Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 27 minutami je SpEkTr napisal:

Ma ne, to seveda spet ne. Je pa res da je nimam vedno vzgane za brez veze, če ne drugega precej izsuši zrak in če sem dolgo notri me začne grlo pečt recimo..
 

V avtu je ponavadi večji problem vlaga kot pa suhi zrak....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Tilen5 napisal:

Jst mam kar ac/eko čez zimo skozi, pa tud zdej mi kar dela :D

 

Sej zato pa kupujemo avtomatske klime, da ne rabiš ugašat in je skos prižgana poleti in pozimi. Jaz zadnjih 20 let nisem klime ugašal. Ugašal sem jo nazadnje ko sem še imel KIA Clarus na prelomu tisočletja, kjer je prižgana klima in jedva 118 bencinskih konjev lepo občutno pobirala moč motorju in se je poznalo pri pospeševanju/prehitevanju,.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bemtiš, jaz tudi ne pritiskam tistega gumba za klimo. Na skoraj 1000 metrov nad morjem je enostavno vedno ugasnjena...

 

Mogoče bi si moral nastavit kakšen opomnik, da me spomne enkrat na mesec, da jo vžgem. Tako, kot imajo sodobni avti 'lučko za servis'...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Bemtiš, jaz tudi ne pritiskam tistega gumba za klimo. Na skoraj 1000 metrov nad morjem je enostavno vedno ugasnjena...

 

Mogoče bi si moral nastavit kakšen opomnik, da me spomne enkrat na mesec, da jo vžgem. Tako, kot imajo sodobni avti 'lučko za servis'...

.... sodobni dizli.... 😁😂😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9 hours ago, Bini said:

V avtu je ponavadi večji problem vlaga kot pa suhi zrak....😉

Res je, ko je dež. Sicer pa vlage nekak ne sme bit, če imaš seveda zračenje vključeno. Če je pa dež pa itak, če ravno nisi sam v avtu potem brez klime ne gre, ker se hitro zarosi vse skupaj.

 

Menda smo pa lahko hvaležni, ker imajo japonci - no vsaj Mazda ima še tako - klasičen sistem kompresorja s sklopko, ker tudi če gre nivo plina pod najnižjo mejo, se kompresor pač ne vklopi - oz sklopka. Pri nemcih pa dela skoz, kompresor se vseskozi vrti, in ko tam zmanjka plina oz ga začne primanjkovat, se tudi sistem začne kvarit, če lastnik ne opazi nič...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je ignacij napisal:

Nekako ne razumem fore, razlozi

Evo razlika, super zadovoljen

20230510_174315.jpg

Poglej sliko na škatli od ledic🤣 od dekovca interior

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je ignacij napisal:

Edino obe ledici za sencnik ne delata, ni mi jasno kaj bi bla fora.

 

 


Si jo probal drugace obrnit? Sem tudi pred leti, ko sem menjal na LED imel podoben problem, pa sem potem ugotovil, da ni vseeno, kako je obrnjena…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Scr3am napisal:

Nocem bit "hejter", ampak tele kitajske ledice bojo po vsej vrjetnosti po hitrem postopku zacele utripati in potem crknile.

 

 

Sem jih v CX-5 zamenjal 2020 ... pa ni nobena se crknila ali zacela utripat ... :)

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:


Si jo probal drugace obrnit? Sem tudi pred leti, ko sem menjal na LED imel podoben problem, pa sem potem ugotovil, da ni vseeno, kako je obrnjena…

Hmm, nisem, hvala za nasvet, bom jutri probal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je nekdo s tega foruma šenkal nekaj LEDic, ki jih je za nek drobiž kupil s Kitajske, porabil kolikor jih je, ostale sem dobil jaz. Eno sem zmontiral v petko, ker so tam včasih kakšni majhni prstki, ki se radi igrajo s stikalom na stropu. Luč je nekajkrat ostala prižgana celo noč ali pa kar cel vikend. Še dobro, da je LED, drugače bi na dan ponedeljka za 'dobro jutro' iskal nov akumulator. Kar sem hotel povedat, je to: tista ena, ki je zmontirana, sveti že nekaj let, ostale pa čakajo v rezervi, ko bo ta pregorela, da imam s čim zamenjat. Pa bom zgleda prej zamenjal avto kot bo ta LEDica pregorela...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je ignacij napisal:

Edino obe ledici za sencnik ne delata

mogoče kaka hecna fora, da morajo bit žarometi prižgani? Meni v sovoznikovem predalu ne sveti, če ne gorijo luči

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.