa to ne more bit zaradi vbrizga.

Napisano
pred 6 minutami je godlike napisal:

Pa to je direktni vbrizg kriv?

 

Jaz bolj stavim na egr, ker drek spuščamo v sesalni vod.

Na Alfi sem imel tudi loputo črno, pa to ne more bit zaradi vbrizga.

Oljni hlapi gredo skoz, prej si imel sove za ventilom in jih je scistilo, danes imas direktni vbrizg in jih nima kaj cistit pa se nabere. Kot vidis pri bencinarju doosti manj ampak kljub temu, dizel je pa kar dizaster glede tega, ker se preko egr-ja vlece.  To nardis vsake tolko pa imas mir, pri bencinarju gre z osnovnimi pripomocki brez tezav. Malo je zamudno ampak nic zahtevnega.

Napisano
dne 20. 6. 2023 ob 18:41 je Volume napisal:

To pa kar pogrešam...

V aplikaciji imaš pod servis samo kontrolo stanja in kljukice za luči,  tlak v gumah in sistem za nadzor tlaka....ne pa koliko so polne gume😕😕😕

Ja pri moji Mazdici isto kaže samo odkljukano, ne pa koliko je tlaka v gumah 🙃

Napisano
pred 6 urami je scania napisal:

Ekola, danes sem si vzel čas za mazdo, torej ima prevoženih 107000km in sem sčistil sesalne kanale in ventile (kdor jih ni pa je okoli 100000km naj to naredi ker se je kar nabralo na njih, opazam da ni vec tiste mikro cukanja ki je vcasih bil znacilen za mazde pri konstantni voznji, prosti tek je doooosti bolj mehak in miren, vglavnem priporočam vsakemu). Menjal sem hladilno tekocino, napenjalec (original je od ine, na eni strani je znak mazda na drugi pa ina, hvala bogu sem kupil od ine po priporočiku @Brane hvala), menjal oba jermena (gates), menjal svečke (prva menjava je bila na 80000, sedaj pa na 107000km), filter klime, zraka, olje je bilo menjano cca1000km nazaj, menjal čep na radajatorju ker je bil malo rjav, sedaj septembra bom na dvigalu se menjal olje v menjalniku in avtek je v nuli tuto kompleto od bremz, menjalnika, motorja, zascito proti rji, klima, guma vseee 🙂 .  Aja še časovni razpon začel sem malo pred pol šesto zjutraj konačal pa malo pred 14h, lepo laganini in tak kot mora bit.

IMG_20230710_095917.jpg

IMG_20230710_102521.jpg

IMG_20230710_100544.jpg

IMG_20230710_100548.jpg

Se strinjam glede prostega teka, po čiščenju deluje bolj mirno. Sem pa imel po posegu občutek, da ima avto manj moči. Pa zgleda, da je bilo potrbno nekaj vožnje, da se "stvari kalibrirajo". Me zanima, če se bo po čiščenju in novih svečkah kaj poznalo na porabi? Sem premalo prevozil in v preveč različnih pogojih, da bi lahko podal objektivno oceno. Ampak se mi zdi, da bi lahko bilo par decilitrov manj

Napisano
pred 9 minutami je toto89 napisal:

Se strinjam glede prostega teka, po čiščenju deluje bolj mirno. Sem pa imel po posegu občutek, da ima avto manj moči. Pa zgleda, da je bilo potrbno nekaj vožnje, da se "stvari kalibrirajo". Me zanima, če se bo po čiščenju in novih svečkah kaj poznalo na porabi? Sem premalo prevozil in v preveč različnih pogojih, da bi lahko podal objektivno oceno. Ampak se mi zdi, da bi lahko bilo par decilitrov manj

Glede moči, se mi zdi ravno nasprotno, nekako bolj živahna. Porabo bom pa spremljal, sem danes komaj čistil pa da vidim po par tankanj kako bo. 

