Skoči na vsebino

Napotki za servisiranje Skyactive motorjev od letnika 2012 naprej


Priporočeno sporočilo

pred 11 minutami je scania napisal:

V Lesce k Pogačniku pelješ in si miren, narejeno tak kot mora bit.

Siguren, da je tak kot mora biti? Sem klical pa se je oglasila njegova in je cena servisa 350 € 😮 ali je tim eckart metoda ustrezna za to vrsto menjalnikov, ali menja filter? Bi moral govoriti z njim, ker je on strokovnjak... Pa ne dvomim v njegovo strokovnost popravil, ker tu je strokovnjak! Samo pri teh servisih pa je velikokrat samo za sproti, da se malo obrača nihče ne da velike pozornosti temu - tako se mi vsaj zdi... 

Tukaj na forumu opazim, da hvalijo Pelka in možakar najbrž ve kaj počne + servis bi bil 100 € cenejši. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je amusic napisal:

Siguren, da je tak kot mora biti? Sem klical pa se je oglasila njegova in je cena servisa 350 € 😮 ali je tim eckart metoda ustrezna za to vrsto menjalnikov, ali menja filter? Bi moral govoriti z njim, ker je on strokovnjak... Pa ne dvomim v njegovo strokovnost popravil, ker tu je strokovnjak! Samo pri teh servisih pa je velikokrat samo za sproti, da se malo obrača nihče ne da velike pozornosti temu - tako se mi vsaj zdi... 

Tukaj na forumu opazim, da hvalijo Pelka in možakar najbrž ve kaj počne + servis bi bil 100 € cenejši. 

Če si malo strojnika si lahko sam narediš, so navodila in celoten postopek na forumu. Material te bo prišel okoli 110€ z Ravenol FZ in filtrom, porabil boš pa okoli 2-3ure.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je scania napisal:

Če si malo strojnika si lahko sam narediš, so navodila in celoten postopek na forumu. Material te bo prišel okoli 110€ z Ravenol FZ in filtrom, porabil boš pa okoli 2-3ure.

kaj mi pomaga, če sem malo mehanika če nimam delavnice in prostora kjer bi to izvedel? Sem pogledal posnetek zgoraj, ki ga je objavil Deeyan nobena znanost ampak je treba avto dvignit. 

pred 10 minutami je dvorjan napisal:

Ja, odvisno koliko km imas. Ce jih imas 60.000, potem ni treba filtra menjati, ce pa si ze cez 120.000 pa to vsekakor ni slaba ideja.

105.000 :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja men je tut na Selmarju takrat reku 400€, če se ne motim pa je pooblaščenc.

 

Pizdarija zdej, ko vidim o kakih cifrah govorijo različni serviserji, vidim, da sm js dejansko skor zastonj pršu skoz :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Deeyan napisal:

ja men je tut na Selmarju takrat reku 400€, če se ne motim pa je pooblaščenc.

 

Pizdarija zdej, ko vidim o kakih cifrah govorijo različni serviserji, vidim, da sm js dejansko skor zastonj pršu skoz :blink:

Kje si pa ti menjal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je NevLado napisal:

Mene tudi čaka menjava ob naslednjem servisu, najraje bi ga peljal kar do @scania ampak kaj ko je model na drugem koncu slo :D 

 

Zdaj če imaš doma dvigalo ali kanal, lahko pridem na izlet pa menjama :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je scania napisal:

 

Zdaj če imaš doma dvigalo ali kanal, lahko pridem na izlet pa menjama :) 

 

točno tole mene matra, drugač bi tut sam si še marsikatero stvar doma sam zrihtu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam možnost kanala in sem vedno sam delal servise na starih avtih - dokler nisem prešaltal na novejše mazde. Večinoma sem servise delal sam zaradi tega ker sem picajzel in ne zaradi tega, da bi varčeval s ceno servisa. Zdaj ko imam novejši avto ga raje peljem na pooblaščenca, da dobim štempel v knjižico in asistenco od mazde.

 

Glede na zgornji video je menjava tega olja res piece of cake... Mogoče res peljem na pooblaščenca še naprej za olje in filtre, to pa naredim nekje drugje ali doma.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pa kdo ve kje bi lahko videl katero vrsto menjalnika ima avto. Ker Pelko in na turbine.si sta mi povedala da je potrebno videti kateri menjalnik je in ce se menja filter - no Pelko je ze po telefonu rekel da se ne menja pri mojem... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je amusic napisal:

A pa kdo ve kje bi lahko videl katero vrsto menjalnika ima avto. Ker Pelko in na turbine.si sta mi povedala da je potrebno videti kateri menjalnik je in ce se menja filter - no Pelko je ze po telefonu rekel da se ne menja pri mojem... 

 

Mislim, da celo v navodilah pise, je pa od Aisina, mislim pa da je oznaka FW6A-EL

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je amusic napisal:

A pa kdo ve kje bi lahko videl katero vrsto menjalnika ima avto. Ker Pelko in na turbine.si sta mi povedala da je potrebno videti kateri menjalnik je in ce se menja filter - no Pelko je ze po telefonu rekel da se ne menja pri mojem... 

Menjalnik 100 % ima filter. In ja, ce mislis imeti avto dlje casa, potem ga zamenjaj. Sicer pa se ne obremenjuj z njim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je dvorjan napisal:

Menjalnik 100 % ima filter. In ja, ce mislis imeti avto dlje casa, potem ga zamenjaj. Sicer pa se ne obremenjuj z njim.

Ce ne bi imel namena imeti avto ga sploh nebi servisiral pri 105kkm 😊 

Mi pa res ni jasno zakaj pravijo da se filtra ne menja ce je to dodatnega dela 20min vsaj kot sem videl v videu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je amusic napisal:

Ce ne bi imel namena imeti avto ga sploh nebi servisiral pri 105kkm 😊 

Mi pa res ni jasno zakaj pravijo da se filtra ne menja ce je to dodatnega dela 20min vsaj kot sem videl v videu

 

20min? 5 min u bistvu, stroska pa med 20 in 30€ vec

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je amusic napisal:

Evo pa sem dobil tudi odgovor od turbine.si in se menja tudi filter, ker naj bi bil spodaj in je dostopen. Cena okoli 250 eur, tako, da bom kar tam to uredil. 

To je cena z materialom vred? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je bajsi6 napisal:

Pozdrav!

Ve kdo, kako in kje se kontrolira nivo (in barvo) olja v avtomatskem menjalniku pri CX5 (2016).?

 

 

 

Spodi pod posodo s filtrom zraka mas privijaceno plasticno sipko na menjalniku

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 2. 2022 ob 12:22 je amusic napisal:

Pozdravljeni!

Fantje prosim za priporočilo serviserja za menjavo olja v avtomatskem menjalniku CX-5 2.2D AWD 175km l.2016.

 

Na FB so mi že svetovali Pelka - sem ga klical in mi je rekel, da se filtra pri tem avtu ne menja in servis traja 4 ure. Pozna še kdo koga Gorenjska regija do LJ. 

 

 

Sedajle mi je na misel spet prišel ta zapis, ker mi ne da miru. A je kdo na forumu dejansko menjal pri Pelkotu olje avtomatskega menjalnika? Res me zanima, zakaj ne bi hotel menjat filtra...

 

@amusic ti pa prosim javi, kako si zrihtal. Bom mogu tut sam počasi v akcijo 🤞

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.