Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 49 minutami je SpEkTr napisal:

A veš, da mi po menjavi diskov in ploščic spredaj res nekaj časa ni nič pokalo, kar sem nekako začasno povezoval s tem - sicer mi ni bilo logično ampak ok. No čez kak mesec je bilo pokanje spet nazaj. V čem je pa to govora, a to se kaj kupi , zamenja,..?

Kam si šprical v prvem primeru, tle v ta predel kjer je v koloteku fedt in amortizer ?

 

Ekola ti pleheci pridejo gor na ploscico ki je oznaceno z rdeco, mora bit na obeh straneh ploscice bilo pa je samo na eni.

IMG_20230106_092756.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je SpEkTr napisal:

ja, v čem je pa fora, a to je tisti indikator obrabe, al kaj? A potem če je samo za eno stran, ne daš potem nikamor to, al še kje dobiš za drugo stran?

To pride na rob ploščice in potem v vodilo po katerem potuje ploščica med zaviranjem, blaži tresljaje ploščice, pozicionira ploščico in posledično drži distanco od vodila kar preprečuje zadevanje ploščice ob vodilo. Jaz sem takrat prestavil s starih ploščic na nove plus nove 4 ki so bile zraven. Od takrat ko sem menjaval so bile ploščice Zimmermanove in je bilo zmeraj v kompletu. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je SpEkTr napisal:

Aha, zanimivo...se pravi ti plehki imajo neko vlogo - niti ne tako nepomembno, ampak dobiš jih pa zraven samo za 1 stran :)

Tako je, samo pri enih firmah, lahko pa jih posebaj naročiš samo te plehke

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original tega ni mela M2 niti Ford niti Alfa.

Brembo za M2 je imel za vsako čeljust 2.

 

Pri Alfi, ker so ble zadnje ploščice, je bil še zraven plehec za zadnjo stran čeljusti, da zavorni cilinder ne cvili, ko se vrti.

Če dobim zraven, dam gor, če ne pač ne.

 

 

Sem pa zadnjič mel nagradnega, ko se mi je kamenček zataknil med ta plehec in čeljust pa je oralo po disku in šobalo.

Verjetno bi prej 7. na lotu dobil, kot pa da kamen tu zmes najde. Jebat ga, pač ne bo sedmince.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

16 hours ago, jacques33 said:

Danes sem jo pa še jaz na roke opral, ker je vreme zdržalo. Konec mesca pa na redni servis, pa motorček desnega ogledala bo tudi za zamenjat.

 

20230107_163616.jpg

Meni je delovala WD40 rešitev za ogledalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Vidiš, če bi mel dizla se to ne bi zgodilo. 😜

 

Ok, to je blo velik za šalo mal pa tud zares. 😋

Če bi imel pa dizla bi bil pa v 8 letih že 3x DPF zabit..... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Aless napisal:

Na M3 naredil servis in menjal izpuh.

Zadni lonec je od znotraj prerjavel, verjetno zaradi kratkih voženj, k se avto sploh ne segreje. 

Je pa vseeno zdržal 8let. 

IMG_20230108_142459.jpg

Majn kvaliteten material.

 

Naša M2 2010 ima 95k km. Prvih 10 let sam kratke vožnje. Lonec kot nov.

 

Poanta je v tem kako kvaliteten material uporabljajo. In kot izgleda Mazda tukaj bolj špara, kot je v časih.

 

lahko pa ti povem, da Polo 2010 in sama avtocesta, ga je mel prej hin. Zunanji ovoj se mu je prav olupil.

pred 10 urami je Bini napisal:

Če bi imel pa dizla bi bil pa v 8 letih že 3x DPF zabit..... :nevem:

Tudi sodobni bencinci majo svojo varianto DPF-a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je godlike napisal:

Majn kvaliteten material.

 

Naša M2 2010 ima 95k km. Prvih 10 let sam kratke vožnje. Lonec kot nov.

 

Poanta je v tem kako kvaliteten material uporabljajo. In kot izgleda Mazda tukaj bolj špara, kot je v časih.

 

lahko pa ti povem, da Polo 2010 in sama avtocesta, ga je mel prej hin. Zunanji ovoj se mu je prav olupil.

Tudi sodobni bencinci majo svojo varianto DPF-a.

Med drugim tudi moja X186 in še katera a ni nevarnosti zamašitve.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Bini napisal:

Med drugim tudi moja X186 in še katera a ni nevarnosti zamašitve.... 😉

V bistvu še nobeden nima tega motorja  toliko kilometrov in let , da bi vedeli kaj bo. Recimo, da ni tako smotano narejeno kot pri dizlih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.