Skoči na vsebino

Mazda CX-5 - mnenja


kacnje

Priporočeno sporočilo

14.990 € in 19.900 € po tej definiciji 100% nista "pravi ceni", saj se brez učinka prodajata že več kot 3 dni. :) Da ne bo pomote, želim, da se obe prodata za vaju čim bolj ugodno.

 

Sam sem junija 2021 prodajal M6 CD175 l. 2016 Revolution top s 100.000 prevoženimi km, nikoli nič poškodovana, brez napak in na izgled "kot nova" za 14.800 ali pa še kakšen € nižje... in v 1 mesecu ni šla. Tale CX-5 je danes 2 leti starejša ... 

 

pred 5 urami je MazdaBoy napisal:

Men so na Audi servisu oz.avtohiši rekli, ko sem se zanimal za prodajo svojega, da če je avto pravi, zanimiv, cena prava…. mora avto iti, oz. bo šel v 3-eh dneh.  

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je amusic napisal:

koliko bi bila zate realna za moje vozilo?

Ne vem, nisem strokovnjak. Se pa ponavadi, ko se prodaja pogleda ostale oglase in določi ceno.

Glede na cene torej za mojo trojko dobim 13000 - 14000. Res? Pa sem dal leta 2018 za isti letnik z 30k km 15000€, sedaj imam 102 000km. Je to normalno, da v 5 letih avto izgubi 1000 do 2000€?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19031717&display=Mazda Mazda3

 

Pa imam poleg vseh tu naštetih menjanih stvari še navigacijo, nekaj originial dodatne opreme in zimske gume na original 16 col.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Normalno/nenormalno...nepomembno, dejstvo je da je takšen trg. A je normalno, da je cena kvadrata nepremicnine 3k plus, nikakor ni, sam če boš hotu nepremicnino boš odkartal po tej ceni ali pa ne boš kupil, enako je z vozili.

 

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je ignacij napisal:

Normalno/nenormalno...nepomembno, dejstvo je da je takšen trg. A je normalno, da je cena kvadrata nepremicnine 3k plus, nikakor ni, sam če boš hotu nepremicnino boš odkartal po tej ceni ali pa ne boš kupil, enako je z vozili.

 

Ena malenkostna razlika. Cena tvoje 6 let stare Mazde 6 pride 2.000€/m2 tlorisne površine. :) 

 

Včasih se je dobro postaviti v nasprotno vlogo, v tvojem primeru ... koliko bi bil pripravljen plačati za Mazdo 6 2.5 l.2017, če bi jo prodajal nekdo tretji? 19.900?

 

Tvoja vsaj po slikah izgleda lepa Mazda, bencinarka. 👌 Ni hudič, da se je ne bo nekdo zaželel. Mora pa biti okoli 3.000€ cenejša od podobne Mazde naslednjega modela 2018/2019. Po mojem občutku, bi se zanjo dalo dobiti 17-18.000, če ne boš pri sedanji ceni predolgo vztrajal. Čez 4 tedne se bo za 1 leto postarala. 

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je podobna, ima pa manj opreme, več km, je pa res malo mlajša, tako da so plusi pa minusi. Tisti, ki npr. hoce usnje al pa panoramo je ne bo vzel, ce pa noče usnja pa moje ne bo vzel. Jaz še vedno verjamem, da se bo za nakup odločil tisti, ki ve kaj kupuje in hoče top zanesljiv motor, dosti opreme in privlačno obliko. Dvomim pa da bo 2,5l mazdo kupil mimoidoči, ki ne ve točno kaj isče.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po besedah uspešnega trgovca z vozili, ki sem ga srečal včeraj, sem vprašal kako gre prodaja, mi samo reče; "zdajle je mrtva sezona, sezona za lučke gledat in smrekco krasit, prodaja nula."

  • Všeč 4
  • Haha 3

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Z M A J napisal:

Po besedah uspešnega trgovca z vozili, ki sem ga srečal včeraj, sem vprašal kako gre prodaja, mi samo reče; "zdajle je mrtva sezona, sezona za lučke gledat in smrekco krasit, prodaja nula."

 

Jest kar spremljam, je ze kar dolg cajta mrtva sezona

  • Všeč 3
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Z M A J napisal:

Po besedah uspešnega trgovca z vozili, ki sem ga srečal včeraj, sem vprašal kako gre prodaja, mi samo reče; "zdajle je mrtva sezona, sezona za lučke gledat in smrekco krasit, prodaja nula."

 

To so si trgovci v svoji lakomnosti popolnoma sami krivi. Ljudji so najprej spravili v dilemo ali naj izberejo EV ali ICE, kjer pri EV vemo katere so slabosti pri ICE pa slabosti dela oblast in nihče točno ne ve kaj nam pripravljajo.

 

So pa trgovci enostavno poskrbeli, da ljudje niso bili v dilemi kaj naj izberejo in so lepo z dvigom cen vseh enostavno ljudi odvrnili od menjave avtomobila oziroma nakupa novega. Marsikdo je enostavno rekel ja nič pa vozim starega še naprej saj je čisto v redu in v naslednjih 5-10 let se bo pa ja izkristaliziralo kam bo šel bik pa njegov štrik.

