Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Imamo pa na srečo veliko poskusnih zajčkov. 😂

Mogoče je kje kdo v tujini,ki že ima preko 100k.....🤔 Pobrskajte malo,če kje kaj bentijo.....😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Janez007 napisal:

Imamo pa na srečo veliko poskusnih zajčkov. 😂

Zato pa ga je treba terat, da če že kaj crkne, da crkne v garanciji. Ne ga šparat.😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Mogoče je kje kdo v tujini,ki že ima preko 100k.....🤔 Pobrskajte malo,če kje kaj bentijo.....😊😉

 

pred 48 minutami je Alex napisal:

Zato pa ga je treba terat, da če že kaj crkne, da crkne v garanciji. Ne ga šparat.😊

 

Vidva skupaj nista niti za enega zajčka. :) Skupaj ne naredita niti 20.000 km/leto. 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

 

 

Vidva skupaj nista niti za enega zajčka. :) Skupaj ne naredita niti 20.000 km/leto. 😂

Jaz sem v šestih mesecih naredil 12500km.😊 Imam pa letos še dvakrat pot v München, 2x Dunaj, 3x Milano, Smučanje Dolomiti, mogoče poleti Oslo,Kopenhagen?? še enkrat poleti Dolomiti (tre cime). 

Firence, Bologna....po moje bo. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je dvorjan napisal:

Bi že moral o dizlu razmisliti. ROTFL

Ni potrebe. Poraba je tam-tam, je pa vožnja po avtocestah veliko bolj sproščujoča v cx30. No, mogoče za  smučanje bom aktiviral 6-ko. Ima velik prtljažnik. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Alex said:

Jaz sem v šestih mesecih naredil 12500km.😊 Imam pa letos še dvakrat pot v München, 2x Dunaj, 3x Milano, Smučanje Dolomiti, mogoče poleti Oslo,Kopenhagen?? še enkrat poleti Dolomiti (tre cime). 

Firence, Bologna....po moje bo. 😊

Če ima kdo optimalen načrt poti za Skandinavijo, se priporočam. Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je godlike napisal:

Majn kvaliteten material.

 

Naša M2 2010 ima 95k km. Prvih 10 let sam kratke vožnje. Lonec kot nov.

 

Poanta je v tem kako kvaliteten material uporabljajo. In kot izgleda Mazda tukaj bolj špara, kot je v časih.

 

lahko pa ti povem, da Polo 2010 in sama avtocesta, ga je mel prej hin. Zunanji ovoj se mu je prav olupil.

 

 

Ja itak da je manj kvaliteten material, ta lonec ki je zdaj prerjavel ni original. Original je zdržal 10let. 

Se pa s tem avtom dela cca. 5-10km na dan izključno po mestu z vmesnimi postanki, vrtec šola, trgovina, služba. Tak da se motor skoraj nikoli prav ne segreje. 

Aja, za zanimivost ta izpuh (srednji, zadnji lonec in zaključna cev) je stal takrat z delom vred 85€, tak da mu ni kaj za očitat glede kakovosti. 

Zdaj sem kupil drug komplet izpuh za 105€, zmontiral sem si sam, če bo ta zdržal 5let je to to, dalj časa verjetno več avta ne bomo imeli. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naročil prvo rundo materiala:

- ploščice spredaj

- ploščice zadaj

- diski z luknjicami spredaj

- diski zadaj

- plehece in tulke za spredaj in zadaj

- filter zracni

- filter klima

- mikro jermen

- jermen za vodno črpalko

- zavorna tekočina

Vse skupaj 340€, montiram spomladi ko menjam gume. Takrat bom tudi hladilno menjal.

Vodno črpalko, napenjalec in termostat sem se odlocil da menjam ko bo vodna začela spuščat, takrat bom tudi kolektor dol potegnil in scistil sesalne kanale, stabilizator štangice pa po potrebi ali okoli 150000km. Olje v menjalniku, svečke in filtre pa čez 10000km ko bo tudi oljni servis.

  • Všeč 13
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je scania napisal:

Naročil prvo rundo materiala:

- ploščice spredaj

- ploščice zadaj

- diski z luknjicami spredaj

- diski zadaj

- plehece in tulke za spredaj in zadaj

- filter zracni

- filter klima

- mikro jermen

- jermen za vodno črpalko

- zavorna tekočina

Vse skupaj 340€, montiram spomladi ko menjam gume. Takrat bom tudi hladilno menjal.

