Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 17 urami je Jest napisal:


Si jo probal drugace obrnit?

 

Evo, sem jo obrnil pa deluje, hvala za nasvet.

 

Vglavnem z nakupom 10eur vrednih ledic sem zadovoljen, tako, da priporocam.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 5. 2023 ob 7:01 je Slivka napisal:

Meni je nekdo s tega foruma šenkal nekaj LEDic, ki jih je za nek drobiž kupil s Kitajske, porabil kolikor jih je, ostale sem dobil jaz. Eno sem zmontiral v petko, ker so tam včasih kakšni majhni prstki, ki se radi igrajo s stikalom na stropu. Luč je nekajkrat ostala prižgana celo noč ali pa kar cel vikend. Še dobro, da je LED, drugače bi na dan ponedeljka za 'dobro jutro' iskal nov akumulator. Kar sem hotel povedat, je to: tista ena, ki je zmontirana, sveti že nekaj let, ostale pa čakajo v rezervi, ko bo ta pregorela, da imam s čim zamenjat. Pa bom zgleda prej zamenjal avto kot bo ta LEDica pregorela...

Me veseli da še delajo, jaz sem avto tudi prej menjal preden so vse crknile

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem izkoristil včeraj eno luknjo, da sem spucal avto. Včeraj prvič probal še tale tekoči Sonax. O volanih smo že dosti pisali, tole se je pri meni naredilo po 45kkm vožnje :( Mažem pa glih da ne vsak mesec. M6 za 40 tisoč eur, volan pa iz papirja? :lol:

 

null

null

image.png

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasika. Meni se je popolnoma ogulil tako na prvi, kot na drugi generaciji. Sem iz ebaya narocil novega za 30€ pa ga samo zamenjam in bo se za nekaj casa mir :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, moj je po 80k uporabe kot nov. To je res čudno enim se znucajo, drugim ne. Enkrat sem bral, da naj bi na obrabo vplivalo znojenje rok oz. snovi ki jih oddajamo. Verjetno je to bolj mit, sam mogoce pa je nekaj na tem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Gregster napisal:

Ok. Sej jes mam tud malo svetleč volan ampak tokle pa sigurno ne. Pa mam slabih 80 kkm.

Ko sem ga kupil pri 57 je bila drajsa na vrhu. Sedaj se je v 45 od moje roke naredilo še tole.

 

Na cx-3 je bil znucan, smo menjali pod jamstvom in potem ni bilo nobenega fleka. Kaj je fora, ne vem :( 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, ignacij said:

Hmm, moj je po 80k uporabe kot nov. To je res čudno enim se znucajo, drugim ne. Enkrat sem bral, da naj bi na obrabo vplivalo znojenje rok oz. snovi ki jih oddajamo. Verjetno je to bolj mit, sam mogoce pa je nekaj na tem.

Čisto možno. Kot tudi kak prstan ipd. Pa dobr če ne vplivajo slabo tudi kake maže  - vprašanje, če je to res tako neoporečno do teh občutljivih materialov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je ignacij napisal:

Hmm, moj je po 80k uporabe kot nov. To je res čudno enim se znucajo, drugim ne. Enkrat sem bral, da naj bi na obrabo vplivalo znojenje rok oz. snovi ki jih oddajamo. Verjetno je to bolj mit, sam mogoce pa je nekaj na tem.

Veš za ene roke je kramp pa lopata za druge pa volan in balanca....😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je godlike napisal:

PH v švicu.

 

Poznam ljudi, ki vsak volan uničijo.

 

To je dejstvo. Jaz sem mel skor 300kkm pa je bil volan le nekoliko zglajen zaradi uporabe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se spomnim enega še pravega usnjenega volana Mazde Xedos,slabih 30 let nazaj - bil je kar fino popraskan od številnih prstanov voznice.

 

Ti novi so res iz nekakšnega plastifiiciranega papirja-kartona. Ta material nima nobene zveze z naravnim usnjem, zato ga pripravki za usnje lahko uničijo (notri so topila). Sem enkrat poskusil narahlo očistiti z 95% alkoholom na vati - samo malo sem podrsal in je bila vata črna od barve volana. Alkohol torej topi barvo Mazdinega volana!

 

Si predstavljate v času korone, ko smo si razkuževali roke z alkoholnimi razkužili in z neposušenimi prijemali volan. 🙃

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Se spomnim enega še pravega usnjenega volana Mazde Xedos,slabih 30 let nazaj - bil je kar fino popraskan od številnih prstanov voznice.

 

Ti novi so res iz nekakšnega plastifiiciranega papirja-kartona. Ta material nima nobene zveze z naravnim usnjem, zato ga pripravki za usnje lahko uničijo (notri so topila). Sem enkrat poskusil narahlo očistiti z 95% alkoholom na vati - samo malo sem podrsal in je bila vata črna od barve volana. Alkohol torej topi barvo Mazdinega volana!

 

Si predstavljate v času korone, ko smo si razkuževali roke z alkoholnimi razkužili in z neposušenimi prijemali volan. 🙃

 

Mah, jaz sem res picajzel, kar berem tukaj verjetno na višku picajzlov na tem forumu, pa vedno uzamem prav namenske pripravke za avto, tako da bom kr ostal pri svojem mnenju da je tole iz papirja narejeno očitno :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

Si predstavljate v času korone, ko smo si razkuževali roke z alkoholnimi razkužili in z neposušenimi prijemali volan. 🙃

 

Hmm, v bistvu si ne... ker eni tega nismo nikoli delali. Me pa preseneča kaj ste pa vse drugi počeli. :nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 4

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je godlike napisal:

A bejž.

Ko je varnostnik stal poleg in ti pokazal na razkužirlo, si 100% tudi ti klecnil. 😉

A pred tvojim avtom je stal varnostnik, da si se razkužil in še z vlažnimi rokami sedel v avto. Kaj vse ne bom še prebral. Lepa 🤣

 

Drugač pa ne... nič kej dosti nisem nikjer klecnil pa sem kljub temu preživel. Zanimivo a ne. 😜

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

A pred tvojim avtom je stal varnostnik, da si se razkužil in še z vlažnimi rokami sedel v avto. Kaj vse ne bom še prebral. Lepa 🤣

 

Drugač pa ne... nič kej dosti nisem nikjer klecnil pa sem kljub temu preživel. Zanimivo a ne. 😜

Zdaj pa samo še reci,da se tudi umival nisi....😁😉

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

A pred tvojim avtom je stal varnostnik, da si se razkužil in še z vlažnimi rokami sedel v avto. Kaj vse ne bom še prebral. Lepa 🤣

 

Drugač pa ne... nič kej dosti nisem nikjer klecnil pa sem kljub temu preživel. Zanimivo a ne. 😜

Ne, ni stal pred avtom. Si pa je serviser roke razkužil, preden se je not vsedel.

 

Razkuževal sem, ko sem bil primoran.

Včasih so stali zravn razkužila in je komanda padla. Pa si pač špricnil, da si lahko dalje šel.

 

Pa ti robčki dezinfekcijski so bli fajn, ko si čevape za malco pojedel, da si si mastno dol obrisal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

A pred tvojim avtom je stal varnostnik, da si se razkužil in še z vlažnimi rokami sedel v avto. Kaj vse ne bom še prebral. Lepa 🤣

 

Drugač pa ne... nič kej dosti nisem nikjer klecnil pa sem kljub temu preživel. Zanimivo a ne. 😜

 

Mogoče pa volanu škodijo tudi hlapi izdihanega alkohola? 🙂 Ker @Boss-ovemu volanu nič ne škodi se sprašujem, ali morda uživa destilirano vodo😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.