Napisano

Sej pri meni se je vsa moč vrnila nazaj 😁 Mogoče sem pričakoval večji čudež na začetku

Napisano
pred 10 urami je godlike napisal:

Pa to je direktni vbrizg kriv?

 

pred 10 urami je godlike napisal:

Jaz bolj stavim na egr, ker drek spuščamo v sesalni vod.

Na Alfi sem imel tudi loputo črno, pa to ne more bit zaradi vbrizga.

Ta motor nima EGR,- kriv oddušek in direktni vbrizg,ki ne čisti kanala pred ventili.

Napisano
Pred eno uro je Piterna napisal:

 

Ta motor nima EGR,- kriv oddušek in direktni vbrizg,ki ne čisti kanala pred ventili.

Zna pomagat oil catcher, sam ga nimam me pa mika da bi nabavil. Zdaj vagam ali oil catcher ali naprava za peskanje kanalov, cena je tam tam 😁😁😁

CORKSPORT.COM

If performance and reliability are important to you then an oil catch can is a critical component for your...

 

Napisano
pred 38 minutami je scania napisal:

Zna pomagat oil catcher, sam ga nimam me pa mika da bi nabavil. Zdaj vagam ali oil catcher ali naprava za peskanje kanalov, cena je tam tam 😁😁😁

CORKSPORT.COM

If performance and reliability are important to you then an oil catch can is a critical component for your...

 

Nekoč sem imel nekaj takega, se je kar nabralo vlage- vode in olja, še posebej v jesenskem času.

Napisano
pred 55 minutami je Brane napisal:

Kakšno mašino imaš v planu,da se organiziramo?

Nekaj takega sem razmišljal:

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie Autool HTS 558 Motor Kohlenstoff Sandstrahler Reinigungsset in der großen Auswahl...

 

Pred eno uro je Piterna napisal:

Nekoč sem imel nekaj takega, se je kar nabralo vlage- vode in olja, še posebej v jesenskem času.

Torej to vredu deluje, posledično je po moje kar manj teh saj in nečistoč na kanalih in ventilih

Napisano

Kaj je pa fora tega oil catcherja, to sem že nekje videl. Se pravi, da neke hlape lovi? A to moraš potem kaj praznit?

Napisano
pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

Kaj je pa fora tega oil catcherja, to sem že nekje videl. Se pravi, da neke hlape lovi? A to moraš potem kaj praznit?

Oljne hlape in vlago lovi. posodica se prazni cca enkrat letno 

Napisano
pred 24 minutami je SpEkTr napisal:

Dost tečno, če moraš vse to potem razdirat, da prideš do posodice. Sem pogledal njihova navodila :)

Po navadi je na eni strani za kolotekom, ko delas servis takmas plastiko dol, samo odvijes spraznis in privijes pol min dela

Napisano

Čudno, da tega ne vgradijo že standarno v tovarni.... 🤔

Verjetno je predrago in ena skrb ter delo več pri servisu zato je za njih boljše, da je tako kot je..... :nevem:

Napisano

Ja čiščenje se da zaračunat. Sicer pa bi reku, da velika večina za tak poseg sploh ne ve in samo vozi avto.

Recimo: čiščenje sesalnih komor (po komori) - 45€

 

WWW.CSS-TUNING.COM

chip tuning, povečanje moči, dynostar, dyno, chip, tuning, css performance, čip tuning, ćip tuning, chip tuning vozil, car, truck...

 

WWW.CSS-TUNING.COM

chip tuning, povečanje moči, dynostar, dyno, chip, tuning, css performance, čip tuning, ćip tuning, chip tuning vozil, car, truck...

 

Napisano

Jaz bom mojo mazdo kar v kislino pomočil,..in to celo,..pol pa naj se še kaj zabije...😡

  • Haha 3
  • Zmeden 2

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

To smo nekoč montirali na Land Roverje, sploh na Defenderje, pa tudi kakšna Ameriška šlamparija je to reč potrebovala. Solidno izdelani motorji pa tega ne potrebujejo.

