Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je NevLado napisal:

Kaj pa samo zimmerman ploščice da vzamem?

Lahko, al pa ate, ate so mehke, potem ko boš pa se diske pa vzami vse eno znamko.

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Ampak Scania, ti jih pri 100.000 km menjaš prvič ali drugič? Zakaj?🤔

Do 20000km so bile menjane pod garancijo 2krat potem sem dal pa zimmermanove gor pa je bil mir do zdaj, zdaj pa spet rahlo trese.

  • Všeč 1
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je scania napisal:

Lahko, al pa ate, ate so mehke, potem ko boš pa se diske pa vzami vse eno znamko.

Do 20000km so bile menjane pod garancijo 2krat potem sem dal pa zimmermanove gor pa je bil mir do zdaj, zdaj pa spet rahlo trese.

Dej res, razstavi pa spucaj pa nazaj skup. Pri meni je kot noč in dan razlika.

 

Bo kdo naročal v kratkem na autodoc, naročimo skupaj? Se mi ne mudi, bolje imet pripravljen material predno bo prepozno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je NevLado napisal:

Dej res, razstavi pa spucaj pa nazaj skup. Pri meni je kot noč in dan razlika.

 

Bo kdo naročal v kratkem na autodoc, naročimo skupaj? Se mi ne mudi, bolje imet pripravljen material predno bo prepozno.

Sem ze pa ne pomaga, imajo pa tudi ze malo rob. Menjam to pa imam mir 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je scania napisal:

Lahko, al pa ate, ate so mehke, potem ko boš pa se diske pa vzami vse eno znamko.

Do 20000km so bile menjane pod garancijo 2krat potem sem dal pa zimmermanove gor pa je bil mir do zdaj, zdaj pa spet rahlo trese.

To se pa sliši, kot da je še nekaj drugega krivo. 🤔

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Janez007 napisal:

To se pa sliši, kot da je še nekaj drugega krivo. 🤔

Lani, ko sem zamenjal diske, sem se pogovarjal z mojim mehanikom glede diskov. Bil je v tovarni Brembo. Pravi, da je glavni problem v tem, da materiala za diske dan danes  ne starajo več na prostem (brembo je včasih imel polizdelke tudi po deset let na prostem), da se silnce v materijalu sprostijo. 

Danes te vse firme delajo za prvovgradnje za več znamk+aftermarket. Enostavno ne zmorejo več do avljati dovolj izdelkov. Zato pa jih  starajo umetno, na silo. Ko takšen disk postružijo, je sicer vse v tolerancah in ne opletajo nič. Sčasoma se pa pod vplivom zaviranja  (velika vročina pri zaviranju + voda na cesti) diski pričnejo zvijati in tresti. Mi smo moje izmerili z mikrourico in so odstopali le - eden dve desetinki, drugi tri. Dovolj, da tresejo. In tresenje se še poveča pri zaviranju pri  velikih hitrostih. In tega je vedno več, ker se sproščajo napetosti v  materialu.

Baje, da je bila cela serija teh brembo diskov, ki sem jih montoral, defektna. 

Meni se ni dalo zafrkava ti z reklamacijami in sem kar kupil druge.

Btembo pa nikoli več. 😉

 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dosedaj imel na mazdi diske in ploscice znamke Brembo, Zimmerman, ATE, Textar pa pri nobenih zavore niso nikole tresle... Velikokrat je vmes tudi celjust zastekala in je bil disk "prekomerno" obremenjen (vroc) pa ni nikoli prislo do "zvitja" oz. tresenja med zaviranjem... Vse vedno naroceno iz autodoca

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, res je odvisno od tisoč enih faktorjev.. predvsem pa od tega, v kakšnem stanju je disk (debelina) če menjaš samo ploščice.

 

Verjetno bom vzel ATE, no počakam še kaj mi Brane odgovori glede prve vgradnje :closedeyes:

 

Kje bi dobil pa original olje za avtomatski menjalnik? Bom probal pokombinirat nakup/poštnino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je scania napisal:

Euroton mislim da ima, cena pa okoli 30€ se mi zdi.

(Ne najdem več, https://www.euroton.si/avtodeli/m-185-mazda-dexelia-oem.aspx

 

 

Pa imam v spominu da sem nekje videl. @Janez007 kje si že ti dokupoval to olje za cvrtje? Mislim da so imeli tam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je NevLado napisal:

(Ne najdem več, https://www.euroton.si/avtodeli/m-185-mazda-dexelia-oem.aspx

 

 

Pa imam v spominu da sem nekje videl. @Janez007 kje si že ti dokupoval to olje za cvrtje? Mislim da so imeli tam.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je NevLado napisal:

(Ne najdem več, https://www.euroton.si/avtodeli/m-185-mazda-dexelia-oem.aspx

 

 

Pa imam v spominu da sem nekje videl. @Janez007 kje si že ti dokupoval to olje za cvrtje? Mislim da so imeli tam.

 

Motorno Mazda olje tukaj:

OLJE-DG.SI

Motorna olja, maziva in aditivi za vaš avto, motor, tovorno ali kmetijsko vozilo, čoln, kolo in še mnogo več. Brezplačna poštnina nad 15 €.

 

Za ročni menjalnik pa bom naročil tukaj (dal Scania)

AIRNSHOX.COM

MTL 75W80 GL-4 GEAR OLJE RL50204, RL50209 1-Quart je 0.9463 L

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Liuch napisal:

@Janez007 aaaha... spet sem pri klasiki. Zadnjič so mi motorček ogledala menjali...najboljš, da mi tapeto vrat sploh ne devajo nazaj. 🤦

 

Če po demontaži/montaži tapete ta slučajno škripa, je treba zamenjat njene plastične čepe. :)

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Janez007 napisal:

 

Klasika pri M6 ... Pri meni so menjali v garanciji enega na prejšnji 2016, enega na sedanji 2018 FL. Mazanje ni pomagalo.

 

Klasika na marsikaterem avtu. Na bmw-ju je tako nagravžno škripalo, kot da bi star kurnik odpiral/zapiral.

  • Všeč 1
  • Haha 4

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je FuManchu napisal:

Klasika na marsikaterem avtu. Na bmw-ju je tako nagravžno škripalo, kot da bi star kurnik odpiral/zapiral.

Tudi pri mojem yugotu je bilo enako. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to je rak rana povsod... imel na enem službenem Golfu in pa vsa štiri vrata na Passatu. To je tako pokalo, da nisi vedel, a bo nekaj v rok ostalo, dol padlo al te bodo pa prijeli zaradi kršenja javnega reda in mira.

  • Haha 5
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.