Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

V petek zvečer v nočno po Zaloški...POK kamen v steklo....so Jankovičevi "pometači" že v "prazničnem stadiju"...

 

In seveda čez vikend ni bilo nič,včeraj poklical Carglass...dve minute in zmenjen termin za danes...pol ure in "zrihtano"👍

 

Pač je kar je-kot novo ne bo nikoli več,ma se ne sekiram,k ni v vidnem polju,da bi mi v "oči skakalo".

Je sprva izgledalo slabo...in je tudi pri Carglassu rekel,da je bolj "zajebana sorta",a je lepo izpadlo🧐😀

 

Jih moram pohvaliti-vse zrihtajo z zavarovalnico...pri naročilu na osnovi registrske vse pripravijo...samo en podpis za pooblastilo in to je to...so hitri in organizirani-nič "morate to,in morate ono..."...res TOP👍

 

Sem bil zraven in malce poslikal...sem tudi vprašal,koliko bi to stalo,če nebi imel zavarovano...?...točno 100€

 

Evo-par slik prej in po tem.

Prva slika-poškodba

Druga slika-pred vakuumom

Tretja-že vbrizgana masa-se vidi,da je lepo zapolnilo😀

Četrta-trdilec in UV-trditev

Peta-končni rezultat

 

Se pa na zadnji sliki vidijo neke črne pikice-v resnici tega ni videti...tudi od znotraj se opazi le,kot da bi ena majhna kapljica vode pustila vodni flekec.

 

L.P.

IMG_20221220_103343.jpg

IMG_20221220_105756.jpg

IMG_20221220_105921.jpg

IMG_20221220_111334.jpg

IMG_20221220_131348.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce so stekla zavarovana… potem je bolje novo steklo… ker ni odbitne fransize in te prakticno nic ne stane… razen cas, pa dlje casa traja… Sem predlani dvakrat v enem letu menjal steklo zaradi kamenckov… 

 

Prvic maja 2019 >> 

 

 

drugic januarja 2020 >> 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Jest napisal:

Ce so stekla zavarovana… potem je bolje novo steklo… ker ni odbitne fransize in te prakticno nic ne stane… razen cas, pa dlje casa traja… Sem predlani dvakrat v enem letu menjal steklo zaradi kamenckov… 

So ti dali not original šipo,ker nekaj časa nazaj so dajali ene ponaredke,če nisi bil pozoren in jih opozoril na to....🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Bini napisal:

So ti dali not original šipo,ker nekaj časa nazaj so dajali ene ponaredke,če nisi bil pozoren in jih opozoril na to....🤔

 Vidiš kmalu če imaš ponaredek, ko ti razni asistenčni sistemi ne delujejo (kamera in senzorji za šipo).

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je SpEkTr napisal:

A nove šipe pa v takem primeru ne moreš dobiti?

Odvisno,kako imaš zavarovano in kje je poškodba.

Če je v vidnem polju,morajo zamenjati,ker bi skoz samo to pikico gledal.

Pri meni je tako,da je ko gledam cca.1-2cm nad haubo motorja čisto na levi,in glede na to,da imam skoz vklopljen head-up,kateri je na drugi fokusni dolžini,ta "kao vodna pikica"  k je čist vstran niti ne moti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj peljal svojo mazdico na prvi servis..tam so mi jo lepo od zunaj oprali, zamenjali olje, filtre, naredili dezinfekcijo klime in preverili(vsaj tako piše na papirju) vse kar se preverit da😅..če ne bi imel od nakupa list, katerega sem si izpogajal, bi me servis stal slabih 240€, tako pa je bil na začudo blagajničarke, ki je očitno nova  in se ne spomni prejšnjega prodajalca, ki mi je dal papir za gratis servis, gratis☺️..danes pa se igram s tem da bi lahko preko Android auto imel na zaslonu YouTube ipd.. tukaj prilagam Link do video navodil(so v nemščini), če koga zanima in ne razume, lahko pomagam..

 

https://youtu.be/fOo-7hjO1kw

  • Všeč 5
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Denlub napisal:

Včeraj peljal svojo mazdico na prvi servis..tam so mi jo lepo od zunaj oprali, zamenjali olje, filtre, naredili dezinfekcijo klime in preverili(vsaj tako piše na papirju) vse kar se preverit da😅..če ne bi imel od nakupa list, katerega sem si izpogajal, bi me servis stal slabih 240€, tako pa je bil na začudo blagajničarke, ki je očitno nova  in se ne spomni prejšnjega prodajalca, ki mi je dal papir za gratis servis, gratis☺️..danes pa se igram s tem da bi lahko preko Android auto imel na zaslonu YouTube ipd.. tukaj prilagam Link do video navodil(so v nemščini), če koga zanima in ne razume, lahko pomagam..

