Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Jest napisal:

Na Mazdi se nic... Ravnokar se je koncala posodobitev SD kartice s kartografijo navigacije ... in jo moram nesti v Mazdo :) ... Pa novo vinjeto sem nabavil danes... velja od 2.2.2023 do 2.2.2024 :) ... 

 

image.jpeg

A to je še brezplačno ali ne?

Pravkar je Gregster napisal:

A to je še brezplačno ali ne?

Mislim posodobitev ne vinjeta😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno od tega, koliko star avto imas… ;) Kartico das v citalec in zalaufas program, pa ti napise, do kdaj imas narocnino…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je bilo tudi prej 3 leta... sem pa podaljsal za se tri leta ... Pri novejsih, kjer je infotainment Mazda Connect in ne vec MZD Connect, pa je pomoje pri vseh sedaj 5 let ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si to "zamenjal in sprogramiral" (kot smo zadnjič govorili v eni od tem) ali samo "zamenjal"?
Zamenjal in sprogramiral tako po postopku odklopa in priklopa plus potem se po navodilih naprej za istop sistem

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredil 6 uradni servis, cena 180€ (olje oljni filter in pregled). Po pogovoru bi moj planiran veliki servis zamaknili, ker ne vidijo nobenega smisla vse to narediti preventivno. In sicer njihov predlog menjava vodne črpalke ko začne spuščat (ali pa če že preventivno okoli 160000km) takrat tudi termostat in tekočina, Menjava olja v ročnem menjalniku sploh nebi (ampak jaz bom), svečke na 160000km glede na to da sem jih na 80000km (sedaj ima avto 101000km), jaz jih bom sedaj po pogovoru na 120000km, Zavore bom pa v kompletu spomladi. napenjalca nebi menjali ampak samo jermene, potem ob črpalki bi pa še napenjalec. Stabilizator štangic sploh nebi preventivno ampak ko bodo začele pokat, jaz jih verjetno bom ob menjavi zavor. Hja tako da malo se je porazdelil ta veliki preventivni servis. 

Vglavnem na koncu je bilo rečeno, da tega kar bi jaz rad vse zamenjal preventivno nekateri nikoli ne menjajo in niti ne rabijo menjat. 

Ampakkk jaz vem da mi nebo dalo miru in bo to menjano, jaz pa mazdica pa zadovoljna in brezskrbna.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je scania napisal:

Naredil 6 uradni servis, cena 180€ (olje oljni filter in pregled). Po pogovoru bi moj planiran veliki servis zamaknili, ker ne vidijo nobenega smisla vse to narediti preventivno. In sicer njihov predlog menjava vodne črpalke ko začne spuščat (ali pa če že preventivno okoli 160000km) takrat tudi termostat in tekočina, Menjava olja v ročnem menjalniku sploh nebi (ampak jaz bom), svečke na 160000km glede na to da sem jih na 80000km (sedaj ima avto 101000km), jaz jih bom sedaj po pogovoru na 120000km, Zavore bom pa v kompletu spomladi. napenjalca nebi menjali ampak samo jermene, potem ob črpalki bi pa še napenjalec. Stabilizator štangic sploh nebi preventivno ampak ko bodo začele pokat, jaz jih verjetno bom ob menjavi zavor. Hja tako da malo se je porazdelil ta veliki preventivni servis. 

Vglavnem na koncu je bilo rečeno, da tega kar bi jaz rad vse zamenjal preventivno nekateri nikoli ne menjajo in niti ne rabijo menjat. 

Ampakkk jaz vem da mi nebo dalo miru in bo to menjano, jaz pa mazdica pa zadovoljna in brezskrbna.

Jaz bom na 120kkm svečke kot pravi mazda katalog.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je scania napisal:

Naredil 6 uradni servis, cena 180€ (olje oljni filter in pregled). Po pogovoru bi moj planiran veliki servis zamaknili, ker ne vidijo nobenega smisla vse to narediti preventivno. In sicer njihov predlog menjava vodne črpalke ko začne spuščat (ali pa če že preventivno okoli 160000km) takrat tudi termostat in tekočina, Menjava olja v ročnem menjalniku sploh nebi (ampak jaz bom), svečke na 160000km glede na to da sem jih na 80000km (sedaj ima avto 101000km), jaz jih bom sedaj po pogovoru na 120000km, Zavore bom pa v kompletu spomladi. napenjalca nebi menjali ampak samo jermene, potem ob črpalki bi pa še napenjalec. Stabilizator štangic sploh nebi preventivno ampak ko bodo začele pokat, jaz jih verjetno bom ob menjavi zavor. Hja tako da malo se je porazdelil ta veliki preventivni servis. 

