Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je J.J. napisal:

S temle, da če vzameš leasing, ti je vseeno za ceno, si pa zabluzil na polno. Tut mnogi si žal leasinga ne morejo privoščiti. Jaz osebno ne bom nikoli, ampak res nikoli več kupoval avto, torej stvar, ki zgublja vrednost, na keš. Kretenizem brez primere, ki dela ljudi še bolj revne. Če mam kupček 30 jurjev dam raje pologa 3 jurje, ostalo vzamem na 7 let leasing, 27 jurjev pa obračam tako, da z njimi kesečno pokrijem obrok za lesing. Na koncu mam po 7ih letiih še vedno isti kupček denarja plus avto, ki ga prodam mogoče za 8 jurjev. Kdor ga kupi na keš, ma samo avto za 8 jurjev :)

Poslano z mojega M2101K6G z uporabo Tapatalk
 

Hm zanimivo, jaz osebno pa raje kupim in skesiram takoj. Pri lizingu skupno na koncu placas se par jurjev vec, tako, da si v zgubi in ne v plusu... Nevem o kaksnem kupcku denarja govoris :D

Vsekakor se bolj splaca skesirat na zacetku, seveda, ce ne gre ves kes za avto in potem jes crn kruh in pijes vodo prvo leto... Jaz bi skesiral do 5-10k, ne govorim o 30k. Mesetarjenje z delnicami ali crypto nima veze pri nakupu avta.

 

 

Auris 16 ali 1.33? Zakaj? Sicer mi je oblika bolj za babice ampak vseeno vprasam:)

 

WWW.AVTO.NET

Toyota Auris 1.6 Dual VVT-i Luna, letnik:2011,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Popravljeno od robz
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moj vidik: iskanje/kupovanje avta za 10k € zna biti res "težavno", ker za ta denar novega ne dobiš :), če želiš spodobnega novega moraš odkartati vsaj 15k€, torej je to že za 50% več kot imaš budget, če pa iščeč rabljenega so pa za tak denar avti že zagotovo v letih 8+let, in četudi delaš normalne (ali malo kilometrov) je to že zagotovo okrog 150k km, kjer potem naletiš na vsa vprašanja, ki so bila že našteta (kateri lastnik, vzdrževanje, itd...). V prvi fazi (vsaj jaz) definiran znamke, ki so mi všeč, tako hitro izločiš večino in imaš potem "ožji krog".....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm zanimivo, jaz osebno pa raje kupim in skesiram takoj. Pri lizingu skupno na koncu placas se par jurjev vec, tako, da si v zgubi in ne v plusu... Nevem o kaksnem kupcku denarja govoris
Vsekakor se bolj splaca skesirat na zacetku, seveda, ce ne gre ves kes za avto in potem jes crn kruh in pijes vodo prvo leto... Jaz bi skesiral do 5-10k, ne govorim o 30k. Mesetarjenje z delnicami ali crypto nima veze pri nakupu avta.
Dejstvo je, da potem, ko skeširaš, denar, vložen v avto, izgublja vrednost. Vedno se nasmejim komentarjem, češ, leasing te stane tolk in tolk, se ne splača. Recimo 10% vrednosti in to boli, nobenega pa ne boli izguba vrednosti avtomobila v tem casu za 70%, kolikor tudi izgubi posredno vrednost denar :) nima veze, kaj in kako vlagaš kupček denarja, dejstvo je, da če ga znaš obračati, maš na koncu vse, avto in denar, vmes pa ne šparaš za novega še sproti. To je moj point.

Poslano z mojega M2101K6G z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je robz napisal:

Auris 16 ali 1.33? Zakaj? Sicer mi je oblika bolj za babice ampak vseeno vprasam:)

 

WWW.AVTO.NET

Toyota Auris 1.6 Dual VVT-i Luna, letnik:2011,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

jaz bi gledal te 1.6 ki ima vsaj 132km, sicer ne pričakuj "rakete", ampak je to res hvaležna mašina, oblika je pač kičasta, ampak je pa to za moje pojme eden od avtov, s katerim za tako starost verjetno lahko pričakuješ najmanj težav/potencialnih problemov.....razen če imaš nesrečo in padeš v tistih 10% :)....(kolega je imel sicer dizla, in ga res ni šparal, vzdrževal res samo pod nujo, kupil ga je z 160k km, v 4 letih je naredil še 160k km, in potem ga je prodal z 320k km....zgonjenega, ampak avto mu je delal BP tista 4.leta ko ga je imel....)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je J.J. napisal:

Dejstvo je, da potem, ko skeširaš, denar, vložen v avto, izgublja vrednost. Vedno se nasmejim komentarjem, češ, leasing te stane tolk in tolk, se ne splača. Recimo 10% vrednosti in to boli, nobenega pa ne boli izguba vrednosti avtomobila v tem casu za 70%, kolikor tudi izgubi posredno vrednost denar :) nima veze, kaj in kako vlagaš kupček denarja, dejstvo je, da če ga znaš obračati, maš na koncu vse, avto in denar, vmes pa ne šparaš za novega še sproti. To je moj point.