 

https://youtu.be/fOo-7hjO1kw

Ta pa je huda,da ona nič ne ve....:wub: ti imaš papir na katerem lepo piše kako in kaj in sigurno je na njemu žig in podpis....👍 No važno,da si opravil kot je treba in ti je ostalo tistih 240€ za večerjo v dvoje.....🥰

Kje si pa bil na servisu.....🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bini napisal:

Ta pa je huda,da ona nič ne ve....:wub: ti imaš papir na katerem lepo piše kako in kaj in sigurno je na njemu žig in podpis....👍 No važno,da si opravil kot je treba in ti je ostalo tistih 240€ za večerjo v dvoje.....🥰

Kje si pa bil na servisu.....🤔

Pri Selmarju..

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Slivka napisal:

 

Za 240 evrov se pa dva obilno najesta, pa še bi moralo ostati...

Odvisno kam greš, če greš sem na 9.hodni slow food meni je to reci / piši 180eur/osebo 😉🤔, ampak je pa vkljuceno ze 3x1dcl vina 😄🤭

WWW.RESTAVRACIJAATELJE.COM

Atelje je restavracija v centru mesta, v kateri skupina kuharjev, natakarjev, vinskih strežajev...

 

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za 180€ ti zrihtam 18 salam,... ... ... Dobro, ker si ravno ti, naj ti bo, se lahko zmeniva tudi za 20. Pa jih imaš dovolj za en mesec ne pa za eno večerjo.

 

In potem sem jaz čuden in je pri meni drago in vsak, ki pride na dvorišče, me najprej vpraša za popust in šele nato za ceno!

 

Eh, ja, se pozna, de sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm lih tanartabl teh tamestnih. Njim se prodaja zgodbico, ne pa robo. Pole pa pridem jest tja, pa nimam kej kupit, ko jmajo sam kič, ki ga drago prodajajo. Zdej wem, zaki imajo po salonih samo še kič na štirih kolesih in nikjer več nobenga pravega avta, takega, za prave dedce...

  • Všeč 3
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Denlub napisal:

Pri Selmarju..

Tudi jaz sem imel ta list papirja za 1.servis GRATIS 😊 Sem bil prav vesel,da lahko greš na morje za dva,dva dni pa še za kak pir ostane z Alexom......:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Bini napisal:

Tudi jaz sem imel ta list papirja za 1.servis GRATIS 😊 Sem bil prav vesel,da lahko greš na morje za dva,dva dni pa še za kak pir ostane z Alexom......:bravo:

Se sprašujem, kdo je potem plačal ta servis za 240 € oz. morje za 2 dni za 2? 🤔 😃

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda sem šel - sva šla po turi na Gorenjskem, čez Vršič na goriško na tvoje konce (@Slivka)-brez pasoša in na morje za 2dni....:zoom-zoom: 😉(@Alex je dal za večerjo jaz pa za pijačo kot pravi Štajerec.... 😀😂😉

(Pod izlete je pa objava) 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Bini napisal:

Seveda sem šel - sva šla po turi na Gorenjskem, čez Vršič na goriško na tvoje konce (@Slivka)-brez pasoša in na morje za 2dni....:zoom-zoom: 😉(@Alex je dal za večerjo jaz pa za pijačo kot pravi Štajerec.... 😀😂😉

(Pod izlete je pa objava) 😊

Moramo še kdaj ponoviti vajo. Da bo zraven tudi Gelipter. 😊

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Denlub napisal:

Pri Selmarju..

 

Koliko v povprečju pri Selmarju (Celje) stane redni servis za Mazdo 3, bencinar, l. 2016? Imam zelo dobrega lokalnega mehanika, ki ga poznam in mi bo sigurno bolj ugodno naredil servis, pa me samo zanima povprečna cena pri Selmarju...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Haxballer napisal:

 

Koliko v povprečju pri Selmarju (Celje) stane redni servis za Mazdo 3, bencinar, l. 2016? Imam zelo dobrega lokalnega mehanika, ki ga poznam in mi bo sigurno bolj ugodno naredil servis, pa me samo zanima povprečna cena pri Selmarju...

Za ta statističen podatek boš moral pa njih vprašat in povedat, ali te zanima aritmetično povprečje, geometrijsko povprečje, mediana,... 😀 Tukaj samo vsak zase ve.

 

Za tak avto G120 sem zadnji 2 leti plačeval v BTC od 200 do 280 €, odvisno od obsega servisa (olje, filter olja, filter kabine, zavorna tekočina).

 

Kolega je imel servis pri cca 140.000 km na M3 2018 1.5 bencin in je plačal v MB na pooblaščencu 740 €.  Malo večji servis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Haxballer napisal:

 

Koliko v povprečju pri Selmarju (Celje) stane redni servis za Mazdo 3, bencinar, l. 2016? Imam zelo dobrega lokalnega mehanika, ki ga poznam in mi bo sigurno bolj ugodno naredil servis, pa me samo zanima povprečna cena pri Selmarju...

Računaj med 200 do 240 € odvisno koliko km imaš in kaj bodo menjali. 

Je pa tudi res,da bo v varnih rokah in asistenca na cesti se podaljša,če je bil do sedaj uradno servisiran pa opranega dobiš nazaj......😆😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem danes naredil na 6-ki to, da sem jo opral. Da bo lahko megla in pršenje lepše opravilo svoje delo. 

Baje, da bo takšno gnilo vreme tu na obali vse do novega leta. Kakor zadnjih par let, skratka. 🙄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.