Vodno črpalko, napenjalec in termostat sem se odlocil da menjam ko bo vodna začela spuščat, takrat bom tudi kolektor dol potegnil in scistil sesalne kanale, stabilizator štangice pa po potrebi ali okoli 150000km. Olje v menjalniku, svečke in filtre pa čez 10000km ko bo tudi oljni servis.

 

Srčne zaklopke tudi menjaš vsakih 20 let? :) 

 

Še prevedem za Binija in Alexa: "A za svoje telo-zdravje tudi prekomerno skrbiš?". Pa za hišo (menjaš streho na 10 let)?, ... :)

 

Scania, ti bi rabil eno Mazdo 2.2 CD letnik 2014 z vsaj 250.000 km, da ti ne bi bilo dolgčas. 🤭

Popravljeno od Janez007
  • Haha 1
  • Zmeden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Janez007 napisal:

 

Srčne zaklopke tudi menjaš vsakih 20 let? :) 

 

Še prevedem za Binija in Alexa: "A za svoje telo-zdravje tudi prekomerno skrbiš?". Pa za hišo (menjaš streho na 10 let)?, ... :)

 

Scania, ti bi rabil eno Mazdo 2.2 CD letnik 2014 z vsaj 250.000 km, da ti ne bi bilo dolgčas. 🤭

Glede sebe nisem tako zahteven :D. Pa saj dizelca z dobrim vzdrževanjem (brez mojega pretiranega vzdrževanja) tudi gre brez težav :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Konkretno katerih? Pričakujem, da si olajšaš glavobol in jih iz glave vržeš vsaj 10. :)

 

Kent, Weicon, Fuchs, Wurth in še jih je. Za rookije je wd čist dober🤣 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Mazdi sem danes naredil 60km, torej nič, sem pa prodal svoj prejšnji rabljen avto, uredil prepis. Bil sem njegov 2. lastnik in sem ali založil homologacijo, ali pa je od prejšnjega lastnika sploh nisem prejel in na to nisem bil pozoren. Kdo ve, kje lahko pridobim duplikat homologacije in koliko to stane? Nov lastnik jo rabi predvsem tudi za vlečno kljuko. Kljuka je homologirana, nimam pa kartončka homologacije ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Haxballer napisal:

Na Mazdi sem danes naredil 60km, torej nič, sem pa prodal svoj prejšnji rabljen avto, uredil prepis. Bil sem njegov 2. lastnik in sem ali založil homologacijo, ali pa je od prejšnjega lastnika sploh nisem prejel in na to nisem bil pozoren. Kdo ve, kje lahko pridobim duplikat homologacije in koliko to stane? Nov lastnik jo rabi predvsem tudi za vlečno kljuko. Kljuka je homologirana, nimam pa kartončka homologacije ...

 

Za prejšno MX-5 sem šel na Mazda Slovenije zaprosit in sem dobil :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prispel material :) diski spredaj zadaj, ploščice spredaj zadaj, zračni in klima filter, pleheci za ploščice spredaj in zadaj, oba jermena, zavorna tekočina

Čaka v košarici nadaljne naročilo: napenjalec, hladilna tekočina, čep za hladilnik, brisalci spredaj zadaj komplet, svečke, stabilizator štangice spredaj zadaj, razkužilo za klimo, čistilo za sesalne kanale in ventile.

V torek na servisu ko bodo menjali motorčke za ogledala nabavim še tesnilo za loputo in pa štiri tesnila za sesalni kolektor (da vidim stanje sesalnih kanalov).

Torej Marca še nabavim samo olje za motor, olje za menjalnik in pa ščetke za čiščenje sesalnih kanalov potem pa akcija :D :D 

 

Popravljeno od scania
  • Všeč 4
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je scania napisal:

Prispel material :) diski spredaj zadaj, ploščice spredaj zadaj, zračni in klima filter, pleheci za ploščice spredaj in zadaj, oba jermena, zavorna tekočina

Čaka v košarici nadaljne naročilo: napenjalec, hladilna tekočina, čep za hladilnik, brisalci spredaj zadaj komplet, svečke, stabilizator štangice spredaj zadaj, razkužilo za klimo, čistilo za sesalne kanale in ventile.

V torek na servisu ko bodo menjali motorčke za ogledala nabavim še tesnilo za loputo in pa štiri tesnila za sesalni kolektor (da vidim stanje sesalnih kanalov).

Torej Marca še nabavim samo olje za motor, olje za menjalnik in pa ščetke za čiščenje sesalnih kanalov potem pa akcija :D :D 

 

Mislim, da si eden na milion, ki takole skrbno skrbi za svoj avto... :notworth:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.