Poslano z mojega M2101K6G z uporabo Tapatalk
 

Ja, če te skrbi izguba vrednosti avtomobila pa rentaj avto, boš precej na slabšem v 5-10ih letih 🤠 

 

Primerjamo samo lizing ali takojšnje plačilo. Lizing je vsekakor slabši, saj denar ne izgubi toliko vrednosti kot znaša preplačilo lizinga... Če pa ti denar vsak trenutek toliko pomeni, si pač ne kupiš avta. Imaš npr. 10k za avto in še 10k lufta na računu. 10k obračas po želji, lahko tudi z izgubo... Za avto pa bom jaz plačal 10k takoj, ti pa po obrokih-vse kupaj 13k v npr. 5 letih. Avto na koncu prodava za enako vsoto. Mislim, da je tukaj logično kaj je cenejše..

 

Če avto izgubi 70% vrednosti, si pozabil dodati še izgubo vrednosti denarja-odštej še ene 10% :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je robz napisal:

Ja, če te skrbi izguba vrednosti avtomobila pa rentaj avto, boš precej na slabšem v 5-10ih letih 🤠 

 

Primerjamo samo lizing ali takojšnje plačilo. Lizing je vsekakor slabši, saj denar ne izgubi toliko vrednosti kot znaša preplačilo lizinga... Če pa ti denar vsak trenutek toliko pomeni, si pač ne kupiš avta. Imaš npr. 10k za avto in še 10k lufta na računu. 10k obračas po želji, lahko tudi z izgubo... Za avto pa bom jaz plačal 10k takoj, ti pa po obrokih-vse kupaj 13k v npr. 5 letih. Avto na koncu prodava za enako vsoto. Mislim, da je tukaj logično kaj je cenejše..

 

Če avto izgubi 70% vrednosti, si pozabil dodati še izgubo vrednosti denarja-odštej še ene 10% :P

 

 

Čista logika, da je tako.... 👌

Razen, da vzameš lizing in na račun  denarja, ki ti je ostal posojaš po še višji obrestni meri😀

Ps; bogat je tisti, ki ni zadolžen.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je robz napisal:

Hm zanimivo, jaz osebno pa raje kupim in skesiram takoj. Pri lizingu skupno na koncu placas se par jurjev vec, tako, da si v zgubi in ne v plusu... Nevem o kaksnem kupcku denarja govoris :D

Vsekakor se bolj splaca skesirat na zacetku, seveda, ce ne gre ves kes za avto in potem jes crn kruh in pijes vodo prvo leto... Jaz bi skesiral do 5-10k, ne govorim o 30k. Mesetarjenje z delnicami ali crypto nima veze pri nakupu avta.

 

 

Auris 16 ali 1.33? Zakaj? Sicer mi je oblika bolj za babice ampak vseeno vprasam:)

 

WWW.AVTO.NET

Toyota Auris 1.6 Dual VVT-i Luna, letnik:2011,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

1.33 je malenkost podhranjen. 

 

1.6 so neuničljivi ampak zna pit do 8 litrov.

 

Predlagam, da na servisu povprašaš ali so že bile zamenjane zadnje zavorne čeljusti, ker je bila to hiba teh modelov. Pač zajla zaštekala ali pa vodilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je NevLado napisal:

1.6 so neuničljivi ampak zna pit do 8 litrov.

če smo realni oz. pošteni, mislim da je to za te motorje povsem normalna poraba, saj gre za 10.let staro tehnologijo in kaj veliko manj ni za pričakovati :), razen če se voziš res res po polžje :), če dodaš v izbor še kriterij porabe, potem je pa res težko najti primeren avto :), oz.si moraš postaviti prioritete, kaj ti je bolj / manj pomembno....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, robz said:

Ja, če te skrbi izguba vrednosti avtomobila pa rentaj avto, boš precej na slabšem v 5-10ih letih 🤠 

 

Primerjamo samo lizing ali takojšnje plačilo. Lizing je vsekakor slabši, saj denar ne izgubi toliko vrednosti kot znaša preplačilo lizinga... Če pa ti denar vsak trenutek toliko pomeni, si pač ne kupiš avta. Imaš npr. 10k za avto in še 10k lufta na računu. 10k obračas po želji, lahko tudi z izgubo... Za avto pa bom jaz plačal 10k takoj, ti pa po obrokih-vse kupaj 13k v npr. 5 letih. Avto na koncu prodava za enako vsoto. Mislim, da je tukaj logično kaj je cenejše..

