Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

dne 1. 4. 2023 ob 14:28 je Alex napisal:

A ni lažje (vsaj ceneje), da to sam storiš doma? Letos sem sam investiral 200€ v Makito (udarni vrtalnik z močjo 700Nm navora).

Dobra računica 200 za mašino + ene 800 za nove felne =1000evriča. 2x letno motaža po 50 je 100 na leto , zdaj pa računajmo če se splača imet dvojne felne in doma montirat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Shrek napisal:

Kakor računaš. 

Avto kupil vsak z dvema kompletoma, šraufam pa na roke. Men se splača. 

Resno jaz poznam zelo malo ljudi , ki kupijo avto z dvema setoma feln. V glavnem računice ni , nikakor se ti ne more splačat ker se že v štartu investiral 800 evriča v drugi komplet , da ne govorimo še potem o prostoru ki ga rabiš za hrambo. Jaz moje puščam pri lokalnem vulkanizerju in nimam problemov 2x letno mu postavim avto tja zrihta in to je to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original mazdina platišča (rabljena 19") se da kupit tudi za 250-300€. Resda je olupljen lak, a to za mali denar rešiš. Gume pa moraš itak kupit v vsakem primeru. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Original mazdina platišča (rabljena 19") se da kupit tudi za 250-300€. Resda je olupljen lak, a to za mali denar rešiš. Gume pa moraš itak kupit v vsakem primeru. 

Res je , popravilo je recimo 100 € in si na 400€ to pomeni da imaš za 4 leta menjav brez dela in truda . Zdaj če nimaš avta 10 let neke računice ni.

Pa za 300€ jih ravno ni 🤔

WWW.AVTO.NET

 

Popravljeno od robertk6
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Marsikaj se ne izplača, pa se dela. Če nimaš prostora, je druga zgodba. Kupil avto 8 gum leto starih na platiščih in leto star priklop za prikolico. Samo dodatki bili več kot pol avta... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Shrek napisal:

Marsikaj se ne izplača, pa se dela. Če nimaš prostora, je druga zgodba. Kupil avto 8 gum leto starih na platiščih in leto star priklop za prikolico. Samo dodatki bili več kot pol avta... 

Govorim ko se kupuje nov avto in ne rabljen ko dobiš zraven vse . Pri novem je treba doplačat za vse to kar si napisal.

Popravljeno od robertk6
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imaš prav. Je pa spet vprašanje, kako dolgo imaš avto, koliko delaš km, če imaš prostor... 

Načeloma se ne izplača kupit nosilca za kolesa, prikolice, strešnega kovčka...je bolje, da si sposodiš. 

Če pa imaš prostor in kupiš na dolgi rok, je pa to druga pesem in cena... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Shrek napisal:

Načeloma se ne izplača kupit nosilca za kolesa, prikolice, strešnega kovčka

To vse paše na novi avto ko menjaš .....tako da to se na dolgi rok sigurno splača. Če pa maenjaš avto pa ponavadi felne ne pašejo na vsakega  razen če kupuješ vedno avto iste znamke pa še tam se lahko zgodi da ne paše.

Drugače pa itak vsak zase ve kaj se mu splača in kaj ne ampak tako čisto ekonomsko ko greš delat računico se ne splača imet 2 kompleta.

Popravljeno od robertk6
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak lahko ima svojo in drugačno računico kaj se mu izplača🤔

Jaz sem kupil 18tke za 3ko pred 4.leti in dal za njih 300€ ,sedaj jih imam naprej na CX-30 .Nekaj drobiža bom pa še tudi dobil za njih.....😉👍 Meni vem,da se izplača za druge,ki kupijo novi komplet za nekaj let pa zagotovo ne.....:nevem:

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Original mazdina platišča (rabljena 19") se da kupit tudi za 250-300€. Resda je olupljen lak, a to za mali denar rešiš. Gume pa moraš itak kupit v vsakem primeru. 

Za tak denar bi jih še jaz uzel pa pošlihtal 😅

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je robertk6 napisal:

Drugače pa itak vsak zase ve kaj se mu splača in kaj ne ampak tako čisto ekonomsko ko greš delat računico se ne splača imet 2 kompleta.

 

Seveda se splača, zakaj se ne bi? Zimski komplet vzameš manjši namesto 19 torej 17 in je pri boljših gumah takoj 400€ razlike. 17 col feltne pa če vzameš pri Mazdi skupaj s TPMS ventilčki je mal čez 800. Se pravi, če odšteješ 400 te nakup pride 400€ razlike.

 

Če res najdeš nekoga, da ti na 19 colskih s TPMS-jem menja za 50€ skupaj s centriranjem, povrneš ta strošek v štirih letih. Po petih si že 100€ v plusu. Pol pa pride nakup novih zimakov in si takoj 400€ v plusu samo v tem letu in še 500€ v naslednjih 5 letih. Ja v desetih torej 1000€.