 

Trgovce bo rešilo le in samo precejšnje nižanje cen oziroma marž na mogoče par jurjev in to je maks. Pa še pritisk na proizvajalce, da se še oni odpovejo kakega jurja in pol eno leto nagovarjat kupce da se vrnejo v salone. Pa seveda zahtevat tudi od oblasti, da se zjasni kako naprej in kaj točno potrebujemo za obsežen prehod na EV-je. To da nam samo ukažejo je pač ukrep nesposobnih. Ljudje morajo sami zagrabit in bodo, ko bo zadeva dejansko dovolj zrela.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Janez007 napisal:

14.990 € in 19.900 € po tej definiciji 100% nista "pravi ceni", saj se brez učinka prodajata že več kot 3 dni. :) Da ne bo pomote, želim, da se obe prodata za vaju čim bolj ugodno.

 

Sam sem junija 2021 prodajal M6 CD175 l. 2016 Revolution top s 100.000 prevoženimi km, nikoli nič poškodovana, brez napak in na izgled "kot nova" za 14.800 ali pa še kakšen € nižje... in v 1 mesecu ni šla. Tale CX-5 je danes 2 leti starejša ... 

 

Glede prodaje je pa tako... sam sem prodal passata 2 leti nazaj l.2011 za 5.700 sedaj so na avto.net se drazje...

nekdo zgoraj je dobro napisal, ko bom zelel prodati oz se znebiti avta bo ta moral biti v tem letniku z najnizjo ceno potem bo mogoce sel ce se najde kupec, ki no iskal tocno tako vozilo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole lahko delim s kolegi:

 

image.png

 

Težko je potem poslušat pritoževanje nad slovenskim avtomobilskim trgom, če nekdo enak avto l.2018 danes, 3 leta kasneje, ne proda za 16.000€ ... Največ lahko v takem primeru naredi prodajalec, tako da zniža ceno.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je amusic napisal:

 ko bom zelel prodati oz se znebiti avta bo ta moral biti v tem letniku z najnizjo ceno potem bo mogoce sel ce se najde kupec, ki no iskal tocno tako vozilo...

In prav tako tudi bo.

Sem šel nazadnje dvakrat skozi to, ko sem prodal Mazdo 6 in DS5.

Pa še ko imaš najnižjo ceno med vsemi oglasi, bi še kar nižali ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusijo ja nižat, ampak če si že s tako nizko ceno jim poveš, da je zato taka, da se bo našel kupec in če ne bo on bo pa en drug. To je cena v katero je že všteto dilanje. Jaz sem dajal take nizke cene in niti 1x se mi ni bilo treba naprej dilat - je vsak razumel zakaj tako nizka cena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 12. 2023 ob 21:33 je Domzalcan napisal:

Jow jow jow...

Evo, da se še jst javim... namreč najprej sem spraševal o mazdi, polno vsega prebral in me je dost lastnosti mazde cx5 prepričalo v nakup... prvotno sem hotel BMW X1 isti letnik... (2012) no, pa sem vseeno vzel CX5 ker mi je nekako lepša, lepše se sedi, malo je širša vsaj znotraj... in pa ta plastika mi je neverjetno všeč 😄

Zaenkrat sem izredno zadovoln, kar se tiče motorja, porabe ki je vrhunska. sem mislil da bo kak liter in pol več pa je konstantno okoli 6.5l.  PFFF...

Edino kar me matra, so luči... :D   Je mogoče kdo menjal sprednje navadne luči na LED luči? A sploh pašejo, glede na to da je karoserija ista... Al pa če bi menjal samo na LED žarnice pač... ma kdo izkušnje?

Kar se tiče akustike, nima BOSE ozvočenja, tudi navadno dobro špila, sam se mi zdi, da je glasovno kar omejen radio :D ni neki glasen... je kdo kaj menjaval zvočnike za boljše?

Kakšne težave ste mel kej s takim letnikom, pač kdor si je tak avto lastil, naj napiše.  HVALA!

 

Daj povej kateri motor pa imaš in kak menjalnik

Osram ima Led žarnice a žal to ni homologirano

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čestitke, všeč mi je da si iztrzil postavljeno ceno. Torej se da prodati če se najde resen kupec.

 

Si pa tretji za katerega jaz vem, da je v zadnjih 3 mesecih prodal dizla, izgleda da so se zmeri bolj popularni kot bencinarji.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če bo kdo kandidat za mojega, bo mogoče tudi šel v prodajo.
CX-5 AWD, 2,2 litrski 175 KM, 2016, maksimalna oprema, 188 kkm, vsi servisi narejeni na pooblaščenih servisih, preventivne zadeve urejene (veriga oljne črpalke, podložke injektorjev, olje v avtomatskem menjalniku, "orehovo" čiščenje kolektorjev ...), nadgrajena podpora za Android Auto in CarPlay, s kulanco zamenjana prednja žarometa (pri enem je očitno puščalo tesnilo). Avto v top stanju, na zadnjem servisu v novembru. Edino zunanje ogledalo kdaj malo šteka, saj to pa ni nič neobičajnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.