 

Če avto izgubi 70% vrednosti, si pozabil dodati še izgubo vrednosti denarja-odštej še ene 10% :P

 

 

 

Ja, če bi bil spreten z denarjem , vlaganjem itd...potem je računica v tem. Ampak večina žal ni.

Sicer je pa pred leti že Jures razlagal, kako se njemu izide ta lizing da je vedno v plusu. Tako da, nekaj je na tem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je J.J. napisal:

Dejstvo je, da potem, ko skeširaš, denar, vložen v avto, izgublja vrednost. Vedno se nasmejim komentarjem, češ, leasing te stane tolk in tolk, se ne splača. Recimo 10% vrednosti in to boli, nobenega pa ne boli izguba vrednosti avtomobila v tem casu za 70%, kolikor tudi izgubi posredno vrednost denar :) nima veze, kaj in kako vlagaš kupček denarja, dejstvo je, da če ga znaš obračati, maš na koncu vse, avto in denar, vmes pa ne šparaš za novega še sproti. To je moj point.

Poslano z mojega M2101K6G z uporabo Tapatalk
 

 

Mene je pa vedno nekaj drugega nasmejalo. Kako so se nekateri kolegi pogovarjali o delnicah, skladih, kripto, forex in kako služijo mastno- o nekih 100kEUR in več so potekali pogovori. Pol pa kakšen mesec kasneje pa še vedno v istih službah pa pizdenje okol jurja petsto plače, češ da je premajhna in da komaj shajajo. :nevem:

 

Ne me narobe razumet, ti verjamem, da lahko bajno zaslužijo, ampak... ma ne ne bom nadaljeval, ker vsak zase najbolj ve kaj je ok.😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je SpEkTr napisal:

 

Ja, če bi bil spreten z denarjem , vlaganjem itd...potem je računica v tem. Ampak večina žal ni.

Sicer je pa pred leti že Jures razlagal, kako se njemu izide ta lizing da je vedno v plusu. Tako da, nekaj je na tem.

 

Aha... Jures je bil sveto prepričan, kako z leasingom celo zasluži. Mater, ampak kako se tega niso spomnili tisti, ki leasing ponujajo. 😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

 

Mene je pa vedno nekaj drugega nasmejalo. Kako so se nekateri kolegi pogovarjali o delnicah, skladih, kripto, forex in kako služijo mastno- o nekih 100kEUR in več so potekali pogovori. Pol pa kakšen mesec kasneje pa še vedno v istih službah pa pizdenje okol jurja petsto plače, češ da je premajhna in da komaj shajajo. :nevem:

 

Ne me narobe razumet, ti verjamem, da lahko bajno zaslužijo, ampak... ma ne ne bom nadaljeval, ker vsak zase najbolj ve kaj je ok.😜

 

Verjetno sem mal zaostao, ampak ne razumem, vsi ti  svetovalci vlagateljem še vedno vsak dan hodijo na šiht. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo a ne. Če bi bili tako dobri bi sami seb najbolj svetovali in bili sami najhujši vlagatelji z več milijonskim premoženjem.

 

Drugač pa Mčk, lepo te je spet videt aktivnega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej se pojdite peljat s Cliom 1.0 - trivaljnikom s 65 konji. To je avto za res najmanj zahtevne voznike. Saj tudi pri Renaultu to vedo, zato pa je 1.0 s turbino takoj par jurjev več ...

 

V glavnem - pomembna je tudi "uporabniška izkušnja" in ta je v olupljenih in šibkih modelih naravnost obupna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa lizinga tiče, južno od Kolpe to obvladajo. Človek je kupil na lizing na svojo firmo, ko je bilo po poteku lizinga potrebno odplačati še preostanek, je vozilo prodal v Bosno, policiji pa prijavil krajo.   

