Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

dne 29. 1. 2023 ob 12:02 je Jest napisal:

Ko menjas zimske za letne ali obratno, ne bi smelo nic piskat... ce so vse enakomerno napolnjene ... tudi ce so enakomerno prevec ali premalo napolnjene... Sistem se sam kalibrira, ce imas TPMS ventilcke... ce pa meri preko ABS senzorjev, moras pa vedno, ko menjas ali ko preverjas in pumpas, sistem resetirati z gumbom ... Tako je pri Mazdah... 

 

 

Smo toliko debatirali o teh senzorjih za nadzor tlaka, da se mi je v nedeljo zvecer oglasil... sem preveril vizualno in ni bilo videti, da bi katera guma bila bolj prazna... Potem sem sel na crpalko in preveril tlak in je bila pri sprednji desni gumi za ene 0,3 bara nizji tlak ... Napumpam... in pozabim... Vceraj se je zgodba ponovila... Je manjkalo ene 0,2 bara ... Sem sel sedajle do vulkanizerja, da preveri in je nasel zebljicek v gumi :D ...

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Torej, na ABS senzor je tudi kar dosti občutljiva zadeva.

 

 

CX-5 ima spet TPMS... sestica je imela na ABS senzor ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Jest napisal:

 

 

Smo toliko debatirali o teh senzorjih za nadzor tlaka, da se mi je v nedeljo zvecer oglasil... sem preveril vizualno in ni bilo videti, da bi katera guma bila bolj prazna... Potem sem sel na crpalko in preveril tlak in je bila pri sprednji desni gumi za ene 0,3 bara nizji tlak ... Napumpam... in pozabim... Vceraj se je zgodba ponovila... Je manjkalo ene 0,2 bara ... Sem sel sedajle do vulkanizerja, da preveri in je nasel zebljicek v gumi :D ...

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

 

 

To je to.... 👍

Pridejo prav ti senzorji, niso kar tako kot eni mislijo..... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Scr3am napisal:

On ima merjenje preko abs senzorja in ne preko tpms ventilcka... 

Kot sem ze napisal… CX-5 ima spet vgrajene TPMS senzorje… prejsnja sestica je imela preko ABS senzorjev… Tudi hcerina trojka, ki je letnik 2018 (nekaj mesecev mlajsa od moje CX-5) ima tudi preko ABS senzorjev…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja? Zanimivo. To pa nisem vedel, da so sli nazaj na ventilcke. Jaz sem recimo eno leto nazaj isto povozil zebelj in je sistem javil sele, ko je bil v gumi tlak 1.5 bara... Saj noben ne pravi, da je ta sistem krneki...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest Kok barov si pa mel notri, ko ti je zapiskalo... mislim, na kolk pumpaš? Tolk, da vidimo, kje je ta threshold, ko senzor javi napako. Zadnji podatek, ki sem ga imel je bil 1,8 -1,9 bara.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tri gume so bile na 2,5 bara, cetrta pa malo cez 2 bara… Potem sem jih napolnil na 2,8 … in cez dva dni je bila prednja desna na 2,5 ko je spet zapiskalo…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nima dizel drugačne čeljusti ker je težji? No idea.
 
Ugl vprašaj

Moja cx-5 ima večje diske kot navadna 6


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot ste opazili se zadnje dni ogromno ukvarjam z mazdo, hja počitnice imam in pač... Vglavnem danes sem razkužil klimo in to RAZKUŽIL tako kot se razkuži. Zmeraj do zdaj sem odstranil kabinski filter zagnal klimo in ventilator pa šprical razkužilo v odprtino ampak to je držalo par dni pa spet enako, danes sem se pa zadevi posvetil (počitnice pa to :D ). Odstranil sem bočno sredinsko oblogo na sovoznikovi strani in poiskal drenažno cev, jo odklopil in vstavil tisto dolgo cev ki jo dobiš zraven razkužila pa našprical, ven je tekla svinarija brutalna, vglavnem zadevo poštimal tako kot mora bit, zdaj bo pa mir. Ob priliki bom še enkrat razdrl da slikam pa nalimam tu na forumu, če bo komu prav prišlo.

Že razmišljam kaj bom jutri na mazdi delal  :D :D 

Popravljeno od scania
  • Všeč 7
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je SpEkTr napisal:

Sam kam pa tole teče nekje po sredini konzole?

Na desni strani pride cev ven iz kondenzatorja/uparjalnika, vmes je gumijasta črna cev, ki je nataknjena nekoliko nižje nazaj na isti strani konzole in potem gre notri v konzolo in navzdol ven, kjer voda kaplja ven pod avto ... sistem (podoben pri različnih Mazdah) je prikazan v videu:

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je dvorjan napisal:

Pokuril 3/4 tanka goriva.

 

Sem se čez pol Slovenije preganjal z dvema Meganoma R.S.

 

Prišel domov, ugasnil avto in zagledal dvomestno cifro pri povprečni porabi. 😃

 

Kar fejst dan je bil.

Si jih poizkušal loviti?:D 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Pokuril 3/4 tanka goriva.

 

Sem se čez pol Slovenije preganjal z dvema Meganoma R.S.

 

Prišel domov, ugasnil avto in zagledal dvomestno cifro pri povprečni porabi. 😃

 

Kar fejst dan je bil.

Samo, da ne bo kakšno presenečenje prišlo  po pošti? 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Si jih poizkušal loviti?:D 

Ja, seveda, na polno sploh ne pobegneta toliko, kot bi pričakoval.

 

Niso tile atmosferski dinozavri še za v smeti.

 

Pa sem prepričan, da nista imela nič manjše porabe od mene. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.