 

Seveda to gledam iz moje situacije, kjer bom po vsej verjetnosti ta avto vozil vsaj 10 let, če pa menjaš avto kot recim Jest na vsakih 5 let potem se pa strinjam, da ni velikega plusa, ampak vseeno  še vedno lahko zimski komplet felten prodaš za nekaj stotakov oziroma se zdilaš s kupcem tvojega avta.

 

 

  • Všeč 4
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In polovico leta jamras, kako avto grdo izgleda in spomladi napises, kako je fajn spet na "tapravih" gumah vozit :) ... 

  • Haha 3
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Jest napisal:

In polovico leta jamras, kako avto grdo izgleda in spomladi napises, kako je fajn spet na "tapravih" gumah vozit :) ... 

To si me pa mal zamešal (razen če si mislil bolj na splošno in ne direktno mene), jaz namreč ne jamram glede lepote, je pa vožnja z zimaki pač dosti slabša kot z letnimi in nič bolje ni, če bi mel 19 colske zimske. Pač zimska guma je zimska in namenjena prebijanju po snegu in varnosti v težkih zimskih razmerah, ne pa uživanju v vožnji. Tko to je.

  • Všeč 1
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

 

Seveda se splača, zakaj se ne bi? Zimski komplet vzameš manjši namesto 19 torej 17 in je pri boljših gumah takoj 400€ razlike. 17 col feltne pa če vzameš pri Mazdi skupaj s TPMS ventilčki je mal čez 800. Se pravi, če odšteješ 400 te nakup pride 400€.

 

Če res najdeš nekoga, da ti na 19 colskih s TPMS-jem menja za 50€ skupaj s centriranjem, povrneš ta strošek v štirih letih. Po petih si že 100€ v plusu. Pol pa pride nakup novih zimakov in si takoj 400€ v plusu samo v tem letu in še 500€ v naslednjih 5 letih. Ja v desetih torej 1000€.

 

Seveda to gledam iz moje situacije, kjer bom po vsej verjetnosti ta avto vozil vsaj 10 let, če pa menjaš avto kot recim Jest na vsakih 5 let potem se pa strinjam, da ni velikega plusa, ampak vseeno  še vedno lahko zimski komplet felten prodaš za nekaj stotakov oziroma se zdilaš s kupcem tvojega avta.

 

 

@Bosskdo je kaj govoril o gumah , gume itak moraš vedno kupovat govora je samo o nakupu 2 seta fel ob nakupu novega avta. Za tak set daš sigurno 500€ pa je to zelo nizka cena sploh če imaš TPMS . 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

To si me pa mal zamešal (razen če si mislil bolj na splošno in ne direktno mene), jaz namreč ne jamram glede lepote, je pa vožnja z zimaki pač dosti slabša kot z letnimi in nič bolje ni, če bi mel 19 colske zimske. Pač zimska guma je zimska in namenjena prebijanju po snegu in varnosti v težkih zimskih razmerah, ne pa uživanju v vožnji. Tko to je.

 

 

Napisano je bilo nasplosno... Samo poglej, koliko sporocil je na to temo sedaj v spomladanskem casu ... Pa je vsako leto enako :D .... 

  • Všeč 3
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je robertk6 napisal:

@Bosskdo je kaj govoril o gumah , gume itak moraš vedno kupovat govora je samo o nakupu 2 seta fel ob nakupu novega avta. Za tak set daš sigurno 500€ pa je to zelo nizka cena sploh če imaš TPMS . 

 

Se prav trudiš ne razumet - tud prav. Se ne bom mučil, ker ne vem če znam bolje razložit računice.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je robertk6 napisal:

@Bosskdo je kaj govoril o gumah , gume itak moraš vedno kupovat govora je samo o nakupu 2 seta fel ob nakupu novega avta. Za tak set daš sigurno 500€ pa je to zelo nizka cena sploh če imaš TPMS . 

Če imaš 2 kompleta, je zimski manjši in cenejši. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj?

Če je blo za avto je tudi za zimske alu felne in gume v poletnih dimenzijah. 😁

 

Vem, vem, sem odprl rak rano.

Jaz imam oboje 18". Zimske 16" ne morem dat gor. Ne gre, se zabije na čeljust. Zdaj pa mučke 17" al pa 18". Pa ne spet ožja je boljša, ker 215 al pa 235 ni baš neke razlike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je godlike napisal:

Zakaj?

Če je blo za avto je tudi za zimske alu felne in gume v poletnih dimenzijah. 😁

 

Zato, ker nima pametnega smisla, razen če mi ga kdo najde. Sam please ne ostat pri tem, da lepš zgledajo. Večinoma tema, slabo oblačno vreme, mraz, umazanija vsepovsod tako, da od lepote glih ni efekta. 

 

Zimaki so kot pancerji, fajn je k jih daš gor, še bolj fajn je pa k jih snameš.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.