Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 54 minutami je FuManchu napisal:

Js se je nebi branil:bravo:

 

 

00a0ef6704aaa858-medium.jpg

Saj jo lahko nabaviš. Edino tej benzinski mlinčki noter 1.0 so bolj bogi. Pa še, ko preklopiš na plin (veliko jih ima tudi plin) je bolj bogo vse skupaj v klancih. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je klemen 77 napisal:

Vzel sem gt plus opremo in machine siva barva.

😀

Avto sem pa kupil pri avto močnik.

 

 

A je ta tvoja? 🙂 

 

 

WWW.AVTO.NET

Mazda CX-30 X186 GT Plus, letnik:2022,0 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Robert napisal:

Izgleda da bo po treh letih potrebno zamenjati sprednje brisalce na CX 30, saj sedaj še originalni (prvi) so postali zelo trdi in "ropotajo" po šipi. Kaj priporočate, razmišljam o Bosch Aerotwin.

Jaz sem prisegal vedno na original ampak sem probal sedaj Aerotwin in ni razlike na 6ki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Robert napisal:

Izgleda da bo po treh letih potrebno zamenjati sprednje brisalce na CX 30, saj sedaj še originalni (prvi) so postali zelo trdi in "ropotajo" po šipi. Kaj priporočate, razmišljam o Bosch Aerotwin.

Jaz bi vseeno vzel original. Ni tako velika razlika v ceni. Bosh tudi ni več neka kvaliteta kot je bila nekoč. 

Sedanji original na moji cx30 brišejo veliko bolje kot razno razni aftermarket, ki se jih kupoval recimo za 6-ko.

Jaz bom definitivno kupil originalne, ko bo za to čas. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Jaz bi vseeno vzel original. Ni tako velika razlika v ceni. Bosh tudi ni več neka kvaliteta kot je bila nekoč. 

Sedanji original na moji cx30 brišejo veliko bolje kot razno razni aftermarket, ki se jih kupoval recimo za 6-ko.

Jaz bom definitivno kupil originalne, ko bo za to čas. 

Torej bo Alex kupil aftermarket. :)

 

Na Mazde sem do seda dajal original ... in dobro brišejo 3 leta. Aerotwin sem kupoval za Hondo in so dobro brisali 1 leto. Morda tudi zato, ker sem s Boschovimi praskal led s šip, v času Mazd pa ni več mraza oz ledu na šipah ... od poletja do danes še niti 1 x. 

 

Naslednjič kupim Boschove, ki so najmanj pol cenejši ... 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Robert napisal:

Izgleda da bo po treh letih potrebno zamenjati sprednje brisalce na CX 30, saj sedaj še originalni (prvi) so postali zelo trdi in "ropotajo" po šipi. Kaj priporočate, razmišljam o Bosch Aerotwin.

Koliko prevoženih km že kaj imaš? 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Je že kdo menjal svečke na CX-30 X186......🤔

Ne se sekirat za to. Do takrat, ko boš (ko bomo) prišeli na vrsto, bodo že poceni aftermarket na trgu. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Alex napisal:

Ne se sekirat za to. Do takrat, ko boš (ko bomo) prišeli na vrsto, bodo že poceni aftermarket na trgu. 

Ah te svečke me ne skrbijo preveč 😉 Hočem samo zvedet,če je že kdo med nami prišel do 60kkm.....😉👍

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Alex napisal:

Jaz bi vseeno vzel original. Ni tako velika razlika v ceni. Bosh tudi ni več neka kvaliteta kot je bila nekoč. 

Sedanji original na moji cx30 brišejo veliko bolje kot razno razni aftermarket, ki se jih kupoval recimo za 6-ko.

Jaz bom definitivno kupil originalne, ko bo za to čas. 

 

pred 1 uro je Alex napisal:

Ne se sekirat za to. Do takrat, ko boš (ko bomo) prišeli na vrsto, bodo že poceni aftermarket na trgu

 

Brisalce original Mazda, svečke pa aftermarket. 😲 🙃 In to pri tako sofisticirani tehnologiji x186, ko je res pomemben vsak mikrometer natančnosti, se špara glih pri napačnih stvareh. Ali sem pa jaz čuden in tvoje logike ne razumem. Tudi možno. 😀

Popravljeno od Janez007
  • Haha 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

 

Brisalce original Mazda, svečke pa aftermarket. 😲 🙃 In to pri tako sofisticirani tehnologiji x186, ko je res pomemben vsak mikrometer natančnosti, se špara glih pri napačnih stvareh. Ali sem pa jaz čuden in tvoje logike ne razumem. Tudi možno. 😀

Aftermarket svečke bodo na trgu od istega proizvajalca, ki dela tudi original. 

Tako je z bremzani in vsemi ostalimi rezervimi deli. Brisalce pa dela Bosch. 

Oziroma Kitajci. To niso prvovgradne deli, ki so vsaj pri Mazdi, kar se tiče brisalcev,  veliko kvalitetnejši originalni kot aftermarket. Enako je z akumulatorjem. Original zdrži veliko let, ostali so bolj tako-tako. Srednja žalost. 

Zato pa, aftermarket (original) svečke da, aftermarket brisalci - ne. Kapiraš? 🤔

  • Haha 1
  • Zmeden 1
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A za svecke pa je vseeno, ce so aftermarket slabse kvalitete? Ce pravis, da so brisalci taksni in tudi akumulatorji, zakaj potem sklepas, da bodo aftermarket svecke enake kvalitete ali celo boljse od originalnih? 🤔

  • Všeč 1
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Alex napisal:

Aftermarket svečke bodo na trgu od istega proizvajalca, ki dela tudi original. 

Tako je z bremzani in vsemi ostalimi rezervimi deli. Brisalce pa dela Bosch. 

Oziroma Kitajci. To niso prvovgradne deli, ki so vsaj pri Mazdi, kar se tiče brisalcev,  veliko kvalitetnejši originalni kot aftermarket. Enako je z akumulatorjem. Original zdrži veliko let, ostali so bolj tako-tako. Srednja žalost. 

Zato pa, aftermarket (original) svečke da, aftermarket brisalci - ne. Kapiraš? 🤔

Spet bučke. 1 mesec nazaj sem prilepil sliko, kako sem kupil Bosch brisalce made in serbia, pa si solil pamet polovici foruma kako so made in EU. So menjali proizvodnji proces v decembru?

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 4
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je NevLado napisal:

Spet bučke. 1 mesec nazaj sem prilepil sliko, kako sem kupil Bosch brisalce made in serbia, pa si solil pamet polovici foruma kako so made in EU. So menjali proizvodnji proces v decembru?

 

 

Sem nazadnje kupil Bosch zal 6-ko (izredno slabi brisalci, puščajo sledi na šipi) in so made in china. To zimo jih bom še pustil gor, da se izrabijo do konca, kolikor se sploh lahko izrabijo in jih spomladi zamenjal z mazda  originalnimi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Brane napisal:

30 eur komplet prednji  BOSCH -GMT 

Se pravi, da so originalni, ki so najboljši enako "dragi" kot boschevi, slabi, kitajske izdelave? Pa to vam hočem dopovedati, da se izplača kupiti originalne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.