 

Zakaj smo to montirali? Ker je na oddušnik šlo veliko olja. In se je znalo zgodit, da se je motor priganjalo kje po brezpotju in blatu, hladilnik malo bolj zamazan in se je zadeva začela pregrevat. In je zato na oddušnik pihalo še več oljnih hlapov. Se je že zgodilo, da je motor na koncu delal samo na oljne hlape in ga sploh ugasnit nisi mogel - ker je bil vroč in ker je bilo toliko oljnih hlapov, da nafte sploh ni potreboval. In se ni ugasnil, dokler ni izparelo vse olje iz karterja. Kako je končal tak motor, si lahko odgovorite sami...

Včasih je pomagalo, če si imel možnost se dokopat do sesalne cevi, pa si notri zabasal kakšno žogico ali vsaj kepo cunj in upal, da se bo zagozdilo kje in zaprlo dovod zraka v motor. Ni pa nujno, da je to delovalo - podtlak v sesalni cevi dela čudeže...

Pa včasih je pomagalo, da si dal v četrto prestavo in spustil sklopko. Če ni sklopka zdrsnila ali pa avto zbezljal, je mogoče ustavilo motor. Seveda to ni šlo pri avtomatiku...

 

Kakorkoli, sodobni motorji so tako natančno narejeni, da jim malo kompresije uhaja mimo batov, zato ni veliko oljnih hlapov, posledično ni porabe olja (ali pa je zanemarljivo majhna - pri Defenderju smo nalivali od 0,75 do enega litra olja na servisni interval 10.000 km), pa tudi tega "kondenzatorja" za oljne hlape ne potrebujejo (v tej škatli se oljni hlapi ustavijo, ohladijo, olje kondenzira in steče dol, ostalo gre naprej). 

 

To je vsa znanost okoli te škatlice - saj ni raketna tehnologija...

  • Všeč 3
  • Hvala 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 9 urami je scania napisal:

Oljne hlape in vlago lovi. posodica se prazni cca enkrat letno 

Hmmm.. moj primer dizelski motorček okoli 200k. Km.

kar ene 2krat-3krat letno praznenje- morda bi bil problem ob polni posodi in hudem mrazu, če zadeva postane gosta, ali celo zmrzne....(blokiran oddušek)

Druga stvar poceni oil catch can nima nikoli narejenega ciklona- nekakšenega uspešnega ločevanje oljnih par in vlage (tako,da se velik del vrne v "usta" motorja)

Tretje kje namestiti- prostor z lahkim dostopom in ne predolgimi cevmi.

Tako,da sem ene 2leti se igral z tem- Čistil EGR in sesalne cevi, loputo sem pa tako ali tako, da sem opazoval ali je bolj ali manj osrano.

Pri meni takrat ni bilo nekih navdušojočih rezultatov- zame od začetka zanimiv in spoštljiv odnos do mehanike...jeklenega prašička,ki pa je postala dodatna skrb.

 

 

 

 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ja, kako priročen izgovor: majhnost Slovenije...   Letališče Celovec po moji oceni ni večje od letališča Maribor. Pa je Maribor dober kvečjemu, da avstrijski piloti tam trenirajo 'šolski krog' (touch-and-go), Celovec ima pa povezave, da se celo iz Gorice gor vozijo - raje, kot na precej večje ljubljansko letališče...
    • Pravkar "zvedel" od sodelavca (pa malo priredil):   Globa za posedovanje konoplje znaša manj kot tista za vožnjo s telefonom v roki. Torej, vozite z julo v roki...
    • Ja, problem letališč pri nas je, da so vsa z boljšimi povezavami nedaleč stran čez mejo in večinoma veliko boljša izbira kot domača. Spet majhnost Slovenije.
    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.