Vglavnem na koncu je bilo rečeno, da tega kar bi jaz rad vse zamenjal preventivno nekateri nikoli ne menjajo in niti ne rabijo menjat. 

Ampakkk jaz vem da mi nebo dalo miru in bo to menjano, jaz pa mazdica pa zadovoljna in brezskrbna.

Grega jaz na mojih bencinskih Mazda nisem nikoli menjal vodne črpalke, pa so šle od hiše z 290.000, 360.000, 300.000 KM in ni bilo težav z hlajenje ali puščenjem.

 

sem jih pa menjaval na dieslih in sem se enkrat soočil z težavo, da se je črpalka zrahljala in začela puščati sem jo potem pritegnil in je bil mir

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je SpEkTr napisal:

Ma ko je vroče je pokanja več, kot sedajle. Zdej a so to lahko ležaji ne vem, se pa zunaj to praktično nič ne sliši, samo v avtu..

Pojdi mehaniku, da pogleda ker z krmilnim mehanizmom se ni za igrat🤔👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to ni vedno, je pa Pelko že gledal enkrat in mazal ene gumice, pa ni bilo nekega haska. Bom še v torek ko grem na Interclass omenil, ampak ko so na zadnje gledali podvozje - imam tehničnega čez kak teden - je bilo vse b.p. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je SpEkTr napisal:

Sej to ni vedno, je pa Pelko že gledal enkrat in mazal ene gumice, pa ni bilo nekega haska. Bom še v torek ko grem na Interclass omenil, ampak ko so na zadnje gledali podvozje - imam tehničnega čez kak teden - je bilo vse b.p. :)

Meni je pokalo in na ploščicah spredaj ni bilo v vodilih vzmetnega jekla, oziroma je bilo samo na eni strani. Delali smo doktorat, mazali vse in svašta, menjaval sem celo puše za stabilizator štango, no na koncu sem menjaval ploščice in opazil da so v kompletu 4 ta vzmetna jekla a na ploščicah je bila samo ena, od takrat pokanja ni, lahko je to vzmetno vodilo že utrujeno pa ima več zračnosti.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je SpEkTr napisal:

Ma ko je vroče je pokanja več, kot sedajle. Zdej a so to lahko ležaji ne vem, se pa zunaj to praktično nič ne sliši, samo v avtu..

 

Pri tem ležaju amortizerja je bilo enako - pri suhem vročem vremenu je bilo pokanje pogostejše (pri počasni vožnji, obračanju volana ali čez kakšnega ležečega policaja), ker je bilo več trenja med plastiko, kot če je vlažna. Ugotoviš pa tako, da pri ugasnjenem avtu nekdo drug sede za volan in ga počasi obrača, medtem ko ti pri kolesu opazuješ zaščitno harmoniko okoli amortizerja. Sam sem naknadno preizkusil še tako, da sem z roko obračal harmoniko in ni šlo gladko - vsak premik je povzročil rahel pok, ki se ga je v kabini še mnogo bolj slišalo.

 

Pokanje na podvozju v suhem vremenu se je pojavljajo tudi na enem od prejšnjih avtov. Vzrok pa je bil v suhih gumicah, ki so objemale zadnji stabilizator (ukrivljeno palico, ki povezuje kolesi). Kolegu je pokalo pri Hondi CRV, okoli zadnjega amortizerja. V obeh omenjenih primerih se je v omenjene predele našprical silikon sprej in je bila zadeva rešena. :)

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20 minutes ago, scania said:

Meni je pokalo in na ploščicah spredaj ni bilo v vodilih vzmetnega jekla, oziroma je bilo samo na eni strani. Delali smo doktorat, mazali vse in svašta, menjaval sem celo puše za stabilizator štango, no na koncu sem menjaval ploščice in opazil da so v kompletu 4 ta vzmetna jekla a na ploščicah je bila samo ena, od takrat pokanja ni, lahko je to vzmetno vodilo že utrujeno pa ima več zračnosti.

A veš, da mi po menjavi diskov in ploščic spredaj res nekaj časa ni nič pokalo, kar sem nekako začasno povezoval s tem - sicer mi ni bilo logično ampak ok. No čez kak mesec je bilo pokanje spet nazaj. V čem je pa to govora, a to se kaj kupi , zamenja,..?