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ne. Tle se pa ne strinjam. BTW, tudi meni so vrtec zvišali za 30eur, pa ne iščem vzroka v tem oz ga ne vidim. Mislim, če dobi 20 jurjev, je morala že firma državi plačati precej več od teh 20 jurjev. Sedaj pa jaz s temi 20 jurji kupim avto na lizing, ali na keš. V obeh primerih imam avto za 20 jurjev, ki sem jih prislužil s svojimi rokami, nogami, možgani...s čimerkoli.

 

Torej zdej, neko senco metat na uporabnike lizinga je brez veze. Pa nimam lizinga. Samo povem. Gre pač za prislužen denar, za katerega je bila plačan pošten , res pošten davek. Saj ne gre za pranje denarja.

Zdej, da mi pa CSD potem teh 20 jurjev še enkrat šteje v neko kvoto je pa milo rečeno odiranje. Ali pa če bi teh 20 jurjev dal na varčevalni račun. Ista pesem.

 

Sicer pa, če bi hoteli bi lahko prišli do tega podatka , kdo ima registrirano premičnino. Nisem siguren, na koga se dejansko registrira avto v primeru lizinga? A v prometni piše lizing hiša? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo ste zašli s tem lizingom🥴

Eni so se znašli in izigrali s tem sistemom vrtec in s tem posledično so se naredili norca iz ostalih poštenih staršev, ki plačujejo polno ceno vrtca glede na svoj dohodek.... 😟😓. To je vsa poanta tega in mene bi bilo sram, da kupim avto na račun drugih staršev, za zjokat.... 😭

pred 19 minutami je SpEkTr napisal:

Ne, ne. Tle se pa ne strinjam. BTW, tudi meni so vrtec zvišali za 30eur, pa ne iščem vzroka v tem oz ga ne vidim. Mislim, če dobi 20 jurjev, je morala že firma državi plačati precej več od teh 20 jurjev. Sedaj pa jaz s temi 20 jurji kupim avto na lizing, ali na keš. V obeh primerih imam avto za 20 jurjev, ki sem jih prislužil s svojimi rokami, nogami, možgani...s čimerkoli.

 

Torej zdej, neko senco metat na uporabnike lizinga je brez veze. Pa nimam lizinga. Samo povem. Gre pač za prislužen denar, za katerega je bila plačan pošten , res pošten davek. Saj ne gre za pranje denarja.

Zdej, da mi pa CSD potem teh 20 jurjev še enkrat šteje v neko kvoto je pa milo rečeno odiranje. Ali pa če bi teh 20 jurjev dal na varčevalni račun. Ista pesem.

 

Sicer pa, če bi hoteli bi lahko prišli do tega podatka , kdo ima registrirano premičnino. Nisem siguren, na koga se dejansko registrira avto v primeru lizinga? A v prometni piše lizing hiša? 

Piše lizing hiša... 100%.👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je SpEkTr napisal:

Ne ne Bini, sedaj si pa ti zašel. Trdiš, da tisti ki ima lizing, gre to na račun ostalih staršev :) Cmon...

Saj veš kako to gre, vsi morajo izkazati svoj dohodek z avtom vred nad vrednost xy in če to velja za vse potem greš tja in rečeš; tale mrcina za 30k€ je moja čeprav je na lizing pa mi ga zraven prištejte😲

E to pa ne bi bilo goljufanje.... 😉

Seveda ni nihče tako nor.... 🤪

V resnici se v teh primerih gre bolj za samohranilke na sociali in z več otroki pa vseeno živijo skupaj s partnerjem pa se vozijo z avti teh vrednosti, ker ga plačajo iz dela na črno, visokih socialnih prejemkih in še na koncu na račun brezplačnega vrtca.... 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

1.33 je malenkost podhranjen. 

 

1.6 so neuničljivi ampak zna pit do 8 litrov.

 

Predlagam, da na servisu povprašaš ali so že bile zamenjane zadnje zavorne čeljusti, ker je bila to hiba teh modelov. Pač zajla zaštekala ali pa vodilo.

U tnx za info, vse kar pije do 9l mestne voznje mi je ok:) a obstatja tudi karavanska razlicica tega Aurisa, ali je samo Avensis?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

39 minutes ago, Bini said:

 

V resnici se v teh primerih gre bolj za samohranilke na sociali in z več otroki pa vseeno živijo skupaj s partnerjem pa se vozijo z avti teh vrednosti, ker ga plačajo iz dela na črno, visokih socialnih prejemkih in še na koncu na račun brezplačnega vrtca.... 🥴

 

Ja ok, za te primere, nič ne rečem. Očitno pa sistem to dovoljuje, in dokler bo, bo tako. Lahko potem rečemo tudi za javne razpise...da ni nič drugega kot legalna kraja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.