4 minutes ago, Janez007 said:

 

Pri tem ležaju amortizerja je bilo enako - pri suhem vroče vremenu je bilo pokanje pogostejše (pri počasni vožnji, obračanju volana ali čez kakšnega ležečega policaja), ker je bilo več trenja med plastiko, kot če je vlažna. Ugotoviš pa tako, da pri ugasnjenem avtu nekdo drug sede za volan in ga počasi obrača, medtem ko ti pri kolesu opazuješ zaščitno harmoniko okoli amortizerja. Sam sem naknadno preizkusil še tako, da sem z roko obračal harmoniko in ni šlo gladko - vsak premik je povzročil rahel pok, ki se ga je v kabini še mnogo bolj slišalo.

 

Pokanje na podvozju v suhem vremenu se je pojavljajo tudi na enem od prejšnjih avtov. Vzrok pa je bil v suhih gumicah, ki so objemale zadnji stabilizator (ukrivljeno palico, ki povezuje kolesi). Kolegu je pokalo pi Hondi CRV, okoli zadnjega amortizerja. V obeh omenjenih primerih se je v omenjene predele našprical silikon sprej in je bila zadeva rešena. :)

 

 

Kam si šprical v prvem primeru, tle v ta predel kjer je v koloteku fedt in amortizer ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je SpEkTr napisal:

A veš, da mi po menjavi diskov in ploščic spredaj res nekaj časa ni nič pokalo, kar sem nekako začasno povezoval s tem - sicer mi ni bilo logično ampak ok. No čez kak mesec je bilo pokanje spet nazaj. V čem je pa to govora, a to se kaj kupi , zamenja,..?

Kam si šprical v prvem primeru, tle v ta predel kjer je v koloteku fedt in amortizer ?

Ja, vendar sem s prejem težko prišel zraven oz. ni dolgo učinkovalo. Pomagala pa je tale mast - ki sem jo nekako s prsti "nabasal" v stik. To sicer ni prav lepa rešitev, pokaže pa, da je res problem v tem plastičnem ležaju.

 

Zajeta slika pasta.JPG

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Thx bom ob priliki pogledal , pa si slišal pok tudi od zunaj?

 

Ja, šele ko obračaš harmoniko z roko, pa tudi začutiš, da se obrača odsekoma in ne gladko.

 

Predno pa sem se lotil mazanja, sem predel dobro spral z vodo in počakal, da se posuši.

 

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2018/MC-10129564-9999.pdf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Se dogaja, se dogaja. Samo dva odlomka iz policijskih zapisnikov v nedeljo, 21.4.:   - "Ob 20.00 so na Dolinski cesti v Kopru izmerili hitrost avtomobila 123 km/h. Voznika so poskušali zaustaviti, vendar je pobegnil."   - "Ob 20.10 so v Kopru ustavili 65-letnega voznika avtomobila, ki na vozilu ni imel registrskih tablic, vozil je s prazno pnevmatiko, poleg tega je minilo od zadnjega tehničnega pregleda več časa kot določa zakon, imel ni niti urejenega zavarovanja in pretečeno prometno dovoljenje, so sporočili s Policijske uprave (PU) Koper. Alkotest je pokazal 0,54 mg/l alkohola. Zaradi več prekrškov so mu na kraju izdali plačilni nalog v višini 2.800 evrov, čaka ga še obdolžilni predlog pri sodniku za prekrške."
    • Od zdaj naprej, če vas kdo vpraša, pijete pivo iz piksne v dobrodelne namene!
    • Mislim, da se nisva dobro razumela. Napišem malo drugače: zdi se mi, da če ga še niso začeli slediti, da ga tudi prijeti niso mogli...
    • Čestitke, vsi prisotni!   Očitno smo zelo napreden forum z vizionarskimi člani!   To, kar smo tu premlevali pred nekaj leti, je zdaj zmlel še Bruselj...   Sicer počasi, a nam sledijo...
    • Sabine je faca. Fizik po izobrazbi in stvari predela v detajle in poda dokaj realna mnenja, ki so osnova za nadaljne debate, vsaj po mojem tehnično realnem pogledu na svet. Drugo je pa, če večina ljudi to razume. Po moje bolj slabo kaže...   Na žalost je fizika edina stvar na svetu, ki jo ne moreš obrniti in vedno prekriža lepe načrte (butastih) politikov in tudi drugih sanjačev. Dejstvo je pa, da se je treba premikati naprej, drugače obstanemo. Samo ne pa tako na glavo in tako, da napišemo na nek papir kaj bo leta 2035 ali karkoli so se že zmenili na neki večerji...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.